• 562
  şehit ailesinin ne demek olduğunu çok iyi bilirim. yazları babaanne ve büyükbabamın yanına gittiğimde, kışları ise annemin gözlerindeki bana hissettirilmemeye çalışılan yürek acısının ne olduğunu. şu an o ailelerin yüreğindeki ateşi, belki sevdiceğinin eline dokunamadan kaybeden sözlümün&nişanlının&sevgilinin yürek acısını. ana kuzularının, mehmetçiğimizin mekanı cennet olsun. tanrı geride kalan tüm sevdiklerine sabırlar versin. başımız sağ olsun.
 • 916
  açıkçası başına gelen bunca krize, belaya rağmen hakettiğinden daha iyi durumda olduğunu düşündüğüm ülke. şükür yaradan garibin, yetimin yüzü suyu hatrına nefes alacak kadar yaşatıyor yoksa bu kadar talana, yalana, adaletsizliğe destek olmanın, bunların göbeğine de dini yerleştirmenin cezasının alt sınırının helak olmak olması lazım. lut kavmi şu olayı emsal karar gösterip tahkime götürse bize çok net girer. doların yükselişi falan ancak amatör eğlendirir.
 • 551
  bu devleti kuranlar ortadoğu'ya sırtını dönüp suriye sınırına mayın döşediyse bi bildikleri vardı. son 10 yıldaki über vizyonlu dış siyasetimiz ve tuhaf bağlantılar sağ olsun, önce o mayınlar temizletildi sonra milyonlarca ne idüğü belirsiz mülteci kılıklı insan sokuldu memlekete. 30 sene önce kökü kurumuş hastalıklar, ortadoğu bataklığı ülkeye taşınınca tekrar görülmeye başlandı. sosyal, ekonomik, demografik yapı dinamitlenirken en büyük acıyı da dün gece yaşadık. söylenen 33 tane şehidimiz var, gerçek sayı belki de çok daha fazla!

  her olay zamanı "reis bizi x'e götür" diye ortada dolaşan ılık g.tlü akkefenlileri önden salın suriye'ye, hava desteği de vermeyin. biraz da onlar tatsın şu şehadet şerbetini. pırıl pırıl vatan evlatları yerine nargile kafelerde insta storyden vatan kurtaran arapperest ihaleci çocuklarını görelim cephede.
 • 918
  şeyhlere, dervişlere, tügva'lara, ihale kovalayıp memleketi yağmalayan müteahhitlere, gericiliğe, çürümüşlüğe, fakirliğe terk edilmiş memleketim. bu hain zihniyetin gidişi hızlanırken, dönüşümün ayak sesleri dört bir yandan duyulurken giderayak memleketi iyice boka sokmalarını izliyoruz. potansiyeli bu kadar yüksek olan bu ülkeyi bu hale sokanlara bir seçim, bir gün, bir an bile destek veren hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum.

  memleketi kuranların gericiliğe açtığı savaşı faşizm olarak görüp yobazlara demokrat diye sarılanların bedelini nice kuşaklar ödeyecek. işin kötü yanı, bu musibetin esas büyüklüğünü ancak onlar gidince anlayacağız.
 • 860
  en büyük sorunu; kaçakçılık, mülteci, uyuşturucu, hırsızlık, komşu ülkeler, dış minnaklar olmayan ülke. en büyük sorunun ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. bu en büyük sorun, altında binlerce büyük sorun yaratıyor. sebepsiz zenginleşen kitle buna çok iyi bir örnek. kurtulacağımız günü sabırsızlıkla bekliyorum.

  (bkz: akp hükümeti)
 • 524
  dünya üzerinde bu kadar şuursuz, üzerine böylesine ölü toprağı atılmış, bilinç ve kavram duyguları alınmış başka bir toplum yoktur, olamaz ve olmamıştır.

