• 1
  tff'nin bugün açıklamasını beklediğimiz tahkim kurulu kararlarıdır.

  5 eylül 2019 pfdk kararları ile haksız şekilde fatih terim'e verilen 4 maçlık cezanın iptalinin gelip gelmeyeceğinin belli olacağı kararlardır.

  biz adaleti kimden umuyoruz peki?

  pfdk başkanı ile tahkim kurulu başkanının ortak olduğu, aynı ofisi paylaştığı sistemden.

  14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçında kadıköy galibiyetimizi elimizden çalan, 2 paunımızı hiç eden ali palabıyık'ı bugün yine maçımıza atayan sistemden.

  yapılan her iş, alınan her karar hesaplı ve planlı.

  organize ve profesyonel kötülük 2019-2020'de her yerde.

  bugün verilecek olan kararın bile önceden belli olan bir plana göre çok önceden alındığından eminim.

  fatih terim üzerinden galatasaray yıpratılmaya, yalnızlaştırılmaya ve antipatikleştirilmeye başlandı.

  eskiden alkışlarla karşılandığımız anadolu deplasmanlarında artık aynı ortam yok. insanların algılarıyla oynuyorlar.

  şike yaptığı uefa, fifa ve cas tescilli takımları sempatik gösterme çabaları gerçek taraftar gözünde pek işe yaramasa da kulüp yöneticileri bazında aleyhimize bir cephe olduğu, gerek kulüpler birliği vasıtasıyla ve gerekse yurt içindeki transferlerde net şekilde ortaya çıkıyor.

  2018-2019 sezonunda hakem kıyımları sebebiyle ilk devrede 8-10 puanı çalınan ve normalde 3-4 hafta önce şampiyonluğunu ilan etmesi gereken takım final maçına* çıkmak zorunda kaldı.

  ve bu yetmedi sanki şampiyonluğumuz hakemler sayesinde kazanılmış algısını yerleştirdiler.

  profesyonel ekiplerle algı yönetimi işlerine para ve emek harcayanlar, tff başkanlığı makamına eski as başkanları, galatasaray düşmanı nihat abilerini getirenler, tüm kurullara kendi adamlarını yerleştirenler her fırsatta düşmanca hareketlerine ve hamlelerine devam ediyorlar.

  bugün de bu kararlar açıklandığında belki cezanın iptali çıkacak. bu kez de sanki tahkim kurulu tarafsızmış algısının peşinde olacaklar.

  suç olmayan olay üzerinden galatasaray'ın ayarlarıyla oynuyorlar.

  ama kimse merak etmesin her firavun'un da bir musa'sı vardır! herkesin adaleti şaşar, allah'ın adaleti şaşmaz!

  karar editi:

  --- alıntı ---
  2. e.2019/282- k.2019/314

  galatasaray sportif sınai ve ticaret yatırım a.ş.'nin teknik sorumlusu fatih terim ve antrenörü ümit davala ile ilgili pfdk'nın 05.09.2019 tarihli e.2019-2020/25 k.2019-2020/47 sayılı kararına itirazı incelendi. yapılan müzakere neticesinde;

  - galatasaray sportif sınai ve ticaret yatırım a.ş.'nin teknik sorumlusu fatih terim'in sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunması nedeniyle fdt'nin 38/1-c ve 38/2. maddeleri uyarınca 4 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 19.000,00 tl para cezası ile cezalandırılması yönündeki pfdk kararının; 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 13.000,00 tl para cezası ile cezalandırılması şeklinde düzeltilmesine oyçokluğu ile,

  - galatasaray sportif sınai ve ticaret yatırım a.ş.'nin antrenörü ümit davala'nın rakip takım taraftarlarına yönelik hakareti nedeniyle fdt'nin 41/1-c ve 35/4. maddeleri uyarınca 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 19.500,00 tl para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile,

  - erteleme taleplerinin reddine, oybirliği ile

  --- alıntı ---
  https://www.tff.org/...247&ftxtID=32013

  bu karar, organize ve profesyonelce yapılan kötülüklerin devam edeceğini, pfdk ve tahkim kurulunun birilerinin tetikçiliğini yapacağını kanıtlamıştır.

  tff bütün kurullarıyla birlikte istifa edene dek kavgamız bitmeyecek!

