• 14379
  hala at gözlüğünü çıkaramamiş yazarlarca kanımca boş argümanlarla savunulmaya çalışılan futbolcu. bakın değerli yazarlar kimse sneijder'i eleşiririken selçuk'u da eleştirmek zorunda değil ve kimse buna art niyet diyemez. sizin isteklerinize göre iş yapmıyoruz. açın (bkz: selçuk inan) başlığını ve bakın son iki sezondur kaç entryde selçuk övülmüş?

  sneijder'in görevi tamamlandı kulüpte. gitsin artık. fener'e mi gidiyor, bjk'ye mi gidiyor, bizi fifa'ya mı şikayet ediyor ne yaparsa yapsın. ayrıca bu fenere gitme kısmına bir parantez açmak istiyorum. değerli yazarlarımın kimilerinde sneijder sevdası o kadar büyümüş ki adam fener'e gitsin de arena'da* bize çaksın, özellile çaksın kelimesini vurgulamak istiyorum evet çaksın diyor. siz hani galatasaraylıydınız? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? kendinizi kandırmayın. ya efendice arkadaş sneijder giderse ben takımı bırakırım, sneijder'siz galatasaray benim takımım değil deyin biz de eyvallah diyelim, derdinizi anlayalım. ama eğer gerçekten galatasaraylı iseniz maval okumayın.

  kimler gitti kimler. değinmek istediğim bir nokta da "kimse galatasaray'dan büyük değildir." sözü bakıyorum da bazı değerli yazarlarımza batmış. kabul etseniz de etmeseniz de bu böyle.

  sneijder uçak değil. son iki sezon da yoklara oynadı. haydi yoklara oynadı da demiyeyim. haksızlık etmiş olrum. ama son iki sezon ki sneijder falan değil yossi kohen'di bence. ama şöyle asist yaptı falan demeyin komik duruma düşüyorsunuz. son haftalarda gol atmaya başlayan sinanbı eleşştirenlerle sneijder'in son haftalarda yaptığı asistsleri gözümüze sokmaya çalışan yazarlar aynı kişiler. bu kısımdan yerli sevici diye eleştilebilirim çünkü sözlük yazarlarına göre bu böyle. yerli bir futbolcuyu birazcık övmek yerli seviciliktir onlara göre. önceki entrylerime de bakabilirsiniz. ben iyi futbolcu seviciyim ya da iyi performans sevici olarak da tanımlayabilirim kendimi.

  bakın ben sneijdeer'e düşman değilim. öncek sneijder entryşerimde ücretine değinmişimdir illa ki. ama ücreti bahane. parası cebimden mi çıkıyor sanki? kime ne verirlerse versinler. az verseler de çok verseler de o para ne benim cebimden çıkıyor ne de benim cebime giriyor. ama işte yok olmuyor değerli yazar arkadaşlarım. sneijder volkanı hopul hopul hoplattığında ben de deli gibi sevindim, sneijder buffon'u yatırdığında ben de deli gibi sevindim, arena'da sneijder repilği ile ben de çılgınlara döndüm ama artık o sneijder yok ki.

  umarım sizlere iletmek istediklerimi doğru anlatabilmişimdir. bir de şunu ekleyeyim fanatiklik gerizekalılıktır. hayatta sneijder'den hatta galatasaray'dan önemli çok şey var. boş verin. kalp kırmayın.
 • 14381
  her oyuncu gidebilir. ve her oyuncu miladı dolmuşsa gitsin wesley için tudor karar vermişse ona da eyvallah sonuçta hoca dersin falan fakat....

  1) selçuk ne alıyor , semih ne alıyor , nigel de jong ne alıyor , sakat serdar aziz ne alıyor , cavandası , donku vs bunları yollamadan sen elindeki geçen senenin en iyilerinden bir adamı yolluyorsun...

  2) selçuk semih serdar nigel donk cavanda için de aynısını yapacak mısın ? indirime git diyecek misin amaç galatasaray ise demen lazım ! demiyorsan art niyetli 3 kağıtçısın.

  3) hadi oyuncuyu yollamak istedın ulan prestijini neden ayaklar altına atıyorsun ? belhanda'nın 10 numarayı şino almazsa ben alırım yok sneijder küfür etti geç katıldı bilmem ne izin verme o zaman ! adam senin bilgin dışında mı gelmedi yoksa senin bilgin dahilinde mi geç katıldı...

