• 1
  “kulüpler birliği, 17 kulübün ortak kararıyla hüseyin göçek ve halis özkahya için verilen kararının geri çekilmesini talep etti.”

  "ali dürüst’ün, 48 saat içinde ‘galatasaray’a daha iyi hizmet edebilmek için’ açıklamasıyla istifadan vazgeçmesi ve mhk’nın kararı, sadece rastlantı ile izah edilemeyecek bir durum olmakla birlikte, 'birilerine taahhütler verildiği' algısı yaratmıştır."

  top, tüfek, tank, tweet neyiniz varsa; teker teker değil hepiniz gelin...

  açıklamanın tamamı: http://gss.gs/eAl.jpeg
 • 2
  (bkz: hepiniz bir biz bir)

  https://gss.gs/eAl.jpeg

  ulan şikenin üstü örtülürken tek kelime etmeyen zerzevatlara bak hele.

  bundan sonra hakemden canı yanan kulüp ağlamasın o zaman. daha 1 ay önce mhk istifa diye algı kasan bizdik sanki amk.

  kaldı ki konuyu "hakem hatası" seviyesine indirgemek alçaklıktır. burada art niyet ve görevi kötüye kullanma vardır. bu suçun cezası da bellidir. görevden uzaklaştırılır ya da kovulursun.

  hafta sonu derbi maçta rakibimiz olacak olan kulüpler birliği başkanı fikret orman, gs düşmanı ali koç, tek rakibi olarak kaldığımız ve başkanını kulüpten ihraç etmeye çabaladığımız ibfk , yine küçük düşman ts'nin bu konuda böyle davranmasını anlıyorum ama diğer anadolu takımlarının buna destek vermesi ile "üzülme yetime döner koyar götüne" lafı aklıma geliyor.

  tüpçünün talimatıyla "bakın biz 17 takıma rağmen bunu yaptık" imajı da bize sökmez.

  valla biz anca safları sıklaştırırız bu hareketle.

  ayrıca galatasaray'ın hemen şu anda bu birlikten ayrılmasını bekliyorum. zaten sikko bir birlik ne yaptığı da belli değil.
 • 4
  https://mobile.twitter.com/.../1067765492646125576

  demek ki o zaman galatasaray harici geride kalan 17 kulüp bundan sonra hakemler hakkında, mhk hakkında, var hakkında "a" bile demeyecekler? her şey tertemiz onlara göre?

  dediğim gibi bundan böyle hakemler hakkında ağzınızı dahi açarsanız, ima dahi ederseniz ensenizdeyiz! o zaman biz konuşacağız işte!
 • 6
  ben anlamıyorum ya.

  hocam bu iki hakem, mhk'nın hakemlerinin en az %95'i gibi yeteneksiz ve gereksiz hakemler. fırat'la birlikte üç ediyorlar.

  sizin de az canınız yanmamıştır bu adamlardan. az maç vermemişsinizdir bu heriflerin saçma sapan kararları yüzünden. her maç küfür ettiğiniz adamlar lan bunlar. neden bu maçımıza bunu verdiniz diye sabah akşam tff'yi mention'ladığınız hakemler bu hakemler.

  peki biz mhk'ya yumruğumuzu vurup yaptırımımızı uygulayınca neden şimdi adalet bekçisi, ultra hümanist kesildiniz? gerçekten bu adamların masum olduğunu düşündüğünüzden mi yoksa galatasaray'a bir karın ağrınız olduğu için mi? hangisinden emin olalım?

  boş yapan, sırf galatasaray karşıtı olduğu için vızıklamış 17 tane kulübün birliği. yarın öbürgün bu yeteneksiz, hakemlikten bihaber artniyetli herifler sizin çok kritik bir maçınızda görev alır da başınızı yakarsa hatırlayın bu dediklerimi.
 • 10
  sinsiler yine çıkmış piyasaya. bu ligi bu hale getiren anadolu kulüpleridir büyükler değil. 3 5 kuruşa maç satan da kendileridir il belediyelerine peşkeş çeken, yıllarca aziz'in para sayan parmağını yalayan da kendileridir. tekken kuyruğu bacağının arasında gezen ama 5 10 tanesi birleşince yol kesmeye kalkan sokak köpeğinden farkları yoktur. şikede çıtı çıkmayanlar, anadolu kulübüyüz deyip anadolunun en geçmişli takımı trabzonspor'un hakkını hiç ama hiç aramayanlar şimdi yine bir olmuş başkasının ağzından kendi fikirleriymiş gibi kararı geri çekin diyorlar.hoşt ulan hoşt. bu kez karşınızda tff değil, diğer takımlar değil galatasaray var.
 • 11
  https://gss.gs/eAl.jpeg

