• 5
  (bkz: david beckham/#1843465)

  ((bkz: santrafor48 sen misin?)

  bu entry'i okuduktan sonra beni "allah allah bunu benim yazmış olmam lazım ama altında antropolog yazıyor". diye düşündürten yazar. "otobiyografisi bulunma" cümlesinden "he tamam ben de otobiyografi yok" dedim ve ilk defa bir konuda benimle %100 aynı şeyi düşünen bir kişiyi buldum. hoş geldin sevgili renktaş. bu arada ben frikikçiler için 2. ve 3. kim olur diye düşünmedim :)

  yazarlık hayatında başarılar.
 • 11
  her hoşuna gitmeyen yazıdan sonra yazarının başlığına gidip "a b c d e" yazar gibi yazılar yazmasa aslında iyi yazar. özel mesajla yazabileceği yazıları yazarların başlığına yazarak çok bir şey elde edeceğini düşünmüyorum. sürekli bir hedef gösterme çabasında. bence yaptığı sözlüğü katleden davranışlardan biri.

  nicki a n t r o p o l o g olmalıymış.

  oldu mu şimdi bu? bence de olmadı. ne gerek var ki o zaman.
 • 12
  sözlüğün gündemi stevie g'nin düşünce özgürlüğü temalı haklı yazısıydı. şimdi öğrendim yazının diğer ucunda antrapolog'un yer aldığını.

  valla bu adam iyi yazar. aslında şaşırdım da böyle bir tartışmanın içerisinde oynadığı role. çünkü hemen her entrysi sebep sonuç ilişkisi ile açıkladığı fikirlerden oluşuyor. dolayısıyla bu şekilde yazılmış bir entrynin değerini kendisinin de çok iyi bildiğine eminim. bu nedenle fikre değil de fikrin sahibine yönelik çıkışının genel yazarlık profilini yansıttığını düşünmüyorum.

  muhtemelen eşref saatine denk geldi.
  belki biraz maksadını aştı.
  olur öyle hatalar diyip unutmak lazım.

  umarım bir an önce cezası biter ve sözlüğün kalitesine katkı yapan yazılarına devam eder.
 • 13
  bildiğim, tanıdığım ve hatta sevdiğim biri olarak şunu söyleyebilirim ki kendisinin şirazesi kaymıştır. bundan önce yaptıklarını tek tek saymak istemiyorum ama herkesi ayrıştırmaya çalışan zihniyeti artık sıkmaya başladı. (bkz: a y r ı ş t ı r ı c ı)

  seni ve senin gibileri gündemde tutmak ne karakterime ne de hassasiyetime uygun düşmez. elinde galatasaraylılık ölçer varmış... dostum, sen milleti boşver önce kendi galatasaraylılığını sorgula. fm oynamaya benzemez bu işler. galatasaraylılık bir din gibi mezhep gibi yerleşmiş bir inançtır 10'un deyimiyle. sevgi, bağlılık, özveri ve her şeyden önce gözyaşı ister.

  bugün ödenen bonservislerle ilgili bir entry girmiştim, orada kulübün mali açıdan nasıl çöktüğü apaçık gözüküyor. ben lisenin, dursun'un, işbeceren'in, bilmemne nin müptelası değilim. ama yaşanan her kötü şeyi liseye bağlamak da apayrı bir saçmalık bana kalırsa. faruk süren, ünal aysal, özhan canaydın bunların hepsi liseliydi. en çok bunlar bedel ödedi ama galatasaray'da. hani diyorsun ya dursun için lise istediği kadar kalır diye filan. hatırlatayım istedim. bugün galatasaray'ın hedefi ve misyonu türk olmayan takımları yenmekse bunun yegane sebebi de lisedir. vizyonumuzun beşiktaş ve fener kadar düşük olmamasını da yine burada yetişmiş insanlara borçluyuz. ancak... sürüyle skandal sayarım orası da ayrı.

  mr.vizyon koray günter için şunları söylemiş:

  ''semih'ten kötü falan olamaz. dortmund altyapısından çıkan, öyle veya böyle 2. takımda epey süre alan bir adam koray. hatta tempo kazanabilseydi klopp kendisine a takımda da şans verecekti. dortmund'un oynadığı aşırı süratli futbola uygun bulmadı klopp. ''

  sanırım fm'de yasin öztekin yer almıyor olacak ki kendisi yasin denen müsveddenin nereden çıktığını bilmiyor. bu tarz basmakalıp düşüncelerle eleştiri yapmamasını tavsiye ediyorum arkadaşıma.

