• 1
  her gün yüzümüze tokat gibi çarpan gerçek. futboldan başlayalım. bir ülke düşünün ki federasyon başkanı ülkenin tiranının yalakası, telefonda babası tirana gözyaşı dökmüş şahıs; yönetim kurulunda ne olduğu ortada olan i. melih'in oğlu; teknik direktörlüğünde paraya tapan, kendisini buralara getirmiş takımı anında satan ve hükümet yalakası parator; takımında rabiacı, tanısan iyi çocukçu küfürbaz kaptan ve eşrafına sahip bir ülke.

  lig takımlarında şikesi tescillenen ve alanen göze sokulan fakat hükümet ile ilişkileri sayesinde ceza almamış fenerbahçe ve küresel komploya inanmış taraftar grubu, ne yazık ki albayrak sağolsun kaçak bir sarayı ziyaret eden galatasaray, hükümetin örtülü ödeneğinden para giden trabzonspor, 1453 bilmem ne bjk adıyla peydahlanan cahil, rezil taraftar grubuna haiz beşiktaş, tek başına yeterli olan osmanlıspor, başakşehir ve kasımpaşaspor.

  passolig adı altında çalık'ın sahip olduğu a bank'a alanen peşkeş çekilen (ki sistemin kendisine hiçbir zaman karşı olmadım) taraftar kartı sistemi, yandaşlara yine peşkeş çekilen stat inşaatları.

  basketbolda tamamiyle saraya bağlı ve beni şahsen hayal kırıklığına uğratan federasyon başkanı ve dopingli eski süperstarına sahip, beğenirsin beğenmezsin ama türkiye'nin aktif en başarılı basketbolcusunun siyasi sebeplerle milli takıma alınmadığı bir ülke.

  olimpik sporlarda hemen hemen her alanında dopingli çıkan ama allah yardım etti gibi popüler açıklamalarla kapatılmış atletlere sahip bir ülke.

  her milli takım yenildiğinde oh olsun diyen, kutuplaşmış ve benim de içinde dahil olduğum grup.

  zaten spora olan ilgi geçen seneki seyirci ortalamalarıyla ortada olan ülke.

  teşekkürler türkiye.

  not: spordan ziyade futbol ile alakalı selahattin duman'ın yazdığı bir yazı var, kendisi duayen falan değildir ama ben beğenirim, eğlenceli yazar.

  http://sosyal.hurriyet.com.tr/...-acele-etme_30073895
 • 3
  türkiyede hangi il bakan çıkarırsa o ilin 2. ligde olan futbol takımı süper lige çıkar. hatta başbakan çıkarırsa amatör kümedeki ilçe takımı bile süperlige çıkar.

  konya davutoğlundan önce neredeydi
  kayseri takımları abdullah gülden önce neredeydi
  bülent arınç ilk başbakan yardımcısı seçilmeden önce manisa neredeydi
  kasımpaşa rte başbakan olmadan önce neredeydi(amatör küme)
  melih gökçek'in osmanlıspor'undan bahsetmeye hiç gerek yok. geçen sene çok takımın hakkı yendi osmanlıspor süper lige çıksın diye
  eskişehirspor kemal unakıtan maliye bakanı olmadan önce neredeydi. yuh eskişehirspor da mı diyeceksiniz. evet. kemal unakıtan az şov yapmamıştı süper lige çıktığında. şu kadar yardım yaptım ronaldinho'yu getircem falan diyordu
 • 5
  cumhurbaşkanı erdoğan futbol gündemini değerlendirdi:

  "başakşehir benim takımım"
  "beşiktaş'ta tartışılmaz bir şenol hoca gerçeği var"
  "galatasaray iyi noktaya geldi"
  “ali koç'un beklenen başarıyı yakalaması lazım."

  yav bizi bir sal be. çekin şu pis ellerinizi türk futbolunun üstünden. zaten yeterince kirli iyice batırmayın...

  özet: her takımın taraftarlarından oy istiyorum.
 • 7
  önce futbolcular siyasiler adına video çekmekten ve yorum yapmaktan vazgeçecek, sonra tff başkanı siyasi yalakaliği bırakıp sadece futbolla ilgilenecek, siyasiler her gittikleri yerde o memleketin takımının atkısını boynuna geçirmeyi bırakacak sonra iş taraftara gelecek dedirten söylemdir.

  yani önce baştakiler/ekrandakiler adam olacaklar sonra taraftara laf edebilme cesaretini kendilerinde bulacaklar

  bu gözler şeytanın * galatasaray maçı yorumluyorum ayağına tam 25 dakika siyasi reklam yaptığı videolar da izledi...
 • 9
  her yerde, her zaman olan durumdur. tarihe bakarsanız da bunu görürsünüz zaten. bu konuyu değişik yönleriyle ele alan (tarihteki olaylar, karışmalı mı karışmamalı mı, iyi mi kötü mü gibi) tonla yazı var zaten. hatta çok eski zamanlardaki gladyatör dövüşlerini sporun atası sayarsak onun bile çıkışı siyasi. en kaba tabirle söylersek, fakirler isyan edip işimize karışmasınlar diye icat etmiş dövüşleri tepedekiler.

  sözlükteki spor bilimci arkadaşlar benden daha bilgilidirler ve daha detaylı yazabilirler. ben sadece bizim ülkede bu duruma inanılmaz derecede şaşırılmasına anlam veremediğim için bunu yazma gereği duydum.