• 2126
  17/18 sezonu şampiyonlar ligi grup aşamasındaki performansı için takdiri haketmekte olan takım. rakipleri de küçümsemeye gerek yok zira marka şampiyonlar ligi markasıdır.

  öte yandan beşiktaş'ın başarısına sevinmesem de 2 sezondur topladığı puanlar türk futbolu için önemli. önemli zira kupalara daha çok takım sokarsak artan gelirle birlikte ligin kalitesi de yükselecektir.

  bir galatasaraylı olarak sevinçten delirmiyorum. üzüldüm mü? üzülmedim. kıskanmıyorum da... 6 maçta 6 galibiyet alsaydı bile bu türk futbolu için çok iyi olurdu. beşiktaş'a biraz daha fazla para kazanırdı. şimdi de çok iyi para kazandılar. ama atıyorum çeyrek finale çıkamadan elenirlerse başarı hikayesi orada biter.

  5 beraberlik 1 galibiyet alarak gruptan çıkan ama çeyrek final gören takımdan daha başarılı sayılmazlar.

  ama özetle konu hakkındaki ilgim sadece türkiye'nin bir an önce şampiyonlar ligi'ne daha fazla takım sokabilmesiyle sınırlı. ondan ötesi benim için "bana ne" seviyesinde önem arzediyor.
 • 2128
  2017-2018 şampiyonlar ligi sezonunda kabul etmek gerekir ki avrupanın kalbur üsttü takımlarının bulunduğu grubu, çok ciddiye alınmamasının getirdiği avantaj ile 14 puanla lider tamamlamıştır.

  ama gerçek bir şampiyonlar ligi 1. ve 2. torbası takımla karşılaşmamışlardır. porto ve monaco performans açısından reziller, leibzig ise tecrübesizliğinin kurbanı oldu. çok ekmek yemeleri lazım avrupa'da başarı için.

  ikinci turda her takım kendilerni istiyor, beşiktaş'ın basel'i istediği gibi. sebebi belli; zayıf görüyorlar. eğer beşiktaş ile oynamak isteyen bir takımla eşleşirlerse şansları olabilir.
 • 2129
  her ne kadar kolay bir gruba dü$selerde grubu namaglub bir $ekilde tamamladilar ve bir üst tura çiktilar. real madrid veya bayern gelmedikçe çeyrek final görürler bence. dün bir an kendimi bjk taraftarinin yerine koydum. $u an çok mutlu olmalilar. yani grub a$amasindan çikip bir sonraki rakibini beklmeyi en iyi biz biliriz. yani $u an dünyanin en mutlu insanlari olmalilar. ne diyim, eski $ah$ahali günlerimizi özlemedim degil. ki$lar daha güzel geçerdi. ocak $ubat dolu dolu olurdu. neyse, umarim en yakin zamanda o eski $ah$ahli günlerimize geri döneriz.

  taraftari ve ba$kani bir yana. kendilerini kocaman tebrik ediyor ve alki$liyorum.

  not. tiner mi koktu sanki yine..?
 • 2132
  olası real madrid veya bayern eşleşmelerinde eleneceklerdir ancak fark yiyeceklerini sanmıyorum.

