resim
Victor Enok Nelsson
Takım:Galatasaray
Mevki:Stoper
Yaş:25
Boy:1.85
Uyruk:Danimarka
 • 2276
  atletik hucum oyuncularina karsi zaafi olan stoper. bu zaten bilinen bir sey ama teknik ekip bunu bildigi halde savunma hattini orta sahaya kadar cikarirsa bu zaafi daha cok ortaya cikar. kendisini basarili buluyorum. tek macla maldini yapip yine tek macla sadik ciftpinar yapan tayfadan degilim. ama nelsson’u sanildigi gibi 25 milyon euro’ya satamayacagiz. 15-20 arasi bir teklifi kabul etmemiz gerekir. bugun bayern yapan kim min jae de 20 milyon barajini gecemedi napoli’ye giderken. gelen parayla rashica ve bir stoperi alabiliriz.
 • 2278
  kendisiyle ilgili sosyal medyada büyük algılar yapılmaktadır.

  mesela bundan 20 gün önce falan bir fotoğrafı medyaya sızdı ve herkes "ulan adam gidemediği için yaşlandı" tarzı yorumlar yaptı.
  çok değil, 6-7 gün önce avusturya kampında kendisiyle fotoğraf çekmek isteyenlerle foto çekilmiş ama hep aynı pozu vermesi üzerinden durum değerlendirilmesi yapılarak gitmek istediği söylenmişti.

  halbuki bu adamın duruşu, mizacı böyle. bunu okan buruk da söylemişti. hatta şampiyonluk kutlamamızda bile, beline sardığı bayrağı çıkartıp poz vermesini isteyen kişiye gayet cool bir tavırla ayar çekmişti.
  https://www.youtube.com/...ure=share&t=5624

  adamın mizacının böyle olduğunu bile bile, sosyal medyada yazılanların gazına geliyoruz ve hemen gitmek istediği için oynamıyor damgası yapıştırıyoruz. 2 yıldır karakterini bildiğimiz, formamız altında tekmeye kafa atıp defansa liderlik eden ve şampiyonluk yaşamış bir oyuncumuz sizce böylesine ucuz numaralar yapar mı ya?

  ha oyuncu gitmek isteyebilir, bu en doğal hakkı. sunduğumuz şartlar gerçekleşirse yolu açık olsun ama dediğim gibi dünkü maçta* sizin takımı sattı demeye getirdiğiniz şeyi yapmadı. sadece kadromuzun %80'ine uyum sağlayarak kötü oynadı o kadar.
 • 2280
  demagojiye veya ajitasyona hiç gerek yok. "suratından düşen bin parça" bir vaziyette geçirdiği hazırlık kampından sonra galatasaray'ın 2023-2024 sezonundaki ilk resmi maçında sıçıp batırmıştır. bir futbolcu kötü oynayabilir ama takımdan ayrılma isteği yerine getirilmediği için maçı ciddiye almama hakkı yoktur. maçı ciddiye almamak demek, galatasaray'ı sallamamak demektir. bu da mazur görülecek bir şey değildir. eleştiri yapan insanlara hakaretler eşliğinde "nelsson'u yedirmeyiz", "nelsson'u yutturmayız" gibi ifadeler kullanmak da hamasetten ibarettir. kimsenin kimseyi yediği yuttuğu yoktur. ciddiyetsiz, umursamaz bir şekilde maça çıkan ve çok kötü oynayan bir galatasaray futbolcusuna yönelik eleştiri vardır. böyle bir şeyi nelsson'a kimse yakıştıramadığı için, tepki biraz daha büyüktür. konu sadece bundan ibarettir. taraftarın düşüncelerine benzer şekilde, okan hoca da dün maç sonu basın toplantısında nelsson'u eleştirmiş, galatasaray kariyerindeki en kötü maçlarından birini oynadığını söylemiştir. sözlükte sahip olunan bakış açısına göre ise okan hoca da sanırım şımarıktır ve yangıncıdır...
  şu bazı siyasi partilerde fazlasıyla olan "ölürüz uğruna" edebiyatını galatasaray'a yerleştirmeye boşuna çalışılmasın. galatasaray öyle bir yer değil. burada doğru'ya doğru, yanlış'a yanlış denilebiliyor.
 • 2281
  geçen hafta yüz ifadesi ile ilgili girdiğim entry ofsayt yağmuruna tutulmuştu. ama ben direk deneyimlerimden yola çıkarak burda mutsuz gitmek istiyor diye yazmıştım.

  arkadaşlar, benim onu yazma sebebim kendisi ile tamamen aynı durumda olmamız. bende şu an bulunduğum yeri sevmiyorum. yüzüm hep asık ve işleri nerdeyse koyverdim gidiyor. yani bu olay kuzeyliler soğuk millet, zaten hiç gülmezler olayı değil.

