• 14027
  ben adamlığımı bırakacağım deyip babası yaşında gazeteciye küfür ederek saldıran bir kişi. gelmesin, futbol oynamak yerine sabah ayet paylaşıp akşam karıya kıza yürüyen kişi, gelmesin.

  bu takıma yararından çok zararı olur, gelmesin. gelme. istemiyoruz seni. lütfen gelme. allah aşkına gelme. o ağzından düşürmediğin adamlığın yüzde biri varsa, gelme.
 • 14030
  arda turan'ı seviyorum.
  gerek alt yapıdan gelmesi gerek yüksek bedeller kazandırarak gitmesi sevgimin oluşmasında en etkili faktörler.

  görüyoruz ki arda karakteri gereği haksızlığın altında kalamayan bir yapıya sahip. sineye çekemiyor belli ki bazı şeyleri. ve görüyoruz ki yaşananlar kendisinde bir psikolojik sorunların oluşmasına neden olmuş. bunun oluşmasındaki aslan payı kesinlikle medyanın gereksiz bir şekilde poh pohladı ve aynı hızda gömdü. sürekli üstüne gidildi ve son damla. gazeteci dövdü. bir psikolog değilim ama arda'da ki psikolojik düşüşü görmemek imkansız. ve tüm bunlar bu adam türkiye'ye binlerce km uzakken oluyor. bu kadar uzakken bu kadar medyatik olan yeni arda türkiye'ye döndüğünde neler olur? düşünmesi bile facia.

  şu anda kendisi için en kötü yerin sırtlan medyasının bulunduğu türk ligi olduğunu düşünüyorum. istersen zimbabwe liginde oyna ama buraya gelme arda. hem senin için hem de bizim için. belli ki çok duygusalsın ve şuan da bu duygusallığın zirvesindesin. selçuk inan'ın ne kadar kötü oynadığını göremiyorsun çünkü o senin en yakının. bizlerde hayatımızda en yakınımızda olan ve sevdiğimiz kişilerin yaptığı yanlışları bir kör gibi savunabiliyoruz. ama buna bir kaç kişi şahit oluyor. arda yapınca ise milyonlar. tüm ülke şahit oluyor.

  ve eğer burayı okursan diye yazıyorum: lütfen bu sırtlan medyadan biraz uzak kal sadece futboluna odaklan. başarılı ol. geri kalan her şey rayına oturacaktır. yürüye dur barselona'daki aslan.
 • 14034
  bakın galatasaray'a gelip, 66 numaralı formasını giyip, o eski sevdiğimiz arda olacağına dair en ufak bir ışık hüzmesi, en ufak bir umut kırıntısı görsem samimiyetle söylüyorum gelsin diyeceğim. ancak bu adam galatasaray sonrası öyle bir yola girdi ki artık istese de dönemez. zaten gidişi olaylı oldu. 2011 - 2012 sezonu öncesi takım onun üzerine kurulmuşken bizi terketti. yine de bize para kazandırarak gitti en azından ve o sezon tarihimizin en efsane sezonlardan biri olduğu için arda'nın gidişi pek de takılmadı. işte şans arda'ya burada gülmüştü. o andan itibaren tek yapacağı susup, topunu oynamaya çalışmaktı. eğer arda işinde gücünde olup, bu kadar antipati hatta nefret toplamasaydı, şuanki o göbekli haliyle bile bu taraftar onu isterdi. biz ki harry kewell'ın sakat olmasına takımda kalmasını sağlamış bir taraftarız, arda'ya da gelsin form tutar derdik. arda bu elindeki şansı her gördüğü mikrofona konuşarak ve perde arkasında yaptıklarıyla kendi harcadı. ilk gittiği zamanlar hem emre belözoğlu hem de mehmet topal dolayısıyla ya fenerbahçe'ye giderse diye korkutuğum zamanları hatırlıyorum da şimdi bizden uzak fenerbahçe'ye yakın olsun diyorum. bunu da ben değil, o sağladı. hadi arda buraları okuyorsan başka kapıya.
 • 14035
  emreye "abi",
  acuna "abi",
  azize "başkanım"
  kendi formasına "o.spu rengi",
  yabancı sınırına "evet" diyen,

  gazeteciye kufur eden,
  milli takımda prim isteyen,
  top kovalayacağına ergen gibi sosyal medyada karı kız kovalayan,
  her şey çok güzel giderken boşa konuşan ama;
  her başı sıkıştığında galatasaray diyen,

  kısaca futbolla uzaktan yakından alakası olmayan "adam"ı bu takımda görmek istemiyorum!

  not: siyasi tutumlarından ve tavırlarından söz etmiyorum bile!!!
 • 14038
  ben de gelmemesi taraftarıyım. ama gelirse kağıt üzerinde şöyle bir takım oluyoruz ki, uyum sağlanırsa ve işler yolunda giderse olacakları düşünmesi bile ürpertmeye yetiyor:

  ----------------muslera----------------
  mariano--maicon--denayer--latovlevici
  ----------------fernando---------------
  feghouli---ndiaye---belhanda---arda
  -----------------gomis-----------------

  hamle: linnes, tolga, garry, selcuk, eren...

  saha dışı her yönüyle sonsuza dek tartışılabilir, dediğim gibi gelmesini istemiyorum ancak oyun açısından tolga/garry ile aynı cümlede tartışılması gerçekten çok komik olur... kadroya bak, korkunç.

