• her hafta yeni bir bombası patlayan zavallı. burda kimseye zavallı demek istemezdim ama linki tıklayınca bana hak vereceksiniz.

  (alinti: demirören: gelmiyorum deme lütfen!

  beşiktaştan teklif aldınız yeniden... neden kabul etmediniz?
  açıkçası buna teklif diyemem. çünkü yıldırım demirörene teklif yapma imkanı pek kalmadı. o dönemde -beşiktaşın metaliste 4-1 yenilip elendiği gün- ukraynadan ayrılma ihtimalimin imkansızlığını kendisine anlattım. bana tamam ama yardımına ihtiyacım var. gündemi değiştirmem lazım. seni türkiye'den ararlarsa gelmiyorum deme lütfen dedi. demirören benim arkadaşım. yardıma ihtiyacı varsa ederim. kendisiyle ne para konuştuk, ne de kontrat süresi. ağır bir yenilgi almışlardı. onu anlayışla karşılamak lazım.)

  http://pazarvatan.gazetevatan.com/...amp;amp;yaz=G%FCncel
 • "futbol dünyasında alınması gereken ne kadar boşta futbolcu varsa hemen hemen hepsini aldık, hedefimiz beşiktaş'ı dünya takımı yapmak" sözlerinin sahibi başkan.

  taraftarın içinden gelen bir yönetici. yöneticilik yetilerinden fazla taraftarlığını öne çıkaran bir işadamı aynı zamanda. ailesi tarafından haylaz evlat olarak görülen ve tahminlerimce "şirketlere bulaşma da git hobi olarak sevdiğin işi yap" denilmiştir kendisine. aldığı bu gazla beşiktaş'a milyon dolarları hiybe etmiş ve karşılığında uzunca bir süre hiç bir şey beklememiştir. tabi bir zaman sonra istifa etmesi gerektiğini söyleyenlere ise "kulübün bana borcu var, alacaklarımı tahsil etmeden hiç bir yere gitmem" diyerek taraftarlarını çileden çıkarmıştır.

  işin maddi boyutu bir yana maç öncesi ve sonrası açıklamaları her zaman gündem yataran, futbolcusuna, hakeme, taraftarına ve medaya zaman zaman cephe alan bir duruşu var demirören'in. ateşe her daim körükle giden bir adam ayrıca.

  çok sevdiği beşiktaş'a zarar verdiğini düşünüyorum ve bugüne kadar demirören'den memnun bir taraftar olduğunu da sanmıyorum. bazen şeref tribünündeki hareketlerini görüyorum ve yadırgamamak mümkün değil. en son galatasaray derbisinde de gördük ki oturduğu yeri hak etmiyor ve bir o kadar da kaybetmek istemiyor.

  yöneticilerin sahaya inip hakeme gösterdikleri tepkileri bile az bulan bir başkan. maç sonu açıklamalar arasında en akla yatkın olanı sanırım mustafa denizli'ye ait. ondan başka kimse futbolculara suç bulmuyor, futbolcuları eleştiren tek isim denizli... geri kalan herkes brilerine suç atıyor ve başarısızlığı kabullenen yok.

  tahminim demirören görevde kalmaya devam edecek ve bu başarısızlık silsilesinden tek zarar gören mustafa denizli olacaktır. malum her olaya bir kurban gerek...http://vincasports.blogspot.com/.../i-baka-ak-baka.html
 • http://www.htspor.com/...Polata-gonderme.aspx

  --- alinti ---

  kaybedilen puan ve karşılaşmaların suçunu başkalarında arayarak, ispatı mümkün olmayan senaryolar üretmek, değeri giderek yükselen bu büyük organizasyona olan güveni azaltıyor.

  --- alinti ---

  kendisinin ve bu açıklamalarının hakkında yorum yapmak yerine sadece bir link vermeyi tercih ediyorum ama şunu ekleyeyim nedense kendisinin bu açıklamalarını yadırgayamadım.

  http://www.youtube.com/watch?v=xaHoyXs4hog
 • milliyet'ten nilay yılmaz'ın demirören ile ilgili yazısı dikkate değerdir.

  ***

  pazar akşamı telegol programına katılan beşiktaş başkanı yıldırım demirören‚
  beşiktaş başkanlığından‚
  beşiktaşın sahiplerinden‚ tüzükten ve yönetmekten neler anladığına kadar birçok konuda açıklama yaptı.

  * diyor ki demirören:
  oy kullanılması için bir mali kongrenin ya da bir dönemin geçmesi gerekiyor. yanlış söylemeyeyim.
  oysa tüzük diyor ki; genel kurul‚ yıllık aidatlarını 31 ekim günü çalışma saatleri bitimine kadar ödemiş ve 2 tam yılını doldurmuş üyelerden oluşur.

