• sezonun en ciddi aşama kaydeden türk basketbolcusu. sertaç şanlı'nın yükselişi geçtiğimiz sezonunu ikinci yarısında başladığı için buğrahan diyez1. ergin ataman'ın oyuncularına dokunuş şekli tez konusu olur.

    sonradan aklıma geldi; ufuk sarıca'nın metecan birsen'e kattıkları ve metecan'ın da bu katkıları performansa dönüştürmesi takdir edilesi.
  • cedi osman'ın ilk a takım maçındaki özgüveni beni mest etmişti. oktay hoca kendisini bir daçka maçında parkeye sürmüş, o da oynadığı sürede müthiş katkı vermişti. sonra patladı gitti zaten. furkan korkmaz çıktığı ilk a takım maçında aynı şekilde enteresan bir özgüvenle parkede kalmış ve nefis işler yapmıştı (dusan ivkovic'e selam olsun). cedi'yle başlayan, furkan'la devam eden bu özgüven zincirinin 3. halkası bana kalırsa buğrahan tuncer. son zamanlarda kendine bu kadar güvenen, sorumluluk almaktan bu kadar kaçmayan, topa bu kadar iyi hükmeden bir türk oyuncu izlememiştim. birkaç hafta önce milli takım formasıylayken de benzer görüntüyü vermişti.

    eskişehir basket'ten anadolu efes'e, efes'ten de türkiye a milli basketbol takımına uzanan yolculuğun öznesi. türk basketbolu için büyük kazanç. umarım sakatlık belası kendisini vurmaz da güzel bir kariyer inşa eder.
  • 23 mart 1993 doğumlu skorer guard. ilk olarak 2011-2012 sezonunda aliağa petkim takımında profesyonel olan oyuncu şuan eskişehir basket takımında forma giyiyor. top kontrolü ve saha görüşü iyi olan oyuncu. tbl all-star 2018 maçında 5 sayı, 4 ribaund ve 10 asist yapmıştı ki asistleri gerçekten güzeldi. eskişehir ile bu sene 16 lig maçına çıkmış 8.5 sayı ve 2.6 asist istatistikleri tutturmuş. ayrıca başarılı bir şut yüzdesine sahip. yüzde 41 ile üçlük, yüzde 57 ile iki sayılık atış yapmış. son olarak açıklanan milli takım kadrosuna çağrıldı.