• 17254
  fenerbahçe medyası tarafından yapılan algı operasyonlarıyla birlikte bize çakılmak istenen maganda.

  sırf bu durum bile bize bir şeyler anlatmalı ama yok, belli ki yollarımız bu çöp tenekesi ile birleşecek. içeride denizli ve rize ile oynayacağız, o maçlar bittikten sonra taraftar tepkisi de yaşanmaması adına hareketli günler olacağını düşünüyorum.

  eğer gelir ve işler ikinci yarıda istediğimiz gibi gitmezse, sahamızda oynayacağımız maçlar ızdırap olur.
 • 17255
  2-3 yildir az biraz top oynama belirtisi gosterseydi, her seye, her vukuatina ragmen taraftar kendisini bu kadar veto etmezdi diye dusunuyorum. lakin adam tamamen bitik halde, herhangi bir cok ciddi sakatlik falan olmamasina ragmen, hic bir futbol emaresi gostermedi. boyle bir haldeyken, sampiyonluk yarisinda zaten yara almis ve turlu eksikleri, kapatmasi gereken aciklari olan takimimiza katilmasinin hic bir somut gerekcesi yok. hakikaten karar vericilerimiz maneviyati agir bastirirsa, bu adamin bizle tekrar birlesince hem kendisini hem takimi olumlu etkileyecegi inancina, hissiyatina sahipse sahsen bir sey demeyecegim. cunku oyle ya da boyle futbolda bu da pay sahibi bir etken, ozellikle bizim ulkemizde, bizim camiamizda, sinerjiyi yakalamak baska bir cehreye burundurebiliyor. dedigim gibi verilerle konusacaksak hic bir gerekcesi yok, sadece bu hissiyat bahanesiyle gelebilir. bu durumda da ne kendisinin ne de karar vericilerimizin, taraftar gozunde basarisizlik hakki olamaz.

  acikcasi gorunen tablo cok da transferin gerceklesecegini gostermiyor. durumlar kesinlessin, elbette baska laflari olacak hepimizin. sakince takip etmekte fayda var.
 • 17258
  ortada vefa borcu varsa arda turan'in galatasaray'a vefa borcu vardır. çünkü bugün arda hiçbir vasfi olmadan spor arabaya biniyorsa cebinde parası varsa ve tanıniyorsa bu galatasaray sayesindedir. bu sadece arda için değil bu arada galatasaeay adi altinda vefa borcu ile anilan ne kadar futbolcu varsa geçerlidir.

  koca kulunun neden bir insana vefa borcu olsun ya napmış kulübün ekonomik özgürlüğünü mu sağlamış? neymiş 12 milyon kazandırmış. ndiaye'yi sırtımızda taşımalıyız o zaman.
 • 17260
  çok saçma bir rüyamın öznesi futbolcu. kısaca şöyle;

  bir dağ evi gibi tahtadan yapılmış bir evdeyiz. tanıdığım, tanımadığım film karakteri gibi hem iyi hem kötü onlarca erkek ve kadın var. saçlarım uzamış kestirmem gerekiyor bu sevimsiz de çırak gibi bir şey. asıl berber beni buna emanet ediyor. lan bir kesiyor sonra başkalarıyla 2 dk goy goy. iki makas daha vuruyor sonra yine gidiyor falan yarım yamalak bırakıyor saçı. zaten sinirlenmişim iyice tepem atıyor para falan vermeden kalkıp gidiyorum karların arasına.

  bu da böyle boş bir rüyadır, rüyama bile girdin. gelme oğlum gelme.
 • 17262
  keşke takımımıza gelse de galatasaray'i birakirimcilardan kurtulsak dediğim performansı düşük futbolcu. gerçi bu bırakırımcılar takım iyi giderse "başta böyle demiştim hebele hubele..."
  ve devamında duygusal cümlelerle geri de döner. valla beğenilmeyen ultraslan'in tırnağı olmaz bu tür seyirciler.