  4)tüm her şeyi geçtim... sen madem fiyatları aşşagıya çekmeye çalışıyorsun 32 yaşındaki (sneijder'den 1 yaş küçük ) adama şino parası vermezsin.
  belhanda kariyeri şino ile hiç kıyaslanmayacak ve potansiyelini de bildiğimiz adama star ücreti vermeyeceksin.

  çözüm: snijder için taglar açılmalı, evine gidilmeli stay denmeli kalsın bizde bir sene oynasın gitsin ...

  unutmayın bu takımda bu şekilde melo gönderildi yeri doldu mu dolmadı mı malum...

  oyuncu sorunlu ise idareci var idareci idare edecektir yöneticiler yönetecek hoca oynatacak oyuncu oynayacak ! silsile böyle işler.

  lan zaten meziyet sorun çıkartanları cinsleri aynı hamurda yoğurmak o zaman bir halt olursun !

  unutmadan 3 4 başarısız sonuçtan sonra şino gazabı o stadı dursuna da tudora da yıkar.
 • 14384
  dursun özbek geldiği günden beri zayıf bir başkandı, hamzaoğlu ve denizli fiyaskolarıyla iyice çaresiz duruma düştü. burdan çıkmak için taraftarın en sevdiği isim olan sneijder'e sarıldı ve onu futbol şube sorumlusu yaptı. kukla hocalar ve duba futbolcular geldi, taraftar sneijder sevgisiyle olanları görmezden geldi. sonuç beklendiği gibi fiyasko oldu ve riekerink'in gönderilmesiyle sneijder ile yönetim arasındaki bağlar koptu. sonra tudor geldi. tabi tudor sneijder'den 5 yaş büyük, kariyeri daha sönük, deneyimsiz, sıkı idman yaptıran, kimseye özel muamele çekmeyen, kötü geçen maçlardan sonra izinleri iptal eden, disiplinsizliği affetmeyen, hızlı-tempolu-baskılı bir futbol oynatmak isteyen biri. hal böyle olunca sneijder, de jong, bruma gibi isimler isyan etmeye başladı ve kasımpaşa maçının soyunma odasında tudor'un 2 günlük izinleri iptal etmesiyle ipler koptu. 3 isim hocaya başkaldırdı. d.özbek apar topar soyunma odasına çağrıldı. sneijder ve saz arkadaşları başkana ya biz ya tudor diye rest çekti. riekerink dönemi nedeniyle sütten ağzı yanan özbek yeni sezon için tudor'la devam kararı aldı. ve o gün sneijder'in galatasaray serüveni son buldu.

  bugün yönetimin 'indirim yap sözleşmeni uzatalım' demesi, sneijder'in 'galatasaray'ı çok seviyorum, gitmem' demesi karşılıklı tiyatrodan başka bir şey değil. iki taraf da birbirinden daha fazla para koparmanın derdinde. sneijder'in yerine zaten futbolcu alındı. gomis'le, maicon'un forma numaraları belliyken belhanda'nın numarasının açıklanmamasının sebebi de bu.

  umarım bu pazarlıklardan karlı çıkan taraf kulübümüz olur ve bu konu bir an önce kapanır. yoksa kaos ve iç savaşla bir sezonu daha başlamadan çöpe atacağız.
 • 14386
  gomis'in 4.2 milyon, belhanda'nın 3.3 milyon, selçuk'un 3 milyon, de jong'un 2.5 milyon aldığı yerde; 4,5 milyon euro alması hiç de garip durmayan, mevcut galatasaray'ımızın hem en büyük marka değeri hem de en iyi oyuncusu olduğunu düşünüyorum. ligdeki muadillerine bakarsak van persie 5 milyon euro*,pepe 5 milyon euro, valbuena 4milyon euro* alıyor.