  galatasaray gibi bir yerde mutsuz olunur mu? derseniz anlarım. ama bu adam bir şekilde istemiyor işte burda olmayı. belkide geçen sene verilen sözler tutulmadı. içerde ne yaşadı bilinmez. görmezden gelinileceğine, şimdi çıksın ortaya ki takımda gönderip takviye yapabilsin.
 • 2283
  yahu adama geçen sezon teklif geldiğinde "bekle şampiyon olalım, öyle git" denmedi mi? dendi. bir buçuk aydır transfer dönemindeyiz, tık yok. elbette moral ve konsantrasyon düşecek. iki kere iki dört. robot değil bunlar, insan. gitmek istediği yerde zorla oynatıyoruz an itibariyle. metalci kardeşimi çok severim. geçtiğimiz sezonun kahramanlarından biriydi. ama vakit geldi. zorla güzellik olmaz.
 • 2285
  kendisine dünkü maçtan sonra gösterilen ve özel hayatına karışılan tepkilerin, ülkedeki taraftar profilinin nasıl kokuşmuş, nasıl aşağılık bir hale geldiğini anlamakta yardımcı olduğu oyuncu.

  hiç lafı çevirmeyelim, bu konuda hiçbir kulüpten farkımız yok, hatta fenerbahçe taraftarı nasıl başarısızlıktan kafayı sıyırmışsa, bu tür kendine taraftarların da (bunlara galatasaraylı diyemiyorum pek) geçen seneki başarının şımarıklığıyla haddini fazlasıyla aştığını görüyoruz.

  nelsson dün kötüydü, ben de maç konsantrasyonunun üst düzeyde olmadığını düşünüyorum, fakat bu benim gördüğüm. arka planda neler olduğunu, kulüp içinde neler konuşulduğunu bilemeyiz. belki nelsson'a verilen söz tutulmadı, belki menajeri kelek yaptı, belki bütün sorumluluk kendinde, belki bambaşka bir şey. bana göre de nasıl bir profesyonel, iş yerine geldiğinde tüm dertlerini dışarıda bırakmalı ise, ne olursa olsun nelsson da bunu yapmalı. fakat

  ben böyle bir durumda ona değil, tüm camia adamda bir değişiklik olduğunu görmüşken bu halde onu sahaya süren teknik adama sorumluluk yüklerim. ayrıca şunu tekrar tekrar söyleyeyim, okan buruk'u beğeniyorum, fakat bu onun istenmeyen bir sonuç sonrası oyuncu ismi vererek eleştirdiği 2. olay oldu, aynı olayı geçen sezonun ikinci yarısındaki karagümrük maçı sonrası (oyuncu haksız olsa da) bafetimbi gomis için yaptı. bu tür şeyler isim vererek kamuoyu önünde dile getirilmez. bir durum varsa bunu içeride çözersin, çözemezsen de sahaya kaan ayhan'la çıkarsın. süper lig'de oynasa son 5-6 sırada yer alabilecek bir takım olan zalgiris deplasmanına da kaan ayhan'la çıkamayacaksan bu adamın kadroda işi ne ve biz karacabeyspor ile oynayacağımız kupa maçı için mi bu adama o kadar para veriyoruz.

