• 5574
  nasıl bir "taraftar" topluluğu olduklarını anlayamadığım topluluktur. sorsanız galatasaray' ı en çok onlar sever ve galatasaray için onlar uğraşır.
  dünkü maçta bir kez daha gördük ki takımla falan alakaları yok. dakika 51 - 52 belhanda golü attı ve skor 3 - 1 oldu. golden sonra, sanki maç bitmişçesine hemen arabesk bir şarkıya başladılar. akabinde de gördük ki penaltı pozisyonu geldi. ama beyefendiler akıllanmadan 15 dk falan arabesk şarkı söylediler.

  (bkz: 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı)
 • 5575
  tezahüratları kendisi için değil takım için ve takıma itici güç oluşturup rakibi boğmak için yapması gereken taraftar oluşumu.

  maç içerisinde 2 farklı galip olunan skorlar galatasaray taraftarının tatmin olmaması ve gevşememesi gereken skorlardır. bunun en yakın örnekleri bu sezon 2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçı, 8 aralık 2018 galatasaray çaykur rizespor maçı ve 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçıdır.

  fenerbahçe maçında 2 farkta oley çekildi, rize maçında da 2-0 yakalanınca 60.dakikada telefon ışıkları falan çıktı anlamsız bir şekilde. trabzon maçında da skor 3-1'e gelince başladı bir arabesk türkü. stadın yarısı trabzon atak yaparken ıslık çalmaya rakibi etkilemeye çalışırken kale arkası arabesk peşindeydi.

  tribünde bütünlüğü sağlamamız, rakipleri baskı altına almada ve takımımızın 2 farklı skorları 3'e, 4'e taşımamızı sağlamada önemli bir husus olduğu idrak edilmeli.
 • 5576
  hem dinci hem içici, hem modern hem arabeskçi, futboldan uzak türkiyenin belki de en büyük taraftar toplumu. tribünlerde vakit geçirmiş arkadaşlar durumu biliyorlar zaten. alpaslan dikmen vefaat ettiğinden sonra iktidar savaşını faşistlere kaptırmıştır. evet alpaslan da ülkücüydü ama galatasaray ile siyaseti birbirine karıştırmazdi.

  bunlar ise biraz mafya oynasın, örgütlensin ve küçük insanlar kendilerini büyük hissetsin diye uğraşan bir toplum örgütü oldu.

  yazık.