  zamanında bu ezik fenerbahçenin izlediği bi strateji vardı fakat sonra kontrolden cıktı. kendilerini tek büyük falan ilan edip siz hepiniz biz tek gibi salak argumanlarla karşımıza cıkarlardı cunku herkes bunlardan gercekten tiksinirdi. bunun sebebi itici çirkef ve şeref yoksunu futbolcu yonetici ve başkanlarının takıldığı tavır ve hareketleriydi. insanlar da buna tepki gösterince ve fener tiksinilen bir hal alınca eheheh biz tek siz hepiniz triplerine girdiler.

  şimdi o zaman fenerin girdiği bu yalan triplerin gerçeği yine şerefsiz basın ve kamuoyu tarafından galatasaray'a yapılmaya çalışılıyor. bu sefer gercek anlamda biz tek siz hepiniz durumu mevcut ve biz sonuna kadar haklıyken. kendi hakkımızı, bundan once hakkım yendi diye şikayetçi olup aglayan zırlayan herkesin hakkını ararken, hak yiyene karşı savaş verirken bize karşı kutsal bir ittifak oluşturuldu. bu kulupler birliğine dahil olup buna imza atan tum kulublerin anasının bacısının hakkını yesinler inşallah ! ulan hepinizi toplasak yarısından çoğu yıkılmış su ada kadar ederiniz değeriniz yok. yarın yusuf namoğlu, hakem diye ağlarsanız siz su veren itfaiyenin hortumunu...
 • 13
  bu bildiriye imza atan kulüp yöneticileri, şunu anlamamış gözüküyorlar. var’a rağmen verilen bu karar hatalı değil kasıtlıdır. çünkü hiçbir insan evladı, 2,48 dakika izlenen bir pozisyonda hata yapmaz, yapamaz.

  işte adalet böyle katlediliyor. adalet ancak adaleti hakedenlere sunulur. yıllarca hakemlerden yakınan anadolu kulüpleri bu kararlarıyla yapılan bütün haksızlıkları aklamışlardır. yuh olsun hakkını aramaktan aciz olanlara.

  mhk ve federasyon bugüne kadar hangi kulüpler birliği kararını tanıdı ki bunu da tanısın. tehditlerle adalet uygulamaktan vaz geçmemeli. kulüpler birliği de sözünde durmalı, derhal olağanüstü seçime gitmeli. o federasyona, kulüplerin oyuncağı olmayan, hakemlerin kasıtlı ve alçakça kararlarının karşısında dik duracak, kulüplerin emeklerinin ve alın terlerinin hakemlerce alçakça çalınmasını engelleyecek bir yönetim gelmelidir.

  ankaragücü sürgüne gönderilirken neden toplanıp aynı kararı alamadınız. ankaragücü başkanı neden bunu dile getirmedi.

  kulüpler birliğinin gerekçesi her takıma hatalı karar veriliyormuş. kardeşim işte üzerine gidin de bundan sonra yapılmasın bu kasıtlı yanlışlar. hakemler hata yapmıyor, kasıtlı kararlar veriyorlar. bunu o kalın kafanıza sokun. var’dan sonra nasıl olur da bu kadar hata yapılabilir. hadi %4-5 oranında gri pozisyonlar için hata beklenebilir de bu kadarı olabilir mi?

  nerden baksan saçmalık...
 • 14
  hakem hataları olmuştur ve olacaktır gibi saçma ama seviyelerine yakışır bir açıklama yaparak şaşırtmadılar. diğer kulüpleri bir yerde anlıyorum sonuçta rakipleri galatasaray, işleri zor ama bu beşiktaş taraftarı haftalardır yusuf namoğlu istifa diye ağlarken bu açıklamaya alkış tutuyor anlamak gerçekten çok zor.