  çakma hıncal uluç'lar sizi...
 • 17263
  kendisinin gelmesi galatasaray'ın bütün değerlerine ihanet olduğu için bırakırımcılar sonuna kadar haklıdır. kavgacı mafya bozuntusu ruhsatsız silahla hastane basan bir adamı takımında istemeyenlerdir. kaldı ki bu "adam"ın futbol seviyesi türkiye'de bir orta sıra takımı için bile yetersizken şampiyonluk hedefleyen cim bom'un kendisine sulanması işbilmezliktir, görgüsüzlüktür, seviyesizliktir. arda; karakterini geçtim, şampiyonluğa oynayan bir takıma ne katabilir? eski oyuncumuz diye mi ilgileniyoruz? yekta kurtuluş oynuyor hala, gelsin orta sahaya rotasyon olsun. çağlar birinci vardı, gelsin oynasın. ne oynayacakları önemli değil sonuçta galatasaray bir futbol takımı değil. şampiyonluğu hedeflemiyor. olay futbol değil sonuçta, olay arda'nın, futbolu 4 sene önce bırakmış selçuğun gönlünü hoş tutmak. gerisi önemli değil.

  kendisinin gelmesiyle taraftarlığımı da askıya alırım, sözlük hesabımı da kapatırım. bana, benden önce kendi değerlerine ihanet eden bir galatasaray'a yok benim gönlümde.
 • 17264
  florya bayrağını madrid'e, barcelona'ya kadar taşımız 1 uefa kupası 2 süper kupa kaldırmış bir futbolcudur. saha dışında da barcelona'lı arda olmanın getirdiği şöhreti ve 2 ay boyunca ntvspor'da gece gündüz konuşulacak kadar büyüyen ilgiyi kaldıramamış ve telafi etmesi zor, büyük hatalar yapmıştır. kendisine yaptığı hatalar nedeniyle hala kırgınım. ama sözlükte millet kin duyuyor. çünkü sözlük yazarları hayatının hiç bir döneminde hatalar yapmamış, olgunluğu para ve şöhreti tatmalarına rağmen hiç bir zaman elden bırakmamış son derece güzide insanlar. o kadar güzideler ki yakınlıkları olmayan bir insana özel hayatında yaptığı hatalardan dolayı kin duyabiliyorlar.

  arda gelmiş, gelmemiş umurumda değil. gelirse madrid'e, barcelona'ya uzanan bu hikayeyi güzel bitirebilsin isterim. olgunlaşmasını, eski şımarıklığını atmasını isterim. yapamazsa kendi kaybeder diyeceğim ama arda'nın artık kaybedecek bir şeyi kalmadı bence. ama abi bu nefret bu kin nedir ya? hiç mi derdiniz sıkıntınız yok sizin? gidip yüksek oranda kininizi şöhreti yönetememiş ve ne yaptıysa kendisine yapmış birine yöneltebiliyorsunuz.

  yok arda gelirse galatasaray'ı desteklemeyi bırakırlarmış. aga bu kadar pamuk ipliğine bağlıysa bırakın zaten. ama sonra tinerci diye dalga geçtiğiniz beşiktaş taraftarı gibi olmayın. onlar da burak yılmaz gelirse bırakıyordu zira.
 • 17265
  her şeyden öte kendisine ihtiyacımız yoktur. ayrıca kendini galatasaray’dan üstün gören birinin bu kadar kendini yamamaya çalışması da aşağılık bir tutum. ben olsam burnu düşse eğilip almayacak bir adamken, ölürdüm de kendimi “eski kulübüme” yamamaya çalışmazdım. insanda biraz gurur olur. en ihtiyaç duyduğumuz yıl, ileride dünya para kazandıracakken ağustos ayında, lig başlarken, yok paraya ayakları kıçına deye deye şener şen gibi kaçıp, her röportajda “avrupa başka yeaaa! diye sırıta sırıta konuşurken güzeldi değil mi arda turan! melo, poldi vb gittikleri ülkelerde methiyeler dizerken bu şebelekin dalga geçişlerine şahit olduk. şimdi ne yüzle yamanmaya çalışıyor; insaf.
 • 17266
  3 yıl önce aktif futbol hayatını, sağlıklı yaşam için spor yapan insan olarak sonlandırmış eski futbolcu.

  futbolda dün yoktur, ben oynanan topa ve takımımın menfaatlerine bakarım. isterse dünyanın en karaktersiz oyuncusu olsun saha içinde iyi bir futbolcuysa gelmesini isterim. ama bu adam futbolcu değil işte. gelmesini asla istemememin tek sebebi bu.

