• 7845
  twitterde gördüğünüz 3 maçın istatistiği ile alakalı twiti görüp gelip burada nefret kusulmaması gereken, imparatorun anahtar oyuncu şeklinde özet geçtiği futbolcumuz.

  görüp gaza gelip entry girdiren twetin altında geçen sezon boyunca olan istatiskleri de vardı. 3 maç değil sezona yayılmış istatistikler.

  bayram değil seyran değil adam sakat bugün ucl maçımız var hala eleştirelim kötüleyelim kafası. imparator daha iyisini transfer edene kadar seni savunacağım seni deli oğlan.
 • 7846
  galatasaray tarafından 9 milyon euro bonservis verilip büyük bir yatırım yapılmış, yıllık ise 3 milyon euro maaliyeti olan, olmadığı her maçta eksikliğini hissettiğimiz, geçen sezon şampiyonlukta onyekuru ve feghouli ile birlikte en büyük pay sahibi olan, buna rağmen kendisinin savunulmasının eleştirildiği oyuncu.
 • 7847
  yılmaz savunucusu fatih terim olan oyuncu. fas milli takımının banko oyuncusu.

  daha kaç kere o ufak futbol bilginize bunu sokması gerekiyor anlayamıyorum. neyin özgüveni bu onu da anlamıyorum. hadi ali koc olsa sallayanlar, diyeceğim ki, "adam koç olmuş sallıyor" muhtemelen değil, olmaması gerekir yani. gerçi o kadar param olsa, nerede trol varsa gazlardim, bu da bir sebep olabilir. moderasyon bunları incelesin, kripto yazarlar olabilir.
 • 7853
  ulan fatih terim daha dün* belhanda bizim anahtar oyuncumuz demiş. hala "yılmaz savunucuları görsün" bilmem ne diyip kin kusmak nasıl bir taraftarlık? terim mi sizin hedefiniz?

  bir numaralı savunucusu bizzat fatih terim olan on numaramız.

  bugünkü 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçında da kendisini çok aradık. olmayınca olmuyor işte, bunu görmek için daha ne yapmak gerek, nasıl anlatmak lazım? çok top kaptırıyormuş, top kaptırmayınca da sürekli yan pas yapıyoruz. poziyona giremiyoruz. belhanda muslera'dan sonra tahtaya yazılan ilk isimdir. evet falcao'ya rağmen ilk isimdir. takımdan gidene kadar da öyle kalmaya devam edecektir.

  bununla birlikte bugün fena bir futbol da oynamadık. takım hala formunu bulamamış, o yüzden cl'de deplasmanda 1 puan fena değil. onu da belirteyim.
 • 7855
  18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçında galatasaray'ın sürekli kontratak yememesinin baş müsebbibidir. tabii kendisi gibi kafasını öne eğip deli dana gibi rakibin üstüne koşturmadığı için seri'yi sevmez bu taraftar. seri yerine bu maçta kendisi olsaydı muhtemelen kendisinin saçma bir top kaybıyla en az 1 golü vardı brugge'ün.

  bu maçta hücum sıkıntımızın nedeni kendisi değildi. tek sorunumuz uyumdur. seri, lemina ve nzonzi sanırım ilk defa birlikte oynadılar.

  ekleme:

  kendisi için "takımı dikine oynatıyor" dendiğinde de şaşırıyorum. sanırım benim dikine oyun anlayışım çok farklı. ben dikine futbol dendiğinde hızlı paslarla rakip ceza sahasına ilerleyen bir futbolcular anlıyorum. sanki rakibin içinden geçebilecekmiş gibi adamın üstüne üstüne top sürülmesini değil.
 • 7857
  kendisini hala eleştirenler var. bakın galatasaray sözlük moderasyonuna açık çağrıdır. nasıl ki maç öncesi ali koc bu takımı bozmaya çalışmıştır aynısı şu anda sözlükte oluyor. takımın teknik direktörü fatih terim in mac öncesi ismini zikrettigi ve "anahtar" diye nitelediği bir futbolcuya oynamadığı maçtan sonra sallayanlar var ki benim için ali koç tan farkları yok denecek kadar az. derhal müdahale gerekiyor. ikisi de bu takımdan gitsin, isteyen istediğini yazsin ama hoca ve futbolcu buradayken bu bildiğin ihanettir.
 • 7859
  sakatlanmadan önceki formsuzluğundan, kötü oyunundan dolayı varlığında övemeyenler yokluğunda hemen badem gözlerinden bahsetmeye başlamış. tutturmuşlar takımın aksayan ne özelliği varsa "belhanda'nın yokluğundan". halbuki bu sezonun başından beri, kazandığımız maçlar dahil hiçbir maçta güven veren, beklenen seviyede bir futbol oynamaya başlayamadık. (belhanda dahil.) bu seviyenin bir cl deplasmanında aniden yakalanması ihtimalini takdirlerinize bırakıyorum. bence bu maçta -belhanda'lı maçlarda da mevcut olan- bazı aksaklıkların devam etmesi gayet normal. bu aksaklıklar yeni peydah olmuş gibi "belhanda olmayınca böyle oldu" demek mantık dışı.

  belhandaseverlerin çok sevdiği bir şey de belhanda'nın olduğu maçlar, olmadığı maçlar karşılaştırması. bu sene maalesef 4 maçta 7 puanla başlamış olmasak, 4'te 4 gidiyor olsak bunu da şimdi dillerine dolamışlardı. belhanda ile denizli'ye 2-0 yenilmiş olmasak yani, o maçla bu maçın zorluk derecesini bir tutup "belhanda ile 4 maçta ortalama x puan kazanmışken olmadığı ilk maçta 2 puan bıraktık" diyeceklerdi. puanların nerede kimden alındığı fark etmiyor çünkü, tek değişken belhanda, başka değişen bir şey yok!

  yazmışken kendisine geçmiş olsun dileyeyim. sakatlanmasına ve sakatlık tipine -şu an ilk 11'e, genel olarak da galatasaray'a yakıştırmasam da- gerçekten çok üzüldüm. ama rica ediyorum takım hala oturmamışken muhtemelen kendisinin yokluğunda oynanacak yeni malatya (d), fb, psg, (iki aylık sakatlık süresi doğru ise) belki iki real madrid ve bjk (d) maçlarının bazılarında sonuç ya da futbol arzu edilen gibi olmazsa gelip "belhanda yok, takım aksıyor" yazmayın. burada bir denklik yok, bu takımların kasımpaşa değil, hiçbir şeyi değiştirmeden kasımpaşa karşısındaki kadar bile futbol beklemek mantıklı değil. sırf değişen tek şey belhanda'ymış gibi yapılan mantıksız yorumlar görmemeyim diye bu sürecin iyi geçmesini iki kat fazla istiyorum. gerçi brugge deplasmanından 1 puan aldık, 3 puan için de ümitlendiğimiz anlar nadir de olsa oldu ama yine de daha geçen hafta sakatlık öncesi hiç iyi oynamadığını fanlarının bile kabul ettiği belhanda'ya methiyeler, serenatlar diz boyu.