• 1
  saat 22'de başlayacak ve bein sports haber'den şifresiz olarak yayınlanacak olan euroleague normal sezon 6. tur maçı.

  avrupa basketbolunda oyunu nefis kuran, pas kanallarını o biçim gören üç üst düzey oyun kurucu var; facundo* campazzo, nick calathes ve vasilije micic. bu üçlüden ikisinin kapışmasına sahne olacak bu mücadele. calathes tam bir steve nash ekolü, atmaktan ziyade komple attırmaya yönelik bir kafa yapısıyla parkede oluyor her maç ve her maç resital sunuyor. vasa'yı anlatmaya ise gerek yok, bence şu an avrupa'nın 1 numarası. hem pas dağıtıp oyun kuran, hem içerden dışardan fark etmeksizin skor yapan böyle komple bir başka guard yok kıta avrupa'sında (2. turun mvp'siydi vasa, 5. turun da mvp'si oldu). zaten bu kadar all around bir guard performansı en son dejan bodiroga'da falan izlenmiştir herhalde?

  calathes x micic, kaçmaz.

  laci beyazlılar iyi gidiyor (4/5, son 4 maç w). 2 gün önceki kızılyıldız maçında* efes'ten hiç beklenmeyecek bir şeyler oldu aslında parkede; euroleague'in bütün takımları arasında maç başına en az top kaybeden ekip (sanırım maç başına 3,7'ydi) karşılaşmayı tam 20 top kaybıyla bitirdi, çok fazla. zaten ergin ataman da mücadele sonunda bu detaya vurgu yaptı ve benzerinin atina deplasmanında yaşanmayacağını, yaşanmaması gerektiğini vurguladı. pao deplasmanı 20 top kaybını kaldırmaz.

  pao şu ana kadar 5 maçta 2 galibiyet aldı. kaybettikleri 3 maçın 2'sini ise 1'er sayı farklarla kaybettiler. 2/5'lik istatistik içerik olarak yanıltıcı açıkçası. calathes'e eşlik eden jimmer fredette çok iyi bir şutör, ritme girmesinin önüne geçmek şart. jacob wiley ise her topa atlayan, canını dişine takarak terini akıtan 3,5-4 kırması, sinir bozucu bir oyun tarzı var bebenin (kendi takımında olsa çok seveceğin türde adamlardan).

  atina'da uzun zamandır kazanamayan bir efes söz konusu (10 sene olmuştur). rakip 2 gün önce deplasmanda khimki'den 103 sayı yemiş ve maçı 15 farkla kaybetmişti. bu karşılaşmaya sağlam asılacaklardır. efes de 20 top kaybının motivasyonuyla ekstra konsantre olacaktır. sert maç.

  maç sonu: kaç kaç biter bilmiyorum ama yatıyorum. abv bobua, s2p attın takımını.
 • 5
  çift maçlı euroleague haftasından önce micic’i ligde 34 dakika oynatmanın ne kadar kötü bir karar olduğunu ergin ataman anlamıştır sanırım bu maçla birlikte.

  gerekirse lig maçlarını kaybetmek pahasına çift maçlı euroleague haftalarından önce-sonra kafa oyuncuları ligde dinlendirmek lazım. buğrahan gibi bir yerlin var, 3 dk oynatıyorsun ligde. oynat 20-25 dk ne kaybedebilirsin ki.