• 1
  türk telekom arena 15 ocak 2011 tarihinden itibaren hizmet veriyor, ha yapıldı ha yapılacak ha yapılır gibi kendimizi avuttuk aylardır. geçen sezon oynanan galatasaray fenerbahçe maçından bu yana, ulaşım alternatifi olan iett özel seferleri malesef yapılmıyor. taraftarlar metroda üstü başı hatta ve hatta vücudunun delinme ihtimali olmasına rağmen, metro tel örgülerinden atlıyor, turnikelere gitmek isteyenler eziliyor. turnikelere ulaşana kadar beklemek de cabası.

  metroya bir şekilde bindik, içerideki son oksijen molekülünü kapma yarışı başlıyor.

  yaz mevsimi bitecek yağmur yağış başlayacak, o zaman metro kuyruğu daha da baskılı hale gelecek ve izdiham yaşanacak. meksika sınırındaki mülteciler gibi üst taraftaki toprak "yol"dan ilerlemek de mümkün olmayacak.

  sadece metronun yet(e)mediği hem liverpool maçında, hem estonya maçında görülmüştür.

  diyeceğim şudur,
  ey sözlük ahalisi, birlikten kuvvet doğar sözünü yerine getirip, iki elden ses çıkaralım. en azından iett'nin özel seferleri devam etsin, kulüp vermiyorsa parasını ki bana göre vermek durumunda da değil, paralı olsun parası neyse verelim, yeter ki maçtan 5 dk. önce çıkmayalım, yeter ki alt alta üst üste metroda havasız gitmeyelim, yeter ki insan gibi giriş çıkış yapabilelim.

  eğer varsa başka fikirler zaten ortaya çıkacaktır. herkes gibi benimde ilk aklıma gelen mail atmaktır. hem kulübe hem iett'ye mail atarak sorunumuzu dile getirebiliriz.

  dipnot: stadın önündeki bağlantı yoluna koyulan durak için deneme seferleri yapılmıştı, iett'den bilgi almak istediğimde bu şekilde bir çalışmalarının sonuçlandırılmadığını söylediler.
 • 5
  önce binaları yapıp sonra alt yapı sistemini yapmayı akıl eden biz türk insanları için çok dert edilecek birşey değildir. önce stat sonra ulaşım hallolur.
  metrobüsü devreye sokup inilecek durağı sonradan yapmış bir milletiz biz.
  önce ulaşım sonra stat yapılsaydı asıl garip olurdu, bizim için sorun olurdu.
  beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır. biz bunu bilir bunu söyleriz. *
 • 6
  arabasıyla gelenler için büyük bir sorundur. alt yapı denilen şeyin aslında ne kadar da önemli olduğunu bize tekrar göstermiştir. neyse ki hiç arabayla gitmedim. otobüse atlar giderim, peki ya dönüş.

  galatasaray yönetimi belli yerlerden stada kalkan otobüsleri bedava yapmış. parasında değilim. stada gitmek için ne kadar para isterlerse veririm. gidiş güzel oluyor kolay oluyor da dönüş... her zaman maçın bitiminden 10 dakika önce çıkmak gerekiyor yoksa otobüslerde yer bulamıyorsunuz. yığılma da cabası. atla arabaya gel diyorsun ulaşım büyük sorun. sırf ulaşım yüzünden bazı maçlara gitmiyorum, hele önemli maçlara hiç gidemiyorum. trafik felç, yer bulmak imkansız. o kadar güzel stadımız var ama bu tür problemler olduktan sonra değeri baya bir düşüyor.
 • 8
  başlatılan bir mail kampanyası sonucunda(tabi benimde katıldığım) bir mail aldım bugün.

