• sözlüğün yeni modası olan, fatih terim' i eleştirenler ya fenerlidir ya da ali koç' un askeridir zırvasının yeni kurbanı yazar.

  ne yapacaktı, sabah işe giderken börek aldığı fırıncıya ; lan benim takımın nasıl böyle futbol oynar, bu kadar ruhsuza nasıl 90 dk tahammül edersin diye boğazına mı sarılacaktı anlamadım ? kimsenin kimseye saldırdığı yok, algı yaratmaya çalışmayın.
 • sosyal medyadaki fenerbahçeli trollerin peşinde giden az sayıdaki galatasaraylılardan. belki de koç çalışanıdır.

  kendisi için galatasaray yok hükmündeymiş. neden? çünkü kötü bir sezon geçiriyoruz. işte bu kadar bunların galatasaraylılığı.

  saygı desen yok, fikir desen boş, had desen sıfır. bir çete kurmuşlar sözlükte sürekli saldırıyorlar. kendileri hakkında bir şey yazılınca da hemen örgütlenip linç diye ağlıyorlar.
 • 8. nesil, 1200+ entrysi var.
  kısa sürede bu sayılara ulaşmış, entrylerini derinliklerine kadar inceleyememekle beraber, iyi gün taraftarı olduğunu düşünmediğim yazar.

  nitekim, göze batacak derecede tüketici bir ruhu var, terim gitsin "modern td gelsin" her şey düzelir mantığında olduğu için terim'siz bir galatasaray'a kafayı takmış durumda. günden güne kötü gelen sonuçlarla dozajı artıyor, bu da yazılarına yansıyor.
  muhtemelen akranim, kendisine naçizane tavsiyem biraz sakin kalması.
  usta sen burada bağırdıkca terim istifa etmeyecek. senin burada bağırman bir tek ortalığı gerecek, sözlükte kaliteyi düşürecek.
  örneğin kafanda bir td, ve onun oynattığı oyun varsa onu anlat, de ki bak su şu oyuncularla sunu yapabilir. biz diyelim ki yapamaz, yapar, bunu bu şekilde yapar.

  emeğine yazık. twitter bile teknik heyetin kulağına gitmiyor.
 • fatih terim'in istifasını istediği için linç edilmeye çalışılan yazar.

  fatih terim yandaşları ile tayyip erdoğan yandaşları arasında büyük benzerlikler var. en büyük benzerlik; ikisinin de yanlışını söylediğinde ne hainliğin ne satılmışlığın ne dış mihraklığın kalıyor. birine ekonomik darboğazdaki milletin boğazındaki lokmayı verginin vergisiyle almaya çalışırken toz kondurmuyorlar. diğerine de 2019-20 sezonunda avrupa kupalarında boy gösteren 80 takımın içinde en kötü futbolu oynayıp ödül olarak da bu 80 takımın içinde gol atamayan tek takım olma şerefine nail olurken toz kondurmayanlar var.

  arkasında, sağında solunda şakşakçılıklarını yapan onlarca kişi var. bırakın birileri de yanlışları söylesin, düşüncesini paylaşsın. herkes sizinle aynı fikirde olmaz zorunda mı?
 • gönül ister her genç oyuncumuz bi yurtdışı yapsın, orada düzenli oynayıp kendisini geliştirsin ama recep’in belçika alt liginde bile kadroya girememesini ali yavuz kol’un tarsus’da bol bol süre almasına tercih etmek sence de saçma değil mi? sonuçta bu kiralık topçular oynayıp gelişsin diye gönderiliyor. erasmus öğrencileri gibi insgtagram albümü yapmaya değil.* (bkz: #2804170)
 • entry'sinin tamamini okumadim, yer yer, bolum bolum okudum, zaten 10 numara beklentim yoktu ancak kendisinin yazdigi bir sozluk benim icin yok hukmumdedir.

