• 3
  galatasaray taraftarı, renkdaşlar.. ilk 10 haftası geçilen ligde 23 puanımız var, 7 puan kaybettik şimdiye kadar. yüzde 70'lik bir galibiyet oranıyla oynuyoruz an itibariyle. büyük maçlarda zorluk çekiyoruz evet, malesef geçen seneki emareleri gösteriyoruz ona da evet.

  ama eğer şampiyonluk istiyorsak, o gün orada olmalıyız ve bizim galatasaray olduğumuzu hem oyuncumuza, hem rakibe, hem de hakeme hissettirmeliyiz. büyük bir aksilik olmazsa ben orada olacağım, arabamda şayet yer olursa gelmek isteyen yazarı da ataköy'den stada kadar taşıyacağım.
 • 5
  sofiane feghouli'nin olmayacağı maç. ayrıca fernando reges de 3 kasım 2017 galatasaray gençlerbirliği maçı öncesince sarı kart sınırında. ben şerefsizlerin bu durumdan faydalanacağı ve fernando'ya sarı kartı yedireceklerini düşünüyorum.

  bu durumda gençler karşısında feghouli ve ndiaye'den yoksun, başakşehir karşısında da feghouli ve fernando'dan yoksun çıkmış oluruz. yerleri dolmaz kesinlikle, sıkıntımız da o zaten.
 • 6
  benim için sezonun en önemli maçı bu maç. başakşehir süper lig'de oynadığımız futbola en ters gelebilecek takım. sürekli yerden oynayarak, oyunu sağa sola iyi açıyorlar. bence şampiyonluk yolundaki rakibimiz de kendileri olacak. bu maçta iyi bir futbol sergileyerek mutlak surette galip gelmemiz gerek. böylelikle rüzgârı tamamen arkamıza almış olacağız.
 • 10
  belki bunu söylemek için çok erken olabilir ama bence ligin geri kalanı için takımımız adına kırılma maçı olacak maçtır. başakşehir son 3 haftadır toparlandı ve iyi top oynuyor. bu hafta 28 ekim 2017 başakşehir akhisar maçında zorlansalar bile son dakika da olsa kazanmayı bildiler.
  çok kompak bir takım ve ne oynadıklarını biliyorlar. abdullah avcı gibi ki bence avrupa kupalarında ki tecrübelerinden sonra kendisi galatasarayımız'a gelmeye hazır, çok iyi bir hocaları var.
  enerjik bir takım ve bize ileride mutlaka pres ile başlayacaklar.
  tudor'un buna hazırlıklı olup bence mariano veya belhanda ile oyun kurması gerekiyor ki rakipler artık fernando'ya birebir baskı kuruyorlar bu yüzden de oyun kuramayıp sahamızdan çıkamıyoruz.
 • 12
  abdullah avcı'ya göre avrupa'da 2 maç kazanırlarsa gruptan çıkıyorlarmış galiba. o da pek emin değil. bu maçtan sonra başakşehir'in avrupa maçı var. ya devam ya tamam maçıhahahah.
  başakşehir şu an puan tablosu anlamında en yakın takım bize. feneri yendiler, beşiktaş'la son dakika golüyle berabere kaldılar. 1 puan iyi. bu cümleyi ilk defa kuruyor ve galatasaray'a hiç yakıştıramıyorum ama başakşehir gerçeği de var maalesef.
 • 13
  serdar aziz yok diye 3'lüden vazgeçmemeliyiz bence. koray veya hiç istemiyorum ama ahmet'le aynı düzen devam edebilir. veya fernando'yu çekip ortada ndiaye-tolga ikilisi de kullanılabilir. rodrigues'in beyin ihtiyacı net bir şekilde gözükse de onu kesmek doğru olmaz ki feghouli'de yok zaten. bugünden yazacaklarım bunlar.
 • 14
  12. hafta sonu minimum puan hedefim(iz) 29'du o nedenle kendilerinden 3 puan çıkarmamız gerekiyor. abdullah avcı bildiğimiz abdullah avcı ne yapacağını biliyoruz orta sahayı tıpkı aykut gibi kapatacak ve kanatlardan içeri hızlı adamları sokacak, burada önemli olan nokta adabeyor'dan ziyade kanatlardan içeri girecek oyuncular mariano tarafında sıkıntı çekeceğimizi sanmıyorum o nedenle tolga ve rodriguez'in performansı belirleyici olacak.