  33 tane şehit veriyorsun (yazarken ne kadar kolay) ve o ülkenin bakanı çıkıyor diyor ki; gereken cevabı verdik...ha, o zaman problem yok, devam!

  korona-morona, deprem, şu bu hikaye. bunlardan niye korkuyorsun ki, sen yaşıyor musun, bu şekilde yaşadığını mı sanıyorsun? sen zaten ölmüşsün, bitmişsin, gerisi hikaye. duyguları alınmış insan zaten ölmüştür.

  şu kelimeden de nefret ediyorum; başımız sağolsun. toprağı bol olsun. lan orada 33 tane can heder olmuş, sen çıkıp başımız sağolsun diyorsun. ben sağ olayım. bana bir şey olmasın. onların toprağı bol olsun. yemin ederim aklımı oynatacağım.

  başımız sağ olacağına, şu başımız kafamız biraz çalışsın artık, gerçekleri görelim, idrak edelim. çıkış yolu bu. gereken cevap verildi demek, vatan sağolsun demek bizi hiç bir yere götürmez, şunu artık bilelim.

  çok ama çok üzgünüm. ve üzgünlüğümü kat be kat arttıran da bu 'reaksiyonsuzluk, hissizlik, umutsuzluk'
 • 566
  ölen askerlerimizi şehadet şerbeti içmek, şehadete yürümek, cennet yüzlü askerlerimiz, peygambere komşu olmak gibi ölümlerini islama bulayıp kanıksandırıcı, rahatlatıcı terimlerle sunmak yerine neden öldüğüne cevap bulmadığımız sürece burnu boktan çıkmayacak, hergün şehit vermeye devam edecek canım ülkem.

  ben islam sentezinden çıkararak size fact bir bilgi vereyim. bundan 6 ay önce s400 almak için nakit 2 milyar dolar ödediğimiz, uğruna nato'dan çıkmak istediğimiz ülke dün gözünü kırpmadan taburumuzu bombaladı, 33 askerimizin ölümüne sebep oldu.

  nasıl? şehit demedim, şehadet demedim, cennet demedim. böyle demeyince zoruna gidiyor değil mi insanın? bir zahmet biraz zorunuza gitsin. şehadet şerbetiydi, duaydı, cennetti bırakın kolaya kaçmayı artık, yeter...
 • 804
  giderek zulmün, taraf fark etmeksizin arttığı canım ülkem. bir türlü demokratik ve özgürlükçü bir ülke olamadık. şimdi de pandemi ayağına milletin ne içeceğine karar verilmiş. ben içmiyorum ama bu yasağa karşıyım demek bile zül geliyor. bırakın insanların evinde ne yaparlarsa yapsınlar, ne içerlerse içsinler. banane, sanane ve sizene ey yönetici pozisyonunu dolduran insanlar!
 • 911
  parasının değeri öyle böyle düşmeyen vatanımız.

  bugün gece saatlerinde galatasaray'ın nef ile stad isim anlaşması sözleşmesi açıklandı. toplamda 5+5 yıl için 725 milyon tl + kdv alacağız.

  biliyoruz, borcumuz hep euro üzerinden gidiyor ve gelirler tl olduğu için de bu fark kapanmıyor. şimdi bir baktım, 10 sene önce euro neredeymiş diye, 12.10.2011 tarihinde 1 euro'nun bedeli 2.50 tl. bugün 12.10.2021 tarihinde 1 euro'nun değeri 10.39 tl.

  4 katından fazla artmış 1 euro'nun bedeli.

  10 sene sonra ne olacağı da ayrı bir meçhul.

  kimse yanlış anlamasın, bu yapılan anlaşmaya falan bir eleştiri değil. aksine sayın erden timur beyefendiye ne kadar teşekkür etsek az, ne zaman başımız sıkışsa elinden geleni gelmeyeni koyuyor ortaya ve muazzam paralar döküyor. açık söyleyeyim, ben 725 milyon tl'yi bir arada ömrü hayatımda göremem. bir çoğumuz da göremeyiz ki zaten eleştirim de buna değil, bu doğru yeterli bir bedel ve anlaşmayı yapanlara teşekkürler.

  ancak ekonomik olarak nereye gidiyoruz abi biz? şu durumun izahı var mı? 10 yılda bir yabancı para benim ülkemde 4 katından fazla değerlenecek.

