• 2
  bu yıl takımda bulunduklarından bahsedilen yerli futbolcular için söylenen söz. öncelikle tutarsızlık şurada: zamanında yeniçeriler gayrimüslimlerden alınan çocukların devşirilmeleriyle oluşturuluan bir askeri topluluktu. türk değillerdi.

  bu sezon galatasaray mancini ile 2 defa what a come back yaptı. ilki kupadaki bursa maçı, diğer ligdeki gençlerbirliği maçı.

  bursaspor maçında golleri atan isimler;
  şino, burak, selçuk, melo. burak 2 tane hatta bi de asist.

  gençlerbirliği maçında gol atan isimler;
  burak 2 tane bi de umut. efsane bi performans da sabri sarıoğlundan.

  2 geri dönüşte de yerlilerin yadsınamaz etkisi var. şampiyonlar ligine direk katılma hevesinde olup kötü geçen bir sezonu kupasız kapatmamak hesabında olan topçularımızın hocanın kuyusunu kazmayı düşünmek için zamanları bile yok. olamaz da.

  sneijderin rize deplasmanında, konya deplasmanında, kayseriyle evimizdeki maçta, elazığ deplasmanında, fenerbahçe derbisinde kaçırdığı gollerden sonra "hain" demediğimiz gibi bu adamlara da yeniçeri demeyelim. çünkü onlar zincirin halkaları. hepsi güçlü olmalı. bu adamlar ne kadar güçlü ise biz de o kadar güçlüyüz. çünkü zincirin gücü en zayıf halka kadardır.
 • 6
  bu yeniçeri denilen adamlar 4 yılda 3 yıl şampiyonluk gördü. birisi kaptan oldu. diğeri gol kralı. kimisi sonradan oyuna girip maç kazandırdı. cl'de 2 sene üst üsten gruptan çıktıklarında baş aktörlerdi.

  diğer takıma gelip forma giymeyip yan gelip yatanlara ne desek az. ama as adamlara yeniçeri denmesi beni rahatsız ediyor. her entry de bir polemik söz konusu. ben şimdi yeniçeri denilen futbolcuları savunuyorum. sonra ki entry deki arkadaş onları yerden yere vuruyor. ne derdiniz var anlamıyorum.

  şimdi herkes burada bjk'yi över ama adamlar 20 yılda 2 kere şampiyon olduk. kimse çıkıp da birilerini suçlamıyor. sırf takım transfer yapamıyor diye takımı bırakacak arkadaşlar var.

  bu yeniçeriler oynamadığı zaman takım ptt lig takımlarını bile yenemedi kupada. öfkeyle enrty girmek yerine biraz sakin kalmak da fayda var.
 • 8
  yıllardır süre gelen ama bu sene iyice ayyuka çıkan olaydır. kimse kusura bakmasın ama ben bu kadar milliyetçilik yapılan bir sezon, yönetimden hocasına, başkanından futbolcusuna sürekli türk oyuncuların savunulduğu bir sezon görmedim. durumumuz iyi değil denip sabri'ye verilen sözleşme, maç başına oynayan jem paul'a verilen sözleşme, hamit'in aldığı maaş sorulunca yapılan atarı, sabri'nin yolda görseler kekeleyerek imza isterler demesi derken örnekler uzar gider. kimse kalkıp aksini iddia etmeye falan çalışmasın o yüzden. son olarakta dünyanın en sikko liginde kazanılan şampiyonluk içinde kimse bizden minnet beklemesin. geçen sene oynanan futbolla şampiyon olduğumuz bir ligden bahsediyoruz. biraz algılarınızı açın, sadece kupalardan ibaret değil futbol. pardon beyler futbol dedim, zira bizim takımın oynadığı oyun futbol falan değil.
 • 10
  yeniçeriler 4 yılda 3 şampiyonluk gördü doğrudur. osmanlı da yeniçeriler sayesinde savaşlarda çok başarılı olmuştur. bizim sonumuzu daha getiremedi bu yeniçeriler ama osmanlı'ya ne yaptıkları ortada. yok mu bir babayiğit bunların alayını yok etsin.

  edit: tabi o zaman olduğu gibi şimdi de bunları savunanalr var, tarihin her karakteri başka bir zamanda başka bir şekilde karşımıza çıkıyor böylece. bunlar daha çok sikke istiyor sikke verin ki susalım diyorlar, ne sikke merakı arkadaş sizdeki böyle.
 • 11
  messi barcelona'nın, ronaldo real madrid'in kralıdır ve bunu kabul etmeyen hiçbir futbolcu o takımlarda oynayamaz. yani messi'yi ve ronaldo'yu merkeze koymayan futbolcu o takımda oynayamaz. ama messi ve ronaldo bunu nasıl yaparlar, diğer arkadaşlarından iki kat daha iyi oynayarak.

  bizde krallık taslayanlar böyle değil. hem koşmuyorlar hem de krallık istiyorlar. olmaz arkadaş, bu takımın kralı sneijder olmalıdır ve bütün futbolcular onu merkez kabul etmelidir. koşmayan, top tutamayan, saçma vuruşlarla gol kaçıran futbolcu krallığa yeltenirse adaletsizlik doğar. yeniçeri deyimi de böyle doğmuştur. sırt üstü yat, ulufe dağıtmayan padişahları öldür, kazan kaldır vs.

