• (bkz: hepiniz bir biz bir)

  https://gss.gs/eAl.jpeg

  ulan şikenin üstü örtülürken tek kelime etmeyen zerzevatlara bak hele.

  bundan sonra hakemden canı yanan kulüp ağlamasın o zaman. daha 1 ay önce mhk istifa diye algı kasan bizdik sanki amk.

  kaldı ki konuyu "hakem hatası" seviyesine indirgemek alçaklıktır. burada art niyet ve görevi kötüye kullanma vardır. bu suçun cezası da bellidir. görevden uzaklaştırılır ya da kovulursun.

  hafta sonu derbi maçta rakibimiz olacak olan kulüpler birliği başkanı fikret orman, gs düşmanı ali koç, tek rakibi olarak kaldığımız ve başkanını kulüpten ihraç etmeye çabaladığımız ibfk , yine küçük düşman ts'nin bu konuda böyle davranmasını anlıyorum ama diğer anadolu takımlarının buna destek vermesi ile "üzülme yetime döner koyar götüne" lafı aklıma geliyor.

  tüpçünün talimatıyla "bakın biz 17 takıma rağmen bunu yaptık" imajı da bize sökmez.

  valla biz anca safları sıklaştırırız bu hareketle.

  ayrıca galatasaray'ın hemen şu anda bu birlikten ayrılmasını bekliyorum. zaten sikko bir birlik ne yaptığı da belli değil.
 • söz konusu bildiriye imza atan her kulüpten allah razı olsun demek istiyorum. evet itiraf ediyorum başta çıldırdım. göz göre göre puanlarımız elimizden alındı. teknik direktörlerimiz, oyuncularımız, başkanımız bildiğiniz gaddarca, intikam alırcasına cezalandırıldı. üstüne de diğer 17 kulüp dalga geçercesine iyi ya işte böyle ne güzel sistem 10 numara diye açıklama yaptı.

  peki neden mi allah razı olsun? bu 17 kulüpten her hafta birinin kıvranışı izliyoruz ya, tvlerde ama "hakem var'a nasıl bakmaz" diyene erman toroğlu gibiler "kesin lan laleler" diyor ya çok mutlu oluyorum lan. mesela yarın sabah servise binicem ilk duraktan, 3. durakta fanatik trabzonlu arkadaş var. daha adımını atar atmaz nasıl "s.ktir lan" desem onun hesabını yapıyorum.

  şu bildiri olmasa bu tarz durumlarda ne yalan söyleyim içime sinmiyordu, bildiğin sanki kararı ben vermişçesine mahçup oluyordum. lafları yiyip yiyip oturuyordum. ama şimdi öyle mi bak yarın önüme gelene nasıl s.ktir çeksem acaba diye heyecanından uyuyamıyorum. geçmişteki sinirimi çoktaan unuttum.

  işte bu yüzden bu bildiride emeği geçenlerden allah razı olsun.

  edit: trabzonlu arkadaş kapıdan "hakem asıl sizin hakkınızı yedi, zaten çok rahat alacaktınız" diye girdi. ağzımı bile açamadım. mağdurum sözlük içimde kaldı.
 • “kulüpler birliği, 17 kulübün ortak kararıyla hüseyin göçek ve halis özkahya için verilen kararının geri çekilmesini talep etti.”

  "ali dürüst’ün, 48 saat içinde ‘galatasaray’a daha iyi hizmet edebilmek için’ açıklamasıyla istifadan vazgeçmesi ve mhk’nın kararı, sadece rastlantı ile izah edilemeyecek bir durum olmakla birlikte, 'birilerine taahhütler verildiği' algısı yaratmıştır."

  top, tüfek, tank, tweet neyiniz varsa; teker teker değil hepiniz gelin...

  açıklamanın tamamı: http://gss.gs/eAl.jpeg
 • (bkz: süper lig 2019-2020 sezonu)

  nasıl da ayağınıza dolandı ama yaptığınız amatör ama organize kötülük? türk spor tarihine bu bildiri ile silinmez bir kara leke bulaştırdınız.

  daha 5. hafta oynanıyor ama yalı çocuğu başta olmak üzere hepiniz hakem diye ağlıyorsunuz. bunlar daha iyi günleriniz. bu kara leke üzerinizden asla temizlenmeyecek.

  hocamızın adını ağzınıza almadan ağzınızı çalkalayacaksınız.. haddiniz değil.

  siciliniz bozuk, öyle de kalacak.
 • üç tane sivri zekalının sonunu düşünmeden kaleme aldığı bildiri.