  bir başka şey de şu; kendisi inatla küfür etmeyeceğini söylüyor ve sürekli provokasyondan bahsediyor. yok her haltı linç saymayacakmışız. oldu canım, sen burada kafana esen herkese troll de ,herkese hakaret yağdır, galatasarayın eski hocalarına utanılacak laflar et ama provokasoyon olmasın, linç sayılmasın. herkes kendi önünden yesin usta, sen işine bakacaksın.

  bakın mr.vizyon başka neler demiş :

  ''boş konuşmayın. siz haksızsınız. siz bilmiyorsunuz. siz yanlışsınız. ceza almamak için asla hakaret etmeyeceğim. ama ortada olan bir şey var ve yine yazıyorum.
  siz haksızsınız. siz bilmiyorsunuz. siz yanlışsınız.''

  böylesine önyargılı, böylesine fikre saygısız bir tutum olabilir mi allah aşkına??

  ayrıca kendisi jpk reyisin sağ bek oynamasını istiyor 5 aydır. siz düşünün gerisini...

  kendisine tavsiyem bir daha kimseyi zan altında bırakacak söylemlerde bulunmaması ve içi boş argümanlarla eleştiri yapmamasıdır. komik duruma düşüyor zira...
 • 16
  aynı kalıpta entryler yazıp, tematik mod kullanmadığı için uyarılması gerekilen yazar.

  ekleme: tematik mod kullansın dedik diye ünal aysal sempatizanı olduk. çok da sikimde ünal, işim gücüm yok avukatlığını yapacağım. boş şeylerle insanları itham etmeyin.
  antropolog çok derin araştırmalar yapıp, bilinmeyeni yazmıyor sözlüğe. çöp futbolculara ne kadar paralar verildiğini biliyoruz biz, antropolog'dan öğrenecek değiliz. sözlüğün ırzına geçmesin, isteğimiz budur. açar "galatasaray soyuluyor" veya bir benzeri başlık orada kime ne kadar para vermişler yazar.
 • 17
  çok iyi iş yapan bir yazar kardeşimiz. yönetimin rezilliklerini istediği gibi anlatsın. ayrıca bunların hepsini bir başlık altına toplayıp bknz olarak verirse daha faydalı olur. biz favlarız ve bir ihtimal burayı takip eden o yavşak gazeteciler utanırda kaynak olarak kullanır yazdıklarını...

  yaptığı iş ülkenin çoğu spor gazetesinde araştırma yazısı olarak çıkıyor. ki bu kadar detaylı bir inceleme değildir hiç biri en fazla son 6 aya inerler. arkadaşımız ise 2012'ye kadar gelmiş...
 • 20
  tematik mod kullanmam gerektiği düşünülen bütün yazılarımın ihbar edilmesini istiyorum. varsa cezası çekerim, sonra da çeker giderim. kullanmayacağım, o ayrı. yeteri kadar uyarıldım zaten, insanlar uyarılsın biraz da. risk komisyonu kurup taraftara alışkanlıklarınızı değiştirin diyenlerden bıktım.
 • 23
  sözlükte iyi kötü bir buçuk senedir yazıyorum. yazdığımdan önce de bir o kadar zaman okur olarak takip ediyordum. şu bir ay boyunca "kısır döngü"den çıkma amaçlı yazmamaya karar vermiştim ki kendisi bu konuda bana bir istisna yaptıracak yazardır.

  fikirleri gerçekten bana çok ters yazarlarla gerek özel mesajlar, gerek entry'ler vasıtasıyla tartıştık. zannediyorum kendisine hakaret ettiğimi söyleyecek bir yazar yoktur. daha sonra troll olduğu ortaya çıkan ayrık nick'li arkadaş mesaj attığında dahi seviyeli bir yanıt verdim. antropolog ise futbolla alakalı oldukça benzer düşünceler içinde olduğum bir yazar. fakat ne yazık ki içi boş bilgiçlikten, üstten tavırdan hazzetmiyorum. birkaç başlıkta gördüğüm "küfretmek yasak olmasa ederdim ama ona da değmezsiniz siz :(", "siz yanlısşınız, ben doğruyum!" şeklindeki ifadelerinin kimseyi etkilemediğini; kimseye bu ağır, hakim ve belki aşağılayıcı olduğunu düşündüğü yazı tonuyla bir ders vermediğini bilmesini isterim.

  bunun haricinde #1895071 no'lu entry'sinde beraberlik halinde futbolculara galibiyettekinin dört katı, 45 dakika oynayan futbolculara 90 dakika oynayanların iki katı maç başı ücreti vermeyi teklif etmiş. normalde mesaj atıp geçeceğim tarzda bir hata ama kendisinin üslubu beni bunu yapmaya itti. ben haklıyım sen haksızsın antropolog. çünkü bilmiyorsun.

  düzeltme: ilgili entry'i silmiş. anlayabileceğiniz gibi kesir hatası vardı.