• https://video.twimg.com/...RiQI7pqmu_.mp4?tag=6

  "bu pyofilde biyi baya diyem atşa ceyap veymemmm. senn veyur musunnn? "

  * hayurr, veymemm, kusuya bakma yusuf heheehe"

  https://twitter.com/...154990267297793?s=19
  https://twitter.com/...525085575188480?s=19

  bazı abazan grupları tarafından el üstünde tutulduğu için havalanan kezbanlara muhteşem bir kapak yaparak adamlığını göstermişti. işte "diyyyem" atsa cevap vermeyecekleri bu adam lille kulübüne 17.5 milyon euro gibi muhteşem bir bonservisle giderek tüm türkiye'nin göğsünü kabarttı. bu kezbanuslar ise seri közcülerin dumanıyla baş başa hehehe.

  genele inersek de; yusuf'u hem futbolculuğu hem de ortaya koyduğu karakteri ve efendiliğinden dolayı aşırı derecede seviyorum. yolu, bahtı açık olsun. inanıyorum ki, çok çok daha iyi yerlere gelecek.

  edit: transferlazim uyardı. kelimenin doğrusu abazanmış.
 • --- alıntı ---

  galtier: yusuf yazıcı’nın hayatındaki değişiklikleri hazmetmesi, bizim ve ligue1’in isteklerine karşılık vermesi gerekiyor. fakat bunun için zamana ihtiyacı var. her 3 günde bir maça çıkıyoruz, alışması kolay değil. yusuf’un yeteneklerini sergileyeceğine dair inancımız tam. »

  --- alıntı ---
  takip ettiğim kadarıyla yusuf kendini göstermek için çok acele ediyor. asist yapmak veya gol atmak istiyor. bunları her futbolcu ister ama öncelikli olarak takımın oyununa ayak uydurması lazım. daha iyisini yapmaya çalıştıkça, basit işleri de yapamıyor.
  zaten galtier hocam da aynısını söylemiş.
  umarım ts'un yıldızı kafasından sıyrılıp, lille'in takım oyuncusu olma kafasına hızlı geçiş yapar.

  (bkz: 2019-2020 sezonu)
 • transferiyle, yine yeniden kendimizi dev aynasında görenleri gün yüzüne çıkarmış lille'in yeni oyuncusu.

  kendi ligimizin altında gördüğümüz ligue 1 takımlarının toplam değeri 3.22 milyar €. hadi psg hariç diyelim, 2.27 milyar €.
  türkiye süper ligi'nin değeri ne kadar sizce?
  2 milyar?
  1.5 milyar?
  bari milyar olsun?
  565.70 milyon €

  süper lig'in en değerli ekibi 98 milyon € ile son iki sezonun şampiyonu galatasaray. fransa ligindeki takımların tam 9 tanesi bu değerin üstüne çıkmış.

  hatta arttırayım ligin en değerli iki takımı galatasaray ve fenerbahçe'yi çıkar, bildiğin ligue 2. (318.5 milyon €)

  hadi diyelim bunlar transfermarkt'ın oyunları, bizi çekemeyen dış güçler.

  ligue 1 takımlarınca yapılan oyuncu satışlarının toplam değeri 664.405.000 €.
  psg hariç diyorduk, psg 72 milyon €'luk satış yapmış, ama içeriden oyuncu almamış.

  yani psg hariç yapılan toplam satış: 592.405.000 €.
  2.270.000.000 € değeri olan bir lig için, toplam değerin %26'sı kadar satış.
  süper (!) ligimizin değeri ne kadardı? 565.700.000 €.

  peki bizim ligimizde yapılan oyuncu satışlarından kazanılan değer ne kadar?
  52.500.000 €.

  565.700.000 € değeri olan bir lig için, toplam değerin yalnızca %9'u.

  yetmedi mi?
  ligue 2 deneyelim bir de.
  43.870.000 € değerinde oyuncu satışı gerçekleştirilmiş.

  318.500.000 € değeri olan bir lig için, toplam değerin %14'ü kadar bir satış. tek bir takımı avrupaya gitmeyen ligue 2'den bahsediyorum.

  gerçekten de bu fransızlar toptan hiç çakmıyormuş yahu. bu kadar oyuncu satılır mı? bi de sadece yarısını harcamışlar geri *. o kadar parayı napacaksınız mezara mı götüreceksiniz?

  görüldüğü üzere transfermarkt ligimizin değerini olduğundan da yüksek gösteriyor. transfermarkt değerlerinin piyasada bir karşılığı yok.*

  yusuf'a lille kariyerinde başarılar diliyorum. şampiyonlar liginde de 11 oyuncusu olarak süre alırsa bir üst basamağa çok hızlı geçeceğine inanıyorum. cengiz ve merih ile birlikte milli takımın en olgun top oynayan oyuncularından.

