• 29
  buradan gitmemesini dileyen arkadaşlara sesleniyorum. müsterih olunuz zira gitmesi halinde 30 milyon dolar gibi bir tazminatı vardır. başkanlığı boyunca beşiktaşa cebinden ve kendi kaynaklarında yaklaşık 30 milyon dolar hibe etmiştir. ancak gitmesi halinde bu parayı çatır çatır alacağını söylemiştir. bu nasıl beşiktaş aşkıdır o ayrı mesele. kovduğu atrenörlere tazminat vermemek için 30 takla atarken, iş kendine gelince topumu alır giderim diyen bir adamdır. işte sevgili sözlük okur ve yazarları, müsterih olunuz, allah ömür verdiği sürece "efsane" başkan 2. yıldırım tahtta kalmaya devam edecek.*
 • 31
  "futbol dünyasında alınması gereken ne kadar boşta futbolcu varsa hemen hemen hepsini aldık, hedefimiz beşiktaş'ı dünya takımı yapmak" sözlerinin sahibi başkan.

  taraftarın içinden gelen bir yönetici. yöneticilik yetilerinden fazla taraftarlığını öne çıkaran bir işadamı aynı zamanda. ailesi tarafından haylaz evlat olarak görülen ve tahminlerimce "şirketlere bulaşma da git hobi olarak sevdiğin işi yap" denilmiştir kendisine. aldığı bu gazla beşiktaş'a milyon dolarları hiybe etmiş ve karşılığında uzunca bir süre hiç bir şey beklememiştir. tabi bir zaman sonra istifa etmesi gerektiğini söyleyenlere ise "kulübün bana borcu var, alacaklarımı tahsil etmeden hiç bir yere gitmem" diyerek taraftarlarını çileden çıkarmıştır.

  işin maddi boyutu bir yana maç öncesi ve sonrası açıklamaları her zaman gündem yataran, futbolcusuna, hakeme, taraftarına ve medaya zaman zaman cephe alan bir duruşu var demirören'in. ateşe her daim körükle giden bir adam ayrıca.

  çok sevdiği beşiktaş'a zarar verdiğini düşünüyorum ve bugüne kadar demirören'den memnun bir taraftar olduğunu da sanmıyorum. bazen şeref tribünündeki hareketlerini görüyorum ve yadırgamamak mümkün değil. en son galatasaray derbisinde de gördük ki oturduğu yeri hak etmiyor ve bir o kadar da kaybetmek istemiyor.

  yöneticilerin sahaya inip hakeme gösterdikleri tepkileri bile az bulan bir başkan. maç sonu açıklamalar arasında en akla yatkın olanı sanırım mustafa denizli'ye ait. ondan başka kimse futbolculara suç bulmuyor, futbolcuları eleştiren tek isim denizli... geri kalan herkes brilerine suç atıyor ve başarısızlığı kabullenen yok.

  tahminim demirören görevde kalmaya devam edecek ve bu başarısızlık silsilesinden tek zarar gören mustafa denizli olacaktır. malum her olaya bir kurban gerek...http://vincasports.blogspot.com/.../i-baka-ak-baka.html
 • 35
  rutin olarak yıldırım demiroren :

  -yıldırım senden çocuk bekliyorum
  -bu lig bu hakemlerle bitmez

  -yıldırımmm !
  -neee
  -sinemaya gidelim mi ?
  -kahrolsun federasyon .

  -yıldırım beni seviyor musun ?
  -ben bu takımı şampiyon yapacam .

  -yıldırım yeni komusular tasınmış yan villaya.
  -sus be kadın ! görmüyor musun yeni hoca arıyorum.
 • 37
  #41559

  kendinizi bir erdoğan demirören'in yerine koyun. yıllarca çalışmış türkiye çapında büyük olacak bir şirket kurmuşsunuz. bir gün oğlunuzun alkışlayacağını öngördüğünüz bir yıldızın adını şirketinize vermişsiniz. * * hasta beşiktaşlısınız. oğlunuzu başkanlık koltuğuna otutturmuş perde arkasında kulübü yönetiyorsunuz. şimdi siz söyleyin şirketinizi kulübü böylesine yöneten bir adama mı teslim edersiniz yoksa yıldırım demirören jr'ın büyümesini mi beklersiniz. o da her mantıklı adamın yapacağı gibi oğlundan umudu kesmiş torununun büyümesini beklemektedir. oğlan da gelip şirkette olay çıkarmasın diye bjk başkanlık koltuğunda başkancılık oynamaktadır.
 • 40
  galatasaray maçı sırasında pfdk başkanı reşat bostan ile konuşurken mhk başkanı oğuz sarvan'a ağır biçimde küfreden ve reşat bostan'a "bu küfürleri oğuz sarvan'a aynen ilet" dediği belirtilen beşiktaş başkanı yıldırım demirören'e 90 gün hak mahrumiyeti ve 40.000 ytl ceza verildi.

