• 1
    fenerbahçe futbol takımının tercümanı. pertevniyal lisesi mezunuymuş*. flemenkçe, fransızca, ingilizce, ispanyolca ve portekizce biliyormuş. şu sıralar a spor'da vincent janssen'in ingilizce tercümanlığını yapıyor. aksanı, dile olan hakimiyeti gerçekten üst düzeyde. daha önce de dikkatimi çekmişti kendisi, hatta "ne kadar fenerbahçe'ye yakışmayan bir çalışan" demiştim kendi kendime. çevirileri de yayını duyabildiğim kadarıyla eksiksiz doğru. google'da ismini aratınca gördüm, zamanında jose mourinho'dan övgü almış: https://goo.gl/hxzYso

    edit: the raggedy doctor bilgilendirdi; kimya/yıldız teknik üniversitesi kazanmış fakat devam etmemiş. yine the raggedy doctor'ın hatırladığı kadarıyla fransızca ile yola devam etmiş. dipnot olsun.
  • 2
    yıldız teknik fransızca mütercim tercümanlık mezunudur. üniversitede okurken hayali fenerbahçede tercüman olmaktı. twitter profilinde bio kısmında da uzun süre bu yazmıştı. adam gerçekten de hayalini gerçekleştirdi. iyi bir fenerbahçelidir. ilk girdiğinde ingilizce ve fransızca bilmesine karşın sonrasında (bkz: #2290701) nolu entry'de bahsedilen dilleri de öğrendi. flemenkçe bildiğini ben de bilmiyordum valla *. ama ek olarak italyanca da öğrendi diye biliyorum. ps oynarken bir saniye van persie arıyor, bu önemli diye oyunu durdurabilir. bir de tercüme esnasında kullandığı kendine özel bir not alma tekniği var. bunun başarısında önemli rol oynadığını düşünüyorum. inşallah galatasaray'ımızda da deniz gibi hem işini iyi yapan, hem de çalıştığı kulübe gönül vermiş insanları görürüz. her görev için.