  28 eylül 2019 galatasaray fenerbahçe maçını hoca aydan da yönetse, kulübeye ceketini assa da kazanacağız! hodri meydan!
 • 6
  fatih hoca'nın 4 maçlık cezasının 3 maça indirileceği kararlar olacaktır. tahkim büyük olasılıkla ilk defa olduğu için cezayı alt sınıra çekecektir. böylece bakın işte tarafsız davranıyoruz diyecekler diğer taraftan da fener maçında hocanın cezalı olmasını sağlamış olacaklar. çünkü büyük tepki göreceklerini bile bile 4 maç vermelerinin başka herhangi bir açıklamasını göremiyorum.
 • 10
  körlerle sağırların birbirini ağırlayacağı toplantı sonucunda verilecek kararlardır. ortada ceza verilecek bir şey yokken ceza uyduran pfdk başkanının ortağının başkanlık yaptığı tahkim kurulunun pfdk'yi çiğneyip farklı bir karar vermesini beklemiyorum belki bu sefer kararı 19:07'de açıklayarak çapsız kanaryaya selam gönderebilirler.
 • 12
  sizlere bir anekdot paylaşayım. bunun için geç kaldım biliyorum ama işim başımdan aşkın.

  geçen hafta hocanın cezası açıklanmadan önce* futbolun içinden etkin birisiyle konuşmuştum. bana terim'in en az 3 maç ceza alacağını söylemişti. ben de şaşırmıştım haliyle, hocanın açıklamalarında bir şey yok en fazla para cezası alır dedim. sonuç olarak yanılan ben oldum. herkes bizim gibi iyi niyetli değil.

  tff'den bir yetkili x kişisine terim'in açıklamalarında bir şey yok ceza filan almaz demiş dediğimde ise; sen onlara bakma onlar öyle der kurullarda ceza vermek için evet oyu kullanır demişti. bu söyleminde de haklı çıktı tabi.

  "ben fener maçını da kapsayan bir şekilde ceza vereceklerini düşünmüştüm. ama bunlar akıllı çıktı. durumun"speküle" edilmemesi için dört maç verdiler." diye de ekledi.

  son olarak türkiye'de kararlar ya bir elden alınıyor, ya da fenerbahçe lobisi karar veriyor tff'de diye de bitirdi. yani neyle mücadele ettiğimizi siz düşünün.

  ceza düşer mi düşmez mi bilmiyorum ama bizi çok zor bir lig beklediği kesin. herkes takımına sahip çıksın.
  her zaman ve her yerde.
 • 14
  terim ile alakalı tümden kaldırma içermesi gereken kararlar..

  zaten indirim şeklinde olacaksa en iyi ihtimal 3maça düşer, çünkü cezanın alt limiti o..
  ama biz öyle bir suçun şartlarının oluşmadığını söylüyoruz, bu suça verilen ceza fazla demiyoruz. öyle bir suç işlenmedi diyoruz.
  başka bir sonuç kabul edilemez.
 • 18
  gelen tepkiler üzerine en az 2 maç indirime gitmelerini bekliyorum. ama bu 4 maçlık adaletsiz cezayı verenlerden her şey beklenir. ben söylenenlerin aksine fenerbahçe maçında hocanın cezalı olmasını asla istemiyorum. çok umutlanmak istemiyorum fakat hocamızın o maçta atacağımız gollerde yaşayacağı sevinçleri hayal ediyorum şimdiden.
 • 23
  tff-pfdk ve tahkim kuruları arasındaki kirli ilişkileri gördükten sonra ben de 4 maçlık cezaların onanacağını düşünenlerdenim.
  zaten bence ya tam kalkmalı, ya da onanmalı, arası yok bu işin...
  ya sağduyu, ya da organize kötülük fatih hoca'nın dediği gibi..
  3'e düşürmek ise tam şark kurnazlığı olur, 6. haftadaki fener maçına çıkmasın da, gerisi önemli değil. (bkz: 2019-2020 sezonu)
  bence tamamen kalkmazsa, ceza düşse bile fatih hoca ve camia olarak tepki koyup 4 maçta da terim maçlara çıkmamalı, kulübenin arkasında takılmalı...
 • 24
  beklendiği gibi eyyam gelmiş, 3 maça düşürmüşler cezayı..
  onu bile oy çokluğu ile almışlar.. yalnız bu kadar açıkça hukuk çiğnenmez! "kötülük" var dedi diye adama 3 maç ceza verdiler şaka gibi?! dünyanın hiçbir yerinde kimseye açıklayamazsın bu rezaleti..

  --- alıntı ---
  galatasaray sportif sınai ve ticaret yatırım a.ş.'nin teknik sorumlusu fatih terim'in sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunması nedeniyle fdt'nin 38/1-c ve 38/2. maddeleri uyarınca 4 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 19.000,00 tl para cezası ile cezalandırılması yönündeki pfdk kararının; 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 13.000,00 tl para cezası ile cezalandırılması şeklinde düzeltilmesine oyçokluğu ile,
  --- alıntı ---
  https://www.tff.org/...247&ftxtID=32013