• 1
  saat 19.05’te yapılan adaletsiz ve rezil açıklama. başlığı açayım dedim çok bkz verildi bununla ilgili.

  --- alıntı ---
  galatasaray a.ş.'nin, 30.08.2019 tarihinde oynanan istikbal mobilya kayserispor - galatasaray a.ş. süper lig cemil usta sezonu müsabakasında, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı 25.000.-tl para cezasi ile cezalandırılmasına,

  aynı müsabakada galatasaray a.ş. teknik sorumlusu fatih terim'in, sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunulmasından dolayı 4 resmi müsabakada soyunma odasina ve yedek kulübesine giriş yasaği ve 19.000.-tl para cezasi ile cezalandırılmasına,

  aynı müsabakada galatasaray a.ş. antrenörü ümit davala'nın, rakip takım taraftarlarına yönelik hakareti nedeniyle 3 resmi müsabakada soyunma odasina ve yedek kulübesine giriş yasaği ve 19.500.-tl para cezasi ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.
  --- alıntı ---

  (bkz: pfdk kararının saat 19.05’de açıklanması)
  bu da ekran görüntüsü, silerlerse falan diye yüklüyorum;
  https://gss.gs/5dz.jpeg

  edit: açıklamaların tamamı için link eklenmesi.
  http://www.tff.org/...246&ftxtID=31932
 • 4
  neden 5 eylülde açıklandığına dair bir kaç fikrim var.

  1) radamel falcao, florin andone, mario lemina ve taylan antalyalı transferleri sonrasında oluşan olumlu havayı bozmak.

  2) fenerbahçe'nin 2019-2020 sezonu 4. hafta mücadelesi olan alanyaspor deplasmanından puan kaybı ile dönmesi muhtemel iken fatih terim'siz galatasaray'ın da puan kaybetmesini sağlamaya çalışmak.

  3) hakemlere alenen mesaj vererek, galatasaray'ın 2019-2020 sezonu 4. haftaki kasımpaşaspor maçında istediğiniz kadar galatasaray'ı doğrayın sizi koruruz demek. olası bir galibiyette rüzgarı alacak olan galatasaray'dan korkuyorlar.

  4) fatih terim ameliyat sonrası dönemin ve transferlerin gecikmesinin verdiği bir stres halinden tam çıkacakken, tekrar bir stres altına sokarak nefes almamasını sağlamak. hocanın iyice yıpranmasını istemek.
 • 6
  minimumu 3 maç olan madde gösterilerek fatih hocaya 4 maç verilen ceza içeren kararlardır. şöyle bir diyalog geçmediyse ben de bu ülkeyi tanımamışım derim.

  -ortada pek ciddi bir şey de yok minimumdan verelim 3 olsun.
  -yok şimdi 3 verirsek fb maçı için verdiniz derler sen onu 4 yap anlaşılmasın.
  -aa çok doğru tebrikler başganım iyi düşündünüz.
 • 7
  kararı 19.05'de açıklayarak harika iş yapmışlardır. niyetlerini hala anlamayan varsa artık bir zahmet anlasın. hiç üzülmedim verdikleri karara, neden mi?
  1)hocanın sözlerinde cezaya sebep olabilecek en ufak bir şey yok. bu yüzden içim çok rahat.
  2)transferler, imza töreni falan derken fazla havalarda uçuyorduk. şu anda transferleri falan unuttuk tek düşüncemiz kıymetli hocamız. olması gereken de bu.
  3)hoca da hepimizin kabul ettiği gibi formsuz başladı sezona. o da daha fazla konsantre olacaktır. tff'sini, koç'unu, nihat'ını, pfdk'sını, hakemlerini üst üste koyup bir kez daha şampiyon olacaktır.
  4) (bkz: #2743894) bu entry'imde son iki cümledeki hadise maalesef tekrar yaşandı. mustafa cengiz yönetimi çok çok üzülerek söylüyorum ki hocanın arkasında duramadı yine. başkanım arkanızda 30 milyon galatasaraylı var. kimden korkuyorsunuz? umarım hükümetle ters düşmemek için değildir bu hareketleriniz. sizi seviyoruz, takdir ediyoruz ama unutmayın ki yaptığınız transferler, mali durum olarak iyileşmeler unutulur; hocanın arkasında duramayışınız hatırlanır. bu da maalesef sonunuz olur.
  5) galatasaray'ın şampiyon olması için birinci gereklilik nedir? tabii ki de kaos. kendi kendilerine kaos yarattılar ve bu bizim işimize yarayacaktır. 23. şampiyonluk hayırlı uğurlu olsun.
 • 8
  her şey bir yana şimdi bu haksız, hukuksuz karar geçerli sayılacak mı? 1 maç bile ceza verilemeyecek olan açıklamalar sonucu hoca 4 maç cezasını çekecek mi? tahkim indirmez, indirse bile alt sınır 3 maçmış ilgili maddede, ne olacak peki?

  vallahi çok rahatsız oluyorum. alenen hukuksuzluk yapılıyor ve hiçbir şey yapamıyoruz. bu kadar basit mi? yarın bu ceza bitince başımızı tekrar yaktıklarında hoca bir daha feryat ederse bu ahlak yoksunları yine 3 5 maç ceza verecekler.

  ne olacak bu iş?