  kaynak : ligtv.com.tr
 • 41
  demirören: son 20 yıldır üzerimize oyun oynanıyor

  beşiktaş kulübü başkanı yıldırım demirören, son 20 yıldır sistemli ve sürekli bir şekilde beşiktaş üzerine oyunlar oynandığını ileri sürdü. bjk nevzat demir tesisleri' nde, kulüp yönetim kurulu üyelerinin de katılımıyla düzenlenen basın toplantısında çarpıcı açıklamalar yapan demirören, beşiktaş üzerine oynandığını iddia ettiği oyunları iki perdeye ayırmak gerektiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

  "burada söyleyeceklerim sadece galatasaray maçı sonrasıyla ilgili değil, son 20 yıldır sistemli ve sürekli olarak beşiktaş üzerine oynanan oyunlarla ilgilidir. bu oyunları iki perdeye ayırmak gerekir. birincisi, şampiyonluklarımızın engellendiği, şerefli ikincilikler yaşadığımız dönemlerdir. 20 yıl önce rakiplerimize gönderilen arabaları hatırlayın. sonraki yıllarda tek bir golün şampiyonluğu belirleyeceği günlerde van' da voleybol kurallarıyla oynanan, ankara' da basketbol skoruyla biten maçları hatırlayın. ancak o günlere bakıldığında şampiyonlar ligi' nin o zamanki statüsüyle yayın ve sponsor
  gelirleriyle çok düşük olduğu, şampiyon olmanın ekonomik değil sadece manevi değeri olduğu ortamda şampiyonluklarımız engellenmiştir."

  en mühim olan bölümün ikinci perde olduğunu kaydeden demirören, "105 yıllık tarihi olan beşiktaş kulübü başkan süleyman seba ile bugünkü ekonomi değerini görmüş, tesisleşme atılımına başlamış, serdar bilgili döneminde kurumsallaşmış, benimle fulya projesi sayesinde beşiktaş' ın ulaşacağı güçlü ekonomik yapı belli çevreleri rahatsız etmiş oyunun ikinci perdesini başlatma
  noktasına getirmiştir" diye konuştu.

  100. yılda şampiyonluğu elde ettikleri sezonun ardından ligde 8 puan farkla lider olduklarını hatırlatan yıldırım demirören, bazı çevrelerin "ligin tadı kalmadı" şeklinde sözler ortaya attığını ve samsunspor maçıyla beşiktaş üzerine oyunlar başlatıldığını savunarak, şöyle devam etti:

  "2004 yılından bu yana çeşitli vesilelerle dikkat çekmeye çalıştığım, 3 büyükler gerçeği gizlenmeye, 2 büyük var yalanı zihinlere yerleştirilmeye çalışılıyor. bu oyun tamamen beşiktaşımıza karşı oynanıyor. sadece bugün değil son yıllarda sistemli şekilde oynanıyor. camiamızın görmesi gereken işte bu gerçek. hiçbir beşiktaşlı merak etmesin bu oyunu bozacak olan da yine biz büyük beşiktaş camiasıdır."

  kenan öner pozisyonlari değerlendirdi
  demirören'in konuşmasından sonra ekrana hakem hatalarından derlenen görüntüler getirildi ve "her şey 21 yıl önce başladı" başlığı altında başlayan barkovizyon gösterisinde ilk olarak malatyaspor-beşiktaş maçında teşvik primi iddiaları hakkında konuşmalar ekrana geldi. şeyhmuz'un malatyaspor beşiktaş maçı öncesi galatasaray'dan "yendik parayı aldık. 2,5 milyon adam başı prim aldık" sözleri ekrana yansıtıldı.

  daha sonra ekrana 2004'teki cem papila tarafından 5 kırmızı kartlı beşiktaş - samsunspor maçı getirildi. bu görüntünün ardından 2007 sezonundaki çifte standartlar başlığı altında bazı pozisyonlar gösterildi ve videoda "geçen sezon 12 puanımız gaspedilmese, şampiyon kim olacaktı ?" denildi.

  demirören'den sonra söz alan genel sekreter kenan öner ise şunları söyledi:
  "aslında salt bu lig değil. hakkımızın 20 yıldır teslim edilmediği bir lig oynuyoruz. 2004 yılındaki samsun maçında cem papila'nın yüzünün gerginliği belli oluyor. ahmet yıldırım'a ve ibrahim üzülmez'e gösterilen kartlar kart mıdır? aynı sezonda ilk yarının son haftasında fenerbahçe'nin rize maçındaki durumu malumdur. sarı kart sorunu nedebiyle maç transferler yapıldıktan sonra oynanmıştır. geçen sezon galatasaray ile yaptığımız maçta arda'nın ısrarlı itirazı sonucu auta çıkan bir top gol oldu. ne oldu rakibinize 3 puan size 0 puan. bizim kaybettiklerimizi ve bizden aldıklarını ottaya koyarsanız kimin nerede olduğu belli olur. ankaraspor-beşiktaş maçında nobre'nin golünü 70 milyon gördü hakem nasıl görmez anlamadık. net bir şekilde 12 puanımız gitti geçen sene. 27. haftada belediye maçında nobre'nin kartı var ve bu kırılma anı. o maçta aldığı kırmızı kart sonucu takımın kimyası bozuldu. fenerbahçe'ye yenildik. o maçı hatırlayın colin kazım'ın smacı var. belki maç berabere biterdi. bizim bütün hesabımız kendimizle. ilk yarıdaki fenerbahçe maçını görmüşünüzdür. çok iyi top oynadığımız, 1-0 öne geçtiğimiz ve yenildiğimiz bir maç. ismet arzuman'ın sadece kendisinin devam ettirdiği, kimsenin duymadığı düdük ve deividi'in attığı gol. bünyamin gezer'in colin kazım'ın rakibine yaptığı harekete kart bile vermeyip, bu sezonki fener maçında cisse'yi iki sarı kartla oyundan atması ise kabul edilemezdir"

