• 5728
  yaptığı son açıklamalar tamamen taraftarın gazını alamaya yöneliktir.

  1.ülkenin anasını belleyen adamın vizyon toplantısında yıldırım demirörenle yanyana oturup objektiflere poz verdin bugün bu adamı yerden yere vuruyorsun.

  2.fenerbahçenin ligten düşmesini istemiyorum dediniz bugün şikeden dem vuruyorsun.

  3.kurumsallaşma adı altında futbolculara motivasyon konuşması yapıyorsun.

  4.ab pasaportlu futbolcular vardı o yalan oldu zaten

  5.ya bu kural değişir yada bu kuralı koyanlar değişir dediniz o da yalan oldu.(yabancı kuralı hakkında)

  6.alman hollanda ekolu dediniz italya ekolüne devam ettiniz.( prandelliyi cok seviyorum ve cok güveniyorum.)

  ben içi boş laflara kanacak değilim bir taraftar olarak.lafa değil icraata bakan bir taraftarım.bu acıklamalar bizim sözlükte elit fransız kültürünü benimseyen yabancı hayranlığı nirvanaya ulaşmış abi(!) leri mutlu eder.
 • 5732
  kendisi hakkında yorumum zaten netti. son açıklamalarında bizim gibi düşünmesi , bize destek olduğunu bilmek. '' artık bende masaya koyuyorum alın bakın '' tarzı beni çok mutlu etti. sevgim ve duyduğum saygı 2 katına çıktı.

  (bkz: ünal aysal/#1507231) basketbol 7.maçı için yaptığı açıklamadan sonra ''laf sokma , atar yapma , bizde buradayız ulan '' tarzı açıklamalarında yeni bir çığır açmıştır.

  büyüksün başgan.
 • 5733
  10 eylül 2014 tarihli divan kurulunda yaptığı açıklamalardan anlamımız gereken bu savaşı biz başlatmadık ama bundan sonra biz de ateş edeceğiz, bu çatışmadan kim sağ çıkarsa yoluna o devam etsindir. hatalarını kabul etmiş ve bundan sonra aynı hata içerisinde olmayacağını deklere etmiştir, hatalarından ders çıkarmış aldığı bu ders ile mücadelesine devam edecektir.

  biz galatasaray taraftarının üstüne düşen destek vermektir, kol kırılıp yen içinde kalmalıdır kendi iç kavgamızı bu süreçte biraz ertelemekten başka çare yoktur, galatasaray için bir müddet susup; şike ve yozlaşma ile mücadeleye odaklanmalıyız.

  kendi içimizde yaşadığımız kavgada fatih terim örneğinde görüldüğü üzere aysal karşıtlarının şikecilerin lehinde çalışmaya başlaması ve aysal'ı devirmek veya zayıflatmak adına galatasarayımızı ikinci plana atarak aysal'a vuracağım diye galatasarayımıza vurması sonucunda yeterince zarar görmüş durumdayız. en son spk olayı göstermiştir ki bizimle uğraşılmaya her platformda devam edilecektir.

  gelin canlar birlik olalım başkanımıza destek olalım, zaten galatasaray'a yanlışı olursa anında deviririz başkanı, tarihimiz de örnekleri vardır, galatasaray'a faydasından çok zararı dokunan başkana tahammülümüz bir yıl ile sınırlıdır.
 • 5734
  ab statüsü ile ilgili davada ab bakanlığı'na karşı gerekli adımları atmamaları da dahil bir çok konuda kendisini ve yönetimini eleştiriyorum ama şu söylemleri ve duruşu tek kelimeyle efsanedir.

  gerçi bu duruş zaten galatasaray başkanı'nın göstermesi gereken bir duruş. ama sadece spor kulüplerinin değil tüm kurumların rant için, çıkar için recep tayyip erdoğan'ın ve karanlık zihniyetinin kulu kölesi olduğu bir ortamda bu çıkışları yapmak galatasaray kulübü başkanı olmanın gereği dahi olsa kolay değil.

  3 temmuz'dan beri galatasaray için en önemli konu bu duruştan ödün verilmemesiydi. bu duruşun kazanılan şampiyonluklardan da, kupalardan da önemli olduğunu her fırsatta haykırdık. çünkü kulüpleri büyük yapan kazanılan şampiyonluklar ve kupalar değil böylesi karanlık dönemlerdeki onurlu ve haysiyetli duruşudur, ödenecek bedeller her ne olursa olsun.

  o yüzden fenerbahçe 3-5 yıl sonra şampiyonlar ligi şampiyonu dahi olsa artık büyük bir kulüp olarak anılamayacak. kendilerine büyük diyecekler ama işledikleri şike ve ırkçılık suçlarının ve vesayet sahibinin himmetiyle bu suçların bedelini ödememenin ezikliğini nesiller boyu yaşayacaklar.

