• 1
  25 ağustos 2020 paok beşiktaş maçını izleyemedim işim vardı. yarım saattir sosyal medyada dolaşıyorum. arkadaş ben anlamıyorum; bu beşiktaş'ın 3 yemesi, bu kadar pozisyon vermesi, kötü oynaması falan çok değişik bir şey mi? sanki çok anormal bir şeymiş gibi twitler görüyorum, yorumlar okuyorum.

  türkiye'deki bu algı gerçekten beni çok irite ediyor. bu adamlar 2016 ve 2017 haricinde avrupa'da doğru dürüst başarı elde edememiş bir kulüp yapısına sahipler zaten. öyle bir hava var ki sanki beşiktaş avrupa'da sürekli başarılar elde ediyor, sanki sürekli puan topluyor, sanki sürekli avrupa'da gedikli haline gelen bir takım. bu adamlar 2 senedir uefa avrupa ligi'nde gruplardan çıkamayıp lige dönüyorlar arkadaşlar. 2018-2019 sezonu hadi neyse ama 2019-2020 sezonunda resmen rezil oldular. biz real'li psg'li grupta 13 gol yerken bu adamlar şu an adını bile hatırlayamadığım takımlardan 14 gol yediler. yani bu adamlar için avrupa'da başarısızlık olağan bir şey. şenol güneş ve fikret orman'ın getirdiği çok iyi oyuncular(talisca, adriano, aboubakar...) sayesinde 2 sene başarılı oldular diye kendilerini avrupa fatihi sandılar, bir de bu algıyı türkiye'nin birçok futbolseverine yedirdiler.

  velhasıl beşiktaş'ın avrupa'da bugün ve 2 sezondur başarısız olması gayet olağan bir şey. buradaki sorun, 2 senelik tarihleri olan bir kulübün taraftarlarının sesinin bu kadar çok çıkması ve insanların da bu güruha inanması. umarım başarısızlıkları devam eder de sesleri 2015'teki hallerine döner.

  dipnot: ayrıca bu durumun adı sanırım post-truth'tu. bir renktaş öyle bir entry girmişti, bir yanlışı ne kadar çok söylersen artık o yanlış doğru olarak algılanmaya başlıyor. entry'i bulan birisi bana atarsa ekleyeyim.

  (bkz: #2740285)

  edit: riffidy aradığım entry'i buldu.
 • 2
  kesinlikle beşiktaş'lıların oyunlarına bırakılmaması gereken algıdır.
  tinerci, minerci diyoruz ama yalanı devamlı söyleye söyleye biz çok başarılıyız, galatasaray çok başarısız algısını yerleşitriyorlar. ekşi' ye falan bakın sürekli galatasaray'ı gömüyorlar, ülke puanını siz aşağı çekiyorsunuz falan diyorlar. siz 2 sezondur rezil rüsva oluyorsunuz uel'de. gelen geçen tokatlıyor sizi. şamar oğlanına döndünüz. 2016-2017 ve 2017-2018 sezonları haricindeki normal halinize döndünüz. oo beşiktaş paok'a yenildi ya nasıl olur beşiktaş'ım avrupa'da çok başarılı amaa falan diyorsunuz, şaşırmış gibi yapıyorsunuz. siz hep böyleydiniz be. utanmadan, kendinize bakmadan galatasaray'a laf etmek ne haddinize!
  bir de ülke puanı algısı yapıyor bunlar. bizim sayemizde ülke puanı yukarılarda ama galatasaray aşağılara çekiyor, bizim sayemizde şampiyonumuz şampiyonlar ligi'ne direkt katılıyor diyorlar. galatasaray'ın 2002 yılına kadar avrupa'da topladığı puanlar olmasaydı türkiye bu seviyelere gelebilir miydi? biz ülkemizi taa kaçıncı sıralardan alıp şampiyonlar ligi'ne direkt katılacak puana ve sıralamaya getirdik. siz buna sadece 2 sezonluk bir katkı yaptınız, ülkemizin o puanlarda tutunabilmesine yardım ettiniz. galatasaray'ın 2002'ye kadar ki o topladığı efsane puanlar olmasaydı, galatasaray ülkemizi alıp baya bi üst sıralara taşımasaydı sizin o 2 yıllık katkınız ülkemizi sıralamada bu seviyeye getirmeye yetmezdi. bu ülkeyi avrupa'da, dünyada hiçbiriniz galatasaray gibi temsil edemediniz, nankörlük yapmayın.