  demirören özür diledi!
  "büyük beşiktaşlılar bu izledikleriniz bilinçli ve hain birer senaryodur. bugüne kadar beşiktaşlılık duruşunun altında gösterdiğimiz anlayışı anlamayanlar. bizim beşiktaş olarak sabrımız, sukunetimiz ve anlayışımız acizlikten değil, efendilik ves saygıdandır. "seni evden aldırırım"jargonunun hep karşısında olacağız. duruşumuz hiçbir zaman değişemeyecek. bizi küçük lokma nolarak görenlerin karşısında dimdik duracağız. bize karşı olanları hep birlikte izledik. bunlar saha içindekiler. bir de dışarıda karşımıza çıkartılanlar var. en büyük proje olan fulya projesi'ne karşı çıkanlar ve bunnun hakkında senaryolar yazanlar var.. yeni stat projesinin neden başlayamadığımızı anlatayım.. hasan doğan zamanında ortaya çıkan bu proje istanbul'a bir armağandır. 2500 araçlık kapalı otoparkın trafiği etkileyeceği nedeniyle kültür bakanlığı bu projeyi bekletmektedir ve bize statı başka bir yere taşımamızı önermişlerdir. bize bu engellemeler olurken diğer rakiplerimize her türlü imkan sağlanmıştır. şimdi bu beşiktaşılılar durup beşiktaş'a niye kolaylık sağlanmıyor diye sormalıdırlar. bana hakaret etmekle menfaat sağlayabilirsiniz, reyting alıyor olabilirsiniz. bu noktada önemli olan ben değilim. yayıncı kuruluş tek başına olmanın verdiği rrahatlıkla, çifte standartla pozsiyonları tartışmışlardır. zapo, üzülmez ve nobre'yi defalarca hedef göstermiş ve futbolcularımızı hakemlerin önüne atmıştır. taraflılıklarını göstermişlerdir. biz başkaları gibi federasyon binalarına yürümeyiz. iki gün sonra da maç kazandık diye sevinmeyiz. bizim bu mücadelemiz, maç kazanıp kazanmamak ya da şampiyon olup olmamak değil.
  galatasaray maçında zapo'nın hareketinden sonra ikinci sarı kart görmesi gerektiğini de ben söyledim. hakemin rakibin aleyhine yanlış kararına tepki gösteren de bizim taraftarımızdır. galatasaray maçının ardından mhk başkanı oğuz sarvan'a küfür ettiği iddalarına da değinen demirören, "maç sonrası sövmeden dile getirdiğim sitemimi kaba bir dille söylemiş olabilirim. bu konuda özür dilerim. bu 20 yılın birikiminden ötürü meydana gelmiştir. beşiktaşılıların bu değerlendirmeyi yapacaklarına inanıyorum. buraya kadar saydıklarımız sadece gerçekleri sizle paylaşmaktır. bu gerçekler ışığında tek büyük var en büyük beşiktaş'ı yaratalım" diye konuştu.

  kaynak : milliyet.com * *
 • 43
  klasik besiktasli durusu sergilemis, ve gene aglamistir.
  ulan top kornere bile ciksa, hakem mi suclanir savunma mi?
  bu anlayisla besiktas daha bir milim ilerleyemez.
  ve ne olur birileri cikip besiktas'in son yillarda yaptigi gereksiz, basarisiz transferleri aciklasin. ne kadar bonservis verildi? sozlesmeler ne kadara feshedildi? kimler ne tazminat aldi.
  ondan sonra futbol konusalim. sonra hakemleri tartisalim.
  ha besiktasli durusu dedik ya olmeden suleyman seba'nin kemiklerini sizlatmayi basarmistir.
 • 49
  spiker: tello nun performansını nasıl buluyorsunuz ?
  y.d: tello bu ülkede şuana kadar gelen yabancılar arasında en iyisidir.
  spiker: peki holosko hakkındaki düşünceleriniz ?
  y.d: holosko bu ligin en iyi oyuncusudur bunu bilmeyen zaten futboldan anlamıyodur.
  spiker: mustafa denizlinin beşiktaş ta teknik direktörlük yapmasını istermiydiniz ?
  y.d: ben bu kulübün başında olduğum sürece mustafa denizli beşiktaş kulübünün kapısından giremez.

  (bkz: tükürdüğünü yalamak)
  (bkz: yeeteeeerrr yıldırım demirören)