  "biraz ağır olsun, galatasaray'a sataşıp kamuoyuna da gaz verelim" derken altında imza atan tüm takımların en bariz hakem hataları karşısında bile konuşması hakkını elinden alacak kıvama gelmiştir.

  sen 87. dakikada tertemiz topa müdahaleye penaltı çalan hakem ve onu ekrana çağırmayan var hakeminin performansı yetersiz bulunarak dinlendirilmesine 2 sayfalık bol göndermeli yazı eşliğinde "bir camianın adalet değil ayrıcalık talep etmesi" dersen hakem hatasını bırak, hakem topu eline alıp senin kalene sokup rakibine gol diye saysa dahi itiraz etme hakkın kalmaz.

  çünkü adama sorarlar, bu bir camianın adalet değil ayrıcalık talep etmesi olmaz mı diye...
 • üç tane sivri zekalının galatasaray'ın yoluna taş koymak için, fahiş bir hakem hatasının ardından kızağa çekilen hakemleri "insandır onlar da hata yapar" diye bağrına bastığı, kalan 14 takımı da alet ettiği organize ancak amatör bir kötülük efsanesi.

  üç sivri zekalıdan biri 100 küsur yıllık takımı küme düşüren başkan olma ünvanını iki hafta farkla kurtardı, diğeri ""adama, kişiye, kişilere gruplara, cemaatlere, vakıflara, derneklere" hizmet döneminin bitmesiyle avcunu yalamaya başladı, öbürü de paralar nerde diye diye indirildi koltuğundan...

  türk hakemleri ise "nasılsa bize dokunmazlar" rahatlığıyla her geçen hafta daha da kötüye gitmeye devam ediyor...
 • mecidiyeköy'de çok çok kıymetli bir yerden vaz geçerek seyrantepe'ye taşındık. buna rağmen parmaklarında oynatıyorlar mı bizi? üstünü kapamadınız gibi gerekçelerle kök söktürüyorlar mı? riva ve florya'yı paket edip elimizden alırken gıkımızı çıkartmamıza izin veriyorlar mı?
  ha sadece bize değil.
  gençlik ve spor bakanı osman aşkın bak'ın, "beşiktaş kulübü'ne de teşekkür ediyoruz. vodafone park'ta bizi ağırladılar" ifadesine cevap olarak sayın cumhurbaşkanımız "beşiktaş kulübü'nün mü saha yahu? stadı bizim verdiğimiz paralarla yaptılar" ifadesini kullandı.
  karşı çıkan olabildi mi?
  sayın cumhurbaşkanımız "tribünleri başakşehir'in gençliğinin doldurması lazım. gençler buna var mıyız? şampiyonluğa oynuyorsunuz, tribünlerin dolması lazım. bakın aniden sürpriz yaparım, başakşehir'in bir maçına gelirim, tribünleri boş görürsem olmaz" diye konuşarak şampiyonluk yarışının en kızıştığı günlerde taraf oldu mu?
  örnekler sayısız uzatılabilir.
  biz dahil herkesin hükümetle göbek bağı var.
  kulübün yoksa yöneticisinin vardır.
  işte ali dürüst.
  camiasının ne düşüneceğini, kendini ne hale düşüreceğini hiç umursamadı.
  tükürdüğünü yaladı.
  omurgasızlıkta yeni bir sayfa açtı.
  federasyona güvenin tam olduğunu ilan etti.
  niye? inandığından mı?
  yoksa emir almış, kulağı çekilmiş, korkmuş, havuç gösterilmiş olma ihtimali daha mı yüksek?
  kısacası, kulüpler birliği dediğin ne ki?
  açıkçası mesele galatasaray düşmanlığı da değil.
  yarın göztepe aleyhine bir bildiri imzalanması talimatı gelir.
  görün bakın o 17 kulüp içerisinde biz oluruz.
  benim gibi gençlik yıllarında iktidarların müdahelesine açık federasyonları görmüş, sonunda büyük mücadelelerle özerkliği elde etmiş türk futbolu açısından bu durum 30 yıl geriye gitmektir.
  maalesef zorla kazanılmış bir özerklik basit ilişkiler ve menfaatler sebebiyle kulüplerin kendi iradesiyle teslim edilmiştir.
 • ittifak kulupleri tarafından tarafımıza gözdağı vermek adına yapılan açıklama.

