• 5
  kendisiyle tanışmışlığım aynı maça çıkmışlığım hatta kendisini marke etmişliğim vardır ve şunu söyleyebilirim bana göre çok iyi bir insan değil, halı sahalarda takımın yıldızı gibi görünüp tüm boş kaleleri ona attırmak istedikleri adamlar vardır ya bu kişi de öyledir. aynı maçta cevat güler de vardı kendisi cevat hocanın yanında oldukça gereksiz görünüyordu. şu diyalog size fikir verebilir;

  -merhaba ayhan bey nasılsınız
  -sen kimsin
  -!!! *

  bu entryi kötüleyen kişiden rica ediyorum neden kötülediğini bi zahmet yazsın.
 • 9
  "metin oktay'a galatasaray seyircisi yaşarken saygı göstermiyordu ölünce kıymete bindi" diyecek *biridir. metin oktay'ın menejerlik yaptıktan vefat edene kadar galatasaray'da görev yapmamasını "ölene kadar neredeydi metin oktay" şeklinde yorumlamıştır iyice haddini aşmıştır, kendisine ilk galatasaray maçında özel bir pankart hazırlamak lazım, okkalı bir cevap hazırlanmaz ise ben burdan okkalı birşeyler karalayacağım.
 • 10
  dün akşam * yayınlanan "transfer günlüğü" isimli televizyon zırvasında, işkembe-i kübradan sallayarak, galatasaray üzerinden prim yapmaya(?) çalışan futbol eskisidir.

  kendisinin ne kadar dikkate alındığı ise bu güzel platformun, çok değerli yazarları tarafından sadece 13 entry girilerek, rahatlıkla görülebilir.

  şimdi bu beyzademiz, sonuçta galatasaray'a hizmet etmiş, 80'li yılların başında futbolcu olarak, daha sonra da yönetime girerek, "taş üstüne taş koymuş" olabilir. lakin, küçüğün * bile omuzlarında en azından bir uefa apoleti varken; onunla aynı yolda yürümesini abesle iştigal buluyorum *.

  galatasaray'a nereden vuracağını fazla düşünmeden, arda'nın 10 numaralı forması konusunu getirip, metin oktay'a -sözde- yapılmamış vefa olayına bağlamıştır. galatasaray ruhu, galatasaraylılık gibi değerlere ne kadar uzak olduğunu buradan biz görebiliyoruz, ayhan bey'i buradan bu platformu takip etmeye çağırıyorum. kendisinden kat be kat genç yaş ortalamasına sahip yazarların yazılarını okuyarak, belki birşeyler öğrenebilir. galatasaray'da başkanlık ve yönetim kurulu kutsal bir görevdir. eleştireceğiniz konuları, nereye hizmet ettiği belli medyanın önünde, spordan ve mantıklı düşünmekten uzak, hayatında hiçbir başarıya imza atmamış -sözde- spor adamlarının önünde değil, divan kurulunda yaparsınız.

  kaldı ki eleştiri konusu metin oktay üzerinden galatasaray'ın vefa duygusu ise, "kıptinin merdi şecaat arzederken sirkatin söylermiş" deyimine uymaktadır. önce siz sayın bayım, bulunduğunuz yer için galatasaray'a teşekkür edeceksiniz. sonra başarısız olduğunuz bir yönetim kurulu için, "ben nerede yanlış yapmıştım?" diye düşünüp, üslubunuzu galatasaraylılığa yakışır biçimde yaparak eleştireceksiniz.

  bakın bayım, galatasaray türkiye'nin hiçbir kulübünde olmayan, avrupa'da da sayılı kulüpte görebileceğiniz "bayrak adamını" bulup çıkartır ve seneler boyunca onun arkasında kalır. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunuzdan kelli, arda'nın kaptanlık yaşı konusunda sarfettiğiniz eleştiriler içinde mesela turgay şeren'i anmadınız. bu konuyla ilgili hıncal uluç'un son yazısı size cevap niteliği taşımaktadır.

  büyük metin *, baba gündüz *, turgay kaptan *, cesur yürek *, kral *, şu anda ilk aklıma gelen bayrak isimlerdir. daha sırada eşref'ler, rambo'lar, erdal'lar, karpatların maradona'sı vardır.

  galatasaray taraftarı aklı selim bir sivil toplum örgütüdür. 2000'li yıllarda kazanılan son başarıların ardından, takımda "bayrak adam" arayışı ve bulunamayışı üzerine koyduğu hassasiyettir, sizin aklınızı kurcalayan "metin oktay bugüne kadar neredeydi o zaman?" sorusunun cevabı!

