• 1
  maçlara çıkarken bir savaş boyalarını sürmedikleri kalıyor. bir pozisyon anlatacak futbolcuya kaşlar çatık ağız büzük. hakem misin ceza hakimi misin belli değil. hepsi böyle. istisnasız. demek eğitimlerin de sıkıntılar var. soyunma odasında maça çıkmadan ant falan içiyorlar heralde.

  x hakem - bugün futbolcuların canlarını okuyacaz mı?
  yan hakemler - eveeeett !!!
  -ozaman bir ki üç tff...
 • 2
  futbolcular ile gereğinden fazla diyaloğa giriyorlar. dakikalarca itiraz eden futbolcuya faul yaptığını ikna etmeye çalışıyorlar. özellikle irfan can kahveci, caner erkin, necip uysal gibi futbolcular aleyhlerine olan her düdükte hakemlere şiddetli itirazda bulunuyorlar. bizim hakemlerimizde de cesaret olmadığı için kart göstermekten çekiniyorlar. türk takımlarının avrupa maçlarında bu saydığım isimler ve diğer futbolcular, en ufak hakem itirazında sarı kartla cezalandırılacaklarını bildikleri için süt dökmüş kediye dönüyorlar. cesur kararlarıyla ve itiraz kabul etmeden, oyunculara neden düdük çaldığını anlatma gereği duymayan iki hakem var bana göre; bunlardan bir tanesi ali palabıyık, diğeri de fırat aydınus. bunlar da kötünün iyisi aslında.
 • 3
  türk hakemliği adına utanç günlerinden birini yaşanıyor. eğer covid-19 gibi bir durum yoksa hakikaten yazıklar olsun. mesaj çok net, fenerbahçe aleyhine yapılan en ufak hatada sizi cezalandırırız. bir daha maç alamazsınız.

  https://twitter.com/...196783482331138?s=19

  --- alıntı ---

  özel - antalyaspor - trabzonspor maçının orta hakemi erkan özdamar, görevden alındı. karar, antalya'da otelde maç saatini bekleyen özdamar'a iletildi. bugün oynanacak maçın hakemi ali palabıyık oldu. özdamar, fenerbahçe - kasımpaşa maçının var hakemiydi... fenerbahçe-kasımpaşa maçında mert hakan yandaş ile aytaç kara arasında yaşanan pozisyon sonrasında verilen kararlara sarı-lacivertlilerden tepki gelmişti. pozisyonda ümit öztürk mert hakan yandaş'a kırmızı kart gösterirken aytaç kara için var incelemesi yapılmaması gündem olmuştu.

  özel ii - fenerbahçe - kasımpaşa maçının orta hakemi ümit öztürk de görevden alındı. öztürk, var hakemi olarak görev yapacaktı.

  --- alıntı ---

  (bkz: erkan özdamar)
  (bkz: ümit öztürk)
  (bkz: 14 ocak 2021 fenerbahçe kasımpaşa maçı)