  ahlaksız insanlarca verilmiş kararlar. yaptığınız haksızlık fitil fitil gelsin burnunuzdan, ailenizden çıksın yaptığınız haksızlıklar.
 • 12
  fatih terim ile ilgili kararları alanların, bu kararı saat 19.05'te açıklayanların ve açıklatanların, bu kararları alanların tamamından alacağımız bir hak var. kendileri ile ilgili söylemek istediğim çok şey var ama çocuğumun doğumunda dışarıda ve özgür olmak istiyorum.
  bir de gereksiz duyar kasanlarla uğraşmak istemiyorum. çünkü kendileri ile ilgili güzel temennilerim var.
 • 13
  ortalığı iyice gerip 2019-2020 cemil usta sezonu 6. haftadaki galatasaray fenerbahçe maçı'nda istenmeyen saha olayları yaşanmasını amaçlayan kararlardır.

  fatih terim'i bu maça çıkarmamak için alınmış bir karar olduğu aşikar, taraftarı ve takımı da iyice doldurup 6. haftadaki galatasaray fenerbahçe maçı'nda yine onlarca futbolcu&teknik ekibe ceza yağdırma peşindeler.
 • 14
  imparator'un sözlerini tekrar dinledim. hiçbir kurumu kişiyi açıkça hedef almayan sözlerini niyet okumayla cezalandırılmışlar. yapılacak itiraz ile bu cezanın indirileceğini düşünüyorum. ha indirmeseler de hiç farketmez. bu cezalar fatih hocanın da istediği gibi bizi bir yapacak ve daha güçlü olacağız. kimin topu, tüfeği, tankı tweet'i neyi varsa gelsin. biz şampiyon olacağız.
 • 15
  sebebi bellidir. aslında zeki uzundurukan'ın kararın alınmasından sonra hemen yaptığı yoruma eklenecek bir şey yok. arkasındaki fikir şudur: "kardeşim sen 2 senedir şampiyon olup, kadronu güçlendirdin, iyi bir gelirin var. bu sene bizim çocuklar da iyi bir kadro kurdu. değil falcao ronaldo, messi getirsen. biz-bu-sene-sizi-oynatmayacağız-oy-nat-ma-ya-ca-ğız".

  kayserispor'un teknik direktörüne, başkanına, seyircisine ceza vermeyip de kararı 19:05'te açıklayarak da açık açık savaş ilan etmişlerdir. bunun tartışacak, savunacak bir tarafı da yoktur. ayrıca ceza niyet okuyarak yani hocanın federasyonu hedef aldığını düşünerek verildi. bence hoca mevlüt transferi üzerinden göksel ve ali koçu eleştiriyordu. bizden 500k bonservis bedeli isteyip oyuncuyu fb'ye bedava veren göksel'i. bu demek oluyor ki yarın hoca çıkıp "sahaların zeminleri kötü" falan dese vay sen federasyonu mu hedef gösteriyorsun deyip yine çakacaklar. bu kadar düştüler çünkü. televizyonun karşısında büyük ihtimal it gibi oturup kelime seçiyorlar. hikmet karaman'ı, erol bedir'i es geçip fatih terim'e yağdırmaları bu yüzden.

  bu düşmanlık sakin açıklamalar ile oluruna bırakmak ile de çözülecek bir şey değil. bir şekilde tff, mhk, pfdk'nın fenerbahçe'nin örgütü olduğunu 7/24 dile getirip, görevden el çektirene kadar da üstüne gideceksin. çünkü adamların şu an gözleri 19:05'te ceza haberi servis edecek kadar kör olmuş. bunların allahı yok, adaleti yok.
 • 18
  19.05'te açıklanması bambaşka bir rezaletir, açıkça savaş ilanıdır.

  fakat bu konuya fazla takılıp hocanın haksız yere aldığı 4 maçlık cezayı unutuyoruz.

  camia olarak en iyi hukukcularimizla tahkim'e gidip bu hukuka aykırı kararı iptal ettirmemiz gerekiyor.

  kenarda fatih terim olmadığında puan ortalamamızın düştüğü ortada.

  bu haksizliga karsi gerekli her adımı atmali, her tepkiyi vermeliyiz.
 • 19
  savaş ilanını zaten seçilerek yapmışlardı bu artık savaş meydanında yapılan bir hamle oldu. akıllarınca fatih hoca fener maçında sahada olmasın kasımpaşa maçında atayacakları tetikçi bir hakem iki tane olmaz düdük üfürsün biz olay çıkaralım sahamızı da kapatsınlar seyircisiz oynayalım. çünkü o çok sevdikleri biricik fenerbahceleri bizi ancak bu şekilde yenebilir.
  ben diğer renkdaşlar gibi bu seneki şampiyonluk konusunda umutlu değilim çünkü bu organize kötülük işini şansa bırakmamak için şebekesini çok sağlam kurmuş. kenarda antrenörüne saldırırlar polis korumaz, hocan ağzını açarsa 3 maçtan başlar cezası, sahada gol atarsın hakem vermez, senin oyuncuna kırmızı veren hakem başka oyuncuya sarı verir, taçtan auttan top çevrilir sana faul yapılır hakem var hepsi uyur... hangisini sayayım buna hangi konstantrasyon hangi güç dayanır?