  galatasaray şampiyonluklarla değil; bu ruh ile övünür, metin oktay'ın yırttığı ağla değil, elinin tersiyle ittiği "bol sıfırlı" senetle, "7 kişiyle 7-0" yendiği hezimet skorla değil, başkanının fair-play davranışıyla övünür. çayırspor bize 6 tane atmış olmasa ve belki de yüzyıl sürecek bu "lokal başarıyı" konusunu gündeme taşıyıp durmasa; belki birçoğumuz bu galibiyetten haberdar bile olmayacaktık.

  galatasaraylılık ruhu, metin oktay'dır. orhan şengürbüz'ün ebedi yolculuğuna uğurlanışında tek çelengi arda turan göndermiştir. bir galibiyet sonrasında, oynanan oyununun yanında gecenin bir yarısında giydiği kazağı öven şansal büyüka'ya, nereden bulup hallettiği bilinmez, kazağın aynısını stüdyoya özel şoförüyle gönderme nezaketini fatih terim yapmıştır.

  özetle sayın bayım, yönetimdeki başarısızlığınızı galatasaray'a her fırsatta çamur atarak örtemezsiniz. divan kurulu, üyeler ve yönetim; başarısızlığınızın cezasını size bir daha görev vermeyerek tebliğ etmişlerdir. bir babanın yaramaz oğluna vurduğu tokattan daha ağır bir derstir bu.

  çünkü sayın bayım; galatasaray'da "görev alınmaz, verilir" siz, size verilen görevi layıkıyla yapamamış durumdasınız. önce bu gerçeği kabul etmeli ve galatasaraylılığı öğrenmelisiniz.
 • 19
  21 nisan 2012 galatasaray sözlük turgay şeren ziyareti'ni ayarlayan adamdır. turgay kaptan profesyonel futbolcular derneği başkanı, ayhan abi ikinci başkanıdır. kendisi bizim sözlükte ve ekşi dahil bir dolu sözlükte hakkında yazılanlardan rahatsızmış.
  bizi ziyaretten sonra bırakmadı. "biraz oturalım, kendimi size bir anlatayım, kendimi temize çıkarayım" dedi.

  galatasaray'ın tam içindeki adamlardan. ergün gürsoy ve oğlu ali gürsoy'a çok yakın. bir nevi onların futbol danışmanı gibi. örneğin hagi'nin kendisini kovmasıyla ilgili konuyu bütün detaylarıyla anlattı. detayları anlatmayı gereksiz görüyorum ve gereksizce uzun hakikaten. kısaca bahsedeyim; hagi bazı futbolcular istemiş. akbin'in bize söylediği isimler olacak adamlar değil hakikaten. ayhan hoca da buna engel olmuş falan. bu sebeple hagi, ayhan hocadan hoşlanmamış. ama sonunda da dedi ki, "hagi haklıydı."

  ayrıca anlattıklarına göre fatih hoca'yla da arası oldukça iyi. takım arkadaşıydılar zamanında. hoca bazen kendisinden futbolcu izlemesini istiyormuş.
  özellikle ali gürsoy'a verdiği danışmanlıkla galatasaray'a katkı sağlamaya devam ediyor. dedi ki "turgay abi nasıl dedi, aynı ben de turgay abi herşeyimi galatasaray'a borçluyum".

  kendisi benim teknik direktörümdü, doğrusu hakkında hiç iyi düşüncelerim yoktu. fakat sonradan (görüşmemizden önce) farkettim ki, teknik direktörlük başka şey.

  ayhan hoca komik bir adam. o kadar bomba hikayeler var ki. mesela bize dedi ki; "hiç birinizi tanımıyorum ama pinponda hepinizi yenerim." hoca nasıl olur ya, diyor ki "öyle". ayhan hoca böyledir.

  ayhan abi'nin kendi anlattığı bir hikaye:
  bir gün galatasaray çınar otelde kampta, teknik direktör özkan sümer. ayhan hep yedek, santrafor raşit* oynuyor. sabah ayhan özkan hocayla karşılaşıyor.
  aa - hocam günaydın, haıyrdır yüzünüz asık
  ös- işte maç günü gerginliği
  aa- hocam merak etmeyin ben sizin yüzünüzü bugün güldüreceğim (hani beni oynat, golümü atayım maçı alalım hesabı)
  ös- oğlum ben sezon başından beri sana gülüyorum zaten.