  * diyor ki demirören: beşiktaşta yönetici olmak için‚ üye olduktan sonra süre geçmesi gerekmiyor.
  oysa tüzük diyor ki; yönetim kurulu üyesi adaylığı için genel kurul üyesi olmak yeterlidir.

  * diyor ki demirören: başkanlık için de tahmin ediyorum 2 sene geçmesi gerekiyor. tam bilmiyorum.
  oysa tüzük diyor ki; başkan adayı olmak için genel kurul üyeliğinde 5 yıllık süreyi doldurmuş olmak gereklidir.
  beşiktaş başkanlık makamının önemi konusunda sürekli söylev çeken başkan demirörenin kulübün tüzüğünden bihaber olması ne acı...

  * diyor ki demirören: beşiktaş başkanlığı zevk için gelinen bir yer. burası beşiktaşlılığımızı tatmin edip‚ 20 milyonluk camiaya (taraftar sayısı zaman ilerledikçe 10 milyona düştü) hizmet için gelinen bir yer.
  anlaşılan demirörenin zevk için geldiği beşiktaş başkanlığı ve 6 yılda kulübe verdiği zararlar yetmemiş ki‚ yine aday 20‚ pardon 10 milyonluk camiaya...

  * diyor ki demirören: beşiktaşın gerçek sahibi 22 bin kongre üyesidir.
  anlaşılan 10 mu‚ 20 milyon mu olduğu belli olmayan beşiktaş taraftarı dış kapının mandalı... parayı veren kongre üyeleri düdüğü çalar. işe gelince beşiktaşın gerçek sahibi 22 bin kongre üyesidir‚ işe gelince beşiktaş halkın takımıdır.
  hadi buna gaf diyelim‚ görmezden gelelim.
  oysa bjknin kongre üyesi demirörenin sandığı gibi 22 bin değil‚ bildiğim kadarıyla 14 bin 400dür.

  * diyor ki demirören: paf takımı ile çıkma kararını evde‚ hocam dahil‚ yönetim kuruluyla beraber aldık. ve biz o kararı uygulayacaktık. ben bu kararı açıklarken‚ hocam‚ yönetim kurulum‚ menajerim yanımdaydı. statta bir beyanat değildi o. maçtan 3 saat sonra...
  oysa 4 kasım 2007de oynanan fenerbahçe-beşiktaş maçı sonrası dönemin menajeri sinan engin‚ lig tv kameralarına sivasspor maçına paf takımla çıkacağız. biz beşiktaş olarak garnitür değiliz‚ piyon değiliz. başkanla konuştum. çok sinirli. bundan sonra paf takımla çıkalım. karar verilmiş‚ lig belli olmuş diyor. sivasspor maçına paf takımla çıkacağız. ligden çekileceğiz demişti. engin‚ bu konuşmasından 1-2 dakika sonra yeniden canlı yayında başkan ile yeniden konuştum. kesin kararımızdır. sivas maçına paf takımla çıkacağız diyerek son noktayı koymuştu.
  * diyor ki demirören: bu işe siyaset girdi. valiler‚ emniyet müdürleri beşiktaş kongre üyelerini arayıp‚ yönlendirmeye çalışıyor. beşiktaş kulübü‚ başkanı‚ demirören ailesi siyaset üstüdür. bakan tarafından kongre üyeleri aranıyorsa siyaset girmiştir. beşiktaşın siyasete alet olmasından rahatsızım.
  oysa demirören yönetiminin 2. başkanı ertuğrul kumcuoğlu‚ mhp myk üyesi ve aydın milletvekilidir. yine mhpnin gençlik kollarından ve üyelerinden kendi dönemi içinde çok sayıda kişiyi beşiktaş jimnastik kulübüne üye yaptırdığı belgelerle sabittir.