  aslında iyi bir başarı elde ettiler. gruptan 14/18 puanla namağlup çıkmalarını ama kura şansı yea diye basite indirgemek ile aziz yıldırım'ın uefa kupası tesadüf demesi arasında fark görmüyorum. kaliteli ve uyum sorununu aşmış, ne oynadığını bilen bir takımın cl'de ikinci tur görmesi o kadar da zor değil ama bunu yapabilmek için de önce oraya gidebilmek lazım. tebrik ederim kendilerini. biz nasıl faydalanırız bunu düşünmek gerekir.
 • 2135
  son yıllarda televizyonda herhangi bir dizi izlesem ve futbol ile ilgili bir şey varsa mutlaka o
  beşiktaşla ilgili oluyor. bu da kafamda komplo teorilerini üretmeme neden oluyor. gerek siyasiler, gerek federasyon ve kurulları tarafından, gerekse basın tarafından korunup kollandıklarına göre bunun da arkasında mutlaka başka birşeyler vardır. ileride birilerinin şike tapelerini dinlediğimiz gibi beşiktaşla da ilgili kayıtlar dinleyeceğiz. futbolunda halkın afyonu olduğunu kabul ettiğimizde bunun arkasında toplum inşası ile ilgili planlar olduğunu göreceğiz. yeni türkiye neslini sosyal medyada takip ettiğim kadar beşiktaşlı profili birbirine çok uygun düşüyor.
 • 2137
  dizilerde olmasının nedeni uç bir takım olmaması. türkiye'de 2 takım vardır. biri galatasaray diğeri fener. bu takımları dizilerde kullanmak çok büyük risk almak demektir ki bu riski de kimse almaz.
  ayrıca 2 yılda taraftarı, başkanı, teknik direktörü ile dünyanın en itici 2 takımından biri oldular.
  diğer takım ise beşiktaş b takımı.
 • 2141
  bazılarına göre baş edilemez, üstünlük kurulamaz takımdır. bu adamları yenebilmek için 3 yıl geçmesi lazımmış.

  gel gör ki adamlar 2017-18 sezonu 15. hafta itibariyle oynadıkları son 10 maçta sadece 3 galibiyet alabilmişler. o galibiyetin biri de son dakikalarda alanyaspor'a karşı. diğer ikisi tamer hocalarının göztepesi ile bize karşı.

  işte tudor'u bu yüzden eleştiriyoruz. bu heriflere karşı düştüğümüz durumun en ufak bir bahanesi olamaz.
 • 2143
  hızlı giden at misali olan takım. sen git cl gruplarından namağlup çık, sonra 10 kişi kalmış kayseriye 2 puan bırak. ha tamam kayseri sonuna kadar hak etti ama sözde 'avrupa takımı' beşiktaşın daha iyisini yapması gerekirdi sanki ehehe*

  bu arada kanatlardan orta dışında bir oyun kurgusu da yoktur. bu kadar sığ bir oyun anlayışı olabilir mi ya? dikine gitmeye çalışıyorlar olmuyor kanatlardan oynuyorlar kapanan takımlarda çok işe yaramıyor, anca açık oynayan takımlara karşı puan alırlar böyle giderse.

  (bkz: 10 aralık 2017 kayserispor beşiktaş maçı)
 • 2145
  2 aralık 2017'deki maçta bizim kral yaptığımız takımdır. o maçın kaybedilmesinin sebebi beşiktaş'ın üstün performansı değil, bizim sahadaki ezik duruşumuzdu. yine aynı sezonki başakşehir maçında da bu şekilde oynadığımız için fark yedik.

  bunları biz kral yapıyoruz. sahadaki 11 oyuncuya da inip dayak atasım geliyor. kendimize gelmemiz lazım artık!
 • 2150
  beşiktaş futbol takımının şifreleri aslında net. kanatlardaki ikili queresma ve babel, geniş alan bulduklarında ve özellikle "hızlandıklarında" etkili olan futbolcular. ancak ilk topu aldıklarında kapatıldıklarında hızlanamıyorlar ve de başarı oranları düşüyor. (bizde denayer ve kayserispor bu taktiği başarıyla uyguladı ve iki kanadı da kilitlediler) queresma genellikle havadan orta yaparken, babel içe kat edip şut atıyor. bu seçenekler ortadan kaldırıldığında tek seçenekleri kalıyor merkezden verkaçlar ve talisca'nın serbest vuruşları. o nedenle ceza alanı dışından serbest vuruş kazanmak için hemen kendilerini yere atıyorlar. rakipler buna göre savunma yapsa serbest vuruş da kazanamayacaklar.

  yaş ortalaması hayli yüksek olduğundan hormonlu çıkmadıkları maçları kazanmaları çok zor. her maça hormonlu çıkmaları mümkün olmadığından maçına göre hareket ediyorlar.

  yani maç seçmiyorlar, aksine önemli maçlara hormonlu çıkıyorlar. hepsi bu kadar.

  not: beşiktaş ilk defa gerçek bir cl takımı ile karşılaşacak. bayern münchen, beşiktaş için gerçek bir kantar olacak. her ne kadar d. kiev'den 6 yemiş olsalar da...