  özetle dünkü performansı kötüdür, saha dışı bir durumu varsa sorumlu ondan çok onu sahaya süren hocadır ve en nihayetinde kendisine yakışıksız sözlerle yapılan linç kampanyası bir deliliktir. keşke bunu yazanlar tespit edilip stadyumun yanından bile geçirilmese.
 • 2290
  tek maçla gömülen defans oyuncumuz. geçen sene en iyi oyuncularımızdan birisi olmuştu, kader anlarında da hep sorumluluğu almıştı. sezonun ilk maçında kötü bir zeminde henüz takım eksik ve hazır değilken kötü oynadığı için insafsızca eleştirilmekte. hadi diğer takım taraftarı eleştiriyor anlıyorum böyle bir oyuncuyu galatasaray'da görmek istemiyorlar veya arasını bozmak istiyorlar. peki bizim taraftara ne oluyor anlamıyorum. burası galatasaray ya aklı selim taraftarın bulunduğu bir topluluk olarak düşünüyordum fakat hiç öyle olmadığı belli oluyor. oyuncunun sosyal medyasına girip eleştirmek, sosyal mecralarda toplu bir şekilde eleştirmek cidden çok tuhaf. bir de tutturmuşlar gitmek istiyor bu yüzden konsantre değil yok mutsuz ondan böyle oynadı hatta maçı saldı bıraktı diyenler bile var. cidden yıllardır medyada şaklabanların uyguladığı bu taraflı yorumu bizimkiler de benimsemiş gözüküyor. ya şampiyonlar ligi ön elemesi maçında gitmek isteyen topçu bu kadar kötü oynayabilir mi. alacak takım bu maçları izlemiyor mu akıl var mantık var. bazen gününde olmayabiliyorsun bazen zemin saha sana uymayabiliyor. bence kötü oynamasındaki en büyük etken dönen topların alınamaması yanlış presler uygulanması ve orta sahanın kırılgan olmasıydı. yedirdiği golde de top ilginç bir şekilde sekiyordu. bu yüzden daha erken eleştiri için bu takım eze eze şampiyon oldu, kadro tamamlandıktan sonra daha da iyi olacaktır biraz sabredelim, oyuncularımızı koruyalım. bu şekilde davranarak hem oyuncuyu küstürürüz hem de istediğimiz fiyatlara oyuncu satamayız. sonra fener nasıl satıyor da biz satamıyoruz diye daha çok dövünürüz.
 • 2291
  kendisinden daha özel bir stoper olan marcao'yu bile 12'ye gönderebildik. göze çarpan bir şampiyonlar ligi sezonu geçirmediği sürece kimsenin kendisine 25 milyon euro vereceğini sanmıyorum. en nihayetinde bu adam süper lig'de oynuyor, ligimizde kaç tane elit santrfor var? üstelik nelsson'un ciddi atletizm eksiği de var, bu eksiği pozisyon bilgisi ile kapatıyor ancak bunu yapamadığında diagne'ye bile yetişemeyen birini görüyoruz. gitmek istiyorsa, verilen para çok çok düşük değilse gönderilmesi iki taraf için de hayırlı olur.
 • 2292
  daha dune kadar 24.9milyon bile degil 25den asagi gidemez denilen savunma oyuncumuz. ınsan oldugu unutuluyor saniyorum. soyle karakterli boyle karekterli adam bir anda karaktersiz ilan edildi tek macla. yarin icardi 5 mac gol atamaz karisindan kizina kufurler edilir. gitmek istiyor olabilir ve bunun motivasyonunu etkilemesi kadar dogal bir durum yok. herseyi gectim sezonun daha basi, suni cimde, ortasahasiz oynadigimiz unutulmamali.
 • 2293
  bir anda gene malum yerlerde ne yazık ki sözlükte bile çöp olmuş falan fistan :)
  bu adam defansı toparlar, istikrarlıdır ve canını dişine katarak oynar.
  saçma sapan yorumlara ne yazık ki malzeme olmuş adam.
  evet kötü oynadı fakat sezon boyunca bu adam enfes oynadı ve bu sezon da eğer gitmezse oynayacaktır.
  az sakin beyler az sakin.
  iyi ki bu saçma taraftar grubu eskiden yoktu ve sosyal medya da yoktu da biz uefa kupasını aldık.
  yoksa ne hakan şükürgol orucunda iken destek lan taraftar kalırdı.
  ne kaptan bülent'e destek olanlar.
  ne de diğerlerine destek vs.
  böyle bir taraftarlık olamaz cidden.
  ana avrat küfür etmek ne demek yahu.
  sen bunu eski kapalıda yapsan 20 adam sen daha a demeden kafana binerdi. neyse.
  sahip çıkalım bu adamlar bizim için oynuyor. eleştiri yapıcı olmak içindir yıkıcılık bize zarar verir.
 • 2294
  her futbolcu formsuz olabilir.

  adam hazırlık kampına geç katıldı. henüz kampa ilk günden başlayan oyuncularla aynı form durumunda değil. aslında abdülkerim için de benzer şeyler düşünüyorum. gerçi adam 25 temmuz 2023 zalgiris galatasaray maçı'nda iyi performans ortaya koydu ama şu an hala ortalama seviyesine ulaşamadığını düşünüyorum. çoğu hazırlık maçında defans hattımızı kaan ayhan - emin bayram ikilisinden oluşturduk. iyi de oynadılar. bana göre bu ikili şu an nelsson - abdülkerim ikilisinin önünde.

  nelsson kısa zamanda form tutacak ve geçen sezonki istikrarını devam ettirecektir ama forma adaleti adına bir müddet daha hazır oyuncularla oynamak iyi olabilir.

  tabi zalgiris maçında oliveira'nın sakatlıktan yeni çıkmış olması, torreira'nın olmaması, berkan kötü top oynaması, okan hoca'nın yunus'a çok uzun süre tahammül etmesi, kerem'in maç ritmini yakalamamış olması gibi faktörler de etkili oldu. bence 2 ağustos'taki maçta bambaşka bir galatasaray izleriz. torreira döndüğü an takım yukarı ivmelenir. çünkü sadece baskıda değil pas trafiğinde de çok büyük rolü var. maça da gerçek bir forvet ile başlarsak hücum sonlandırmamız artar ve tek silahı geçiş olan rakibe karşı aynı savunma zaafiyetlerini yaşamayız. futbol bir takım oyunu. sahada bu kadar geçirgen olursanız prime puyol - ramos ikilisi bile tek hat oynarken dağılırlar.

  okan buruk umarım 2 ağustos'a daha formda oyuncuları tercih ederek başlar.
App Store'dan indirin Google Play'den alın