• 4
  genelde teknik direktörlerin maçtan sonra maçın genelini yorumlamak ve basın mensuplarından gelecek sorulara cevap vermek amacıyla yaptığı toplantıdır. genelde bu toplantılarda söylenen bir laf, koskoca paragrafın içinden iğne ile çekilir ve flaş cümle olarak yazılır. örneğin:

  --- alıntı ---
  a kişisi: x takımının defansı pek güven vermiyor ancak bizim de...
  basın: x takımının defansı güçsüz
  --- alıntı ---
 • 5
  football manager serilerinin yeni surumlerinde2009, 2010 yardımcı antrenorun ustune yıkılan mac sonrası etkinligi. evet etkinlik. oyle diyesim geldi.

  fm'de oyuna yeni baslanınca bir sure gidilir toplantılara ancak surekli aynı sorulardan gına gelmesi cok olası oldugu icin "send assistant" secenegi ile yardımcı antrenor yollanır toplantılara.

  yardımcı genelde bizimle uc asagı bes yukarı aynı konussa da tırt bir mac oncesi bir bakmıssınız oyuncuların alayı mutsuz. ne oldu diyene kadar ya asırı rehavetten ya da rehavete kapılmasınlar diye asırı motivasyondan oyuncuların morali bozulur. bunun uzerinde birkac maclıgına toplantılar yeniden ele alınır, yardımcının izleri silinir, sonra hop diye yeniden yardımcıya teslim edilir.

  genelde sampiyonlar liginde ust turlarda ve ligde derbilerde insan kendi katılır o toplantıya, diger turlu yardımcımız sorumludur. hatta kaybedilen ve camiadan ters tepki alınan maclardan sonra takım ve taraftar bir acıklamaya tepki gosterir diye gunah kecisi olarak yardımcı medyanın onune atılır. mac sonu toplantının metinleri kontrol edilir ve yardımcının aslanlar gibi cevap mı verdigi yoksa pısırık karaktersiz bir adam mı oldugu ortaya cıkar.

  o "send assistant" tusu benim nice yardımcımın ipini cekti, nicelerinin "release on free" secenegini sectirtti...

  basın toplantısı fm serilerinde yardımcı antrenorlerin kaderleriyle en buyuk imtihanlarıdır kısacası..
 • 8
  16/17 sezonunda 21. hafta itibarıyla teknik direktörün haftalık olarak yaptığı şeydi. şeydi diyorum çünkü iptal edilmiş.

  türk basınının haketmediği uygulamaydı. satılık, çapsız, dalkavuk medyayı adam yerine koyarsan gelip kafana sıçarlar. onlara açtığın kapıyı sana zarar vermek amacıyla kullanırlar. teknik direktör taraftarı bilgilendirecekse resmi site üzerinden de yapar bunu. karşısına senelerdir kime köpeklik ettiği belli şerefsizleri almasına, onlara soru sorma-söz söyleme imkanı yaratmasına gerek yok kulübün.

  çok iyi olmuş. kulübün kapısından içeri sokmamak lazım bu aşağlık yaratıkları. bana göre kara liste değil beyaz liste yapmak lazım. yapacaksın beyaz listeyi. röpörtaj mı lazım. o listeden bir basın üyesi gelip yapabilecek... tarafsız, adam gibi eleştiren, adam gibi öven, amacı bilgi aktarmak olan adamı alacaksın beyaz listeye. o listeye girmek isteyen de hakedecek. geri kalan kim varsa sokma amk kulüpten içeri. kapının önünde kemik beklesinler.
 • 9
  ben perşembe günleri yapılan basın toplantılarını seviyordum aslında. yani olması güzel de ama işte içine eden, edebilecek çok adam var. eline ne güzel fırsat geçmiş, seni adam sanıp karşına çıkmışlar sende işini adam gibi yap da bu güzellikler devam etsin. kaldırılması yerinde olmuş.

  eli yüzü düzgün, soru sormasını bilen muhabir yok neredeyse. sonra avrupada ki teknik direktörlerin karşısına çıkınca rezil oluyorsun.
 • 11
  galatasaray yönetimi tarafından, 17/18 sezonundaki düzenli olarak devam eden galatasaray aleyhine skandal hakem kararlarına yönelik düzenlenmesi gereken.

  sezon başından beri yapılan sayısız hata(!) bir videoda güzelce derlenmeli ve medyanın önünde bunların gerçekten hata mı formsuzluk mu yoksa art niyet sonucu mu olduğu sorulmalıdır.

  hata 1 kez olur, 2 kez olur. aynı olay 10 kere oluyorsa başka bir durum var.

  adnan polat bile zamanında barkovizyon gösterimi yaparken, her hafta başka bir hakem galatasaray'ın hakkını yerken, sessiz kalınmamalı. sessiz kaldıkça her hafta başka birisi çıkacak.
 • 14
  bizim ülkemiz için konuşuyorum, şampiyonlar ligi maçı öncesinde bu toplantılarda rakip takımın teknik direktörüne gerzek sorular soran türk gazeteciler yüzünden izlerken utanıyorum.

  18 eylül 2018 galatasaray lokomotif moskova maçı için ülkemizde bulunan rus ekibinin teknik direktörü yuri semin'e bizim gerizekalılardan biri takımının 1.torbada olmaması gerektiği kadar zayıf olduğunu ima eden cümleler kurdu.

  sonra türk telekom arena stadındaki seyirci baskısından çekincesini sordu.

  adam da şöyle cevap verdi:
  “türk telekom stadı atmosferini ve oradaki taraftarları umursamıyoruz. baskı umrumuzda değil.”

  ulan gerizekalı gazeteci senin aptallığın yüzünden adamın artistliğini çekiyoruz, ahmak herif.
  birazcık saygı yaa, maç sahada kazanılır, rakibi beğenmeyebilirsin ama biz 4. torbada iken onlar 1. torbada, sana noluyor da saçma sapan yorumlarını söylüyorsun.

  akşam akşam sinirlendim bu salak gazeteci yüzünden.