  edit: söz konusu değerlerin tamamı transfermarkt'tan alınmış olup, 2019-2020 yaz transfer sezonunda entry tarihi itibarıyla geçerli olan verilerdir.
 • ptt 1.lig'den zeki çelik'i transfer edip tereddüt etmeden ilk on bire koyan ve milli takım seviyesine çıkaran bir takıma transfer olmuş futbolcu.

  yusuf-lille birlikteliği beni heyecanlandırıyor açıkçası. lille geçtiğimiz günlerde 95li pepe'yi 80 milyona sattı. yusuf'un bir sonraki transferi de böyle sükseli olabilir. trabzon gibi baskının yüksek olduğu bir takımda yeterince tecrübe kazandı ve onun için sıçrama yapma zamanı. lille de bu sıçrama için en ideal yerlerden biri. yolu açık olsun.
 • değerini bulan futbolcuyu satmamanın/önünü açmamanın sıkıntısını biz zamanında hasan şaş ile yaşamışken hem türk futbolu hem kendisi hem trabzonspor açısından gitmesi çok ama çok iyi olacak futbolcu.

  yolu açık, başarılar daim olsun; gençlerimizin ve ligimizin değerinin artması cengiz gibi merih gibi yusuf gibi beyefendi futbolcular ile olacak...
 • (bkz: umut meraş/#2762958)
  sol ayaklı umut meraş'ın sağ ayağını hiç kullanmadığını yazmıştım. sanıyorum boluspor ve bursaspor takımlarında herhangi bir hoca sağ ayağını kullan dememiş. belki dediler ama umut ekstra çalışmamış. ülkedeki sorunlardan birinin tespiti.

  10 eylül 2019 moldova türkiye maçında yusuf yazıcı takımımızın 4.golünü sağ ayağıyla 20 metre civarından kaydetti. yusuf maç sonunda yaptığı açıklamada; fransa'da sağ ayağını çalıştırdığını ve bir nevi çalışmasının karşılığını aldığını söyledi.

  sanıyorum yabancı sınırı konuşmaktan ziyade eldeki topçuları nasıl daha iyi yaparız diye düşünmeliyiz. yusuf, türkiye'nin en büyük ekiplerinden trabzonspor'da kendini geliştiremiyor ama lille takımında birisi çıkıp yusuf sağ ayağını geliştir diyor.
 • zeki bir futbolcu olduğunu birkez daha kanıtlamış oldu. artık eminim kesinlikle iyi yerlere gelecek.

  büyük ihtimalle kulüp tarihinin en çok kazandıran oyuncusu olarak tarihe geçecek iki taraf içinde win-win olan bir anlaşmayı kabul etmeyen başkanına karşı yapacak birşeyi kalmayınca açıklamayı paylaştı.

  hakkında hayırlısı olur umarım, sakatlıksız iyi bir avrupa kariyeri diliyorum.

  https://mobile.twitter.com/...782501974335488?s=20
 • trabzonspor tarafından lille’e transfer detayları paylaşılan milli futbolcu.

  https://twitter.com/...654460924747776?s=21

  --- alıntı ---

  profesyonel futbolcu yusuf yazıcı'nın losc lille kulübüne transferi konusunda, anlaşma sağlanmıştır.

  yapılan anlaşmaya göre;
  -losc lille kulübü, şirketimize sözleşme fesih bedeli olarak 16.500.000.-eur ödeyecektir.
  -yusuf yazıcı, 25 maç oynaması halinde, losc lille kulübü, şirketimize, 1.000.000.-eur daha ödeyecektir.
  -yusuf yazıcı'nın losc lille kulübü ile sözleşmesi devam ederken bir başka kulübe kiralanması veya kesin transferi hallerinde, net transfer gelirinin %20'si şirketimize ödenecektir.
  -losc lille kulübü, profesyonel oyuncuları edgar miguel le'nin bedelsiz olarak şirketimize kesin transferine izin verecektir.
  -losc lille kulübü, yusuf yazıcı'yı türkiye'de başka bir kulübe kiralamayacağını veya satmayacağını taahhüt etmektedir. losc lille kulübü bu taahhüdünü ihlal ederse, şirketimize 20.000.000.-eur tazminat bedeli ödeyecektir.

  kamuoyuna duyurulur.
  saygılarımızla.
  --- alıntı ---

  özetlemek gerekirse;

  yusuf 16,5 milyon euro + edgar miguel ie karşılığında lille’de.

  25 maça çıkması halinde 1 milyon euro bonus.

  yusufun transferinden net %20 pay*

  yusuf’un türkiyede başka bir takıma kiralanması ya da satılması halinde de 20 milyon euro tazminat.

  harika bir satış olmuş, çocuk resmen trabzon’un önünü açtı giderken. hiç sevmesem de ahmet ağaoğlu ve ekibini de gitmek isteyen bir futbolcunun satışındaki bu başarıları sebebiyle tebrik etmek gerek.
 • lille takımının mevcut kadro yapısının içine cuk diye oturacak fubolcudur. muhtemelen nicolas pepe'nin olası ayrılığı sonrası onun yerine düşünüyorlar. eğer teklfi varsa 1 sn bile düşünmeden gitsin. lille 2019-2020 sezonunda şampiyonlar liginde mücadele edecek ve yusuf kendini orda çok rahat gösterebilir. ayrıca zeki çelik ile takım arkadaşı olacak olması adaptasyon süresini kısaltır.

