aynı isimdeki diğer başlıklar:
 • 6278
  hiç bir yetkisi olmayıp her şeye karışmayı görev bilen taraftar oluşumu. eskiden adlarını yaptırdıkları kütüphaneler ve kıyafet, erzak bağışları ile duyardık. dursun özbek dönemindeki “sucuk ekmek” olayından sonra bomboş açıklamalar ile gündeme gelmeye başladılar ve o şekil devam ediyorlar. oysa ultraslan desibel rekoru kıran, türkiye’deki tartışmasız en iyi kareografileri yapan oluşumdu. nerden nereye...

  hazır tribünler kapalı iken arabesk besteleri yerine daha coşkulu besteler hazırlamaları dileğiyle.
 • 6279
  tribünde hayvan gibi atmosferler oluşturulan günlerde 80'lerde, 90'larda ultraslan mı varmış? galatasaray kapalısı, eski açık'ı sadece bunlardan mı ibaretmiş?

  ali sami yen, ultraslan yokken de cehennemdi.

  iyi bir amaçla, iyi niyetle kuruldular. hizmet de etmişlerdir galatasaray'a eyvallah ama bir avuç üst kadronun kaymağını hatta sucuk ekmeğini yediği, kişisel çıkar ve rantlar için kullanılan, kendini kullandıran bir oluşum oldular artık.

  öyle çabamızın adı galatasaray falan değil yani artık.

  dursun aydın özbek yönetimi döneminde herkes tanıdı kendilerini. sonrasında fatih terim, mustafa cengiz ve 2 şampiyonluk gelirken katkıları olmuştur ama galatasaray taraftarını falan temsil etmiyorlar. bugün ellerini tribünden çeksinler, biz kendi kendimize de bağırırız. deplasmana da gideriz, o illerdeki taraftarlar da belki bu sayede maça gidebilir.

  ulan bir deplasman yapalım diyoruz, ultraslan'dan adam bulmadan bilet alamıyorsun?

  bilet parasına ek otobüs parası(?) ödemek zorundasın bir de en az, kara borsanın başka şekli.

  fikri hür vicdanı hür desem o da değiller, aksine tamamen biatçılar. hem de güce, paraya göre değişen cinsten...

  hele hele fatih terim'i istifaya davet edecek son taraftar sizsiniz!

  eski başkanların, olası adayların, camiayı dizayn etmeye çalışanların, mafya babalarının ayakçısı olmayın bir zahmet?!

  neyse beyler son bir hizmet, son...

  (bkz: ultraslan'ın kendisini lağvetmesi)
 • 6281
  bu gereksiz oluşumun üyesiyim diyenleri stada almayacak olan bir başkan adayına güvenim ve desteğim sonsuz olacaktır. adamların kendine ait logoları var, kendilerine ait ürünleri var. gs store'da satılan ürünleri kullanmak yerine kendi ürünlerini kullanıyorlar. kazanan galatasaray olmuyor.

  tamamı ile tribün zorbalığı. sırf bunların zorbalıklarını çekemediğinden kale arkası tribününe gidemiyor insanlar. dahası yetmezmiş gibi deplasmanlara da gidip, yine aynı şeyleri yapıyorlar.

  sanki bana deplasmana gitmeseniz tribünleri dolduracak galatasaray taraftarı yok. bunu bir de romantik romantik anlatırlar ortamlarda. otobüs motobüs diyip, reislerden bahsederler. sucuk mucuk da yerler.

  mesele galatasaray'ı desteklemek mi yoksa deplasman ayağına kendinize haftasonu eğlencesi çıkartmak mı belli değil. gelme deplasmana kardeşim, türkiye'nin her şehrinde galatasaray'a ayrılmış olan bilet tükenir merak etme sen. o dediğiniz deplasman hikayeleri anadolu takımları için doğru, sizinkisi otobüste ağlak şarkılar söyleyip, aralarda sucuk yemekten ibaret.
 • 6282
  (bkz: senin neren ultras lan)

  yok olup bitmesi gereken sucukspor. bunları yıllardır kimse sevmediği, zaten stat içinde organize de olamadıkları için 10 yıldır istisnalar hariç maç genelinde 1000 kişi falan bağrır dururlar. 50-100 kişi falan zaten sürekli “bağırın laaan “ deyip setlerde reisçilik oynar.