  33 yaşında, göbekli* veya göbeksiz hala takımın seviyesini yukarı çekiyor. çok tatil yapıyormuş, ihtiyacı vardır yapar. winner ruhlu bir adam için yaşanan hezimetlerin,sürekli ibne basının üzerinde baskı oluşturmaya çalışmasının psikolojik olarak nasıl bir yıkıma sebep olduğunu tahmin edemezsiniz. melo da çok tatil yapardı; ibne basın sürekli çok para istediğini, fazla tatil yapmak için imza atmadığını söyleyerek üstüne oynardı ama gelip sahaya çıktığında o hırsı gördüğümüzde yumuşardık. sneijder de saha içinde bir şeylere isyan eden tek adamdı bu sene;fakat gerek yaşı gerekse özensiz fiziği izin vermedi tek başına yeterli olmasına.

  trollerin gazına gelmeyin; acun ile fotoğraf atmış oooo, ibiza'da tatil yapıyormuş oooo. acun denen adam, sneijder için; mekanına gelmiş ülkenin en bilinen medya yüzünden başka bir şey değildir. herkesin tatil anlayışı farklıdır. kimisi ibiza'da kendine mekan açar eğlenir kimisi de çayını çerezini alır survivor izler. madem bir algıya hizmet edeceksiniz bunu da doğru yoldan yapın.

  bir de hiçbir dayanağı olmayan ''kimse galatasaray'dan büyük değildir.'' trolleri var. kimse, bu cümlenin aksini iddia etmez etmeye de cüret edemez. medya, hakkında sayısız yalan haber çıkarmasına rağmen, yönetim tarafından eşi benzeri görülmemiş mobbing uygulanırken ağzını açmayan adama ve onu savunanlara bu yakıştırma yapılıyor. bizim milletimiz okur ama sorgulamaz mantığıyla yola çıkıp insanların aklıyla alay etmeyin.

  mantıklı argümanlarla kendisini eleştiren yazar arkadaşlara saygım sonsuz. ama haftanın en ofsayt entrylerinden düşmeyen, her gün 3-5 kez sneijder başlığına saçmasapan entry giren trolllere yedirmeyin şu adamı. takımımızın beynini yedirmeyin yağlı surata. yedirmeyin ibne fener medyasına altın portakalımızı. çünkü o da gittikten sonra, bir kaleci bu kadar yıllık ücret mi alırmış diye başlayacak algı operasyonuna seyirci kalacağız.
 • 14387
  34 yaşında olan ve 4.25 m euro alacak olan pepe transferinin övülüp, sneijder'in eleştirildiği bir memlekette yaşıyoruz. aynı paralara fb diego'yu aldı, herif hiçbir şey vermeden ve üste 4 milyon euro alarak gitti ama sneijder kadar eleştirilmedi. böyle de bir tarafsız medyamız var!!

  edit: twitter profilinde çok uzun zamandır gs ile ilgili bir şey yazmıyor.
 • 14390
  bruma dan sonra mobbing ile takımdan gonderilen ikinci yıldızımız. tetikcisi de tudor dur.
  cok degil kasım gibi burda bugun gitsin diyen yeni yetmeler arkasından bugun yazdıklarını hatırlamadan aglayacak.
  belhanda denen arkadas bir pazarlama harikasıdır ve son kazıgını da bize atmıstır. kendisi normal sartlarda sneijderin cantasını tasıyamaz.
  sneijderin oldugu takımda belki is yapabilecekken, sneijderin yerini doldurması imkansızdır ki bunu yapabilecegini gosteren tek bir sezonu bile olmamıstır.
  brumalı, podolskili ve sneijderli takım ile ligi guc bela 4. bitirdik. bu 3 adamı da cogu taraftar ölümüne eleştirdi.
  simdi gomisli, belhandali galatasarayı gorecegiz. eger ortasahada gecen yıl gibi selcuk, tolga kanatta yasin oynayacak ise yeni galatasaray kasımda ligi bırakır ilk 6 icinde bitirmek de buyuk basarı olur.
 • 14391
  ne sneijder'miş be! geldiğinden beri bitmedi polemiği.