  bir tane de benden:
  dikilitaş'ta sezon başı idmanlarında, hoca su molası verdi. otuyoruz yerde, hoca geldi.
  aa- ya galatasaray veteran takımının filibe'de maçı var. (devam eder) filibe çok zengin bir yer, her yerde mercedesler var. çok da güzel bir yer, palmiyeler falan var.
  takım- ???
  aa - ya ama maç bizim ligin 4. haftasına denk geliyor, gidemeyeceğim.
  takımın papazları - gidersin hoca merak etme.
  sonuç: hoca 2. haftada kovuldu, filibe'ye maça gitti.

  bir hikaye daha anlatayım;
  idmandan sonraki yemekte,
  aa - şeref sen ne iş yapıyorsun
  ş - işte hoca futbolcuyum
  aa- başka
  ş- karaköyde hırdavat dükkanım var
  aa- aman bırakma
  ş- niye hoca
  aa - senden topçu olmaz
  takım - hahahahaha
  aa- captano sen ne iş yapıyorsun
  c- futbolcuyum işte hocam
  aa- yok yani, başka
  c - üniversite öğrencisiyim
  aa - aman bırakma
  c- niye hoca
  aa- senden topçu olmaz
  takım - hahahahaha

  takımın papazlarından biri ayhan hocaya sorar
  hoca sen ne iş yapıyorsun
  aa- bizim tankerler var, petrol getiriyoruz.
  tp- hoca sakın bırakma
  takım- hahahahahahahaha

  ayhan hoca, bizimle neden muhabbet ettiğini sonradan döküldü. meğer internette hocanın doğum tarihi yazıyormuş. diyor ki "doğum tarihim yazmasın, yaşım belli oluyor. halbuki loş ışıkta 35 falan gösteriyorum". adam bekar, haklı sayılabilir.

  dedim ya bombadır hoca. ama bize çok yardımcı oldu. veteran takımla değilse de iyi bir kadroyla gs sözlük maçı ayarlayacağız. birlikte yemek yiyelim diyor. adam bizi sevdi. zaten "ben herkesle muhabbet etmem, sadece akıllı adamlarla" diyerek bize gazı da verdi.

  o kadar çay içtik, bize para da ödetmedi. parasal önemi yok, futbolcu milleti böyle şeyleri pek yapmaz.
 • 23
  1955 karabük doğumlu eski futbolcudur. futbolculuk kariyerinde forvet mevkiinde oynamış olup, ankaragücü, zonguldakspor, galatasaray, kocaelispor, ve fatih karagümrükspor kulüplerinin formalarını giymiştir. 1981-1982 ve 1984-1985 sezonlarında, galatasaray forması ile çıktığı toplam 39 resmi maçta 8 gol kaydetmiştir. kariyerinde çıktığı toplam 221 resmi maçta ise 41 gol atmıştır.
 • 24
  https://twitter.com/ayhanakbin1905

  son yazdıkları ilginç.

  benden bu kadar,üzgünüm,endişeliyim,inşallah bundan sonrası iyi olur.gs için,bu kadar ah alıp,bilemiyorum,hayırlısı diyelim..bekleyelim..

  ayhan akbin ‏@ayhanakbin1905 21 dk
  prim işi tam bir fiyasko,olucak şey değil,işin ilginç yanı diğer futbolcuların da bilmesi..hoca var,kaptanlar var,kararı başkan,drogba vry

  ayhan akbin ‏@ayhanakbin1905 25 dk
  bilen de bilmeyen de konuşuyor,birde bu saptırma haberler,uydurmalar ,yalanlara inananlar var,aman dikkat.benim bildiğm hocanın hatası yok

  ayhan akbin ‏@ayhanakbin1905 27 dk
  bugün saat 4 gibi floryadafatih hocaylaydım.başkan ve drogbanın primi belirlemesini yeni öğrenmişti.ne önce ne de sonra hocayı başkan aramdı

  ayhan akbin ‏@ayhanakbin1905 1 sa
  bilmenizi isterim,bütün bu süreçte ne fatih hoca ne de bükreşte konuştuğum tff yörticileri gs başkanından habersiz hiç birşey yapmamışlar..

  ayhan akbin ‏@ayhanakbin1905 1 sa
  bugünden sonra gs de her anlamda yeni dönem başlar.seyrhatlerde iki sene hiç olmayan bülen tulun ön saflarda olurbakar görürsünüz.helal olsn

  ayhan akbin ‏@ayhanakbin1905 2 sa
  fatih hocadan kurtulmak için bir çok yöntem denendi.en sonuncusu ise başkanın bjk maçı primini,beyti res da drogba'yla belirlemesi....

  ayhan akbin ‏@ayhanakbin1905 2 sa
  fatih hoca bunu hiç haketmedi..