• 1
  alp yalman ve duygun yarsuvat'ın yarışacağı olağanüstü başkanlık seçimi..

  4. yıldız için yarışırken oynadığımız kötü futbol, maddi sorunlar, sezona aşırı formsuz ve ruhsuz başlayan futbolcularımız ve yabancı sınırıydı, passolig'di falan derken süper ligin bu sezon içinde bulunduğu boktan vaziyet; müstakbel başkanımızı çok sıkıntılı bir dönemin beklediğini gösteriyor..

  hayırlısı olsun..

  (bkz: alp yalman vs duygun yarsuvat)
 • 2
  alp yalman'ın mayıs sonrası da devam etmek istemesi beni duygun yarsuvat'a yaklaştırdı. ikisini de istemiyorum ama kulübün bu zor gününde elini taşın altına koymuşlar. duygun yarsuvat tam olması gerektiği şekilde yönetim kadrosu kurmuş ve gerektiği gibi davranıyor. mayıs ayına kadar başkanlık yapacağım demesi doğru bir davranış. abdurrahim albayrak'ı kadroya alması ise futbol takımını içinde bulunduğu zor durumda kurtarmak için akıllıca bir hamle. şimdiki yöneticilerden 2 kişiyi kadrosuna alması ise de varolan işlerde aksama olmaması için önemli.

  alp yalman ise fırsattan istifade ve yaşına başına bakmadan fırsatçılık yapıyor. o yaştaki bir adamın başkan olarak kalması zarardır. o adamın bundan sonra hayata bakış açısı bellidir. ne kadar sağlıklı karar verebilir muamma. hele hele aziz ile kan kardeş modunda takılması şu an için yapılması gereken en son iştir.

  gönlüm duygun başkandan yana.
 • 4
  (bkz: #1578107 )

  kazanan kesinlikle duygun yarsuvat olacaktır.

  öncelikle camianın önde gelenleri başta ali dürüst, adnan öztürk, devrik başkan adnan polat, mehmet helvacı, hatta ünal aysal olmak üzere sezon sonunda yeni bir seçim istiyorlar. duygun yarsuvat sırf bu vaadle bile seçimi kazanmayı garantilemiştir. zira herkesin galatasaray yönetimine talip olası var şu günlerde. sanıyorum ünal aysal'ın galatasaray seksi bir kulüp lafı hakikaten de gerçek. ve tabi ki bu seçime uzun vadeli bir hazırlık ve bol kulis çalışması istiyorlar. bana göre de en uygunu bu. şu sıralar camianın çevresinde birleşeceği bir yönetime %100 ihtiyacımız var. mali olarak da sıkıntılı bir dönem geçirmemiz mümkünken özellikle.

  onun dışında alp yalman sanıyorum 1990'lardaki başarılı yönetiminden sonra eskazara seçilirim diye korkmuş olmalı ki demirören, aziz yıldırım sempatizanıymış gibi açıklamalar yapmakta. ya çok yaşlandı ya da gerçekten seçimi kaybetmek için girdi. zira şikeyi yapan, şikecilerle ligin anasını everen sanki biziz. her yönüyle çökmüş bir sporun bu hale gelmesinde tepemizdeki bana göre türkiye cumhuriyeti'nin en kötü reisi cumhuru ile birlikte baş sorumlularına yalakalık yapmanın başka izahı olamaz. ara düzeltmek ne amk? sanki sen ara düzeltince demirören beşiktaş'ı kollamaktan, cumhurbaşkanından aldığı emirleri yerine getirmekten, tetikçilikten, aziz yıldırım takımını şampiyon yapmak için her türlü hukuksuz yolu denemekten vazgeçecek. kimse kusura bakmasın, hayatım boyunca karşımdakini aptal yerine koymamayı öğrendim. alp yalman gibi bir adamın bu iki hatayı yapacağını hiç ama hiç sanmıyorum. sanıyorum bu bir seçim stratejisi. bir takım laflar dolanmıştı ortada. ali dürüst kulübü kayyuma devrettirmek için alp yalman'ı seçimden çekilmeye iknaya uğraştı diye. ünal aysal tüm bunları görebilecek bir adam. inanıyorum ki alp yalman'ı bu şekilde camianın hoşlanmayacağı söylev ve planlarla seçime girmeye ikna etti. böylece hem diğer adayın çıkmasını garantiledi hem de diğer adayın arkasında birleşilmesini sağladı.

  çok mu kuruyorum emin değilim ama gerçekten de yüksek profilli iş adamları bu tarz stratejiler uyguluyor günlük hayatta. çok defa şahit olmuşluğum var. eğer ünal aysal sezon sonu yapılacak seçimde tekrar aday olur ve aday olmadan önce de bakınız verdiğim entryde bahsettiklerimi yaparsa tilkiyi kuyruğundan yakaladım derim.
 • 5
  dün dünyanın en donanımlı ve türkiye'nin en değerli insanlarından birisiyle bir sohbette bulundum. sorduğum soruları değil ama kendisinin verdiği cevapları yazacağım. bu arada mali durumlar ve takımın mevcut hali ile ilgili sorular sormadım. ayrıca ismini vermek istemiyorum.

