• 14352
  insanın sabrının bir sınırı olur ama dursun ve medyadaki maşaları çizgiyi çoktan aştı. wes şu an kadıköy'e gidip en büyük fener dese bile yeridir.

  selçuk, yasin, semih, ahmet, eray, tolga, de jong, cavanda, donk, tarık gibi futbol teröristlerine dokunmak yok ama sneijder indirim yapsın, yapmazsa da itibarı sıfıra insin.

  gönderin bu adamı. gönderin ki o saydığım futbol teröristleri, özellikle de 8 numaralı olanı iyot gibi açığa çıksın. bu yönetim zaten kriz yönetemez, bu sene de heba olur. en azından 2018'i kurtarırız.
 • 14357
  kadroda düşünülmüyorsa gerekçeleriyle beraber adam gibi yüzüne söylensin. maaşını düşürelim gibi teklifler kulübün itibarını düşürmekten başka bir şey değil. bu adam şu an koskoca kulüpte forma giyen tek dünya yıldızı. böyle adamları kral gibi karşılayıp bu şekilde göndermeye çalışmak rezilliğin daniskasıdır.

  kalması ya da gitmesi ise teknik bir mesele. bu takımın teknik direktörü tudor, ben kararına saygı gösteririm. bugün sneijder giderse; aynı kalitede olmasa da yerine oynayabilecek fransa liginde iyi işler yapmış, çıkışta ve daha genç bir oyuncu alındı. melo giderken ne yerine oynayabilecek bir oyuncu vardı ne de yerine oyuncu alındı. ikisi farklı şeyler.
 • 14360
  https://twitter.com/...s/882618568940060672

  https://twitter.com/...s/882621883019034624

  koskoca sneijder'e 3.000.000 euro mu? serdar aziz 2 alıyor, farkında mısınız? 6 maç oynamadı bize bu sezon!

  versin fifa'ya, kafası rahat gitsin ibiza'ya. verdikleri cezanın herhangi bir resmi yaptırımı yok, bir taraflarından ceza uydurdular. söke söke oynatmadan sneijder'e aynı parayı versin dursun bey de anlasın dünya kaç bucak!

  bir dünya çöpten daha ucuza wesley sneijder'i kadroda tutacak anlaşma yapmaya çalışmış! önce o çöplerden kurtul, sneijder'e elini sonra uzat!

  edit: mesaj kutuma gelen 4 mesajdan sonra tekrar baktım, 1,5 indir demiş yönetim. 1,5 inmesi de 3 milyon'a inmesi demek, wesley'in sözleşmesi 3,2 milyon euro + 1,3 milyon imza parası.
 • 14361
  maaşında indirim istenmesi tamamen dursun'un basit oyunlarından biridir.

  sen önce yılda 3 milyon euro alan selçuk gibi bir vasıfsızdan indirim isteyeceksin ondan sonra sneijder dahil yüksek maaşlı tüm oyunculardan indirim isteyeceksin.

  ayrıca kendisinden sadece 1 yaş küçük gomis'in ve dünya futboluna bakarsak kendisinin ancak yüzde 30'u edebilen belhanda'nın 3.3 milyon euro aldığı bir yerde sneijder'in 7 milyon euro alması filan gerekiyor.

  lan robin van persie yata yata 5 milyon euro alırken halen hollanda milli takımının değişmez ismi olan sneijder'e verilen para mı çok geldi?

  sizin iğrenç oyunlarınıza sokayım.
 • 14362
  ünal aysal ve fatih terim gerginliğinin galatasaray'a verdiği zararın bir benzerini dursun özbek ile birlikte vermekte olan oyuncumuz. olan yine takıma ve taraftara olacak. dursun özbek bir iki sene sonra gidip babalar gibi hayatını yaşayacak, sneijder de aynı şekilde parasını kazanacak ve hayatına bakacak. bizim hatamız sanırsam bu. başkanlara, teknik direktörlere, oyunculara gereğinden fazla anlam yüklüyoruz. tek düşünmemiz gereken armayı bazen geri planda bırakıyoruz. bunu kim haklı, kim haksızdan bağımsız olarak söylüyorum. yoksa söylenildiği gibi sneijder'e 2.5 milyon euro'ya düş denildiyse, ben wesley'nin yerinde olsam selçuk inan, bafetimbi gomis ve younes belhanda'nın maaşlarını örnek olarak verir, siz benimle taşak mı geçiyorsunuz derdim.
 • 14363
  eğer kendisine önerilen rakamlar gerçekse artık takımdan gidebilir. kimse kusura bakmasın ama bizim ağız kokumuzu çekmek zorunda değil. yıllık 1.5 milyon euro indirime sneijder olsam osuruğumla gülerdim.