  ne sokakta, ne üniversitelerde sizi kendinizden başka kimse sevmiyor. bitin be.
 • 6285
  açıkcası organize olan taraftar birliklerinin kulüplere yön verdiğini ingilteredeki pek çok kulüpte görüyoruz bu sebeple ultraslan'ın da kendisini yöneticiler-teknik ekip-futbolculardan sonra dördüncü bir güç olarak görmeleri kadar doğal bir durum yok. bu sebeple fatih terimi pekala istifaya da davet edebilirler fakat sorun şu ki ultraslan artık kurulduğu yıllardaki kadar kapsayıcı değil ve dahası pek çok taraftarın tepkisini çeker hale geldi. ultraslan grubunun kuruluş amacı tüm galatasaray taraftarlarını tek bir çatı altında toplamaktı ve bu şekiilde birlikte hareket edebilmekti ama artık öyle bir misyon güttüklerini düşünmüyorum. bence il ve ilçelerdeki resmi taraftar dernekleri bir araya gelerek ultraslan yönetiminde yer almaya çalışmalı veya daha kapsayıcı yeni bir taraftar grubu organize etmeli.
 • 6286
  ölüm varmış korku varmış, başarılar gelir geçer, öyle şeyler yaşattın ki uğruna ölmeye değer, imparator fatih terim, bir günde kral olmadık vs vs bestelerinin sahibi...

  biz şimdi bunları söylerken nasıl samimi olduklarına inanıp o temiz duygulara kapılacağız, demek hepsi başarı uğrunaymış. terim'den sonra birkaç sene daha kötü gidersek içinizden birileri galatasaray'ı da bırakıp eski takımına döner belki. belki de hayırlısı olan budur.

  https://youtu.be/eDqLXuax6go
  yazıklar olsun.
 • 6288
  konu sadece kendine ait ürünleri vs olması olsaydı keşke. türk futbolunda yıllardır süregelen bir sorun bu taraftar grupları.

  ergenlik döneminde içinde bulunduğum için doğruyu daha net görebiliyorum.
  içerde dışarıda hiçbir maça biletli girmezler. deplasman yolculuklarına kadar biletleri sağlanır. bu durumu şu şekilde legalize etmişler; arkadaş biz branş ayırt etmeden kimsenin gitmediği maçlara gidiyoruz. tribünde takıma destek oluyoruz, eğer biz olmazsak takımın itici gücü olmaz dolayısıyla sen benim biletimi sağlamak zorundasın.

  aklı başında bir yönetim der ki galatasaray sizin gibi çapulculardan çok daha iyi taraftar bulur. eğer bir branşın maçı boş kalıyorsa demek ki kalması gerekiyor, çünkü o branşa ilgi yok demektir bu. galatasaray'ın her branş maçları tıklım tıklım dolmak zorunda değil, arz talep dengesi denen bir şey var. voleybol futboldan az izleniyor ve az seyirci olması gayet normal. kaldı ki bu arkadaşlar voleybol maçına da kaç kişi gidiyorlar, gidip ne bok yiyorlar ayrı bir tartışma konusu. basketbola geliyor da ne oluyor? kulübün en büyük basketbol efsanesini harcadılar. çok üzücü ama gerçek. (ataman'ın da o dönem hataları oldu ismail şenol'u savunmak gibi. ancak bu onun biletini ultraslan denen çapulcuların kesebileceği anlamına gelmiyor.)

  şimdi hadi yukarıdaki maddeyi bir şekilde yedirdin diyelim, tamam bu adamlara hadi bilet de verilsin, deplasman otobüsü de çekilsin. bunlar ne yapıyor bu biletleri sizce? hani kendilerini biz içerde dışarda her branşta bizler maça gitmezken bu arkadaşlar maça gidiyor diye savunuyorlardı ya. gidin bir takip edin bakalım büyük maçlarda yönetimin bunlara indirdiği bedava biletleri bunlar ne yapıyor? karaborsa. hem de bunu kim yapıyor? bunların "abi" dedikleri herifler. insanlar zamanında isyan etti. bakın tribün reisi dediğiniz adamlar bilet indirip karaborsada satıyor diye, bunlar çıkıp dedi ki ispat edin gerekeni yapalım. herkes elindeki yazışmaları döktü ortaya, şu beyaz şapkalı abilerinin her türlü karaborsa işine girip çıktığını ispat eden, sonra ne oldu? konunun üstü kapatıldı. böyle diyince şöyle anlaşılıyor, beyaz şapkalı abileri bir daha karaborsa işine girmedi, konuyu kapattılar. tam tersine herif ne yapıyorsa aynı şekilde yapmaya devam etti ancak konunun üzeri kapatıldı, konuşanlar da susturuldu.

  ulan ey yönetim, uyuyor musun? utanmadan bağış istiyorsun bir de taraftardan. şu adamlara yıllık verdiğiniz bütçeyi kesseniz ciddi gelir kapısı yaratılır kulübe. senin 100 liraya sattığın maç biletini adam senden bedavaya alıp 500 liraya satıyor. hey gidi hey.