  "bende dinazorlardan birisiyim"

  "oyumu elbette yarsuvat hoca'ya vereceğim."

  "zaten yarsuvat hoca kazanacaktır. yalman'ın kazanmasına ihtimal vermiyorum. zaten o biraz adnan polat projesi. adnan polat intikam almaya çalışıyor ama artık o iş bitti."

  "başkanı çok kırdılar. başkan çok değerli ve zeki bir insan."

  "yarsuvat hoca çok bilgili bir insan başkan ile araları çok iyi. ben bunu bir vekalet (kullandığı kelime bu muydu hatırlamıyorum) olarak görüyorum. mayıs ayında başkan (ünal aysal'dan bahsediyor) tekrar aday olacaktır."
 • 7
  öncesinde başkan adaylarının bol bol "zor durumda göreve talip oluyoruz; durum çok vahim ama galatasaray isteyince akan sular durur" minvalinde konuşmalar yaptıkları seçim.

  15 senedir aynı teraneyi dinliyoruz. yok büyüklerimiz istedi, yok camia istedi, çok zor görev ama kaçmak olmazdı bilmem ne. istemiyorsanız talip olmayın. yaş ortalamanız belli, o yaşta hala hayır diyecek karakteriniz yok mu?!

  ben galatasaray kulübü için planlarını daha önceden yapmış, hali hazırda fitili ateşlenmeye hazır, fırsat gelse de başa geçme şansım olsa bunları bir an önce hayata geçirebilsemin peşinde olan dinamik bir başkan görmek istiyorum. galatasaray'ı ve taraftarını nasıl büyütürümün derdinde olan yöneticiler istiyorum.

  ama karşımıza çıkanlar hep bir felaket tellalı. sanki tam da atomdan intergalaktik transfer kuralına bağlantıyı ispatlıyorlarken çıkıyor galatasaray camiası bırak her şeyi gel florya'nın sana ihtiyacı var diyor. bunlar da işi gücü bırakıp kulübe koşuyorlar. sanırsın james bond'a özel görev bildiriliyor. gökyüzüne yarasa ışığı yansıtılıyor. başkan adayları, yönetici takımı bunlar da işi gücü bırakıp masum insanları kurtarmaya geliyorlar.
 • 11
  sonucunda mustafa denizli, hikmet karaman, tolunay kafkas, yilmaz vural gibi birini tutup basimiza getirmemiz gerek secim. cok ciddiyim artik ersun yanal bile bu ligde sampiyon oluyorsa eminimki su saydiklarim prandelliden kotu sonuc alamaz. mustafa denizli gelsin en azindan seneye sampiyonlat ligine gitmeyi garantileriz. yoksa bu herif bizi besinci yapacak.
 • 14
  an itibarıyla oy verme işlemi başlamıştır.

  kısaca birkaç bilgi verelim:

  - 15 sandıkta oy kullanılacak.
  - aidatlarını yatıran 6 bin 815 kulüp üyesi oy kullanabilecek.
  - alp yalman için "sarı", duygun yarsuvat için ise "kırmızı" oy pusulası kullanılıyor.
  - olağanüstü seçim genel kurulu'nda oy verme işlemi saat 15.00'e kadar sürecek.

  galatasaray için kim daha hayırlı olacaksa o kazansın diyeceğim fakat seçim öncesi süreçte alp yalman'ın galatasaray için hayırlı olmayacağı net bir şekilde görüldü. duygun hoca ise hem çok daha iyi bir yönetim kurulu kurdu hem de koltukta kalıcı olmayacağını, geçiş sürecinde yeni başkan adaylarına zaman kazandırmak için aday olduğunu ve 2015 mayıs'ta yeniden seçime gideceğini vaat etti. galatasaray için duygun hoca'nın başkan olması çok daha hayırlı duruyor.
 • 25
  http://www.fanatik.com.tr/...-gormek-uzere-392114

  fanatik gazetesinin haberine göre yarsuvat'ın kazanacağı seçimlerdir.
  kim daha iyi başkanlık yapar galatasaray'a bilmiyorum fakat alp yalman'ın seçilmesinden ciddi manada korkuyorum. zira bir galatasaray taraftarı olarak şike yapmış, üzerine de hükümetle kurduğu yakın ilişkilerle hukuğun anasını bellimiş bir fenerbahçe'ye ve destekçisi hükümete daha baştan teslim olmuş bir adayın başkanlığını kaldıramam.

  tek isteğim yarsuvat'ın kazanması halinde 7 ay sonra yapılacak seçimlere kadar camia içinde bir huzur oluşması. dışarıdan saldırılar elbet devam edecektir ama kendi bindiğimiz dalı kesmeyelim. biz kenetlenirsek demirören ve tayyip medyasının saldırıları vız gelir tırıs gider. tabi ki mayıs ayında yapılacak genel kuruldan başkanlık beklentisi olan adaylar yıpratma politikası izleyebilirler. işte o zaman en azından taraftar olarak benim kara listeme girerler. zira aslolan galatasaray'dır.