  --- alıntı ---

  sayın bla bla bla,
  arena stadyumundaki ulaşım sorunu ile ilgili olarak sizlerden gelen talepler doğrultusunda 30.09.2011 tarihinde tbmm başkanlığına vermiş olduğum soru önergesine
  http://akifhamzacebi.org/...id=82&Itemid=154
  linkinden ulaşabilirsiniz.
  iyi dileklerimle.

  m. akif hamzaçebi
  istanbul milletvekili
  chp grup başkanvekili

  --- alıntı ---

  kulüptende böyle bir açıklama geldiğini görünce umutlanmadım değil.umarım çözülür bu problem kısa zamanda.

  edit:önerge tam olarak bu şekilde:http://akifhamzacebi.org/soru/arena.pdf
 • 10
  şirket seyrantepe'de olduğu için merak ettim, gittim bizzat gördüm, son hali budur:

  http://c1110.hizliresim.com/q/p/2d80.jpg

  http://c1110.hizliresim.com/q/p/2d9p.jpg

  http://c1110.hizliresim.com/q/p/2db3.jpg

  http://c1110.hizliresim.com/q/p/2dbx.jpg

  http://c1110.hizliresim.com/q/p/2dc8.jpg

  işçilerle konuştum, ne zaman biter nasıl olacak diye?

  "en kısa zamanda bitecek" dedi.

  yolun nasıl olacağını sorduğumda ise fotoğraflarda dozer olan yerden köprünün altına doğru inecekmiş yok. yani kısa bir tünel ya da alt geçit gibi stada ulaşacakmışız.

  son not: işçilerden biri "yolu yapıyoz da şampiyon olacak mı takım sen onu söyle" dedi. bende "siz bu yolu yapın, dünya şampiyonu bile oluruz" dedim. *
 • 11
  iett maç sonları koyduğu ücretsiz otobüs seferlerini maddi kayba uğruyor diye iptal etmiş, bunun karşılığında kulübümüzden 40.000 tl istiyormuş ancak seferleri bu para nakit karşılanırsa yapılabilirmiş. bu nasıl bir akıl ? o zaman ücretli sefer yapsın biz öderiz ücretini, hem vatandaşın sefer istemeye ve hat istemeye hakkı vardır.

  bu konu çok önemli ve başkanımızda hatırlarsanız 32. günde ben her kapıya baş vurdum, taraftarımızda bizimle birliklite şikayetlerini taleplerini yazılı olarak dile getirsin ve başvursun demişti...

  mail : iett@iett.gov.tr
  konu : ulaşım sıkıntısı

  istanbul büyükşehir belediye başkanliği

  iett işletmeleri genel müdürlüğüne

  bilindiği üzere seyrantepe(aslantepe) bölgesinde bulunan ali samiyen spor kompleksi türk telekom arena stadımızın maç günlerinde olan ulaşım sıkıntısını çözmek için daha önce dende olduğu gibi belirli olan bölgelerden maçlar için 2 saat evvel belirli aralıklarla 3 er otobüs kaldırılması ve tekrardan geri dönüş uygulamasının tekrardan ücretli yada ücretsiz başlatılmasını veya stadımızın yanından geçebilecek şekilde değişik güzergahlarda hem anadolu yakasından hemde avrupa yakasından rahatça stada ulaşmayı sağlayacak gerekli hat düzenlemelerinin yapılmasını ve tarafıma en kısa zamanda bilgi verilmesini
  arz ederim. ...../....../......

  isim soyisim :
  tel :
 • 13
  stadyuma ulaşmak amacıyla kozyatağı'ndan 500t hat numaralı otobüse binmemle otoban kenarından soğuk havada 2-3 km yürümeme neden olan sorundur. mal şöförü stat önünde durmaya ikna edemedim ve ana avrat sövmemeden sonra paşa paşa nurtepe viyadükünden stat'a kadar otban kenarından yürümemle son buldu. bazı orospu çocukları halk otobüsleri paralıyken her yerde durup indirme-bindirme yapıyorlardı. şimdi akbil sebebiyle memur zihniyetine büründüler.
 • 15
  arkadaşlar #888688 nolu entryide kavazli arkadaşımızın uyarısı ile iett'ye mail atmıştım. cevabı aşağıda paylaşıyorum.