  üzülüyorum be sözlük. elalemin 1 kağıt parçası ile burada gününü gün etmesine rağmen bizde 10 kağıt parçası bile olsa ay sonunu anca düşünmemize üzülüyorum.

  umarım doğru yönde değişmeler görürüz ancak gidişata bakarak da çok emin olamıyorum.
 • 742
  enteresandır daha 1 ay olmadı üzerinden almanya milli takımından şutlanmadan önce “türk pasaportu benim için sıradan bir dökümandı. üstünde ismimin yazdığı ve bir fotoğrafımın olduğu, kaplanmış bir kağıt sadece” diyen mesut özil türkiye'ye geldi ve ülkenin en tepesinden, muhtar azalarına kadar tebrik mesajları, twitler geldi, osmanlı torunu ilan edildi, bir sabah uyandık en büyük türk mesut oldu, hatta bir vatandaş * islamın elçisi bile ilan etti*, sanki düşman devlet elinde yıllardır esaret altındalarmış da yıllar sonra ülkeye giriş yapmışlar gibi karşılandı. londra'da hippy crack partisi yapan adam bir gecede peygamber yarısı, ulubatlı hasan'ın torunu, atatürk'ün askeri oldu çıktı *.

  neyse şimdi bakıyorsun türkiye'de doğmuş, büyümüş, devletin okulunda okumuş, tırnaklarıyla kazıyarak bugünlere gelmiş, tüm yaş gruplarında türkiye milli takımı forması giymiş ozan kabak son premier lig şampiyonuna transfer oluyor ve zamanında kendilerine böcek gibi bakan mesut üzerinden propaganda yapılabiliyor diye yerlere yatarak karşılayan ekip sus pus.

  kıssadan hisse; ne görev yapıyorsanız yapın sakın ha kimsenin gazına gelip kendinizden, ailenizden, geleceğinizden sebep ne olursa olsun ödün vermeyin, fedekarlık yapmayın. bu ülke bunların ödüllendirildiği, bir öneme sahip olduğu bir yer değil. en azından gün itibariyle.

  reklam: bu başlığa bakan bunları da okudu. (bkz: hamit altıntop), (bkz: nuri şahin), (bkz: yunus mallı), (bkz: yıldıray baştürk).
 • 845
  hangi düşünceye büyük turnuvalara ev sahipliği için aday olmaya çalıştığını anlayamadığım ülke.

  euro 2020'nin sponsorlarından bir tanesi booking.com. daha heineken falan gibi alkollü içeceklere değinmedim bile. ulan senin ülkende geçtim statta alkol almayı elin yabancısı gelip türkiyede interneti kullanarak booking'e girerek bir otel ayarlamaya kalksa yapamayacak. sadece stat ve tesis ile bu turnuvaların bize gelebileceğini düşünmek de dönemin yöneticilerine yakışır.
 • 894
  ilk iktidar değişikliğinde bir mülteci bile ülke sınırları içinde bırakılmadan sınır dışı edilmesi gereken ülke.

  yok kurulu düzenleri varmış, ayıpmış günahmış ağlaklığına fırsat vermeden defedilmeli. eğer bu önlem alınmaz ise on yıllık süreçte çok büyük iç savaşlara şahit olan bir ülke olacağız. aralarında çok düzgün insanlar var , üç kuruşa çalışıp ülke ekonomisine katkı sağlıyorlar kafası son bulmalı. ülke ciddi manada panayır alanına döndü, yeterince tacizci, tecavüzcü, hırsız insanımız var birde ortadoğu cöplüğünü ülkeye sokup ülkeyi daha da zivanadan çıkarmamıza hic gerek yok.