  32 yaşındaki gomis, ve sneijder'in bir pabucu etmeyen belhanda daha yeni yapılan sözleşmelerde 3 milyon euro barajını geçiyorsa kimse sneijder maaşını düşürmeli muhabbeti yapmasın. bu yapılan mobbingtir, yönetimin mesajı da değersizsin, istenmiyorsun, siktir git olabilir. ama bunlar o kadar yavşak ki taraftardan korktukları için sneijder'i açık açık istemediklerini söyleyemiyorlar.

  fikir değiştiriyorum ve artık gitmesini istiyorum. siz isterseniz dünyanın en iyi elemanı olun. sizi aşağılayan, mobbing uygulayan bir şirkette başarılı olmanız mümkün değil. tarih sneijder'i iyi hatırlayacak. bu yavşakları ise galatasaray'ı batıran aptallar olarak yazacak. yolu açık olsun, umarım gider.

  edit: düzeltme. twit yanlış anlaşılmış.
 • 14365
  patronum bana iki bin lirayı çok görüyor, işe otobüsle yana yana gidiyorum ama lütfen sneijder 10 milyon euro alsın, bak diğerleri de şu kadar alıyor.

  bu ilahi komedya bir yana dursun, indirim olayı dursun özbek'in ayak oyunudur. sneijder alabildiği kadarını almak isterken, yönetim de vermemek istiyor. işler kopmuş ve para için avukatları çekmiş, kapışıyorlar anlayacağınız.

  şu kulüp bir kereliğine olsun planlamaları doğru düzgün ayarlasa da futbolcularla şöyle ayrılmak zorunda kalmasak. juve karşısında birlikte sevindik, fenere sapladığında evde öküz gibi böğürdük sonuçta. uzun aradan sonra heyecanla futbol izledik. bu durumu hiç hoş karşılamıyorum.
 • 14366
  galatasaray sözlük'te kendisi galatasaray'dan daha büyüktür. sonra galatasaray sözlük taraftarın sesi falan değildir diyince kızıyorsunuz, hatta dalga geçiyorsunuz. heykelini de dikin bari de iyice komik duruma düşelim. ben galatasaray tarihinde sırf adı marka değeri taşıyor diye bu kadar abartılan bir adam görmedim. doğru düzgün oynadığı sezon sayısı 1'dir. hee evet juventus ve fener'e de golü var çok özür dilerim. kendisi gitmeden bu takım daha çok 4.lükler 6.lıklar görür. ilk geldiği günden beri takımda problem çıkarıyor ama sorsan baş tacı. umarım gider.
 • 14367
  eger su donen geyikler dogruysa, yani yonetim mobbingi: uydurma cezayi ode, ucretinde 1.5 indirime git sekline kadar getirdiyse umarim ayni sartlarda kalir. bakin sneijder'den indirim istemek hak, ama ilk ve tek sneijder'den indirim istemek serefsizliktir. yukarida defalarca yazilmis, selcuklar, semihler, serdarlar, donklar, cavandalar, tariklar dururken ilk olarak sneijder'den indirim istiyorsan, ayrica biz taraftar olarak kalanlardan indirim falan istemeyeceginizi biliyorsak orada duracaksin. topyekun yardim isteyin, sneijder indirime gitmezse o zaman sneijder'i yargilariz. ama sadece sneijder'e yapiyorsan ben orada art niyet ararim. ayrica bu isi yapan unal aysal olsa aysal'dan taraf olurum, cunku galatasaray'in menfaatine bir sey yapmaya calisiyordur. ama dursun bakkal olunca ve yansiyan haberler dogruysa ben sneijder'den tarafim.
 • 14368
  bu nasıl bir sidik yarışıdır arkadaş ya nedir ya bu , sezon içinde taraftarın çoğunluğu gitsin diyordu ne oldu amk tudor gelince mi kıymete bindi? mevzu tudor vs değil sneijder yeni bir takım oluşumu için gitmeli , ben bu saatten sonra piskolojik olarak olumlu katkı vereceğini düşünmüyorum.

  taraftar mevzu sneijder dokundu mu hemen ya tudor, dursun, selçuk vs savaşlarına giriyor. abi evet sneijderden önce selçuk'un semih'in gitmesi gerek bunda okeyiz yada indirim yapılıyorsa selçuk'un sözleşmesi de indirim yapması gerek buna da tamam. lakin bu sneijder gerçeklerini değiştirmiyor. neymiş efendim sneijder giderse biz ne yaparız bilmem ne..