  üç puan alacağız.
 • 16
  en son söyleyeceğimi başta söyleyeyim: bir puan kesinlikle kayıp değildir.

  ben şimdiden maçı kafamda bir kaç kez oynadıysam, tudor olsam bu gece uyumazdım. kalite farkını koyarak, oyununuz tatmin etmeden bile bir anda 4-0 öne geçeceğiniz maçlar vardır ama bu maç çok farklı. oyun stilinin bize ters geleceğini düşündüğüm bir takım. rahat rahat ben rakibe bakmam, kendi oyunumu oynarım diyemezsiniz, dedirtmezler.

  tudor'un tercihi kesin de olsa tolga bu maçın kanatta oynayacak adamı değil. maça da bu tercih şekil verecek. rakibin savunma-hücum dört kanat oyuncusu da ortalama üstü. tolga'nın eforu, mücadelesi kanatta oynarsa iyi niyetten öteye gitmez. rakibe sırtını dayayarak kornere çıkması için mücadele eden kanat oyuncusu ile başakşehir deplasmanında kazanamazsın. bu da dışarıya karşı çaresiz bir görüntü verir. tıpkı 29 ekim 2017 trabzonspor maçında olduğu gibi. son top kullanmayı bilmese de feghouli cezalı olacağı için zaten oynaması kesin olan rodriguez, cezası 1 maça inerse de oynamalı. eğer inmezse o zaman galatasaray'ın sol kanadında linnes oynamalı. ısrarla söylemek istiyorum bu kadar çabuk oynayan takımlara karşı mücadele gücü sizi oyunda tutmaz. başakşehir öyle zayıf mevkisi olan, üzerine oynanacak bir ekip de değil. tudor'un neler yapabileceğini bu maçta göreceğiz. kazanamıyorsan kaybetme parolamız olmalı. kaybetmemek şampiyonluk yolunda çok çok değerli.
 • 18
  igor tudor oldukça defansif bir oyun anlayışı benimseyecektir. tudor beşli savunma çıkmak isteyecektir ancak serdarın cezalı olması sebebiyle fernandonun stoper oynayacağını düşünüyorum. duran toplarla gol arayacağız. tudorun italyan mantığına güveniyorum. umarım geçtiğimiz senelerdeki gibi bir felaketle karşılaşmayız.
 • 21
  bizim stoperlere baskı yapıldığı zaman takımın komple error verdiğini biliyoruz. bu baskıyı pasla kırmak için savunmanın hemen önünde fernando, fernando'nun sağında ndiaye solunda belhanda şeklinde bir orta saha kurgusuyla sahaya çıkabiliriz. feghouli cezalı olmasaydı kanatlarda rodrigues-feghouli gibi iki çabuk oyuncu da gerek savunma arkası koşularıyla gerek topla içeri kat etmeleriyle hem tehlike yaratıp hem de gomis'e pozisyon hazırlayabilirlerdi.
  feghouli olmayacağı için tolga oynayacak muhtemelen. biz de yine dar alanda top yapma ve savunmadan hızlı bir şekilde top çıkarma konusunda inanılmaz yeteneksiz olan tolga'yı ve muhtemel top kayıplarını izleyeceğiz.
  sezonun en zor 2-3 maçından biri olacak. tudor'un başakşehir'e ve presine iyi çalışması lazım. umarım kazanabiliriz.
 • 22
  hakem kararları acısından bizim için çok zor geçeceğini düşündüğüm deplasman maçıdır.
  3 kasım 2017 galatasaray gençlerbirliği maçındaki mükemmele yakın hakem kararlari bunu çok net göstermiştir.
  bu sezon ne yazik ki böyle geçecek gibi, zaten kağıt üzerinde yüzde yüz üstün olduğumuz maçlarda hakem hatası olmazken büyük maçlarda deyim yerinde ise katledileceğiz
  umarım ben hatalı çıkarım
  ayrıca şahsen belirtmem gerekir ki ligde en çok bu beslemelere puan kaybetmek canımı sıkar
 • 23
  benim için bu sezonun gösterge maçlarından birisi. derbiye benzer bir maç ama karşı tarafta ne taraftar baskısı ne de medya baskısı olacak. bizi sadece sahadaki oyunla yenmeye çalışacaklar.

  hep istediğimiz bu değil miydi zaten? hakem kararları da etki etmezse çıkıp sahada bu eleştirilen takımı her halükarda en azından oyun olarak yenmemiz lazım. eğer büyük takımsak ve şampiyonluğa oynayan bir galatasaray isek beşiktaş ve fenerbahçe dışındaki deplasman maçlarından çekinmememiz ve çıkıp yenmemiz lazım.

  bazı arkadaşlar da çıkıp bu takımı eleştiriyor. arkadaşlar adamlar çıkıp sahada futbolla seni yeniyor mu? yeniyor. şöyle takım böyle takım diyeceğimize 10 yıllık taraftarsız ve camiasız bir takımı da galatasaray çıkıp iyi futbolla yensin bir zahmet. sadece içerde taraftar ve ambiyans ile maç kazanmaktan çok dışarda nasıl oynadığımız benim için daha önemli. bakalım sahada bu takımı yenebilecek miyiz.