  * diyor ki demirören: transferlerde yüzde 30 hata yaptık. yüzde 30 hata normaldir.
  oysa demirörenin başkanlığında geçen yaklaşık 6 yılda; teknik direktörler de dahil‚ gidenler‚ kiralananlar ve hl takımda olan toplam 67 kişi transfer edildi.
  gidenler‚ kiralananlar: del bosque‚ rıza çalımbay‚ tigana‚ ertuğrul sağlam‚ ali güneş‚ berkant göktan‚ john carew‚ çağdaş atan‚ fatih sonkaya‚ ibrahim akın‚ juan fran‚ murat şahin‚ okan buruk‚ tayfun korkut‚ veysel cihan‚ mustafa doğan‚ koray avcı‚ adem dursun‚ ailton‚ ali tandoğan‚ güven kocabal‚ kleberson‚ kürşat duymuş‚ youla‚ volkan ünlü‚ ahmet dursun‚ tomas jun‚ gökhan güleç‚ aydın karabulut‚ baki mercimek‚ burak yılmaz‚ fahri tatan‚ ricardinho‚ runje‚ serdar kurtuluş‚ cisse‚ diatta‚ hakan arıkan‚ higuain‚ mehmet yozgatlı‚ atilla özmen‚ sciheldenfeld‚ tuna üzümcü‚ seric‚ zapotocny‚ erhan güven‚ erkan zengin: 47
  takımdakiler: mustafa denizli‚ ibrahim toraman‚ bobo‚ delgado‚ nobre‚ rüştü reçber‚ tello‚ holosko‚ ekrem dağ‚ uğur inceman‚ sivok‚ yusuf şimşek‚ ernts‚ rıdvan şimşek‚ ferrari‚ nihat kahveci‚ fink‚ ismail köybaşı‚ tabata‚ ramazan özcan: 20
  üşenmeden yazdığım yukarıdaki listede görülüyor ki; gidenler ve kiralananlar toplam 47 kişi. kalanlar ise 20.
  yani hata oranı demirörenin dediği gibi yüzde 30 değil‚ yüzde70...
  böyle bir tabloyla ne istikrar sağlayabilirsiniz‚ ne de kasanızda para bırakırsınız...

  * diyor ki demirören: beşiktaş şu an galatasarayda oynayan ayhanı 12 milyon dolara aldı. beşiktaş ibrahim toromanı‚ ibrahim üzülmezi aldı antepten celal başkan zamanında. beşiktaşa nartallolar geldi‚ bayalar geldi‚ sixler geldi.
  oysa ayhan 8 milyon dolara alındı. oysa demirörenin beşiktaşta oynadığını sandığı six galatasarayda oynadı.

  * diyor ki demirören: bizim sermayemiz alt yapı. bizim alt yapıda kafasıyla‚ kalbiyle‚ ayağıyla beşiktaşlı oyuncular yetiştirmemiz lazım.
  oysa demirörene sormak lazım; 6 yılda kaç kez alt yapı maçı seyretmiştir? alt yapı konteynırlarda soyunup antrenmana çıkmaktadır‚ haberi var mıdır?

  * diyor ki demirören: fulyada baştan kulübe hibe edilen parayı da (7 veya 10 milyon dolar) kattığımızda paylaşım yüzde 76ya yüzde 34.
  oysa bu oranın toplamı yüzde 110 yapıyor.
  oysa aşçıoğlu inşaat gelir paylaşımının yüzde 55e yüzde 45 olduğunu açıkladı 3 hafta önce.

  * diyor ki demirören: fulya projesiyle ilgili beni tek üzen‚ beşiktaşlının gidip bunun için dava açması. önce gelin benimle konuşun. benim görmediğim bir hata varsa‚ beraber gidelim bu davayı açalım.
  oysa dava açanlardan biri kuzenim altan altındı. ve biliyorum ki; dava açılmadan önce 2008in şubat ayında yapılan mali genel kurulda fulyadaki inşaatta bir takım büyümeler olduğu ve bu büyümelerden beşiktaşın hakkına düşen payı alıp alamayacağına dair sorular sorulmuştu. hatta yine dava açılmadan önce divan kurulu üyeleri ve yönetici ilhan durusoyun katıldığı bir toplantı yapılmıştı.

  * diyor ki demirören: küfür edenin kalitesi bellidir‚ biz stadımızı yaparak bu kaliteyi yükselteceğiz. daha seviyeli hale getireceğiz.
  oysa demirören‚ wolfsburg maçında beşiktaş taraftarına‚ daha önce de mhk başkanı oguz sarvana küfür etmişti.

  * diyor ki demirören: 2004te kaçan şampiyonluk ile ilgili dedikodular üzerine ilgili komisyon kurdurdum. komisyonun çıkarttığı rapora göre; böyle bir şey yok.
  oysa o dönemde kurulan komisyon‚ üyelerin istifası ile lav edilmişti. doğal olarak da bahsi geçen rapor hiç düzenlenmedi.

  faizini istemediği parası üzerine de yazacak çok şey var; ama yer kalmadı. insanı sinirden ağlatacak o kısım başka bir yazının konusu olsun.
  aslında bu kadarı da yeter...
  yetmez mi?
  yeter!

