resim
Ünal Aysal
Görev:Başkan
Takım:-
Yaş:82
Uyruk:Türkiye
 • 10119
  (bkz: 23 şubat 2024 mauro icardi'nin pfdk'ya sevk edilmesi)

  kendisiyle ilgili olumlu bir şey yazmak ofsayt manyağı yapıyor ama yine de söyleyeyim, kendisi başkan olsa icardi pfdk'ya sevk edilmez, edilse canlı yayına çıkar yumruğu masaya değil tüm ülkeye vururdu. öyle sahipsiz kaldık işte.

  edit: basket maçındaki hakem ataması yüzünden takımı finalden çekmiştir. bundan ötesi yok. twitter engel yiyince sahaya twitter logolu formayla çıkardı takımı. 3 temmuzla ilgili en baştan "bu ateş sönmez" lafını ederek tarihe kazıdı şikecileri. bunları görmesek ne kötü başkanmış diye keklenebilirdik. sevgili fatih hocamız ise kanlı bıçaklı olduğu güruhla kısa sürede yol arkadaşlığı yaptı.
 • 10120
  felipe melo "aziz senin taş.. yesin" yazan bir twiti rt ettiğinde 2 maç ceza almış ve eski başkanımız olan ünal aysal tepki verememişti.
  felipe melo sözde oğuzhan özyakup'un yüzüne tükürmüş ve 4 maç ceza almıştı, sadece site üzerinden tepkiler verildi ve 4 maç ceza onandı.
  felipe melo alakasız şekilde kınama cezası aldı ve yine kimse bir şey demedi.
  medyada melo'ya karalama kampanyası yapılırken yine kimse konuşmadı.
  fatih terim bir kere 6 maç, bir kere 8 maç ceza aldı, kimse ağzını açamadı.
  galatasaray sahipsiz, her zaman kaliteli oyuncularına benzer şeyler yapılıyor ve bunu taraftar da bir güzel yiyor. galatasaray taraftarı kendini akıllı sanıp fenerbahçelileşmemek istiyor sözde ama fenerbahçelileşmemek yerine galatasaraysızlaşıyorlar.
 • 10121
  melo ülkeden kaçırılırken hiçbir şey yapmamıştır, terim sayısız ceza alırken bir şey yapmamıştır, playoff garabeti gelirken hiçbir şey yapmamıştır, fenerbahçe ve diğerleri şikeden yargılanırken hiçbir şey yapmamıştır, basketbolda takımını sahadan çekip olası bir kupanın önüne geçmiştir, şike yapan bir kulüp başkanının tff başkanı olmasını da izlemiştir.

  yanlış anlaşılmasın kendisi başarılı bir başkandır futbol sınırları içerisinde ama futbol hiçbir zaman sadece futbol değildir. hele türkiye'de hiç değildir.
 • 10122
  kuruçeşme les ottoman hariç d büyük bütün yatırımları yurtdışında olduğu için gereken durumlarda taşak koyabilen başkandı.

  twitter kapatıldığında, formaya logosunu bastırdı. basket takımını sahadan çekti. bugün arabistan’da takımı sahadan çekince ceza olarak akp oy deposu urfa’ya sürgün yiyorsunuz.

  mevcut akp ve sonrası için konuşuyorum. bu ülkede yatırımı olan bir iş adamı galatasaray başkanlığına aday olursa otomatikman taşaklarını iktidar kıskacına almış oluyor. zira futbol sporu türkiye’nin büyük sirki. (circus maximus)

  iktidar veya türkiye cumhuriyeti devleti bu sporu her türlü mevcut gaz alma ve sefaleti unutturmak adına oldukça üstün bir başarıyla manipule ediyor. bu dünyanın çok büyük bir bölümünde böyle bu arada ve temelini roma imparatorluğu’ndan alıyor.

  türkiye’de yatırımları olan bir iş adamı bir taraftan iktidar kanadıyla iş yapmak durumundaysa asla hür bir şekilde hareket edemez.

  bakın, en yakın örnek erden timur. nef holding bir inşaat firması. ihalesiydi, arsası, onayı vesaire akp ile yakın temasta olmak zorunda. erden timur başkanlık sistemini destekleyerek firma için ticari kazanç yolu açıyor. fakat bu anlaşma goethe’nin faust romanındaki gibi bağlayıcı bir anlaşma. yeri ve zamanı geldiğinde iktidarın isteklerini yerine getirmek zorunda.

  bir basın toplatısında “ordayız burdayız ensesindeyiz” dediği gün kasedi çıktı. sen bir dur bakalım dendi.

