• 53
  iclerinde en yuksek potansiyele sahip olan futbolcunun atalay babacan oldugu muthis yas grubu.

  muhtesem baskanimiz ve onun birbirinden becerikli yonetim ekibine tavsiyem sozlesmesinde ozan gibi madde bulunan oyuncularla mukavele yenilemeleridir. ondan sonra burasi gibi mecralarda kendilerinin avukatligini yapan arkadaslar epey zorlaniyor.
 • 55
  bu sözleşmelerini uzatmayan tayfa da iyice canımı sıkmaya başladı. sen onca yıl bu kulübün verdiği alt yapı eğitimini al, seni yetiştirsin, taraftar desteklesin, fatih terim gibi birisi yanında olsun ama sen 18 olunca profesyonel oldum diye havalara gir, sözleşme uzatma.

  "seni buraya getiren yeteneğindir, seni burada tutacak olan ise karakterindir"
 • 56
  bu sözleşme uzatmayan arkadaşlar, ne istiyorlar acaba? yani klüpten en istiyorlar da kulüp vermiyor? eğer anlaşmazlık ücretten kaynaklı ise, arkadaşlara tavsiyem önce bir kendilerini göstermeleri. yok başka bir dertleri varsa yol verilsin kendilerine, yolları açık olsun. benim en son böyle hatırladığım bir cem sultan vardı, hatırlayan olur mu bilmiyorum. o da böyle ben oynamak istiyorum diye, bizim teklifi reddedip kayserispor'a gitmişti. en son bal liginde modafenspor diye bir takımda oynuyor, daha 28 yaşında.
 • 59
  ben bu jenerasyonun bir parçası olsam ve ozan muhammed kabak benim arkadaşım olsa o saatten sonra bir dakika durmam sürekli çalışırım. hem de eşek gibi çalışırım ve o formayı giyme şansı elde ederim.

  hadi diyelim başka takımı tutuyorum. hatta galatasaray'da oynamak istemiyorum diyelim ki. olsun ulan önümde kariyerimin en büyük fırsatı var. birkaç ay önce arkadaşım ozan bunu değerlendirip büyük bir bonservisle almanya yolunu tutmuş, orada da kendini göstermiş almanya'da yılın en iyi çaylak oyuncusu olma şansı var adamın. beni kimse durduramaz o saatten sonra.

  ama bunlar ne yapıyor? önlerinde canlı kanlı ozan örneği varken, altyapıdan arkadaşları çoktan kariyer basamaklarını adımlarken 2020'de gelecek yabancı kuralını bekliyorlar. neymiş daha çok kazanacaklarmış? adamların türkiye'den ayrılmak gibi bir planları yok! burada kalıp iyi para kazanacaklar, en büyük hayalleri bu adamların!

  oğlum salak mısınız lan? formayı kapmak için yırtınmanız lazım sizin. bir an önce kendinizi göstermeniz lazım. hayaliniz türkiye'den ötesi olmalı. oturup hesapladığınız şeylere bak. bugün tek hedefiniz galatasaray'da süre almak olursa yarın en küçük derdiniz para kazanmak olacak hala anlamadınız mı bunu?

  edit: boşuna bir sürü şey yazmışım. ozan'ın dün çekilmiş bir fotoğrafı her şeyi özetliyor. siz hala oturup hesap yapın!

  https://twitter.com/...103608365494279?s=09
 • 60
  birbir dağılan jenerasyon. hayalimde 2023 yılında şampiyonlar ligi kupası ozan'ın elinde havaya kalkıyordu. önce ozan gitti. çocuk iyi kötü para kazandırıp gitti. bekler ramazan ve melih ile orta sahalar recep ve mutlu kiraya verildi. samed, atalay ve yunus ise takımımızda ama sözleşmelerini halen uzatmış değiller. ünal karaman'ın dediği gibi 18 yaşındaki çocuk kendisini yetiştiren kulübün karşısına menajeri ile gelmeyecek. profesyonel dünya geyiğini geçin. bunlar belhanda, seri veya ahmet yılmaz çalık değil.* senin çocuk yaşta bundan adam olur deyip üzerine titrediğin futbolcular. kendileri yetmezmiş gibi mustafa kapı'ya da çengel atmışlar. bu dörtlü sözleşme uzatana kadar kupa müsabakası dahil hiçbir maça çıkmamalı. 2020 yazında istedikleri yere giderler. canımı sıkıyor böyle şeyler.
 • 62
  abarttığımızı düşündüğüm jenerasyon. ne zaman konuları açılsa aklıma 87-88 jenerasyonu gelir. 87 jenerasyonu altyapıda fenerbahçe'ye ve diğer rakiplerine karşı genelde easy mode'da gibi oynardı. bunun ötesinde milli takım formasıyla alt yaş turnuvalarda, caner erkin ve nuri şahin'in katılımıyla dişe dokunur başarılar elde etmişlerdir.

  kendileri ise çoğu büyük turnuvada gruptan bile çıkamadı. ülke içinde de diğer takımların altyaş gruplarına çok büyük bir üstünlükleri yok. o yüzden çok abarttığımızı düşünüyorum.
 • 64
  fiziken gelişmediği, güçlenmediği sürece beklentiler dahilinde cacık olmayacak nesil.

  futbol oyunu bindirerek, koşarak, sprint atarak oynanan bir şeye dönüştü artık. dolayısıyla bu gereklilikleri karşılayamayan her genç futbolcu bir yerde takılmaya mahkumdur. ozan kabak sadece iyi bir futbol yeteneğine sahip olduğu için bundesliga yapmadı.