  not: kadroyu iç sahada ligin vasat orta sıra takımlarına karşı kurdum.
 • 14039
  sarı kırmızı renklere dönme ihtimali beni memleketimden ve galatasaray'dan uzaklardayken akşam akşam yeniden maziye götürmüş galatasaraylı.

  futbol dışı konularda eleştirmeye devam edeceğim hataları olduğuna inansam da galatasaraylılığından ve de futbol sevgisinden şüphem olmayan insandır.

  zamanında ismini anmak dahi istemediğim bir eski başkanımız tarafından taraftarın önüne atılarak kulüpten kopuşu hızlandırılmıştı, bugün bunları ve başka kırgınlıkları unutturma şansını yakalamış olmasına seviniyorum.

  kendine gelsin, kasımda türkiye'ye dönüp arena'da tekrar sırtında arda yazılı formamla tribündeki yerimi alayım.

  edit: imla

  gelecekten gelen not: adam ne yazdiysam bana tersten sapladi, kulagima kupe olsun paranin ve de siyasetin gucunu kucumseyerek yedigim bu gol de.
 • 14042
  arda turan şu aşamada galatasaray'a gelmemeli. katkı yapıp yapmayacağı bir tarafa taraftarın çok büyük bir bölümünün enerjisini emecektir. tabi ki kimse galatasaray'ı desteklemekten vaz geçmez ama hep bir burukluk olacaktır.

  anladığım kadarıyla barcelona kesinlikle göndermek istiyor ve isteyen tek bir takım da yok. ahmet bulut ise açabileceği tek kapıyı zorluyor. işte yanlış da burada başlıyor. galatasaray'ın ihtiyacından değil, arda'nın ihtiyacından dolayı alınıyor. işte takımları batıran da, kurumları ve şirketleri batıran da bu yanlış anlayıştır.
 • 14043
  galatasaray'a gelsin diyenler var. aklınızı peynir ekmekle mi yediniz kardeşim? bu şahıs ortalık kartıştırıcı, bozguncu bir tip. barcelona taraftarları bile bundan neftet ediyorlar. yetenekli olabilir ama yetenek dışında herşeyi konuşuluyor. sürekli o söylenen adam muhabbeti, sosyal medya üzerinden selçuk inan'ı destekleyici mesajlar gönderme, karı kıza yürüme işine hiç girmiyorum, bir de babasından büyük gazeteciyi dövme girişimi var. aman ömrümün hiç bir noktasında galatasaray'a gelmesin. yok maziye gitmişmiş yok yeteneğine laf yokmuş gelsinmiş topunu oynasınmış. yahu he he kesin topunu oynar burada..
  gelmemesi için galatasaray taraftarının elinden geleni yapması lazım. artık sosyal medya üzerinden protesto mesajları mı olur yokda kulübe faks mı olur sizin tercihiniz. baksanıza şimdiden sözlük olarak ikiye hatta üçe bölündük.
 • 14045
  ya güzel kardeşim daha iki gün önce susmayı beceremeyip sen türkiye'de oynarken seni türlü iğrençliklerle eleştiren bir adamın programına çıkıp da gelmeyeceğim demedin mi? ne değişti? gelme, şu güzel havanın içine etme. çünkü sen 2009'dan beri iflah olamadın. her geçen gün şöhret zehirlenmesi, güç zehirlenmesi yaşadın. kendini birilerinin yanına yamamaya çalıştın. kendini yıprattın, kendine zarar verdin. seni sevenlere küçük gözle baktın. aslında seni güçlü kılmaya galatasaray taraftarının sevgisi yeter de artardı bile. sen kıymet bilemedin. artık bizim de hak etmeyenlere verecek sevgimiz kalmadı. artık ne sen eski arda'sın ne de biz eski galatasaray'ız.
 • 14048
  bu risk alınabilir, takıma seviye atlatır diye savunulan oyuncu. ulan takım 3 haftada 9 puan toplamış, 10 gol atmış, şiir gibi top oynuyor. burada bir risk söz konusu ise o da yanlış bir transfer yaparak takıma seviye düşürmek olur. arda aşkından gözünüz dönmüş, galatasaray sevgisinin arkasına sığınıp millete laf çaktığınızı sanıyorsunuz. kimse de anlamıyor aslolanın arda olduğunu.
 • 14049
  burnu sürtülmüştür , sürtülmese dahi olayların farkındadır. o yüzden gelirse eğer bir problem çıkacağını zannetmiyorum. futbola ve galatasaray'ın başarısına odaklanacaktır. şampiyonluğa herkesten fazla ihtiyacı var. ve son olarakta birileri yabancı sınırı getirmek istiyorya arda'nın gelişinden sonra buna o kadar kolay cesaret edemeyecekler. yani her koşulda avantajlı bir transfer olacaktır tahminimce. taraftara düşende destek olmak, takımının sinerjisini yüksek tutmak olacaktır bu süreçte.
 • 14050
  gelmesini asla istemediğim futbolcu. asla ama asla.

  şayet eğer anlaşma yapılmışsa da tudor'a güvenmekten başka şansımız yok. yıllarca kimsenin yapamadığını yapıp selçuk ve avanelerini takımdan kesmiş ve yerlerine daha kalitelisini aldırmış bir teknik adamdan bahsediyoruz. eğer söylendiği gibi arda geldiyse futboluna ve tavırlarına göre hak ettiği muameleyi tudor'dan görecektir.