  başkanın bu duruşuna ve tüm bu çıkışlarına rağmen hala daha fazlasını bekleyen bir taraftar grubu da var. tabi ki ben de yazının başında belirttiğim gibi atmaları gereken bazı somut adımlar olduğuna inanıyorum. ama bunları saymadan önce, böylesi bir dönemde, bahsettiğimiz bu onurlu duruşun ve bu duruşun ne kadar değerli olduğunun altı çizilmeli.

  bu serzenişin en acı ifadesi de "devamlı konuşuyorlar bir icraat yok"

  bu dönemde bu şekilde konuşabilen ve böylesi bir duruşu sergileyebilen kaç kurum, kaç kişi var bir bakın. hele de spor dünyasında. insaflı ve vicdanlı olmak lazım.

  kaldı ki bu yönetim basketbolda final maçına çıkmayarak, bu ülkede hiç kimsenin cesaret edemediği ve edemeyeceği bir eyleme imza atmıştır. 17 haziran duruşu'nun ve başkanın diğer söylemlerinin etkisizliğinin en büyük sebebi yeri geldiğinde bol keseden atan ama bu söylemlere bugüne kadar sahip çıkamamış taraftardır.

  başkanın yaptığı konuşmaların ve eylemlerin, karşı durduğu zihniyetin esir aldığı devlet kurumlarında, federasyonlarda ve medyada bir karşılığı olmayacağı zaten belli. bu eylemlerin ve konuşmaların karşılık bulacağı ve harekete geçireceği, daha doğrusu harekete geçirmesi gereken kitle 30 milyonluk galatasaray taraftarı.

  iğneyi başkasına çuvaldızı kendimize..17 haziran gibi bir kararı alan yönetimin arkasında hangi taraftar grubu olsa o basketbol federasyonunu turgay demirel'in başına yıkardı. yönetim, türk spor tarihini geçtim belki de dünya spor tarihinde bir ilke imza attı ve isyan niteliğinde bir eylemle bir final maçına çıkmadı. peki taraftar ne yaptı? böylesi bir kararın ardından düzgün bir organizasyonla yaptığı bir tane eylem var mı? yüzbinlerce galatasaray taraftarı federasyona yürüyüş mü yaptı? ya da tüm avrupa'da tüm dünya'da ses getirecek bir mail organizasyonu mu yaptı?

  dürüst olalım; yönetime kızıyoruz ama biz onların yaptığının yarısını yapamadık bugüne kadar. tabi bunda ultraslan gibi bir oluşuma sahip olmamızın da payı büyük.

  ünal aysal'ın duruşunun ve söylemlerinin arkasında duracak sağlam ve operasyonel bir taraftar grubumuz olsaydı her şey çok daha başka olabilirdi.

  bu arada taraftar uzun zaman sonra ilk kez takıma destek olmak adına 13 eylül'de bir organizasyon gerçekleştiriyor. umarım bu sefer herkesin sahip çıktığı ve ses getirecek bir eylem olur.
 • 5736
  her fatih terim tartışmasında konuyla ilgisi olsun olmasın ismi zikredilen kişi. "bir saattir konuşuyoruz hala ünal aysal demedik" noktasına geldik. bunun özellikle de fatih terim'i hala çok seven insanlar tarafından yapılması durumu daha da garip kılıyor. bana göre durum bir nevi hedef saptırma ya da algı yönetimi.

  - fatih terim milli takımı seçti, daha dün hakkında atıp tuttuğu şikecilere kader ortağı oldu.

  + madem öyle, o zaman ünal aysal onu niye milli takıma yolladı? (çünkü fatih terim kendi otokontrolü olmayan bir cisim, git deyince gidiyor, mesela ünal aysal istese fatih terim'i sahra çölü deve milli takımına top toplayıcı bile yapardı ama merhametliymiş, tff saflarına iteledi)

  - fatih terim'in şu şu hatası var...

  + imparatora gelene kadar önce ünal aysal'a bak. (ünal aysal tüm parasını kumarda batırmış şarapçı bir fenerbahçeli olsa dahi fatih terim'in yanlışları aklanmaz)

  o zaman açık açık yazayım da sonra yazmadı demesinler, ünal aysal başkan dahi olsa benim için en nihayetinde galatasaraylı şirin bir ihtiyardır. yarın taksim'de galatasaray bayrağı yakıp raul meireles formasıyla halay çekse bile tepkim en fazla "cool story bro" ya da "aha delirdi" kadar olur ama fatih terim'in yaşattığı ya da yaşatacağı en ufak bir hayal kırıklığı bile çok yıkıcıdır çünkü o imparator, o baba, o efsane... haliyle insan sevdiğine daha çok kızar, kalbini de en çok sevdiği kırar.

