• 6
  asamoah olmazsa martella'yı alırız demek, kurban bayramında deve bulamazsak tavuk keseriz demekle aynı şey. arkadaş kimdir bu martella yahu. nereden çıktı bu? asamoah nere martella nere...

  asamoah'ı düşünüyorsan onun alternatifinin de en az asamoah veya ona çok yakın bir seviyede olması lazım. ya asamoah ismini ortaya atıp insanları heyecanlandırmayacaksın, baştan martella'yı alıp geleceksin ya da asamoah dedin mi en az bu seviyede birini getireceksin.
 • 7
  bir kere italyan. italyan defans iyidir. tamam. ama italya'dan hiç çıkmamış oyuncu bende hep soru işareti uyandırır. yaşı 24 velhasıl. geçen sezon 24 maç oynamış serie a'da. takımı son anda kümede kalmış cratone.

  ikincisi ve en önemlisi takım konseptinin dışında kalması. ilk defa ülkesi dışında oynayacak genç bir oyuncu için bu çok büyük dezavantaj. takım brezilyalı ve frankofon bir yapılanma üzerinden gidiyor. sıfırdan yapılandığımız için bu çok önemli. zira uyumu hızlandıracak bir faktör.

  ancak martella tamamen konsept dışında kalıyor. takıma uyumunu çok geciktirebilir bu durum. takım içinde arkadaşlık çok önemli bizim takımda bu sezon. bunun dışında kalabilir. kalmasa bile içine giremeyebilir.

  ben fazla riskli bir transfer olarak görürüm kendisini. fransa'dan bizim daha çok işimize yarayacak bir oyuncu bulunabilir bence.
 • 10
  tahmin edebileceğiniz üzere; kendisini bir kez olsun izlemedim. serie a'da küme düşmemeye oynayan bir takımın maçlarını izleyecek kadar boş zamanım yok, haliyle kendisini canlı izlemişliğim de olmadı.

  her şeyden önce kendisi 14 ağustos 1992 doğumlu, yani 24 değil 25 yaşında. sol bekten farklı olarak sol önde de oynayabiliyor, sol stoperde oynadığına dair bir bilgi bulamadım. bugüne kadar hiç italya dışına çıkmamış olması en büyük dezavantajı. 21-22 yaşında olsa getirip bir süre sabredebiliriz ancak kendisi çoktan üst düzey futbol oynaması gereken yaşa gelmiş. zaten hali hazırda sabırsız bir taraftar grubuna sahibiz, tahminimce bu arkadaş 5. maçından sonra yuhalanmaya başlar.

  kendisinin transferine olumlu bakacağım tek durum, sol bek transferine 4 milyon eurodan daha yüksek bir bütçe ayırmak zorunda kalmamız. mariano'ya ödediğimiz bonservisten daha fazlasını ödememeliyiz. evet, asamoah mükemmel bir futbolcu ancak 28 yaşındaki adama 8 milyon euro bonservis veremeyiz, vermemeliyiz. 25 yaşındaki martella'yı 2 milyon euro'ya almak ve scout raporlarındaki gibi çıkmasını umut etmek daha mantıklı gibi duruyor.

  bahsettiğim durumlar dışında takıma katılması hem kendisine hem de bize zarar olur. genç, yakışıklı çocuksun. yıllardır italya'da top oynuyorsun düzenini kurmuşsun. belli ki bizim takımda direkt ilk 11 oynayacak seviyede de değilsin. o zaman buralara gelip hem kendine yazık etmene, bizi de sinir krizine sokmana gerek yok. ha diyorsan ki abi sen beni tanımıyorsun fişşeq gibi topçuyum, o zaman bir daha düşünürüz.

  haydi öptüm yavrum.
 • 11
  robben olmazsa deniz türüç'ü alırız kafası. şampiyonlar ligi finalisti seviyesinden, küme düşmeme seviyesine. böyle bir alternatif olabilir mi, bu nasıl bir futbol aklıdır. akıl almıyor. osmanlıspor gibi yemlemeye mi çalışıyoruz juventus'u bilemedim. kendisini hiç izlemeden galatasaray'da olmayacağını net bir şekilde söyleyebiliriz. carole de fizikliydi, gençti, iyiydi. o seviye atlama olayı bizde olmuyor. riske gerek yok. bunu alacağınıza hiç almayın, en azından daha sonraki bir zaman iyi bir isim gelebilir umuduyla yaşayalım.