  --- alıntı ---

  sayın my immortal 14 *
  seyrantepe aslantepe tt arena stadı'na maç günleri kulüp tarafından yapılan talep doğrultusunda anadolu yaksına* ve avrupa yakasına araçlarımız siz yolcularımıza ücretsiz olarak servis yapmaktadır.
  duyarlılığınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

  --- alıntı ---

  03 şubat 2012de attığım maile 23 şubat 2012 itibari ile cevap verdiler.
 • 16
  ali sami yen'e ulaşma sorununun şu an için uygulanabilen tek çözümü bugünkü* ak parti bilmem kaçıncı il kongresinde iett'nin uyguladığıdır.

  anadolu takımlarıyla oynanan maçları geçtim derbi maçlarda bile iett hiç bir zaman bu kadar sefer düzenlemedi.

  ayrıca stadyum'un 1 km uzağına da özel otopark alanı açılmış.

  demek ki isteyince olabiliyor, kişiler mağdur olmasın sakatlık çıkmasın diye demek ki bir şeyler yapılabiliyor.

  peki bundan sonra ne olacak? tabi ki aynı tas aynı hamam. metrolarda ezilmeye, otobüs kovalamaya, değnekçilere araba bırakmaya devam.
 • 21
  ------alıntı-----

  @uobener: çözüm çok basit. hiç mizmizlanmayin. buluşursunuz ali sami yen sokak'ta. yürürsünüz stada kadar. istanbul'u felç edersiniz. onlar düşünsün

  ------alıntı-----

  kesinlikle yapılması gereken eylem. fenerbahçe maçı sonrası müthiş moralle çıkıp, yaşadığımız izdiham sonrası galibiyeti bile unuttuk. giriş ayrı rezalet zaten, cezaevine giriyor gibi hissediyor insan kendini. tepki konulması şart, kesinlikle bir yolu bulunmalı bu sorunun.
 • 23
  cendere yolunun kapatılmasıyla sorun olmanında ötesine geçmiş durum. fakat cendere yolunun nasıl kapatıldığını hala anlamış değilim ben, o yol sadece stada gitmiyor sonuçta bir sürü ev, site iş yeri falanda o yol üzerinde yada o yoldan bağlantılı. nedir yani içinde galatasaray formalı gördüğü arabaları polis geri mi çevirecek ne yapacak?
 • 25
  bu sorunun olabildiği kadar fazla dile getirilmesi lazım.
  malum zatın bu tribünlerden intikam alması, o küçük beyni ile bizler gibi eğitimli ve bilinçli insanları hor görmeye kalkması,
  kabul edilebilir bir durum değildir.

  yaptıkları dandik metro ellerinde patlıyor,
  vatandaşlar yaralanıyor,
  çünkü fizibilite çalışması bile tam olarak yapılmayan bir metro söz konusu,
  ve metro kapatılıyor.

  bunların olabileceği belli iken, hele hele fenerbahçe ve dortmund maçlarının tarihleri net iken,
  istasyon durağından stada kadar ebelerinin amı gibi bir kuyruk oluşuyor...
  taraftarlar birbirlerini ezmeden ilerlemeye gayret ediyor,
  bu düzenin polisleri de olabildiğince taraftarla tartışma havasına girebiliyor,
  en nihayetinde de, neredeyse parfüm gibi kullanmaya alıştıkları biber gazlarına başvuruluyor.

  yönetim ayağını denk alsın kardeşim,
  senden, benden dönüyor o stadyumun parası...

  maç çıkışı, 1,5 saatimi metroya ulaşana kadar harcatıyorsa bana sistem,
  ve merdivenlere ulaşabilmek için çitlerin üzerinden atlamam gerekiyorsa eğer,
  hem de bu sırada çocuklar, kadınlar ve engelliler de aynı ortamda ezilme tehlikesi yaşamaktaysa bir yandan,
  sokarım ben öyle düzene...

  kim sorumludur, nasıl çözülür bilemem...
  ama zaten yarrak gibi top oynuyoruz haftalardır,
  buna rağmen stada gelen bu taraftara ayıptır.

  açın takvimi, bakın;
  yıl hanesinde 2014 yazıyor...