  ünal aysal konumuz değil. duygusal açıdan çok umursadığım bir şahıs da değil. hatalarını oturup medenice konuşuruz ama salya sümük ağlama ve perişan olma noktasına bizi sadece fatih terim getirir.
 • 5739
  sadece tüpçü ile mücadele etse ve tüpçüyü deviremezse o zaman ne deseler hak veririm ama ünal başkan ve galatasaray camiası dört taraftan sırtlanlarla çevrilmiş vaziyette. dost bildiğimiz aslan bile sırtlanlarla bir olmuş bize saldırıyor.

  ünal başkan ve camiamız sırtlan sürüsünün içinde kalmış bir aslan gibi şu an da. biz taraftarlar bunun bilincinde olmalıyız. birini öldürmeden diğeri saldırıyor. şu ana kadarda çok iyi dayandı çünkü fikri hür vicdanı hür bir galatasaray'lıdır ünal başkan. hataları olsada bir aslan gibi dik duruyor.
 • 5741
  öncelikle damgalanmamak adına son 1 senedir terim i sevmiyorum. bu durumda aysalcı oluyorum sanırım. ama ondan de değilim.

  gelelim asıl konuya. bundan önceki tüm oyunları sineye çektik. hep susan, adil olmaya çalışan, doğruyu savunan olduk. bu konuda galatasaraylı olduğumuz için gurur duyduk.

  fakat gel gör ki biz sustukça tokat yiyoruz. hiç etkinliğimiz kalmadı. bir gücümüz, yaptırımımız kalmadı. bunda suçlu olan yönetimdir, en çok da başkandır.

  eğer tahkim utanmadan bu cezaları verebiliyorsa, bize üvey evlat muamelesi yapabiliyorsa kimse ünal başkan bu klübün en iyi yoneticilerindendir diye masal okumasın. yöneticilik sadece sportif anlamda olmaz. klübün haklarını koruman gerekir. bunu nasıl yaptığı onu ilgilendirir.

  yapamıyorsa yapabilecek birilerine teslim etme zamanı geldi de geçiyor bile. bize sürekli art niyet ile haksızlık yapılmasından yıldı bu taraftar. haklarımızı koru artık.
 • 5742
  el öptürmüştür*

  önce: http://www.cumhuriyet.com.tr/...in_yeni_tutkusu.html

  --- alıntı ---
  ünal aysal'ın yeni tutkusu

  son dönemdeki çıkışları ile medya ve kamuoyunda gündem yaratan galatasaray kulübü başkanı ünal aysal, şimdi de boksa merak sardı

  sarı-kırmızılı ekibin patronu, bugün ataköy ahmet cömert spor salonu'ndaki 24. ahmet cömert boks turnuvası finallerini izleyecek.

  saat 14.00'te başlayacak finallere yöneticilerle gidecek olan aysal'a vali hüseyin avni mutlu da eşlik edecek.
  --- alıntı ---

  daha sonra: http://www.cumhuriyet.com.tr/...nal_Aysal_takti.html

  --- alıntı ---

  fenerbahçeli boksöre madalyasını ünal aysal taktı

  galatasaray başkanı ünal aysal, fenerbahçeli boksöre madalya taktı. uluslararası ahmet cömert boks turnuvası’nda şampiyon olan hakan doğan, altın madalyasını aysal'dan aldı ve galatasaray başkanının elini öptü.

  istanbul'da devam eden 29. uluslararası ahmet cömert boks turnuvası’nda ilginç bir sahne yaşandı.

  turnuvada 60 kiloda şampiyon olan fenerbahçeli boksör hakan doğan'ın madalyasını galatasaray kulübü başkanı ünal aysal taktı.

  aysal, ahmet cömert spor salonu'nda düzenlenen turnuvada final karşılaşmalarını takip etti. 60 kilo finalinde fenerbahçe kulübü’nün boksörü hakan doğan, rakibini yenerek şampiyon oldu. milli boksöre madalyasını galatasaray başkanı taktı. hakan doğan'in madalyasını aldığı sırada aysal'ın elini öpmesi de dikkatlerden kaçmadı.

  ödül töreninden sonra basın mensuplarina açıklamada bulunan aysal, el öpme olayı için "onlarin hepsi evladım gibi" yorumunu yaptı. galatasaray başkanı, kulüp olarak boks şubesi açmayi planladıklarını da kaydetti.

  --- alıntı ---
 • 5750
  adnan polat zamanını hatırlıyorumda avrupa ligi takımı olmuştuk hani orada da pek birşey yapamıyorduk, aysal başkan çıtayı öyle yüksek tutuyor ki taraftar bile sapıtmış kendisinin ıslıklanması gerektiğini savunuyor hani dünü unutmuş, oha hadi lan derler adama.

  umarım en az 3 sene daha külübün başkanı olarak kalır ancak yeni yönetim kurulu ile.