  omer, hocaya tukendim hocam cikar beni diyor ve neden selcuk giriyormus? selcuk yedekler arasinda emre mor ile as kadrodaki iki oyuncudan biri. baska kimi alanibilir? selcuk girdi diye yemedik o golu. 5 yasinda misiniz anlamiyorum ki. cocuk gibi mac izleyip, cocuk gibi triplere giriyorsunuz.
 • nickini aldığı yeri her zamanki gibi çözdüm, hemen yüksek iq'um ile anlatıyorum. *

  kendisinin ismi öncelikle jess. molho olan değil, değildir de mi? neyse efendim kendisi yazılımcıdır. java üstüne bir gün yine uğraşırken sözlüğe üye olayım demiştir ama ismi ve uğraştığı şey ile üye olursa çok dikkat çekeceğinden j'leri x yapmıştır. (bu sefer klavyenin azizliği yok) böylelikle xess xava olarak aramıza katılmıştır.

  yalnız güzel düşünce hocam ama benden kaçmaz =(
 • birincisi, buradaki girdilerin yazarın nesline göre değerlendirilmemesi gerektiğini düşünen yazardır. aynı nesilde 60 yaşında da, 16 yaşında da yazarlar bulunabilir. eleştiriler ağırlıklı 7 ve 8. nesil yazarlardan geliyor diye sözlükte çok fazla sızıntı var demek, hatta beni de bunlardan birisi olarak göstermek bence biraz kolaya kaçmak oluyor.

  ikincisi, 1200 küsür girdim var ve bunların arasında daha önce başlığı açılmamış futbolcular, galatasaray’ın altyapı karşılaşmalarının sonuçları, gelişmeleri, kendi çapımda analizleri mevcut.

  üçüncüsü, yazarlığımın ilk aylarında haftanın çoğu maçlarının başlığını açar ilk onbirlerini ve gelişmelerini aktarırdım. daha sonra yoğunluktan mümkün olmadı.

  dördüncüsü, sözlüğün dizi, oyun kulüplerine; yaran spor tweetleri, ne dediler başlıklarına bir çok girdim bulunmakta.

  beşincisi, hem takip ediyor olmam, hem de bir miktar geçmişimin olması sebebiyle nba ağırlıklı birçok basketbol girdisi girdim. bunların dışında tek tük de olsa snooker, formula 1, voleybol, ufc vs. gibi bir çok spor dalında sözlüğe bir şeyler katmaya çalıştım.

  altıncısı, buradan tanıştığım ve çok değer verdiğim, özel hayatta da tanıştığım yazarlar bulunmakta. sadece tanışmak değil, tartıştığım da bir sürü yazar bulunmakta. hiçbirine saygıda kusur etmemeye çalıştım. bana hakaret eden yazarlara dahi onları kıracak bir şey yaptıysam özür dilediğimi ama bu üslubun yanlış olduğunu anlatmaya çalıştım.

  yedincisi, korkak meselesinde demek istediğim şu ki; fatih terim’in istifasını istemeyen taraftarların belli bir kısmı “ama hoca giderse kim gelecek, yine hamzaoğlu, yine tudor” şeklinde düşündüğü için korkak tabirini kullandım. kimseye şahsi bir ithamım yok.

  sonuç olarak; provokatör, fenerbahçeli vs yaftalarını yapıştıramayacağınız kadar sözlüğe çok emek verdiğimi düşünüyorum. kimse kimseyle aynı fikri paylaşmak zorunda değil. kimse kimseyle benzer üslubu kullanmak zorunda da değil. dolayısıyla burda hiçbir yazar bir diğerinin girdisinin ne içeriğine ne de üslubuna karışamaz.

  ha vardır sözlük kurallarını ihlal eden, örnek veriyorum hakaret içeren bir entry; moderasyon gereğini yapar. benimle belli bir konuda ters düşen yazar da bizatihi gelir kendisi benimle tartışır.
 • bence kendisi gerçek xess xava'nın ta kendisi. yazdıklarına başka bir açıklama bulamıyorum.

  ama tabi gün böyle arkadaşların günü. kendine doktor diyen, nickindeki tarihin nedeni olan adamı şuursuzca eleştiren. yok yok sözlükte.

  ama unutmayın. bizim de konuşma zamanımız gelecek. hep geldi. fatih terim, sırf güçlü bir karakter olduğu için kendisi üzerinden prim yapmaya çalışanları hep g*t etti.

  mayıs'ta görüşmek üzere.