Türkiye Süper Lig 3. Hafta Karşılaşması
21:45 Eskişehir Atatürk Stadyumu
Yayın: Lig TV
0 - 0
  • 102
    o kadar yavaş hücuma çıkıyoruz ki rakiplerimiz 10 kişiyle savunma yaptıkları için pozisyona bile giremiyoruz. kanat kullanmadığımız için ortayı sağlam tuttukları zaman iyice kilitleniyoruz. şu halimizle topu hücuma hızlı taşıyan takımdaki tek isim amrabat olunca en iyimiz geçen senenin vasat ismi amrabat'mış gibi görünüyor. vasat dedim ama fiyatına göre vasat. yoksa skora epey katkıda bulundu amrabat, kendisini severim.

    neyse demem odur ki kanatları kullanmamız şart. aksi takdirde geçen sene olduğu gibi yine böyle kötü futbol oynamaya devam edeceğiz. benim aradığım 2 sene önceki gibi sürekli basan, inançlı, arzulu, yenilse bile iyi futbol izleten bir galatasaray. mücadele etmeyen, isminin maç kazanmaya yeteceği düşüncesinde olan, her frikiği ben atmalıyım zihniyetindeki futbolculardan kurulu bir galatasaray değil.
  • 103
    bu maçta da bir kez daha görüldü ki geçen seneki sorunlarımız aynen devam ediyor hatta üzerine ekliyoruz. neydi eski sıkıntılarımız? burak gol atacak diye 7-8 gol atacak takım top yapamıyor. kanat oyuncularımız yok. o yüzden de 4-4-2 sistemi yalan oluyor. kimse bana 4321 4231 falan demesin. sahada kimse öyle durmuyor. aslolan kaç forvetimiz olduğu. takımda genel bir formsuzluk var eyvallah bu geçicidir. olması da normaldir. hedefin avrupa olduğu bir sezonda geç form tutmak mantıklı. maça dönecek olursak fatih terim bu sistemsel gerçeği gördü ve 451'e geçti. nitekim ikinci yarı galatasaray 19 ağustos galatasaray gaziantepspor maçındaki ilk yarı oyununa döndü. şimdi diyeceksiniz ki "birader o maçta 442 oynadık nerde kaldı senin 451'in?". arenada istersen 433 oyna hatta 343 244 oyna biz sana o maçı kazandırırız. deplasman ne yazık ki öyle olmuyor. bu sene eklenen bir diğer sıkıntı da 6-0-4 kuralı. bu kural neticesinde defansta balta zan gibi normalde değil ilk onbir yedek kulübesi görmemesi gereken oyuncular boy gösterdiler. gökhan zan istediği kadar profesyonel olsun dany-chedjou-semih varken oynayacağı yer türkiye kupasıdır o kupada da başarımız 2 senedir ortada... maçın ilk 15 dakikası galatasaray'ın türk defansının kaptırdığı top sayısı 8'e ulaştıktan sonra ben saymayı bıraktım. bunun neticesinde galatasaray eski usül topu ileriye şişirip pres yapma taktiğine döndü. lakin drogba zaten hagi kontenjanından pres yapmıyor. burak desen hakan şükür presi görmüş galatasaray taraftarını kandırmaya yönelik yalancı pres yapıyor. 4 kişi de 2013 eskişehir'inin oyun kurmasına engel olamıyor işte. bir de artık şu serbest vuruşlarda topun başına selçuk geçecek hacı.

    önümüzdeki maç arenada galatasaray rahat kazanacaktır. fatih terim burak ve drogba'dan vazgeçmeyecektir. selçuk'tan da patlama bekliyorum*. tribündeki yabancıların mutlaka form tutmaları lazım onlar için hazırlık maçları yapılması lazım. bruma gelince kim kesilecek kim oynayacak belli değil. deplasman maçları bu sene sıkıntı olacak gibi. bence deplasmanlarda rakip zayıf olmadıkça burak kenarda oturmalı. üzülüyormuş falan geçeceksiniz bunları. drogba şurda kaç sene oynayacak zaten. arda gitmiş bu takımdan burak haydi haydi gider. akıllı olsun.