• 1
  fenerbahçe'nin 2-1 üstünlüğü ile biten turkcell super lig 2006 2007 sezonu 16. hafta karşılaşması. tipik bir galatasaray-fenerbahçe derbisi şeklinde başlamış, 24. dakikada fenerbahçe ilk atağında golü bulmuştur. soldan gelen top ceza sahası içindeki karambolde tıngır mıngır ilerlemiş, arka direk dibinde bomboş durumdaki alex topu boş kaleye itekleyerek derbi "kahramanı" olmuştu. daha bu golün şoku atlatılmadan orta sahada faul kokan pozisyonda topu kapan appiah pasını kezman'a çıkarmış, galatasaray defansını dengesiz durumda yakalayan sırp oyuncunun şutu ergün'ün kaba etine çarpıp yön değiştirerek kaleye girmiş; böylece sırp oyuncu da kendisini sezon sonuna kadar takımda tutacak krediyi sağlamıştı.
  ilk yarı bu skorla bittikten sonra galatasaray ikinci yarı etkili olmaya başlamış nitekim 54. dakika'da sabri'nin kariyerindeki ender kaleyi bulan şutlarından birini volkan zorlukla çelmiş, dönen topu uçarak tamamlayan ümit karan skoru 2-1'e getirmişti. maçın kalan bölümünde galatasaray etkili ataklar yapsa da golü bulamamış, maç fenerbahçe'nin galibiyeti ile sonuçlanmıştı.
 • 3
  hakem selçuk derelinin katlettiği başka bir maçtır. alex devamlı kendini yere atmıştı. son dakika da önder topu eliyle oynamıştı ama bu hakem penaltı vermemişti. saha yabancı madde atıldığı, mondragon un kafasına bu maddelerden geldiği yani ali sami yen e gelince fair play diyenlerin iş kadıköy e gelince neler yaptığını gördüğümüz maçlardan bir tanesidir.

  (bkz: tarihte bugün)
 • 5
  fair playcilerin suskunluğu ile savaş gibi başlayan maçtı. saçma sapan yediğimiz 2 gole saçma sapan 1 golle karşılık vermiştik. sabri allah allah diyerek çaprazdan sert vurmuştu, dönen topu ümit karan tamamlamıştı. son dakikalarda penaltımız verilmemişti. fair playciler bu maçta olan olayları hiç gündeme getirmeden rovanş için fair play pohpohlamasına başlamıştı bile. zaten mondragon'a atılan bombadan bile yenileceğimiz apaçık ortadaydı. hatırladığım kadarıyla bir süreliğine kulaklarından birinde geçici sağırlık oluşmuştu.
 • 6
  17 mart 2012 fenerbahçe galatasaray maçında olduğu gibi teknik direktörümüzün kafasına yabancı madde isabet eden maçtır. tek fark, bu maçta yardımcı antrenörümüzün başına yabancı cisim isabet etmemiş, onun yerine kalecimizin olduğu bölgeye ses bombası atılmış(!) ve tüm bunlar cezasız kalmıştır.
  yani sen rakip teknik direktörün, kalecinin canıyla oynayacaksın ve ceza almayacaksın öyle mi.

  çok bariz ki, bu tarz durumlarda ceza vermiyoruz diyen pfdk bundan sonra çıkacak olaylarda baş sorumludur.
  (bkz: 19 mayıs 2007 galatasaray fenerbahçe maçı)
 • 9
  1 puan alsak iyidir, alamazsak amaaan boş ver hissiyatlarıyla gidip bit tabi elimiz boş döndüğümüz maç. 5 dakika civarı arayla yenilen 2 golle maç zaten daha ilk yarıda bitmişti. ergün'ün poposuna çarpıp giren gole artık tepki vermedik bile. öyle bir maçtı.

  2. yarıda yanılmıyorsam ümit karan durumu 2-1'e getirse de puan için yeterli olmadı. zaten 7 ay önceki 4-0'dan sonra 2-1'lik mağlubiyet bir çok galatasaraylı için sevindirici bir sonuçtu bile diyebilirim. benim için öyleydi mesela.

  20 yıllık serinin 9. maçıdır bu maç.