  öncelikle şunu söylemek istiyorum; burada sneijder kalsın diyen ne kadar kişi varsa, sneijderspor değil, galatasaray taraftarıdır. ''kalmasını isterim ama giderse de yıkılmam'' diyenler de galatasaray taraftarıdır. ''artık iş yapacağını düşünmüyorum, gitmeli'' diyen de galatasaray taraftarıdır. ancak her gün sneijder başlığına gelip nefret kusanlar, her gün aynı argümanlarla saldıranlar, medyanın ağzıyla nefret kusanlar, her maçtan sonra nefret kusanlar; bazı kişileri galatasaray'dan üstün tuttuğu için hala kendi içinde bir şeyleri hazmedememiş bir güruhtur. onların derdi kötü performans falan değil, geldiği ilk günden beri sneijder'i hazmedememiş olmalarıdır.

  buradaki insanlar yüz defa açıkladı, ben de açıklayayım: bizim derdimiz sneijder'in gitmesi değil, 2 yıldır bu adama yapmadığını bırakmayanlardır. 2.2 milyon ceza verenlerdir, geldiğinden beri hakkında ileri geri konuşan medyadır, tıpkı melo'ya saldırdığı argümanlarla -tatilden geç döndü, ilk senelerindeki gibi değil- saldıranlardır, adamın yaptığı asistlerde bile art niyet arayanlardır, sneijder'in maaşı batarken selçuk'un maaşından rahatsız olmayanlardır, sneijder'in yaşına laf söylerken pepe'yi salya akıtanlardır.

  son örneği de bugün yaşandı. neymiş ücretinde indirime gidilmesi teklif edilmiş de kabul etmemiş. yahu sorarlar adama 4 yıldır leş nasıl olunur dersi veren selçuk efendiye teklif ettin mi bunu diye! triplere girdiği için maaşına zam yapılan yasin'e teklif ettin mi bunu diye! yahu insan kendine sorar önce kendine: tolga ciğerci'nin 2 milyon, semih'in 1.7 milyon, selçuk'un 3 milyon aldığı yerde sneijder ne kadar almalı diye? bu dünya piyasası, performans durumu falan sneijder konusunda mı aklınıza geliyor bir tek?

  kimse kusura bakmasın, indirime gitmezse de helal olsun derim. neden gitsin ki? bu ülkede ses çıkarmayanı, gerektiği yerde egosunu da ortaya koymayanı, hatta taraftar gücünü de kullanmayanı ezerler. bu ülkede hayatta kalmanın kuralı budur. bu yüzden dün sneijder'i karşılamaya giden taraftara da helal olsun.

  sneijder ile ilgili entrylerime göz atabilirsiniz, sene içinde sene sonu gidebileceğini yazmıştım. bana kalırsa bu takımda sneijder çok iş yapar çünkü futbolu bilen adamlar geliyor takımımıza. ama yok ben illa herkesin koştuğu bir takım istiyorum diyorsa da tudor, güvenmekten başka çaremiz yok. ben gitmesini istemem yine de ama bu saatten sonra kalacağını düşünmüyorum. ipler koptu gibi sanki, keşke kalsa, güzel bir sene ile veda etse bize.
 • 14392
  kendisini 7.5 milyona satsak bile kahrolacak ve yerine o paraya kimi alabilirizki diye düşünecektim.

  şu sıralar çıkan haberler doğruysa bedavaya yollanmaya çalışıldığı, hatta üste para verilebileceği bile konuşuluyor.

  taraftar böyle bir günde floryaya yürüyüp eylem yapmayacaksa başka zaman hiçbir şeyden hiç şikayet etmesin kimse.

  millet adı sanı duyulmamış herifleri 15'lere 16'lara satıyorken biz en potansiyelli genç yıldızımızı anca bu fiyat bandında satabiliyoruz. sneijder gibi dünyaca ünlü bir adamı bedava gönderme hesapları yapıyoruz. çok yazık.
 • 14394
  cidden günlerdir başlığı altında aynı şeyleri konuşmaktan bıkmadınız mı ya ? kalması ya da gitmesi bizlerin elinde değil, e burada da farklı şeyler konuşmuyoruz. hep aynı argümanlar etrafında dönüp duruyor, birbirimizi kırıyoruz. gerçekten yorulmadınız mı ? her gün solda aynı başlıkları, aynı tartışmaları görmekten gına geldi vallahi billahi.
 • 14396
  değerlerimizi biz çok çabuk öldürüyoruz. ulan bu adam için kutlamayla yollarsın prestijin artar.

  melo'ya yapılan muamele aynısı yapılmakta kampa gelmiyor falan yönetim izin vermedi de adam geç mi geldi arkadaş ?

  neyse uzar mevzu, kendine iyi bak portakal. hagi'den sonra ki tam 10 numara sen idin.

