• 3
  lise sonrası 6 senemi benden almış çeşitli bölümleri olan okullardır efendim. her sene aslanlar gibi hazırlanılır, idmanlar yapılır, haziran ayına kadar hem ders hem de fizik kondisyon olarak üst düzeye gelinir, öss'den sonra ders etabı geride bırakılır, fizik kondisyon ve koordinasyon çalışmaları 1 level daha atlatılır. haziran ayından ağustos ayına kadar vites öyle bir yükseltilir ki terminatör kıvamına gelinir. insanlar çılgınlar gibi denizlere sahillere koşarken sen sabah 6 da kalkar idmanlara başlar, öğlen gider evde dinlenir akşam üzeri tekrar idman yapmak için hazırlanırsın. sonra sınav günü gelir, herşey hazırdır, mental açıdan hiçbir eksik yoktur, fizik desen bomba gibisindir. idmanlarda çok iyi süreler yapmışsındır, herşey tamamdır. sınav başladığı andan itibaren zaman algını yitirirsin. bir bakmışın ki herşey bitmiş. 1 sene köpek gibi hazırlandığın şey saniyeler içinde bitmiştir. sonra işin torpil kısımları yüzünü göstermeye başlar, acayip acayip adamlar birer birer listelere girmeye başlar, sen öyle bakakalır izlersin. bir gün önce listede gördüğün adını ertesi gün bulamazsın. çünkü bir başka "dayı" sahibi olaya el koymuştur. herşey bittiğinde geriye harcanmış bir sene daha bırakırsın. artık tövbe edersin okuluna da sporuna da akademisine de. gider halkla ilişkiler ve reklamcı olursun.
 • 4
  hazırlananlar için tek kelimeyle hastalıktır. yıllarca hazırlanan vardır, ama tek seferde girip kazananlarda... bazı okullarda ygs puanı önemlidir, ama genellikle iş yeteneğe kalır. cüzi bir puanla girilip okunur, hatta yüksek lisans bile yapılır. öğrenciler çok rahattır, hocalar daha rahattır. biraz kemeri sıkıp çalışılırsa memlekete dört yılın sonunda kavuşulur. eskiden mezun olunduğunda hemen beden eğitimi öğretmeni olurken, bugün mezun olanlar ya antrenör yada hakem olarak devam ediyorlar yola.. kpss çıkıyor çünkü karşılarına.. kısacası bu okulu okuyanlar ne kadar donanımlı ve yetenekliyse mezun olduklarında o kadar iş fırsatına sahiptirler.
 • 5
  bu bolume 1989 senesinde lise sondayken cukurova universitesi bunyesinde bas vurmustum. tum asamalari dereceyle gecip mulakatta elendim! torpil yaptiramadigim icin degil, "yaptirmadigim" icin!

  salakligima doymayim! sonra git edebiyat fakultesini bitir, o meslegi asla yapma....

  icimdeki iki ukteden birisidir. bir digeri ise kara hap okuluna gidememekti....
 • 6
  mezun bi kişi olarak söyliyeyim; sakın ama sakın gitmeyi aklınızdan dahi geçirmeyin koskoca bi 4 yıllık kayıp olur hayatınızdan.

  kendisinin sağladığı tek avantaj kısa dönem askerliktir. onun dışındaki her türlü donanımı, belgeyi 1 - 1,5 senede toplarsınız. hea diplomamı onu daha sorana rastlamadım.