  aziz yıldırım'ı seversin sevmezsin ama genç fenerbahçelilere yaptığı radikal çıkışla son yıllarda hiçbir türk spor kulübü başkanın yapmadığı işi yaptı. gfb'yi siliyordu neredeyse tribünden, yok olmuştu adamlar. koçun gelişi ile canlandı tekrar, onlarda da aynı kanser kitle var. beşiktaş'ta da var. bir aziz yıldırım çıktı yıllar içinde bir de ünal aysal. (ki ünal aysal'ınki çok da radikal bir çıkış sayılmaz, avrupa deplasman biletlerini çözmedi sadece bu çapulculara.)

  her bokta ayrıcalık isteyen, galatasaray içinde kendi özel alt kitlesini oluşturan galatasaray lisesi bu duruma niye sessiz kalıyor? liseli başkanlar da bu adamlarla aynı masaya oturuyor.

  kim gelecekse gelsin, umrumda değil. isterse dursun özbek gelsin, daha iyi bir futbol iklimi için (sadece galatasaray ve ultraslan adına konuşmuyorum.) genç fenerbahçeliler, çarşı, ultraslan'ın kulüplerin ortak hareketiyle tribünlerden silinmesi gerekiyor.

  bunları tribünden yok edin, çok zor değil. 300-400 kişi varlar içeride. yemini, suyunu kes tv'den bile izlemez bunlar galatasaray maçını, 2 seneye yok olur giderler. 300-400 çapulcu için milyonların kullanacağı passolig getiriyorsun ondan sonra bu herifleri yok etmek yerine. bunları yok etsen bambaşka bir spor iklimi için ilk adım olur mesela.

  bir de ah be alpaslan abi tayfası var, ona da çok ufak değineceğim. alpaslan dikmen yaşıyor olsaydı da şu anki görüntüden farklı bir manzara olmayacağına tüm benliğinizle emin olabilirsiniz. alpaslan dikmen bu grubun eli yüzü düzgün, oturmasını kalkmasını, konuşmasını bilen bir üyesiydi. saygı duyulurdu ama grup içerisinde sözü geçen ve daha çok saygı duyulan bir sürü adam var. ancak bu adamlar tam anlamıyla çapulcu ve konuşmayı bilmeyen hanzolar olduğu için medyatik yerlerde alpaslan dikmen ön plana çıkardı, o konuşurdu. bundan dolayı çok farklı bir konumu varmış gibi geliyor insanlara ama maalesef öyle değil işin aslı. alpaslan dikmen yaşasa da bugünleri yaşayacaktık.

  yeni yönetimde (kim olursa olsun) bunları yok edeceğini vaat eden kimse onu destekleyeceğim bir taraftar olarak.
 • 6289
  fatih hoca'yı biz de eleştiriyoruz hatta bazen dozunu bile kaçırabiliyoruz ancak sevgimi saygımızı gözeterek yapıyoruz. siz kim oluyorsunuz da kanaat önderi gibi çıkıp yok fatih hoca bırakmalı diyebiliyorsunuz? kimsiniz siz yani? hoşt ulan derler!

  içindeki kendini bilen, takıma destek olmak için tertemiz duygularla bunların bünyesinde olanları (genelde ua üni tarafı tabii) tenzih ederek söylüyorum madde çekmekten kafaları bir milyon ne yaptığını bilmeden dolaşan zibidi tayfasından başka bir şey değiller. biatçı kültürün iliklerine kadar işlendiği bok çukuru resmen. appiiii, reyiiiiiz, eya eyaaa eyaaaa diye diye beyinleri sulanmış bir grup.

  kendi taraftarına bile sırf istediklerine karşı geldi diye tekken 10 kişi çullanacak kadar haysiyetsiz kişilerden oluşur ayrıca bu densizler. kim daha fazla sucuk verse o yöne yol alacak kişilerden ne bekliyorsak zaten. ergin hoca zamanında bunların ne bok olduğunu görüp az bile söylemişti.

  bunlar galatasaray'ın taraftarı değil, paranın taraftarıdır. aziz yıldırım'a tek hak verdiğim nokta zamanında 'paralı köpekler' lafını kullanmasıydı. dalgasını çok geçtik ancak bizde de durum pek farklı değil.

  azalarak değil hemen şimdi yok olmaları ümidiyle.