  şimdi sneijder milliyetçileri bıdı bıdı yapmasın , boşuna kulak çınlatmasın. bu takımdan gitmesi gerekirse hagi de gitmeliydi.(dipnot: gitmesi gerekseydi sakin.) yönetimin sneijder politikası sonuna kadar yanlış , itibarsızlaşma olayı zaten bu yönetime yakışır. herşeyden önemlisi sneijder güzel , düzgün bir insan.

  son olarak bu düşüncelerimi büyük bir sneijder hayranı olarak yapmış bulunmaktayım. geldiği gün sabaha kadar mutluluktan uyuyamayan bir şahıs olarak yazdım. biz galatasaray'ın bekçileriyiz arkadaşlar.
 • 14369
  gidişi aynı melo'nun gidişi gibi olmaktadır. aynı tipler, aynı sözler, aynı itibarsızlaştırma çabası, aynı sucuk kokusu...

  sneijder gidebilir. ama tudor gibi bir teknik direktör asistanı tarafından gönderilemez. hele hele selçuk, semih ve yasin'i prensi yapan biri tarafından teklif dahi edilemez. bunun bilmemnesporlu olmakla alakası yok.

  sneijder'den ceza parası filan istemek büyük rezillik. selçuk ödemiş mi? yasin? diğer ceza alanlar? geçiniz.

  sneijder'i benim takımıma fayda sağladığı için seviyorum. selçuk'u ise zarar verdiği için sevmiyorum. bu kadar basit. birisi babamın oğlu, diğeri kanlım değil.

  adama resmen ceza kesiliyor. neymiş "gelecek sezon düşünülmüyormuş". sen bu muameleyi donk'a, tarık'a filan yapabiliyor musun? geçtim selçuk'u filan.
 • 14374
  hala at gözlüğünü çıkaramamiş yazarlarca kanımca boş argümanlarla savunulmaya çalışılan futbolcu. bakın değerli yazarlar kimse sneijder'i eleşiririken selçuk'u da eleştirmek zorunda değil ve kimse buna art niyet diyemez. sizin isteklerinize göre iş yapmıyoruz. açın (bkz: selçuk inan) başlığını ve bakın son iki sezondur kaç entryde selçuk övülmüş?

  sneijder'in görevi tamamlandı kulüpte. gitsin artık. fener'e mi gidiyor, bjk'ye mi gidiyor, bizi fifa'ya mı şikayet ediyor ne yaparsa yapsın. ayrıca bu fenere gitme kısmına bir parantez açmak istiyorum. değerli yazarlarımın kimilerinde sneijder sevdası o kadar büyümüş ki adam fener'e gitsin de arena'da* bize çaksın, özellile çaksın kelimesini vurgulamak istiyorum evet çaksın diyor. siz hani galatasaraylıydınız? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? kendinizi kandırmayın. ya efendice arkadaş sneijder giderse ben takımı bırakırım, sneijder'siz galatasaray benim takımım değil deyin biz de eyvallah diyelim, derdinizi anlayalım. ama eğer gerçekten galatasaraylı iseniz maval okumayın.

  kimler gitti kimler. değinmek istediğim bir nokta da "kimse galatasaray'dan büyük değildir." sözü bakıyorum da bazı değerli yazarlarımza batmış. kabul etseniz de etmeseniz de bu böyle.

  sneijder uçak değil. son iki sezon da yoklara oynadı. haydi yoklara oynadı da demiyeyim. haksızlık etmiş olrum. ama son iki sezon ki sneijder falan değil yossi kohen'di bence. ama şöyle asist yaptı falan demeyin komik duruma düşüyorsunuz. son haftalarda gol atmaya başlayan sinanbı eleşştirenlerle sneijder'in son haftalarda yaptığı asistsleri gözümüze sokmaya çalışan yazarlar aynı kişiler. bu kısımdan yerli sevici diye eleştilebilirim çünkü sözlük yazarlarına göre bu böyle. yerli bir futbolcuyu birazcık övmek yerli seviciliktir onlara göre. önceki entrylerime de bakabilirsiniz. ben iyi futbolcu seviciyim ya da iyi performans sevici olarak da tanımlayabilirim kendimi.

  bakın ben sneijdeer'e düşman değilim. öncek sneijder entryşerimde ücretine değinmişimdir illa ki. ama ücreti bahane. parası cebimden mi çıkıyor sanki? kime ne verirlerse versinler. az verseler de çok verseler de o para ne benim cebimden çıkıyor ne de benim cebime giriyor. ama işte yok olmuyor değerli yazar arkadaşlarım. sneijder volkanı hopul hopul hoplattığında ben de deli gibi sevindim, sneijder buffon'u yatırdığında ben de deli gibi sevindim, arena'da sneijder repilği ile ben de çılgınlara döndüm ama artık o sneijder yok ki.

  umarım sizlere iletmek istediklerimi doğru anlatabilmişimdir. bir de şunu ekleyeyim fanatiklik gerizekalılıktır. hayatta sneijder'den hatta galatasaray'dan önemli çok şey var. boş verin. kalp kırmayın.