  nilay yılmaz
  milliyet

  http://www.milliyet.com.tr/...7/default.htm?ver=65

  kaynak : (alıntı : ekşisözlük)
 • ne teknik direktörlüğe kimi getirdiğin ne de kanada aldığın adam umrumda değil. bir kaç gün önce medyaya yaptığın açıklamayı sıcağa tansiyonuna falan bağlamıştım. (bkz: #407257 ) ne demişti sn.demirören galatasarayın geçen sene alamadığı schusteri 5 saatte ikna etmek herkesin harcı değil demişti. bu cümlede ikna edilen adam konumunda olan schuster'den enteresan açıklama geldi.

  http://www.maraton.com.tr/...oreni-yalanladi.html

  "beşiktaş büyük ve uluslararası platformda önemli bir kulüp. yönetimi, gelecekle ilgili düşünceleri ve şehir itibariyle herşey olumlu. başkan yıldırım demirören 4 hafta önce şahsen benimle irtibata geçti.“

  bir enteresanlık var bu işte çünkü 5 saat dememiş schuster 4 hafta demiş. bununla da yetinmeyip haberin orjinalinin yer aldığı siteyi de bakalım.

  http://www.spox.com/...-der-bundesliga.html

  şimdi ben manyak değilim durduk yere sallıyım sana ama kaşınıyorsun kardeşim.
 • http://www.turkspor.net/...o=1&id=61218

  --- alıntı ---

  beşiktaş’ta transfer bitmez. biz öyle 15-20 milyon euro bonservis paralarına adı sanı duyulmamış oyuncu değil, kariyerinde önemli başarılar kazanmış futbolcuları kadromuza katıyoruz. "yurt dışından yabancı oyuncu kolay gelmez" diyorlar. rakiplerimiz takımlarına iyi bir yabancı getirmek için 2 yıl önceden rezervasyon yapıyorlar. biz sadece bir değil, iki yabancıyı istediğimiz an getirdik. hem de beklemeden ve peşlerinden koşmadan. schuster kimi isterse, anında getiririz. hem de öyle abartı paralarla değil.

  --- alıntı ---
 • http://bandieras.blogspot.com/...emokrasi-anlays.html

  --- alıntı ---
  geçen hafta basının önüne çıkan beşiktaş başkanı yıldırım demirören, futbol federasyonu başkanı mahmut özgener'i eleştirmiş, kendisinin 'futbolda demokrasi yoktur, kurallar vardır' açıklamasına tepki göstermişti. böyle açıklamalar yapan birinin faşist bir liderden farksız olduğunu söylemiş, durumun büyük bir anti-demokratilik olduğuna dem vurmuştu.

  aynı demirören, 15 şubat 2011 tarihinde, bir gün önce ankaragücü-beşiktaş maçının devre arasında takım arkadaşına yumruk atmasından dolayı sözleşmesi feshedilen ibrahim üzülmez'in basın toplantısına katıldı.

  üzülmez'e adeta emrivaki yapan başkan, üzülmez'in basın toplantısında üzülmez'den daha fazla konuşarak tarihe geçmiştir. üzülmez, yanında oturanın beşiktaş başkanı olmasından dolayı, saygısından, yazılı metnin belirli kısımlarını atladı toplantı sırasında. bunu öngören demirören, üzülmez'in ağzından çıkacak,, toraman'ı suçlayıcı ifadeleri engellemek adına bu basın toplantısına katılmıştı belli ki.

  şimdi insanın aklına şu geliyor. birkaç gün önce demokrasiden dem vuran demirören, birkaç gün sonra, -eski- oyuncusunun en demokratik hakkı olan basın açıklamasına nasıl olur da müdahale eder ? demokrasilerde en birinci hak olan , ifade özgürlüğünü sansürleyerek, kendi kendini inkar etmedi mi demokrasi timsali sayın demirören ?

  tek aradığımız, birazcık samimiyet..

  --- alıntı ---

  http://bandieras.blogspot.com/...emokrasi-anlays.html
 • bugün ispanyol as gazetesinde "guti'ye aşık olan türk abramoviç" şeklinde haber yapılan beşiktaş başkanı.

  haberde başkanlığı süresince 80 milyon €'luk yatırım yaptığı, sadece bir şampiyonluk kazandığı, guti'yi transfer edebilmek için cebinden para çıkarıp kendi özel uçağıyla aldırdığı ve "o bizim en değerli oyuncumuz, ama gitmek istemesinden korkuyorum" dediği belirtilmiş, hatta "istanbul multimilyoneri" diye de bir ifade kullanılmış kendisi için. bir gün önceki gazetede de mourinho'yu ziyaret ettiği haberi vardı. sen neymişsin be tüpçü.

  http://www.as.com/...0325dasdaiftb_54/Tes