  edit: ha bir de unutmuşum, maçlar seyircili oynanırken tam takımın ateşlenmeye ihtiyacı olduğunda veya 1-0 yenik durumdayken daha dakika 70'leri gösterirken arabeske bağlayıp takımı uyutan ninniler söylediklerini belirtmeyi unutmuşum. o an bunu yapanların kafalarına tek tek kürekle zonk diye geçiresim geliyor.
 • 6290
  kendilerine sormak isterim; takim pandemi basindan bu yana taraftar destegini mumla ararken ne yapabilmistir? ben anlamiyorum bir organizasyon, bir kargo firmasi ile floryaya taraftarin kendi imzaladigi atkilari yollamak cok klas hareket olmaz miydi? atiyorum stadda koltuklarin uzerine pankart vs herhangi bir sey yerlestirmek de etkili olmaz miydi? yoneticilerinin amaci takima destek olmak midir? bunu sorgulayalim hep birlikte.
 • 6292
  bir türkiye klasiği olarak, vurmanın kolay olduğu zamanda çoğunluk tarafından vurulan sucuk ekmekçi, beleş biletçi, şımarık, mafyatik, biatçı, her daim güçlünün yanında olan galatasaray taraftar grubu.

  milli eğitim bakanı olsam, tüm okullarda sabah ilk dersi sadece 'sarı öküz' hikayesine ayırırdım. anlamıyorum, ultraslan'dan ne bekliyordunuz ki?
 • 6294
  fatih terim'le devam etmek istediğini beyan eden bir başkan adayı tarafından mamalandığına yemin edebileceğim ama bunu ispatlayamayacağım oluşum.

  kendileriyle birçok maça gittim, birçok kez organizasyonları içinde bulundum ama herkesin de dediği gibi, bu tamamen zorunluluktandı. her yeri esir almış durumdalar! bilet için, deplasman için ya da herhangi başka bir şey için neredeyse son sözün sahipleri de bu arkadaşlar. kendilerinden icazet alınmadan, ali sami yen arena'da sosisli almak bile çok zor artık.

  başa gelecek olan yeni başkan kendilerine dokunamaz ama bizimki de bir umut işte...
 • 6295
  kendilerini galatasaray spor kulübünün verdiği, vereceği kararlarda etkili konuma getirmek istiyorlar. ya siz kimsiniz, hangi sıfatla, hangi yetki veya sorumlulukla kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz. eleştir olsun bitsin, ona kimse bişey demez zaten. ama bir karar verici veya yönlendirici gibi hoca istifa etsin ne demek. bir de bunların lideri var, tarikatçı, mafya yamağı, kendine reis dedirten. neymiş efendim, bu sene şampiyon olursak bu fikirlerinden vazgeçerlermiş. ulan hani başarılar gelir geçer, asaletin bize yeterdi. hani bir günde kral olmadık, bir günde tahttan inmezdik.
  galatasaray 100 yıl şampiyon olmasın, gerçek taraftarda ki bu sevgi böyle bir sevgi. ama sizin gibiler için sevgi eşittir, karaborsa, bedava bilet, bedava sucuk ekmek.
  çekin ellerinizi galatasaray'ın üzerinden.
 • 6297
  hani, beş para etmez denir ya, işte ultraslan denen bu güruhun değeri budur. ultraslan maalesef, güç kimdeyse ona yanaşan, omurgasız, yobaz bir oluşum haline gelmiştir. bu ve bunun gibi taraftar grupları yüzünden insanlar futboldan soğudu.

  beleş biletler sayesinde kulüpleri soymaları da cabası. tabi yönetim destekçisi olmalarından dolayı, hangi yönetim gelirse gelsin, bu oluşumların ipini elinde tutmak işlerine geliyor. çünkü sıkıştıkları zaman hemen bu taraftar gruplarını kullanıyorlar algı yaratmak için.

  umarım tüm taraftar gruplarından kurtulmuş bir kulüp olabiliriz en yakın zamanda.
 • 6298
  zamanında ergin ataman'ın çeşitli oyunlarla galatasaray'dan koparılmasında kullanılan maşa topluluk. benim nazaromda asla galatasaray'a yakışmıyorlar ve galatasaray'ı temsil etmiyorlar. "gayemiz galatasaray" deyip yapılan koreografi ve pankartlarda galatasaray armasından daha büyük ultraslan arması koyarlar. şimdi de fatih terim'in galatasaray'dan koparılmasında kullanılan maşa rolündeler. ben de eleştiriyorum fatih terim'i ve sene sonunda kesinlikle bırakmasını istiyorum. çünkü oynattığı oyunun ve demeçlerinin katlanılacak tarafı kalmadı. fakat bu süreçte bu çeşitli adamların kullan-at rolündeki maşaların ve onların demeçlerinin payı olursa işte o zaman bunu kabullenemem. zamanında aziz yıldırım'ın gfb'ye yaptığı gibi gelecek başkanın da öyle davranması ve taraftarlar stada alındığı zaman kesinlikle bu oluşumun stada alınmaması gereklidir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın