• 3
  seyirci değil .........t a r a f t a r...
  bayramda değil.....k a r a g ü n d e...
  moda için değil.......f o r m a için...
  kupa için değil.......a r m a için...
  hava için değil.......s e v d a için...
  90 dakika değil......ö m ü r b o y u..
  yalanla değil..........k a n ı y l a...
  ayrı ayrı değil........o m u z o m u z a...
  şerefsizce değil......o n u r l a...
  utanarak değil........g u r u r l a..
  eğilerek değil..........d i m d i k...
  sefada değil............c e f a d a...
  koltukta değil...........b e t o n d a...
  minderde değil..........ç a m u r d a...
  skorda değil.............v e f a d a...
  bazen değil..............h e r m a ç t a...
  yuhlayan değil.......... a l k ı ş l a y a n...
  oturan değil............. z ı p l a y a n...
  köstekle değil............d e s t e k l e ...
  puroyla değil.............a t k ı y l a...
  çekirdekle değil.........b a y r a k l a...
  muhabbetle değil........t e z a h ü r a t l a
  kendine değil.............c i m b o m ’ a...
  söverek değil............ t a p a r a k...
  ihanetle değil............ s a d a k a t l e...
  zaferde değil.............h e z i m e t t e...
  şampiyonken değil.....h a s r e t k e n...
  görüntüde değil......... ö l ü m ü n e...
  g a l a t a s a r a y 'a
  bağlı yaşayanlara.... u l t r a s l a n... denir !..
 • 4
  manifestosu :

  ultraslan taraftar grubu, felsefesinde ve çalışmalarında kendisine rehberlik eden aşağıdaki taleplerin her zaman takipçisi olacağını kamuoyuna duyurur.

  - tüm lig maçları, tüm sezon boyunca aynı gün ve aynı zamanda oynanmalıdır.

  - tüketimin yaygınlaştırılması amacıyla yayıncı tv kuruluşlarının öngördüğü sistem değiştirilmeli ve eski günlerde olduğu gibi futbolun zevki ve heyecanı, sıradanlaştırılmadan en üst düzeyde keyifle yaşanmalıdır.

  - türkiye kupası kuralarına ilk kademeden itibaren tüm takımlar katılmalıdır. böylece, büyük takımlarla küçük takımlar eşleşebilecek ve futbol sevgisi, zevki ve heyecanı türkiye'nin her yerine taşınabilecektir.

  - futbol takımı formalarının birer araba markası gibi reklamlaştırılması engellenmelidir. her takımın kendi klasik forması korunmalı, her sezon abartılı "tasarım" gariplikleriyle semboller zedelenmemelidir.

  - takım formalarında, futbolcu isimlerinin yazılması uygulamasına son verilmelidir. futbolu güzelleştiren en önemli unsur, bir takım oyunu olmasındadır. taraftar açısından önemli olan, takımının formasının sahaya çıkmasıdır. isimsiz forma, günümüz futbol endüstrisinin dayattığı ve pohpohladığı yıldız futbolcuların takımlarının önüne geçmelerine karşı duruşun sembolik anlatımıdır.

  - aynı şehrin takımları arasındaki maçlarda, ev sahibi takımlar, misafir takım seyircilerine tribünlerinin yarısını, hiç olmazsa tek bir kale arkası tribününü tahsis etmelidir. stadyumlarda ve istanbul derbilerinde, yıllarca varolan ve oynanan futbolun heyecanını, zevkini artıran bu uygulamaya geri dönülmelidir.

  - bilet fiyatları, türkiye koşulları göz önüne alınarak saptanmalı, açık tribün biletleri her zaman ucuz tutulmalıdır. futbolun sadece varlıklı insanların seyredebileceği bir etkinliğe doğru sürükleyen pahalı bilet uygulamalarına son verilmeli ve bu sporun halkın tek eğlencesi olduğu unutulmamalıdır.

  - stad giriş kapıları artırılmalıdır. taraftarlara bir koyun sürüsü muamelesi yapılırcasına çok az sayıda kapıdan giriş ve çıkış yapılması engellenmeli, stad mimarileri buna uygun olarak hemen değiştirilmelidir.

  - stad içinde emniyet görevlisi olmamalıdır. emniyet güçleri, görevlerini yaparken, taraftarların coşkusunu ve desteğini engellememelidir.

  - kombine bilet uygulaması'nda taraftarların talepleri mutlaka göz önüne alınmalıdır. farklı taraftar özellikleri dikkate alınmalı, taraftar gruplarıyla işbirliği yapılarak, farklı özelliklerin bir arada aynı tribünde yer alması engellenmelidir. kombine bilet ücretleri fahiş fiyatlarda tutulmamalı, mutlaka taksitlendirilmelidir.

  - kulüplerin bünyesinde "taraftarlarla ilişkilerden ve koordinasyondan sorumlu" bir yöneticinin idaresinde bir bölüm oluşturulmalıdır. özellikle tribün organizasyonlarının düzenlenmesi konusunda, stadyum içi dahil olmak üzere taraftar grupları ve kulüp arasında resmi ve düzenli bir ilişki ağı oluşturulmalıdır.
 • 12
  sevgili alpaslan abimizin önderliğinde antalyada ilk adımını attığımız oluşum
  devre arası kampında antalyada oynanan bir maçtan evvel telefon trafiği sonucunda son anda hazırladığımız antalya ultraslan pankartı ve yağmurlu bir gün olması sebebiyle tribunde bağıran 20 kadar kişiyle başladığımız(antalya için), şimdi büyüyen ve kabına sığmayan,üyesi olmaktan herdaim onur duyduğum oluşum.
  ruhun şad olsun abi.
 • 14
  internet sitesindeki forumuna girebilmek için, tc kimlik no, açık adres, telefon, ad soyad gibi (meslek hariç) bilgilerin vermesi zorunda olduğu oluşum. zira eski forumda birçok kişi valiye ve emniyet müdürüne bol kepçeden sallamıştır. her ne kadar bu mesajlar silinsede iş işten geçmiştir. forum yöneticilerinden bazıları emniyette ifade vermek durumunda kalmışlardır. böyle bir sisteme geçiş sebebi budur. ayrıca diğer taraftar sitelerinde de bu uygulamaya rastlanmaktadır.**

  son olarak sitelerinde şöyle bir protesto vardır.

  http://www.ultraslan.com/...r/08-09/protesto.gif

  büyük galatasaray taraftarı,

  bizlere yıllardır kadıköy mağlubiyeti yaşatan futbolcularımıza, teknik ekibimize ve yönetimimize karşı tavrımızı bugün ki ( 13.11.2008 ) kayserispor maçından önce futbolcularımızı tribünlere çağırmayarak ve maçın ilk beş dakikasın da oturma eylemi yaparak sessiz bir şekilde protesto ettik. protestoya katılan ve daha sonra susmayarak takımımıza gerekli desteği veren bütün taraftarlarımıza teşekkür ederiz.

  futbolcularımıza, teknik ekibimize ve yönetimimize buradan bir kez daha sesleniyoruz;

  oynadığımız maç herhangi bir lig maçından ibaret olabilir ama ezeli rekabetin önemini anlayın. bu maçların onur savaşı olduğunu ve fenerbahçe�nin bizim en büyük rakibimiz olduğunu asla unutmayın.

  inşallah bizlere bir mağlubiyet daha yaşatmayarak şampiyon olup kendinizi affettirirsiniz.

  her zaman olduğu gibi sonuna kadar takımımızın arkasındayız ve arkasında olmaya devam edeceğiz.

  yaşasın galatasaray
  yaşasın bağımsız ultraslan

  sebahattin şirin
  yılmaz tutuş
 • 18
  web sitesine bir türlü üye olamadığım oluşumdur. "ücretisiz maille üye olamamak" ne demek anlamadım ki?

  - şirket maili veremiyorum, çünkü, yurt dışındayım.
  - gsm maili de veremiyorum, bkz: md.1
  - okul maili de veremiyorum, okul hayatı biteli yıllar oldu.

  üye olmayın diyorsanız ayrı mesele. anlamadım bir türlü, gerçekten.
 • 23
  barış abimizi unutmayıp kralımızı unutanlardan.

  gerçi bir tek resmi sitemiz hatırlamış sağolsun. site girişinde olmasa da içerik de bari var resmi sitede. ama ultraslan bir doğum günü mesajı bile yayınlamamış metin oktay için. söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil ama, neyse...