• 1
  türkiye'ye getirilicekse;

  -alman olacak,
  -disiplinli olacak,
  -futbolu bilecek.

  allah aşkına, türkiye'ye gelmiş başarılı olmuş kaç teknik adam var. alman olmaya iki tane hatırlıyorum ben, biri lucescu biri zico. o da yaşım o kadar yettiği için hatırlıyorumdur belki.

  alman olup başarılı olanlar, jupp derwall, feldkamp, daum bile sayılabilir.

  bir de gordon milne vardı bak ingiliz o da başarılı sayılabilir sanıyorum.

  onun dışında yok.

  alman iyidir, ama böyle tecrübeli filan alman olacak.

  yoksa türk getirin, macera aramayın.

  bu arada:

  http://galeri.uludagsozluk.com/...n%C4%B1-yesin-33640/
 • 2
  ülke futbolundan bir haber olanların gereksiz yükselttiği teknik direktörlerdir.

  türkiye'de en son 2007-08 sezonunu da sayarsak son 6 haftaya kadar feldkamp vardı. şampiyon galatasaray oldu. ondan bir sene öncede zico şampiyon oldu. ondan sonra yıllardır türk teknik direktörler şampiyon oluyor.

  her yabancı geldiğinde vizyon vizyon diye kafa ütüleyen ve boş yere savunanları gördükçe daha da emin oluyorum.

  https://www.transfermarkt.com.tr/.../pokalwettbewerb/IT1

  yukarıdaki linkte serie a'daki takımların teknik direktörleri görülüyor. 20 takımın 15'inin hocası italyan, zaten diğer yabancılara bakınca biri mourinho, diğeri yıllarca italya'da oynamış sinisa mihajlovic bir de yine italya'da yıllarca oynamış tudor var.

  yani yabancı hoca da gelecekse kendini ispat etmiş avrupa'da iyi kulüplerde başarılar yakalamış olmalı ondan ötesi saçma sapan risktir.

  geçmişe bakalım; riekerink, tudor vb. adamlar nerede? iskenderunspor'da çalışan riekerink zamanında galatasaray'ı çalıştırdı. tudor'da italya'da takılıyor somut başarısı var mı? yok.

  torrent bizden ayrılsa nerede olacak? bu sorunun cevabını öngöremeyen de futbol izlemesin zaten.

  o yüzden gereksiz romantizm yaparsan gerçeklerle yüzleşirsin acı şekilde. bakmak isteyen puan durumunda galatasaray'ın yerine baksın.
 • 3
  yamyam basın tarafından sürekli ama sürekli önleri kesilen güruhtur. bu ülkeye jürgen klopp getirip sonsuz bütçe versen başarılı olduğunda basın " o kadar para ile yılmaz vural da yapardı" der, başarısız olursa da "parayı ziyan etti" diye haber yapar.

  bu ülkede lobisi olmayan adam hocalık yapamaz. ntv'nin attığı şu twite bakın mesela. https://twitter.com/.../1518669009037758465
  bu ntv haber kanalı mı beşiktaş yorumcusu mu ? fatih terim kaç maç galibiyet alamadı öyle bir twit atabildiler mi?
  kokuşmuş futbol, kokuşmuş lig, kokuşmuş medya.

  türkiye'de ki futbol için çok iyimseriz, gözümüzün önündekini kabullenmek lazım. türkiye'de futbolun düzelmesi için düzenin kökten değişmesi lazım. düzenden kastım spor bakanlığından tutun da bu ntv tarzı yerlerin spor editörlerine kadar.
  bu değişim mümkün değil.
App Store'dan indirin Google Play'den alın