• 1
  amigo orhan; kılını kıpırtmadan tribünde dikilen karıncaezmez şevki'yi saymazsak ilk ve gelmiş geçmiş en büyük amigodur. eskişehirsporun estiği zamanlarda ki unutulmaz amigodur. tıklım tıklım trübünler çıt çıkarmazdı eskişehir'de son 10 dakikaya kadar. 10 dakika kala, çıkış tünelinden kırmızı kazaklı genç delikanlı koşarak sahanın ortasına gelirken ise kıyamet kopardı. ortada herkesi susturur üçlü çektirir kırmızı şimşekler diye haykıran 20000 kişiye, tüyleri ürpertirdi.'' es es es eski eski es '' sesleriyle sahaya çıkan kırmızı şimşekler o devirde son maçlarda kaç kere şampiyonluktan dönmüştü.

  amigo mehmet abi;inönü stadı kapalısına çıktığımızda, ancak çeyreğini doldurabiliyorduk. kapalı lüks sayılıyor gariban gitmiyordu. varol diye canti biri takılırdı önde bir iki alkış o kadardı tezahürat. bu gün kapalıda bağımsız ve özgür tepinenler bunu memed abi ve neferlerine borçludur.''korkma ölmez sendeki bu büyük taraftar, kupalara layıksın şanlı galatasaray'' onun bestesidir, tüm kapalıya söylettirmişti. bir antalyaspor maçında takım 1-0 devreyi yenik kapatmış ikinci yarıya '' bu maçı alacaz başka yolu yok'' diye takımı çıkarmış, 2-1 galip getirmişti.
  ikinci devre bağırmayan bir kişiyi alt kata atmış hıncal uluç'a ''hayvanlar'' yazısını yazdırtmıştı.

  amigo çetin; fenerbahçe açık trübün amigosuydu. en yaşlı amigoydu. elinde davuluyla en öne geçer herkesi çöktürür,'' kuşdilinden geliyoruz, takımızı seviyoruz'' der bütün taraftar'' oooy ooy'' sonrasında ''feeeeeneeeer bahçeeeemiiiz'' diye inletirdi her yeri.

  amigo orhan; galatasaray açık trübününden hiç ses çıkmazdı o gelene kadar. ödümüz kopardı sanki gelmeyecek diye. maçın başlamasına yarım saat kala trübünün arkasından numaralının demirlerine tutunarak süzülür ortalarda bir yerdeki elektrik direğine kadar gelir herkesi susturur çöktürürdü. sol eliyle direğe tutunur, bacaklarından birileri tutar inönü stadı açık trübün demirine çöker sağ elini sertçe sallayarak bağırırdı.'' biiiiiir baba hindiiiiii, olsaydı şimdiiiiiii'', hepimiz ellerimi açarak ve gırtlağımızı parçalayarak heeey allaaah sesleriyle doğrulurduk.

  amigo orhan; nedense o zamanlar orhan adı amigo adıydı. siyah beyaz fotörlü şapkasıyla saha içinden bağırttırırdı. bir milli maçta mustafa denizli'ye çıkış tünelinde attığı kafayla ölümsüzleşti.

  amigo birol; milli takım amigosudur. spor ayırımı yapmaz, güreşti, basketti, bokstu, işeme yarışıydı. günümüze kadar gelen amigo her hangi bir yerde bir türk bir yabancıyla kavga bile etse elinde bayrakla orada dikilir ne kadar seyreden varsa ''şeeeeeen ola türkiye şeeeen ola'' diye bağırttırır. milli maçlarda son zamanlarda genç trübün lidelerinden yediği dayaklardan korkmaz hala maçlara gelir. kimse adam yerine koymaz.

  amigo sefa; ankaragücü'nün ünlü amigosu futbol terminolijisine ''bastır ankaragücü' lafını geçirmiştir. bir ankarücü maçında 19 mayıs stadında tıklım tıklım stadı çöktürmüş ve bağırtmıştır. ''haaaaaaaydi bastır, yenilgin yastır''

  amigo tombik ve çarli; sakaryasporun sempatik amigolarıydı. ikisi birden sahaya çıkar taraftarı beraber bağırtırdı.barış manço'nun o zamanki şarkısını uyarladılar. '' aliiii yazaaaar, veliiii bozaaar, ananızı ........in adapazaaar'' diye toplu küfür etirirlerdi.

  amigo ardiles; bursaspor amigosuda sempatikti. atkı şovlarını çok iyi yaptırırdı.

  amigo kıllı; kayserisporun ayıdan bozma amigosuydu. burnunun üstü bile kıllıydı. iki elini yukarı kaldırdığını ve yol tarafındaki kale arkasında ''gayseriii, gayseriiii'' diye bağıranları unutamam.

  amigo ibo; kocaelispor amigosu gelmezse sanki maç başlamazdı. saha içi amigolarındandı. ortadan çektirdiği üçlüden sonra aldığı alkışı gururla kabul ederdi.'' yeemyeşiiiiiiil, simsiiiiyaaaaah''. bastır körfez be nerdesin.

  varol, mehmet, kenan, cem, çarli, peygamber hüseyin(öldü), tecavüzcü çoşkun, kemik,paşa hüseyin, limoncu ali, yılmaz, sebo, öcü, alen,sefa.