• şehit ailesinin ne demek olduğunu çok iyi bilirim. yazları babaanne ve büyükbabamın yanına gittiğimde, kışları ise annemin gözlerindeki bana hissettirilmemeye çalışılan yürek acısının ne olduğunu. şu an o ailelerin yüreğindeki ateşi, belki sevdiceğinin eline dokunamadan kaybeden sözlümün&nişanlının&sevgilinin yürek acısını. ana kuzularının, mehmetçiğimizin mekanı cennet olsun. tanrı geride kalan tüm sevdiklerine sabırlar versin. başımız sağ olsun.
 • bu devleti kuranlar ortadoğu'ya sırtını dönüp suriye sınırına mayın döşediyse bi bildikleri vardı. son 10 yıldaki über vizyonlu dış siyasetimiz ve tuhaf bağlantılar sağ olsun, önce o mayınlar temizletildi sonra milyonlarca ne idüğü belirsiz mülteci kılıklı insan sokuldu memlekete. 30 sene önce kökü kurumuş hastalıklar, ortadoğu bataklığı ülkeye taşınınca tekrar görülmeye başlandı. sosyal, ekonomik, demografik yapı dinamitlenirken en büyük acıyı da dün gece yaşadık. söylenen 33 tane şehidimiz var, gerçek sayı belki de çok daha fazla!

  her olay zamanı "reis bizi x'e götür" diye ortada dolaşan ılık g.tlü akkefenlileri önden salın suriye'ye, hava desteği de vermeyin. biraz da onlar tatsın şu şehadet şerbetini. pırıl pırıl vatan evlatları yerine nargile kafelerde insta storyden vatan kurtaran arapperest ihaleci çocuklarını görelim cephede.
 • dünya üzerinde bu kadar şuursuz, üzerine böylesine ölü toprağı atılmış, bilinç ve kavram duyguları alınmış başka bir toplum yoktur, olamaz ve olmamıştır.

  33 tane şehit veriyorsun (yazarken ne kadar kolay) ve o ülkenin bakanı çıkıyor diyor ki; gereken cevabı verdik...ha, o zaman problem yok, devam!

  korona-morona, deprem, şu bu hikaye. bunlardan niye korkuyorsun ki, sen yaşıyor musun, bu şekilde yaşadığını mı sanıyorsun? sen zaten ölmüşsün, bitmişsin, gerisi hikaye. duyguları alınmış insan zaten ölmüştür.

  şu kelimeden de nefret ediyorum; başımız sağolsun. toprağı bol olsun. lan orada 33 tane can heder olmuş, sen çıkıp başımız sağolsun diyorsun. ben sağ olayım. bana bir şey olmasın. onların toprağı bol olsun. yemin ederim aklımı oynatacağım.

  başımız sağ olacağına, şu başımız kafamız biraz çalışsın artık, gerçekleri görelim, idrak edelim. çıkış yolu bu. gereken cevap verildi demek, vatan sağolsun demek bizi hiç bir yere götürmez, şunu artık bilelim.

  çok ama çok üzgünüm. ve üzgünlüğümü kat be kat arttıran da bu 'reaksiyonsuzluk, hissizlik, umutsuzluk'
 • ölen askerlerimizi şehadet şerbeti içmek, şehadete yürümek, cennet yüzlü askerlerimiz, peygambere komşu olmak gibi ölümlerini islama bulayıp kanıksandırıcı, rahatlatıcı terimlerle sunmak yerine neden öldüğüne cevap bulmadığımız sürece burnu boktan çıkmayacak, hergün şehit vermeye devam edecek canım ülkem.

  ben islam sentezinden çıkararak size fact bir bilgi vereyim. bundan 6 ay önce s400 almak için nakit 2 milyar dolar ödediğimiz, uğruna nato'dan çıkmak istediğimiz ülke dün gözünü kırpmadan taburumuzu bombaladı, 33 askerimizin ölümüne sebep oldu.

  nasıl? şehit demedim, şehadet demedim, cennet demedim. böyle demeyince zoruna gidiyor değil mi insanın? bir zahmet biraz zorunuza gitsin. şehadet şerbetiydi, duaydı, cennetti bırakın kolaya kaçmayı artık, yeter...
 • enteresandır daha 1 ay olmadı üzerinden almanya milli takımından şutlanmadan önce “türk pasaportu benim için sıradan bir dökümandı. üstünde ismimin yazdığı ve bir fotoğrafımın olduğu, kaplanmış bir kağıt sadece” diyen mesut özil türkiye'ye geldi ve ülkenin en tepesinden, muhtar azalarına kadar tebrik mesajları, twitler geldi, osmanlı torunu ilan edildi, bir sabah uyandık en büyük türk mesut oldu, hatta bir vatandaş * islamın elçisi bile ilan etti*, sanki düşman devlet elinde yıllardır esaret altındalarmış da yıllar sonra ülkeye giriş yapmışlar gibi karşılandı. londra'da hippy crack partisi yapan adam bir gecede peygamber yarısı, ulubatlı hasan'ın torunu, atatürk'ün askeri oldu çıktı *.

  neyse şimdi bakıyorsun türkiye'de doğmuş, büyümüş, devletin okulunda okumuş, tırnaklarıyla kazıyarak bugünlere gelmiş, tüm yaş gruplarında türkiye milli takımı forması giymiş ozan kabak son premier lig şampiyonuna transfer oluyor ve zamanında kendilerine böcek gibi bakan mesut üzerinden propaganda yapılabiliyor diye yerlere yatarak karşılayan ekip sus pus.

