• 94
  https://x.com/.../1795170798849675677

  --- alıntı ---

  şampiyon olmamız aldatmasın bu sezon inanılmaz hakkımız yendi. ıcardi’ye yapılan penaltılar, verilmeyen banko nizami gollerimiz, atılan tekmeler daha dün şampiyonluk maçında barış’a yapılan net penaltı çalınmadı. böyle bir ortamda rekor puanla şampiyonluk kazandık.

  --- alıntı ---

  tam olarak bunlar yaşandı.
 • 95
  benim adıma izlediğim dönemde alınmış “en kıymetli” 3 şampiyonluktan biridir.

  2005/06 ve 2011/12’nin yanına yazarım.

  her türlü belaltının, saldırının, iftiranın ve hakaretin alçakça icra edildiği, envai çeşit hukuksuzluk ve tezgahın alenen ortaya döküldüğü; bir holdingin galatasaray’ın karşısına dikilip tüm bileşenleri galatasaray şampiyon olmasın diye paraya boğduğu bir sezonda üstelik rekor puanla alınan şampiyonluğu asla unutmaz bu taraftar.

  teşekkürler okan hoca, teşekkürler takım. var olun!
 • 96
  çok zor bir şampiyonluktu. 102 puan topluyorsun ancak son hafta şampiyon olabiliyorsun. tüm maçları kazanmak zorundasın. hakem, sakatlık, saha dışı etmenlerin tamamıyla mücadele ederek kazanmak zorunluluğu var üstelik, çünkü ensende rakip var.

  teknik ekip, futbolcular ve taraftarlar için aşırı stres içeren, oldukça yorucu bir şampiyonluk oldu. herkesin emeğine sağlık.
 • 97
  aleyhimize olabilecek bütün hataların ardı ardına yapıldığı, en yakın rakibinin ise su götürmez desteklendiği ancak ne hikmetse haksız şampiyonluk aldığımız algısı pompalandığı bambaşka bir sezon oldu.
  en az 15 puan önde ve nisan ayı gibi ligi bitirecekken rakibin olağan üstü saha dışı desteği almasıyla son maça kadar kaldı şampiyonluğumuz.
  eğer yarın öbür gün biri merak eder de o sezon ne olmuş diye araştırmaya başlarsa sözlüğümüz mükemmel bir ansiklopedi görevi görecektir.

  (bkz: 2023-2024 sezonu fenerbahçe lehine hakem hataları)
 • 98
  2006 ve 2008 imkansızlıklara rağmen alınan şampiyonluklar. 2012, 2023 ve 2024 ise organize yapılan haksızlıklara, kötülüklere rağmen alınan şampiyonluklardır. bu yüzden 2006 ve 2008'de sevinç, mutluluk, gurur, 2012, 2023 ve 2024'de sinir boşalması, hırs ağır bastı. futbolcular bile kupa töreninde hırsla göğüslerine vuruyordu.

  2023 cumhuriyetimizin yüzüncü yılı olmasından dolayı ayrı bir kıymetli. ayrıca geçen sene yapılan haksızlıkların ve kötülüklerin bu senenin sadece fragmanı olduğunu bilmiyorduk. bu sene malum herif ve camiası kendilerini aştılar. düşünün küfür tespiti için görevli olan kişi küfür korosuna katıldı ve hiç bir şey olmadı adama. üstelik bu en ufak şeylerden biriydi. öyle bir şampiyonluktur bu.
 • 99
  fenerbahçe'nin denizli travması için şunları karalamıştım geçenlerde: (bkz: #3927646) 2006, fenerbahçe'nin kırılma sezonuydu. o sezonu kazanabilseler, bizimle ve diğer rakiplerle arayı inanılmaz seviyede açıp uçacaklardı. bunu bildikleri için sezona elle kolla atılan gollerle, garantilenmiş hakem skandalları ve şaibeleriyle başladılar, bunu bütün sezon sürdürdüler ve son maçta nefesleri yetmediği için bütün bir sezon müthiş bir ısrarla takip eden galatasaray'a ligi kaptırdılar.

  2023-2024 ise galatasaray'ın kırılma senesiydi. herkesin bütün gücüyle bize bu kadar yüklenmesinin, karşımızda bu kadar konsolide olmasının sebebi buydu. bu ligde rakibini domine etmek demek mevcut piyasadaki paranın aslan payını almak demek. dominasyonu galatasaray'ın kurması, anadolu takımlarının ve diğer oluşumlarının arkasındaki mafyatik yapılanmaların o paradan payını alamaması demek. çok kritik bir sezondu, allah'a şükür kazandık.

  şu an galatasaray'ın maddi açıdan, repütasyon açısından ve psikolojik olarak müthiş bir üstünlük kurması mümkün. buna ket vurabilecek tek yapı da galatasaray dinamikleri. kulübün iç politikası. burada sürekli yazılıyor, bizim kulüp ne zaman çıkışa geçse bir şekilde o çıkış kulüp içinden baltalanıyor ve rakiplere gün doğuyor. bu kez bu yapılmazsa, caima kulübün sınıf atlamasına engel olmazsa gelecek ciddi anlamda parlak.

  icardi'nin, mertens'in, torreira'nın çılgınca sevdiği bir cl takımına dünya kadar kaliteli transfer yapabilirsin.

  boey'i, kerem aktürkoğlu'nu, barış alper yılmaz'ı yetiştiren kulübe rahatlıkla wonderkid getirebilirsin. (yaşı wonderkid olmasa da köhn'ün bizi bu kadar istemesinin sebebi de bu zaten.)

  ligini domine eden bir kulüp olduğunda rakiplerine çekiştiğin hemen her transferi kazanabilirsin. (sadece para için karakterini satanlar karşıya gider, onlar zaten gitsin.)

  ligde dominasyonunu artırdığında avrupa'ya daha rahat konsantre olabilir, düzenli olarak avrupa'da boy gösterdikçe de eninde sonunda başarılı olabilirsin.

  şu an kadro iyi, hoca iyi, maddi durumlar fena değil, taraftar kıvamında. 2023-24 şampiyonluğunun çok ciddi bir kaldıraç olma ihtimali var. bu fırsat kaçmamalı. galatasaray caimasında kulübü baltalayan o iç dinamikler her neyse bu kez oturduğu yerde oturup kulübün büyümesine izin vermeli.
App Store'dan indirin Google Play'den alın