  özleneceksin...

  hagi için de bir ton laf etmişlerdi zamanında dün gibi hatırlarım. yaşlandı, hırçınlaştı, hocayı dinlemiyor çok paracı falan filan şimdi hagi'nin değeri deliler gibi bilinip, jr hagi'yi getirerek sneijder'i gönderen yönetim taraftarın gazını almak isteyecektir.
 • 14397
  twitter'da galatasaray ile ilgili bir bilgi yazmıyordu sanırım profilinde. instagramında hala durmakta.

  ayrıca, sağlam mobbing uygulanarak %99 gönderilmiştir. dileğim, umarım alacakları konusunda ısrarcı davranır. ısrarcı davranması halinde yönetim geri adım atabilir.

  edit: öfff şu sneijderspor muhabbeti çok sıktı artık. bilal'e anlatır gibi anlatalım;

  sneijder'in kalması galatasaray menfaatine olacağı için kalmasını istiyoruz. adam mozambik ligine de gitse izleyebiliriz, mal değiliz. mesele sneijder'i izlemek değil, mesele;

  fegohouli-sneijder-belhanda
  --------gomis---------------

  hücum hattı ile galatasaray'ın durdurulması çok zor bir hücum gücüne sahip olması. böyle bir hücum hattı ve arkalarına alınacak iyi bir orta saha ile uefa kupasına çok yakın oluruz. bunu anlatmaya çalıştıkça sneijdersporlu oluyoruz... amaç galatasaray menfaatleri yani.

  edit 2: hala mobbing uygulanmadığını sanan dünyadan bihaber insanlar var. daha geçen hafta, sneijder takımdan ayrılmak istiyor diye yalan haber yaptırdı bu yönetim. selçuk gibi, yasin gibi, semih gibi zararlıların aldığı maaşa laf etmeden sneijder'den indirip talep ediyorlar. gündemi takip etmeden mi yorum yapıyorsunuz yoksa balık hafızalı mısınız anlamıyorum ki...
 • 14399
  sanirim gitti, umarim gitmemistir...

  eger gittiyse umarim ulke sinirlari icinde baska bir forma giymez. insallah amerikaya gider. gozden uzak olan gonulden de uzak olur.

  tekrar yaziyorum, yillik ucretini bizim odedigimiz kiralik gonderilen topculara bile wesleye davrandiginiz gibi davranmadiniz.

  2 sene icinde sira musleraya gelecek. o kadar para alan kaleci mi olur gibi sorulara alistirin kendinizi.

  edit: eklemeyi unutmusum. juventusa attigi tek gol bize 10 milyon euro kazandirmisti. insallah alacaklari konusunda bizim yonetimimizi zorlayarak gider. kurusu kurusuna alir ve gider. biz oylesine layigiz cunku.
 • 14400
  bu adamı maaşı ve performansı yüzünden gönderip takımdaki asıl çöpleri (selçuk, semih, yasin vb.) elden çıkarmazsak; iki yıldır dursun özbek yönetimi ve liseli zihniyeti nedeniyle soğumuş olduğum galatasaray'dan iyice kopacağım.

  ben bir insan olarak bu saçmalıklardan yoruldum. dünya yıldızını gönderip milli takıma bile giremeyen adamlara kadroda yer vermek benim için art niyetlidir. wesley neden gönderilmek isteniyor, bunun cevabı verilmeli. performans, maaş, lobicilik... sebepler bunlarsa kadrodaki en az 10 futbolcunun sözleşmesini feshetmeliyiz zaten, bu iş wesley ile sınırlı kalmaz yani.

  bruma-podolski-sneijder üçlüsünün geçen sene yaptığı hücum katkısı:
  wesley: 33 maç 5 gol 17 asist
  bruma: 37 maç 11 gol 9 asist
  podolski: 32 maç 17 gol 8 asist

  bu üç adamı gönderip yerine belhanda ve gomis ikilisi alındı. diğer transferler muallakta. geçen seneki zayıf noktamız olan savunmaya yönelik tek transfer yapıldı ve transfer haberlerinde hep hücuma yönelik isimler okuyoruz. hal böyleyken bu işte bir gariplik yok mu sizce de?

  ben gerçek anlamda kulübün durumundan ve basının gazıyla konuşan taraftar profilinden sıkıldım.

  hayırlar olsun, ne diyeyim.