  koşmayan, çalışmayan, yeteneği kısıtlı olanlar krallık taslayamaz, yeniçeriliğe soyunamaz. bizde bir deyim vardır. "cin olmadan adam çarpılmaz" diye. işte tam o hesap önce cin gibi olacaksın, koşacaksın ter akıtacaksın ondan sonra yeniçeriliğe soyunacaksın. öyle üç köfte beş kuruşa olmaz!
 • 12
  şu kelimeyi görünce çıldırıyorum. he amk he yeniçeri.

  kime yeniçeri diyorsunuz selçuk ve burak'a. bu adamlar takımdan ayrılsa takım güç kaybeder mi? çok sanmıyorum. e bu adamlar böyle bir işe girişecek ve ünal aysal gibi galatasaray tarihinin açık ara en başarılı insanını, taraftarın öl dese öleceği terim'i gözünün yaşına bakmadan kovabilen bir adam 2 tane futbolcunun biletini kesmeye mi korkacak yok yav.

  onu geçiyorum italya'dan kalkıp mancini geliyor? yeniçeriler olacak üstelik yiyecek bu adamı, galatasaray'da ses çıkarmadığı gibi gittikten sonra bu yeniçerilerin her fotoğrafının altına amca/dayı gibi yorum yapacak. yapma yav.

  sonra prandelli gelecek, bu yeniçeriler prandelli'yi de yiyecek. prandelli oynatmaya devam edecek. allah aşkına kim ulan bu yeniçeri. selçuk kötü oynarken kesilse selçuk'tan hadi belki bir de burak'tan başka kimin sikinde olur takımda? aynı şey burak için de geçerli.

  senin olmazsa olmaz adamların mesela muslera selçuk yoksa ben de yokum mu diyecek? la bu nasıl bir kafa yapısıdır? allah akıl fikir versin. ha bir de yeniçeri nedir kimlere denir onu da öğrenirseniz iyi olur.
 • 20
  bu herifler yeri gelir 6 ay para almadan oynar. başkası olsa tff'ye, uefa'ya gidip serbest kalma hakkını kullanırken bunlar geç de olsa parasını alacağını bildiğinden şikayette bulunmaz ama yönetimlerin mahcubiyetini de bir güzel sömürüp ballı sözleşmeleri kapar, her türlü grupçuluğu da yapar.

  hamit denen kansız* mesela sırf bu sebepten sözleşme yeniledi. keza umut bulut'un sözleşmesinin otomatik uzaması, burak ile selçuk'un, bir sene sonra da sabri'nin durduk yerde zamlı sözleşme almasının bir nedeni de yerli oyunculara ödeme yapılamamasıydı. sabri'nin önceki yıldan kalan alacaklarına mahsuben zamlı sözleşme kaptığı konuşulmuştu. hamza'nın, elimde fırsat olsa türk futbolcu tercih ederim demesi, her gelen yönetimin bunlar bizim evladımız çekmesi işte bu yüzdendir.

  kısacası kulüp kurumsal bir yapıya bürünmeden bu sülüklerden de kurtulamayız. şu an selçuk'u göndermeye çalışsak adamın belki de 1 yıllık parası içerde kalmıştır. kasada para da olmadığına göre gecikme faizi de işlese donumuza kadar alır. işte böylesine bir batağın içindeyiz amına koduğumun yerinde.
 • 21
  yıllarca yaptıkları iş, kendilerini zorlayacak hocayı göndermek, kafalarına uymayan kaliteli topçuları yemek olarak görüldüğü yerli futbolcu çetesine verilen isim. ancak günümüzde bu işlevleri, kulüp üzerinden kendilerine senelik milyonlarca euro kazanç sağlayıp yata yata bu parayı kazanmaya doğru evrilmiştir. takımın sırtındaki kamburlara bakılacak olduğu zaman net bir şekilde görülür.
 • 23
  galatasaray kültürü haline getirilmiş rezil, gayrı resmi oluşum. bugün milli takıma bakınca yine aynını görüyoruz. emre belözoğlu, arda turan, burak yılmaz, caner erkin, selçuk inan gibi kişiler ön plana çıkıyor. ortak noktaları ne bu kişilerin? ya galatasaray'dan yetişmişler ya da kariyerlerinde uzun bir dönem galatasaray'da kalmışlar.(caner hariç)

  bu aşağılık yapı yıkılmak zorunda. bu abicilik bitmek zorunda. galatasaray'daki son temsilci selçuk'un def edilmesinin aciliyeti bu yüzden. yeni nesil 2000'li gençlerden bahsediyoruz. bu çocukları, bu yapıdan uzak tutmalıyız. selçuk bu çocukların abisi olmamalı. arda bu çocukların abisi olmamalı. arda turan gazeteci dövüp instagram'dan övünürken atalay babacan bu açıklamasını beğeniyordu. bunu eleştirdim diye tepki çekmiştim o zaman. ben bu iğrenç yapının sürmemesi gerektiğine dikkat çekiyorum. atalay yahut bir başkası yarın öbür gün abi olmamalı.