  bu yüzden dursun aydın özbek sonrası erden timur’u veliaht olarak görenler galatasaray haklarını araması gerektiğinde büyük icraatlar beklemesin.
 • 10124
  neredeyse 20 yıldır bilinçli futbol takip ediyorum daha galatasaray'a maddi huzur getiren tek bir yönetim görmedim. en azından kendisinin döneminde futbolda hem yerel hem de avrupa'da başarı vardı. diğer branşlarla hiç ilgilenmedim ama baskette avrupa'da bile başarılıydık. kaynakları yarını düşünmeden kullandıysa bile hakkını verdi.

  tüm bunların dışında gözümdeki saygıyı fenerbahçe'ye açık açık şikeci muamelesi yaparak kazanmıştır. hiç kıvırmaz, sözünü esirgemezdi. her insan gibi hatalar yaptı elbet ama artısını eksisini alt alta yazıp topladığında sonucun negatif çıkma ihtimali yok.
 • 10125
  hepimiz sınırsız param olsa nasıl harcarım diye en az bir kez düşünmüşüzdür. ünal aysal benim zenginlik hayallerimi galatasaray’a bir süre de olsa fazlasıyla yansıtmış olandır.

  34 yaşındayım, kusursuz başkan hiç görmedim, vizyonu kusursuza yakın olan tek başkanım da ünal aysal’dı.

  sevmediğim iki ultra zengin üzerinden bir örnekleme yapayım. aliağaoğlu ve acun:
  - biri cebinde külçe altınla, tomar dolarla gezip, yat kat gösterişe harcıyor, diğeri hayattaki keyiflerini satın alıp gerçek kılıyor. zerre hazzetmiyorum, ama gıpta ediyorum.

  insan kendi bilir ne yaşadığını, bizi 2011 senesindeki tabiri caizse bok çukurundan çıkarıp, ilk senesinde belimizi doğrultmamızı sağlayıp, ikinci senemizde gövde gösterisiyle tekrardan kendimii avrupa’ya hatırlatmamızı sağlayan adımları atmamızı sağladığı için kendisine müteşekkirim.

  galatasaray arzu edilesi seksi bir kulüp,
  bu ateş üfleyerek sönmez gibi vecizeler için de kendine ayrı teşekkürler.

  yok havuzdan çıkarız, ikinci lige düşürsünler, altyapı takımımızla çıkarız gibi yıllardır dinlediğimiz masallar karşısında, kazanma ihtimali olan ancak bir şekilde çamur bulaşmış bir finalin playoff serisinde kulübünü yozlaşmalar dolayısıyla maça çıkartmamış yegane başkandır.

  hiç sevmediyseniz, cana’yı verip üzerine bir miktar parayla zapata yerine muslera getiren başkandır.
 • 10126
  kontrolünü yitirmiş zat sözünün sahibi olan efsanevi başkanımız.
  genelde ontivero ve hajrovic gibi transferleri, harcadığı paralar ve hocaya eleman dediği için sevilmez. 'galatasaray taraftarı ne isterse o olur' mottosuyla biz istedik, o da aldı.
  başkanlık yaptığı üç buçuk yılda 2 süper lig, 1 türkiye kupası ve 2 süper kupa olmak üzere toplam 5 kupa kazandı. muslera, melo, sneijder ve drogba gibi, sonrasında efsanelerimiz olacak futbolcuları takıma kazandırdı. şampiyonlar ligi'nde iki kez gruptan çıktık, bir kez de çeyrek final oynadık. onun döneminde erkek basketbol 24 yıl sonra, kadın basketbol 14 yıl sonra tekrar şampiyon oldu. yine kadın basketbol finalde fenerbahçe'yi yenerek euroleague şampiyonu oldu. ondan önce neredeyse unuttuğumuz winner kimliğimizi onun döneminde hatırladık. son yıllarda rakibimize karşı kurduğumuz psikolojik üstünlük onun döneminde başladı. fenerli zihniyetin nefret ettiği bir adamdı. 2014 yılında borçları dolardan türk lirasına çevirdi. böylece belki de bizi şu anki borcumuzun 15 katından kurtardı. o dönem ontivero ve hajrovic transferleri hepimizi heyecanlandırmıştı. ontivero skills videolarında müthiş driplingler yapıyordu, hajrovic'in sol ayağıyla gönderdiği füzeleri izliyorduk. nasıl geçen yaz zaha, ziyech, ndombele ve tete transferleri için hepimiz heyecanlandıysak, o dönem gençleştirme adına yapılan transferler de bizi mutlu ediyordu. avrupa şampiyonasının en iyi oyuncusu bruma’yı aldı getirdi. o zamanki coşkuyu hatırlayın. ayrıca fatih terim'i sevmek için ünal aysal'dan nefret etmemize gerek yok. benim için terim en büyük galatasaray efsanesidir ama ünal aysal da en sevdiğim başkandır. aralarındaki sorunları başlatan her şey şu anki zihniyetle aynı. bizim ezeli düşmanımız hep aynıydı. bizi o zaman ayırdılar, umarım şimdi ayıramazlar.
App Store'dan indirin Google Play'den alın