• 225
  kiliti bireysel yetenek olan futbol müsabakası. skor tahminim 0-3 galatasaray lehine...

  maça kopenhag kapanıp kontra arayarak başlayacaktır. biz ise yarınlar yokmuşçasına saldırmamalıyız. defansta ve orta sahada temkinli oynamalıyız.

  rakibin futbol katili bir şekilde merkezi kapatmasını bekliyorum. kompakt oyunlarına zaha ve ziyech ile karşılık verebiliriz. defanslarını biraz set oyunu ile sağa sola kaydırarak açıkta zaha'yı önündeki rakibi ile birebir oynatıp buradan gol, asist ya da zaha'nın skill move'larını düşünürsek penaltı çıkarabiliriz. diğer türlü benzer bir şekilde rakip defansı yorup "kaleyi gördüğünde vur" emri alan ziyech'e alan açabiliriz. sabırlı olmalı ve 60. 70. dakikalara kadar rus ruletine dönmemeliyiz.

  manu-bayern maçının gidişatına göre kopenhag açılmaya başlarsa veya çok erken bir gol atarsak zaten maç daha da kolay geçecektir adımıza.

  kısacası istedikleri kadar kompakt olsunlar, fizikli olsunlar, çok koşsunlar... sonuçta birçok oyuncusu kazmanın önünde gideni ve bire birde hata yapmaya meyilliler. takım olarak da elemelerde içerde dışarda henüz fiziksel yükleme yapılan halimizle yendiğimiz molde'nin kendilerinden daha iyi olduklarını düşünüyorum.

  şanslı bir 23-24 ucl grup sezonu geçiriyorlar. galatasaray'a ilk maçta yarım saatte 5'lik olacakken bir defansif hatadan öne geçtiler. manu'ya rakip kırmızı görmese yine sahalarında farkla mağlup olacaklardı. iddiasız bayern'denden de deplasmanda hakem yardımıyla puan alabildiler.

  kısacası bu tür bir ölüm kalım maçında şansları olduğunu düşünmüyorum.
 • 226
  23 aralık fc kopenhag silkeborg maçı ile beraber ülkesinde üst üste dört maç kazanamamış oldular. ligde farkı açmış falan da değiller. 3.sıraya düştüler. aman aman rotasyon yaptıkları da yok.

  evet bizim izlediğimiz şampiyonlar ligi maçlarında iyi bir görüntü çizdiler. ancak çok iyi bir takım bu kalitede bir ligde dört maç kazanamama serisi yakalamaz diye düşünüyorum. winner karakterli bir takım hiç izin vermez böyle serilere.

  benim buradan çıkardığım sonuç yoğunluk. yoğun ve konsantre olduğunda fena olmayan bir takım kopenhag. iyi bir hocayla birlikte taktiksel sadakatta eklenince şu ana kadar küçük çaplı bir peri masalı yazdılar.

  ancak unutmamız gereken bir durum daha var. oynadıkları şampiyonlar ligi maçlarının hepsini psikolojik olarak rahat oynadılar. bu sefer öyle olmayacak. öyle olmadığında karakter koyabilen, stresi yönetebilen winner bir takım olmak daha ön planda olacak.

  sonuç olarak, absürd senaryolar olmadığı sürece ibre baskın şekilde bizi gösteriyor. saha içinde de onların zaafları, bizim rakibe iyi hazırlanan bir hocamız var. onların tecrübesiz yıldızları bizim winner karakterli oyuncularımız var.

  hadi bakalım. kaldı 5
App Store'dan indirin Google Play'den alın