  ne olursa olsun yalnız kalmış gibi görünsek de ben gerekli mesajın gerekli yerlere gittiğini düşünüyorum. en azından hakemler aleyhimizde penaltı çalarken var'a gitmemezlik yapmayacaklardır. bizim asıl derdimiz zaten iki hakemin kızağa çekilmesi değildi. haftalardır yönetimin sesini çıkarması istenirken beklenen buydu.
 • 15
  bu deklere yazı dilinden anlaşıldığı gibi bjk başkanı ve aynı zamanda kulüpler birliği başkanı olan fikret orman tarafından kaleme alınmış ve diğer 17 kulübe de imzalattırılmış.
  ali dürüst'ün istifa ettiği günün akşamında galatasaray'ın haklarını korumak için 'yeniden dönüyorum' şeklinde yaptığı açıklama belli oluyor ki diğer kulüplerde panik yaratmış. galatasaray'ın bundan sonra özel olarak kollanacağı algısı uyanmış. özellikle bu hafta karşılaşacağımız bjk'nin tedbir amaçlı bu iş de önderlik yaptığı hemen belli oluyor.
  netice olarak başımıza bir problem daha çıktı. bu sıkıntının başlıca sorumlusu da ali dürüst dür.
  şu anda tv de yorum yapan hemen herkes bu deklarasyonu destekliyor ve bu güne kadar ilk defa mı hakem hatası oluyor diye söylemlerde bulunuyorlar. bizim kulüp olarak hemen bir açıklama yapmamız ve konya maçı sonrası verdiğimiz tepkinin bir hakem hatası olduğu için değil, tam tersi kasıtlı bir komplo olduğuna inandığımız için olduğunu belirtmemiz gerekiyor.
  bu yönetim şu şaşkın haliyle acil olarak toplanır ve umarım derdini daha iyi anlatabilir.
 • 17
  mecidiyeköy'de çok çok kıymetli bir yerden vaz geçerek seyrantepe'ye taşındık. buna rağmen parmaklarında oynatıyorlar mı bizi? üstünü kapamadınız gibi gerekçelerle kök söktürüyorlar mı? riva ve florya'yı paket edip elimizden alırken gıkımızı çıkartmamıza izin veriyorlar mı?
  ha sadece bize değil.
  gençlik ve spor bakanı osman aşkın bak'ın, "beşiktaş kulübü'ne de teşekkür ediyoruz. vodafone park'ta bizi ağırladılar" ifadesine cevap olarak sayın cumhurbaşkanımız "beşiktaş kulübü'nün mü saha yahu? stadı bizim verdiğimiz paralarla yaptılar" ifadesini kullandı.
  karşı çıkan olabildi mi?
  sayın cumhurbaşkanımız "tribünleri başakşehir'in gençliğinin doldurması lazım. gençler buna var mıyız? şampiyonluğa oynuyorsunuz, tribünlerin dolması lazım. bakın aniden sürpriz yaparım, başakşehir'in bir maçına gelirim, tribünleri boş görürsem olmaz" diye konuşarak şampiyonluk yarışının en kızıştığı günlerde taraf oldu mu?
  örnekler sayısız uzatılabilir.
  biz dahil herkesin hükümetle göbek bağı var.
  kulübün yoksa yöneticisinin vardır.
  işte ali dürüst.
  camiasının ne düşüneceğini, kendini ne hale düşüreceğini hiç umursamadı.
  tükürdüğünü yaladı.
  omurgasızlıkta yeni bir sayfa açtı.
  federasyona güvenin tam olduğunu ilan etti.
  niye? inandığından mı?
  yoksa emir almış, kulağı çekilmiş, korkmuş, havuç gösterilmiş olma ihtimali daha mı yüksek?
  kısacası, kulüpler birliği dediğin ne ki?
  açıkçası mesele galatasaray düşmanlığı da değil.
  yarın göztepe aleyhine bir bildiri imzalanması talimatı gelir.
  görün bakın o 17 kulüp içerisinde biz oluruz.
  benim gibi gençlik yıllarında iktidarların müdahelesine açık federasyonları görmüş, sonunda büyük mücadelelerle özerkliği elde etmiş türk futbolu açısından bu durum 30 yıl geriye gitmektir.
  maalesef zorla kazanılmış bir özerklik basit ilişkiler ve menfaatler sebebiyle kulüplerin kendi iradesiyle teslim edilmiştir.
 • 18
  bu açıklama not olarak hafızalara kazınsın. 17 kulüpten biri bir hata ile karşılaşınca ve taraftarı bu hatadan yakınınca direk fotoğrafı atılmalıdır ilgili kişiye.

  çok garip bu ülkede adaletsizlik bu kadar meşhur değildi. aleni aleni vasat seviciliği başladı. kimse şirketinde kötü bir çalışan istemez. ama burada konu hakemler olunca herkes hata yapıyor deniyor. o zaman herkes iş bilmez insanlara iş versin bu kadar sözünün eri ise.

  son olarak yarından tezi yok galatasaray bu oluşumdan çıkmalıdır.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!