  17 takımın galatasaray'a karşı birlik olduğu bir karanlık gündü. sonrasında ittifak bozuldu ve ittifak tarafı her hafta hakemler hata yapıyor diye ağladı.

  tarih böylesi bir göt oluş görmedi. çünkü klavuzları karga idi, klavuzları suyun öteki tarafındaki malum şahıstı.
 • ben anlamıyorum ya.

  hocam bu iki hakem, mhk'nın hakemlerinin en az %95'i gibi yeteneksiz ve gereksiz hakemler. fırat'la birlikte üç ediyorlar.

  sizin de az canınız yanmamıştır bu adamlardan. az maç vermemişsinizdir bu heriflerin saçma sapan kararları yüzünden. her maç küfür ettiğiniz adamlar lan bunlar. neden bu maçımıza bunu verdiniz diye sabah akşam tff'yi mention'ladığınız hakemler bu hakemler.

  peki biz mhk'ya yumruğumuzu vurup yaptırımımızı uygulayınca neden şimdi adalet bekçisi, ultra hümanist kesildiniz? gerçekten bu adamların masum olduğunu düşündüğünüzden mi yoksa galatasaray'a bir karın ağrınız olduğu için mi? hangisinden emin olalım?

  boş yapan, sırf galatasaray karşıtı olduğu için vızıklamış 17 tane kulübün birliği. yarın öbürgün bu yeteneksiz, hakemlikten bihaber artniyetli herifler sizin çok kritik bir maçınızda görev alır da başınızı yakarsa hatırlayın bu dediklerimi.
 • bu açıklama not olarak hafızalara kazınsın. 17 kulüpten biri bir hata ile karşılaşınca ve taraftarı bu hatadan yakınınca direk fotoğrafı atılmalıdır ilgili kişiye.

  çok garip bu ülkede adaletsizlik bu kadar meşhur değildi. aleni aleni vasat seviciliği başladı. kimse şirketinde kötü bir çalışan istemez. ama burada konu hakemler olunca herkes hata yapıyor deniyor. o zaman herkes iş bilmez insanlara iş versin bu kadar sözünün eri ise.

  son olarak yarından tezi yok galatasaray bu oluşumdan çıkmalıdır.
 • tek amacı "galatasaray'a karşı ortak duruş" olup sezon içerisinde maskelerin düşmesine neden olan bildiri.

  biz ne dedik?

  bu hakemlerle olmaz, bu hakemler lige ayar veriyor, "hata yapsın eyyam yapmasın" dedik?

  peki diğer 17 kulüp ne dedi? olur öyle.

  şimdi hakemlerden memnun 1 kulüp var mı? yok.

  üstelik her sene istisnasız her kulüp hakemlerden şikayet ederken,

  -sanki lig ilk kez oynanıyor
  -sanki bu hakemler ilk kez maç yönetiyor
  -sanki ilk kez hata-eyyam yapıyorlar gibi sırf galatasaray'a karşı durmak için yayınlandı.

  insanda biraz utanma olur.

  edep yahu!
 • söz konusu bildiriyi imzalayıp da köpek gibi ağlamayan kalmadıysa başlıyorum arkadaşlar.

  allah bu bildirinin hazırlanmasında emeği geçen fikosundan, yalı çocuğuna, ibb'ye çöken göksel'inden, erol bedir'ine allah razı olsun. sizler olmasanız bugün bizlerin içi bu kadar rahat olmayacaktı. galatasaray doğranırken gevrek gevrek sırıtmak ne güzel değildi değil mi lan at hırsızları? var gözümüzün içine baka baka puanlarımızı çalarken, hocamız 10 maç ceza alırken pek bir heyecanlıydınız. şimdi hepiniz sıraya girdiniz hakemler değişsin, mhk istifa, tff istifa diye. değişsin kardeşim bence de değişsin. istemiyorum eski beşiktaş başkanını, yardımcısını tff'nin başında.

  bildiri, bildiri değil vallahi insan hakları sözleşmesi. adeta bir turnusol kağıdı. lozan antlaşmasının gizli maddesi. mazbata gibi bildiri. en kısa sürede çerçeveletip evin baş köşesine asıyorum.

  not: ayrıca 17 kulüp imzasıyla çıktı ama kim hazırladı, kim imzaladı, kim onayladı belli değil. valla fiko haklı ancak karı gibi arkadan konuşun.