  kıssadan hisse; ne görev yapıyorsanız yapın sakın ha kimsenin gazına gelip kendinizden, ailenizden, geleceğinizden sebep ne olursa olsun ödün vermeyin, fedekarlık yapmayın. bu ülke bunların ödüllendirildiği, bir öneme sahip olduğu bir yer değil. en azından gün itibariyle.

  reklam: bu başlığa bakan bunları da okudu. (bkz: hamit altıntop), (bkz: nuri şahin), (bkz: yunus mallı), (bkz: yıldıray baştürk).
 • sene 2050 olacak. ülkemizin vatandaşları bu yıllarda neden bu sayılarda şehit verdiğimizi asla anlamayacak. tahmin edecekler, anlam bulmaya çalışacaklar. keza biz bugün dahi anlam veremiyoruz.

  suriye'li türkiye'de geziyor, yiyor, içiyor, türkiye'li suriye'de ölüyor. neden bilmiyoruz. ne uğruna bilmiyoruz. bizim gencimizin canı bu kadar ucuz mu? her gün vatanımızın düşmanı değişiyor, gündem değişiyor, ölen öldüğü ile kalıyor. allah kalanlara sabır versin.
 • memleketin canı gitmiş, resmi rakamlara göre 33 şehit vermişiz ancak gayriresmi rakamlar çok daha korkunç, rusya çıkıp biz terörist unsurları vurduk türk askerinin orda olduğunu bilmiyorduk diye ülke itibarını 2 paralık etmiş, memlekette kimsenin gözüne 2 gecedir uyku girmemiş, yemin ediyorum 2 gecedir uykusuzum ama ülkenin tek yetkilisi, kaç çocuk yapacağıma bile karışan adam çıkıp tek bir açıklama yapmamış. şehit sayımız belirsiz, bizi kim vurdu belirsiz, askerlerimiz niçin düşman atış talimi yapsın diye korumasız şekildr orda belirsiz, niye ordayız o bile belirsiz, onlar niye burda belirsiz ama herşeyi bilen kişi çıkıp vatandaşını aydınlatmıyor. dünyaya biz terörist unsurlarla değildik diyen bile yok, delirecem.

  işte böyle yönetilen garip ülkemdir.
 • doktorum. 1 aydır kendi annemi babamı görmeye gitmiyorum, muhtemel virüs taşıyıcısı olacağımı göz önünde bulundurarak eşimi de kimseyle görüştürmüyorum. hastanede tüm gün el yıkamaktan, dezenfektan kullanmaktan ellerim dermatit oldu.

  hükümet süreci o kadar da kötü yönetmiyor aslında derken bu akşam hükümet zeka geriliği yaşayan milyonlarca vatandaşımızla el ele ülkenin içinden geçti.

  1 aydır verdiğimiz tüm emekler boşa gitti. bugün hastalık yüzbinlere yayıldı, 2 günlük yasaktan elde edilecek fayda 10 kat zarara dönüştü. ben boşu boşuna 1 aydır kendimi paraladım, ben boşu boşuna 1 aydır annemi bile görmüyorum.

  teşekkürler türkiye.

  siz gerçekten eğitilemezsiniz.
 • stadyumlarının çoğunda orta saha hizasında ülkenin partili başkanının dev posterlerinin asılı olduğu ve bu durum gayet normalmişçesine bunun tartışma konusu edilmediği ülke.

  balık baştan kokar. bir ülkede adalet sistemi tutarsız ve tartışmalı kararlar alıyorsa, kurumlara olan güven çok az bir seviyeye inmişse o ülkedeki futbol federasyonunun ve onun kurumlarının adil ve liyakat esaslı işlemesi mümkün olmaz.
 • vatan toprakları dışında çevrelenmiş ve günlerdir siha'larla gözetlenip ölümü bekleyen mehmetçiklerin şehit edildiği haberini cumhurbaşkanı, milli savunma bakanı veya genelkurmay başkanı duruken hatay valisinin verdiği ülke. fakir çocukları orada göz göre göre ölüme terk edildi, savaştığımız ülke rusya, öyle karamela sepeti değil rusya. hatay valisi açıklama yapıyor ve hava saldırısında 9 şehit verdik diyor. bu rakama inanmak en basit tabirle saflıktır. çok yazık oldu gencecik insanlara.
 • birilerinin mezhepçi hayalleri yüzünden gencecik yavruları katledilen ülkem, ülkemiz. bu uğurda cihatçı çetelere siper olup komşumuzu yöneten irade ile savaşıyoruz. üstelik bu irade rusya tarafından korunmakta. evet, kısa süre önce s400 anlaşması imzaladığımız rusya. bu gece askerlerimizi şehit eden rusya.

  ne yapmaya çalıştığımızı anlayabilen varsa beri gelsin. ne uğruna? kimin uğruna? birileri altına bir bmw daha çeksin, yurt dışına seyahat etsin, çocuğuna altın varaklı doğum günü pastası kestirsin diye mi? açlıktan nefesi kokarken bunlara ses çıkarmayan halkın bütün bunlarda vebali yok mu? nasıl hala isyan etmiyor kimse?

  çok üzücü, çok.