• 1
  23 mart 1993 doğumlu skorer guard. ilk olarak 2011-2012 sezonunda aliağa petkim takımında profesyonel olan oyuncu şuan eskişehir basket takımında forma giyiyor. top kontrolü ve saha görüşü iyi olan oyuncu. tbl all-star 2018 maçında 5 sayı, 4 ribaund ve 10 asist yapmıştı ki asistleri gerçekten güzeldi. eskişehir ile bu sene 16 lig maçına çıkmış 8.5 sayı ve 2.6 asist istatistikleri tutturmuş. ayrıca başarılı bir şut yüzdesine sahip. yüzde 41 ile üçlük, yüzde 57 ile iki sayılık atış yapmış. son olarak açıklanan milli takım kadrosuna çağrıldı.
 • 2
  parıl parıl parlayan oyuncu. 14 nisan 2018 trabzonspor eskişehir basketbol maçında 8 sayı, 10 ribaund, 11 asist ile oynadı. son 20 yılda hiçbir türk oyuncu triple-double yapamamıştı. buğrahan çok yaklaştı bunu yapmaya.

  kendisi çok yönlü bir oyuncu, çok iyi bir pasör, iyi bir şutör. zeki bir oyuncu, tek sıkıntısı mental. eğer konsantre olursa çok iyi yerlere gelecek. potansiyeli çok yüksek. şu an takımında hangi yerli oyuncuyu görmek istiyorsun deseler hiç düşünmem, direk kendisini seçerim. umarım hak ettiği yerlere gelir ve umarım o yer fenerbahçe olmaz.
 • 3
  oktay mahmuti hocamızın yeni sezon * için kadroda en çok görmek istediği yerli transferiydi kendisi.

  açık konuşmak gerekirse avcumuzun içinden kaçırdık ve kendisi anadolu efes ile anlaşmaya vardı.

  ee, sen bir oyuncuyu bu kadar süredir bekletirsen, erkek takımındaki 4 tane yasağı kaldıramaz, ciddiyetini karşındaki kişilere ve avrupaya ispat edemezsen; yerli transferini bile gerçekleştiremezsin.

  mustafa cengiz başkan maalesef kulübü yalnızca futboldan ibaret görüyor, üzücü; çünkü galatasaray basketbolu çöpe atılamayacak kadar değerli. bu tutumu uzun vadede kendisine olumsuz olarak dönecektir, kongre üyeleri de yalnızca futbol odaklı olmayacaklardır.
 • 4
  1993 doğumlu skorer guard 13-14 mersinde 2.0 küsur sayı ortalaması ile oynarken alt ligde ibb,balıkesir ve eskişehirde 10 küsur sayı ortalamaları ile oynadı. bu sezon üst ligde de 10 küsur sayı ile oynadı. fiziken vücudunu geliştirmiş ve özgüvenini artırmış gördük.eskişehirin bu sezon ncaa tadındaki takımında jimmy baron jeff ayres josh duncan kratsov sean marshal arasında kendine ceza şutörü olarak geliştirdi.aslında kratsov dışında tüm takım kendini geliştirdi

  şimdi anadolu efes ve ergin ataman kombinasyonunda ne yapabilecek göreceğiz ? süresi azalacaktır ve benchten gelince aynı katkıyı verebilecek mi ? ya da ergin atamanının şutörleri cesaretlendirmesi etkisi ona yarayacak mı ?
 • 5
  cedi osman'ın ilk a takım maçındaki özgüveni beni mest etmişti. oktay hoca kendisini bir daçka maçında parkeye sürmüş, o da oynadığı sürede müthiş katkı vermişti. sonra patladı gitti zaten. furkan korkmaz çıktığı ilk a takım maçında aynı şekilde enteresan bir özgüvenle parkede kalmış ve nefis işler yapmıştı (dusan ivkovic'e selam olsun). cedi'yle başlayan, furkan'la devam eden bu özgüven zincirinin 3. halkası bana kalırsa buğrahan tuncer. son zamanlarda kendine bu kadar güvenen, sorumluluk almaktan bu kadar kaçmayan, topa bu kadar iyi hükmeden bir türk oyuncu izlememiştim. birkaç hafta önce milli takım formasıylayken de benzer görüntüyü vermişti.

  eskişehir basket'ten anadolu efes'e, efes'ten de türkiye a milli basketbol takımına uzanan yolculuğun öznesi. türk basketbolu için büyük kazanç. umarım sakatlık belası kendisini vurmaz da güzel bir kariyer inşa eder.
 • 9
  sezonun en ciddi aşama kaydeden türk basketbolcusu. sertaç şanlı'nın yükselişi geçtiğimiz sezonunu ikinci yarısında başladığı için buğrahan diyez1. ergin ataman'ın oyuncularına dokunuş şekli tez konusu olur.

  sonradan aklıma geldi; ufuk sarıca'nın metecan birsen'e kattıkları ve metecan'ın da bu katkıları performansa dönüştürmesi takdir edilesi.