  o yüzden üzerine kafa yorulacak bir tarafı yok, maaş almadan oynasa bile 28 kişilik kadrodan kontenjan yer. üste para vermesi lazım, ffp'yi düşünürsek senelik 1 milyon euro civarı ödeyecekse buyursun boşa harcasın kontenjanı.
 • 17268
  daha gelmeden ortalığı allak bullak eden eski futbolcu.
  başkana göre toplantılarda a harfi bile bile konuşulmadı, arda’ya göre fatih hoca ona bekle dedi. fatih hocaya göre öyle bir futbolcunun futbolu galatasaray’da bırakması lazım. hatta demeçlerde de bir bekleyelim bakalım demesi arda turan’ın bugün medyaya düşen bazı açıklamalarını doğrular nitelikte. şimdi kafamda tek soru var? hoca neden açık açık arda’yı istiyorum demedi bu toplantılarda başkana?! ulan yine bir transfer dönemi yine bir kaos...
 • 17271
  gelirse arda'nin oynadigi takimi alkislamayacagim. 37 senedir galatasaray izliyorum. kimseye de kendimi ispat vs zorunlulugum yok. alkislamam bu kadar basit. buraya yazmaya da maçlari izlemeye de devam ederim. kalpten desteklemeden... burasi işini düzgün yapmayanların son duragı değil. galatasaray'ın sözlük ortamında bile yazılarınız, anlatiminiz düzgün olmak zorunda. aksi durumda pilot olunur. arda gelirse ben de herkese laf sokmali yazi yazayim, sözlukte küfür kiyamet gırla gitsin. kimse ceza almasin. madem bu şahsin takima gelmesine baya bir kişi tamam diyor?

  bu adam bildiğin şehir eşkiyası. tacizci. darpçı. gelmesine ses etmeyenler umarım eşleriyle bir yerde yemek yerken arda ile karşılaştıklarında bu çapsız yanindaki kadına "seni alayım mı güzelim" falan derse sessiz kalabilirler. yoksa arda uçan kafayla burnunuzu kirip tedavi oldugunuz hastaneye silahla dalabilir. nasil olsa cezasi yokmus yani mafya dostlari sayesinde.
  arda gelsin sorun yok diyen bu durumu da düşünmeli. bu bir.

  ikincisi 4 sezondur doğru dürüst spor yapmamış ve zaten yavaş bir oyuncunun bizim takimda işi yok. terim değil isterse ali sami bey istesin yine yeri yok. nokta. taraftarligi birakirim diyene de anlayisla yaklasiyorum. asıl bu durumu içine sindirip arda'yı gevrek gevrek alkislayacaklar keske biraksa da olmasi gereken standartlara ulasma ihtimalimiz artsa biraz.
  gelmemesi bizim için en hayirlisi olan eski oyuncu, yeni şehir eşkiyasi. tacizci ve darpci.
 • 17272
  kendisine tavsiyem futbolu bırakıp şansını ‘belediye seçimleri’ ‘devlet bekası’ veya ‘kanal istanbul’ projelerinin konu edildiği osmanlı dönemi dizilerinde aramasıdır. adamlık olarak bir şehzade rolünü gayet de yerine getirebilir haşmetlüm diye düşünüyorum.
  daha güçlü bir galatasaray için ‘hayır’ diyorum arda, sen ne dersin?
 • 17273
  (bkz: 18 ocak 2020 başakşehir yeni malatyaspor maçı)
  arda gittikten sonra başak ne biçim oynamaya başlamış herkese ders olsun. adam bildiğin çıban. biz zaten sorunluyuz. bize gelirse negatifliği, adamcılığı ve çirkefliğiyle ne taylan kalır elde, ne adem ne de falcao ne jesse benden söylemesi. darmadağın oluruz. bir an önce futbol arenasından silinmesi gereken gereksiz işler şerifi.
 • 17274
  kendisinin gelmesini istemiyorum kesinlikle ancak bu adamın nefreti nasıl bir insanın galatasaray sevgisinin önüne geçebilir aklım almıyor.gelirse gelsin, ben yine en yüksek sesle galatasaray diye bağırırım,getirene olur tepkim, armaya nasıl sırtımı dönebilirim? şahıslar geçici ama galatasaray bakidir ve içimizden bu takımın sevgisini hiç kimse bir gram azaltamaz.