  (bkz: 2019-2020 sezonu yaz transfer dönemi)
 • lille'in ısrarında haklı olduğu futbolcu. trabzon başkanı satmayacağım dedi ama ısrarla oyuncuyu aldılar. üstelik rakam bahsedildiği gibi 17,5 milyon euro ise bence kazanan lille oldu. zaten başından beri 15 milyon euro öneriyorlardı. trabzon tarafı eljif 16 ettiği ortamda, 20-25 milyon euro arası bir bedelle satmak istiyordu. sadece 2,5 milyon euroluk bir artış yapmışlar ve transferi gerçekleştirmişler gibi gözüküyor. zaten yusuf yazıcı da ayrılık mesajını attıktan sonra bu işin dönüşü olacağını sanmıyorum. yusuf için hayırlısı oluyor bence. çocuk gerçekten çok yetenekli ve yurtdışında o çetin mücadelenin içine girip kendini daha iyi geliştirecektir. örnek verecek olursak cengiz ünder buna bariz örnektir. ancak şunu da söylemeden geçemeyeceğim, trabzonspor yusuf yazıcı'nın gidişiyle çok büyük kan kaybetti bence. herkes abdülkadir ömür daha yetenekli diyor ama yusuf yazıcı skora daha fazla etki eden, skoru, tabelayı değiştiren bir oyuncu. abdülkadir daha çok estetik hareketler yapıyor ama bitiricilik konusunda yusuf yazıcı, abdülkadir'den çok çok önde. uzaktan etkili şutlar, fuleli koşularıyla yusuf bitiricilik anlamında çok çok etkili. yusuf açısından çok faydalı ki çocuğun önü açılmış oldu. bir nevi prangalarından, zincirlerinden kurtuldu çocuk. ama trabzon açısından da çok negatif bir durum ortaya çıkmış durumda, her türlü.
 • 21 yaşında türk futbolunda orta saha oynayıp 72 resmi maçta 18 gol 20 asist yapan ''orta saha'' var mıdır bilmiyorum. bu istatistikleri yaparken de kurulmuş bir düzenin içinde değildi. oynadığı 4. sezon ve 4. farklı hocasıyla çalışıyor şu anda. düzenli olarak oynadığı mevkisi de yok. bir hafta sağ kanatta bir hafta sol kanatta bir hafta forvet arkası sonraki hafta orta saha merkez. ayrıca yusufun bu seneki sorunu net bir şekilde kalitesiz bir hocayla çalışması. tüm takım tel tel dökülüyor. ünal karaman bu sezon hangi futbolcunun performansını olması gerekenin 1 tık üstüne çıkardı? hatta abartarak söylüyorum ünal karaman teknik direktörlük kariyerinde hangi futbolcuyu allayıp pullayıp türk futboluna sunmuş? trabzonun bu saatten sonra yusufu geliştirecek hoca getirebileceğine inancım yok. çünkü yönetimlerinde o beyin yok. keşke belhanda yerine yusuf bizim takımda olsaydı da fatih hocam nasıl parlatıyordu izleseydik. umarım en kısa zamanda abdülkadir ile birlikte avrupaya giderler. yoksa trabzonda kaldıkları her sezon yerinde sayacaklar.
 • ofsayt manyağı olucam ama kesinlikle ve kesinlikle trabzonspor'un bu oyuncuyu galatasaray'a vereceğini zannetmiyorum. haber baştan aşağıya palavra kokuyor. terim'in aklında böyle bir şey olsaydı biz bu haberi kesinlikle yusuf'un istanbul'a geldiği gün öğrenirdik.

  senaryoya gelecek olursak kesinle trabzonspor'un yanaşmayacağı bir antlaşma olacak. halihazırda trabzonspor'un elinde en iyi iki oyuncudan biri yusuf. ve bu oyuncuyu parlasın da seneye sağlam paraya satarız düşüncesi ile üç büyüklerden birine ben yemedin al sen ye diyerek vereceğini sanmıyorum. adamlar bu sene uefa'ya nasıl gideriz onun derdinde olacak kalkıp da number one oyuncusunu bize al kullan bir sene sonra bana ver diye düşünmez. hele ki trabzonspor vizyonsuzluğu buna katiyen izin vermez. hem taraftar da buna inanılmaz tepki gösterir.

  boş hayalleri bırakalım beyler.

  https://twitter.com/.../1019099402454159360
 • yabancı esnekliği ile türkiye futbol sektörü 20 yıllık net ithalatçı halinden net ihracatçı bir konuma gelmiştir. yusuf yazıcı bunun en yeni örneklerinden biridir. tff vatanseverler tarafından yönetiliyorsa ülkenin döviz pozisyon açığını kapatmaya başlayan bu sektör ile ilgili saçma bir karar almazlar...