• 1
  türkiye radyo televizyon kurumundan beklenen yeni kanal.

  hali hazırda böyle bir kanal yok sanırım, ama olmaması için de bir sebep yok. her alanda faaliyet gösteren birçok kanalın arasında eksikliği hissedilen bir kanal bence. trt'nin son zamanlarda farklı dillere yönelik yeni açılımları oldu. hazır bir ivme kazanmışken bir de bunu gerçekleştirirlerse vazgeçilmez kanalım olur kendisi.

  çeşitli müzik tarazlarını her kanalda bulmak zor bir iş değil. ama çoğu kimsenin bihaber olduğu türküleri, sanat müziği eserlerini zaman zaman severek dinlerim trt kanallarından. trt2 olsun, trt3 olsun bazen harika işler yapmaktadır.

  dille ilgili, tarihle ilgili birçok program ve belgesel sunulur bazen trt kanallarında. bunların da önemli bir seyirci kitlesi var eminim.

  spor konusunda ise gerçekten güzel işler yapıyor trt. hafta sonları maçlar devam ederken yapılan programlar, maç özetlerini birçok kanaldan önce vermeleri ise zaten ayrı bir güzellik. bir de 2. ligle ilgili programlar var mesela. spor kanalı için alt yapısı en müsait kanalların başında geliyor benim için tre. zaten objektifliğine güvenim sonsuzdur. yalan yanlış haber yapmazlar. saçma sapan adamlar çıkarıp konuşturmazlar. her zaman olması gereken seviyededir programları.

  olimpiyatlar olsun, sporun farklı dalları olsun her zaman yer alır trt'de. zaten kuruluş misyonu da bunu gerektirir. devlet kanalı olması ve her kesime hitap etmesi gerekliliği temeli yatar altında. hiç bir kanalda kayak şampiyonasını göremezsiniz. yada su topu, su balesi veya ne bileyim okçuluk turnuvası. ama zaman zaman trt'de bütün bu sporlara ait yarışmalar ve özet görüntüler yer alırlar.

  benim istediğim ve birçok kişinin de beklediği bir kanal aslında trt spor. mevcut trt kanalları içerisinde yapılan bütün spor programları tek bir kanalda toplansa zaten yayın akışı sürekli dolu kalır. böyle bir kanalın açılması durumunda zaten birçok yeniliği ve yeni programları da beraberinde getirecektir eminim.

  bu konuda her hangi bir girişim yada proje var mı bilmiyorum, sadece benim mi aklıma geldi diye de sormadan edemiyorum.

  http://vincasports.blogspot.com/...009/07/trt-spor.html
 • 2
  ntvspor'dan daha fazla spora katkı sağlayacağı kesin olan kanal. bir kere inanılmaz bir arşiv var trt'nin elinde. ayrıca her yerde yayın tecrübesiyle bu işin altından kolay kalkacaklardır. tek sorun trt'nin kendi işini pazarlamadaki sıkıntısı. yani iyi bir mal var ortada ama ambalaj kötü olunca tüm albenisi dağılır ya hani, trt'nin tüm işlerinde böyle bir sıkıntı var. devlet kanalı olması nedeniyle diye düşünüyorum. spikerlere ve stüdyo dekoruna dikkat ederlerse çok çabuk sürede bir numaraya oturabilecek kanaldır bence.
 • 6
  trt spor'u ne düşünürek açtılar hala anlayabilmiş değilim. öncelikle hala meclis tv ile beraber yürütülüyor kanal. kurumun onlarca kanalı olmasına rağmen trt spor'u salt bir spor kanalı gibi değil de trt 3'ün devamı gibi kullanıyorlar. hayır ne reyting kaygıları ya da bütçe sıkıntıları var. ülkenin en büyük spor arşivine sahip. futbol, basketbol, dünya kupaları, olimpiyatlar ne ararsan. kanal sadece arşivden ibaret olsa bile 24 saat yayın yapabilecek durumda. bazen bundesliga'yı kafalarına göre yayınlıyorlar. önemli bir maç sadece trt hd'den yayınlanabiliyor. ispanya basketbol ligini aldılar, murat murathanoğlu-yiğiter uluğ'a da anlattırdılar tebrik ettik. sonra ne olduysa önce bu adamlar gitti sonra da maçlar alaksız saatlerde banttan yayınlanmaya başladı.

  bir de yorumcu tercihleri var tabi. bilgin gökberk'i trt'ye uymuyor diye gönderen kanal sergen yalçın'ı büyük paralara transfer ediyor. hiç bir özelliği olmayan, ak dediğine 3 dakika sonra kara diyen, iki üç kalıp cümleyi tekrarlayıp duran bir adamdır sergen. bundan önceki yorumcusu da ömer üründül'dü. keşke kalsaymış adam. şöyle doyurucu 2-3 programları bile yok. o kadar tepki gösterdiğimiz ntvspor'a rakip bile değiller ki tepkimiz bir işe yarasın.
 • 7
  trt kurumsal olarak iyi spor programlarına ve arşive sahip ama spor kanalı yok. bundesliga, ispanya basketbol ligi ve bank asya birinci ligin yayın hakları ellerinde, ne biliyim stadyum programı falan da var, direk trt spor açılsa sorun olmaz yani. saat başı haber bülteni, avrupa liglerinin özetleri, her gün bir süper lig maçı tekrarıyla gayet iyi reyting yapar. ama hâlâ meclis tv ile dönüşümlü yayınlanmasının mantığı ne çözemedim
 • 17
  günlerdir ''bir video yayınlayacaz, türkiye sallanacak'' modunda reklam yapıp, türk televizyon tarihinin en balon haberine imza atmış devlet kurumu...

  hayır, video beklenen sallantıyı yapmayınca da, ''bunları kim sızdırıyor yeaa...'' şeklindeki kıvırma çabaları da ''pes'' dedirtmiştir. kafalarına silah dayayıp yayınlattırdılar sanki. neymiş efendim, ''arda galatasaray forması nerde?'' demişmiş... vaaaaooooovvv! sikandal!
 • 22
  şu programın beşiktaşlı sunucusuna mail attım bakalım diyecek bir cevabı var mı?

  "arda turan galatasaray kaptanı ve dikkatli olması konusunda hemfikirim sizle, fakat futboldan anlamadığınız küfüre uzaylı görmüş gibi tepki vermenizden anlaşılıyor. küfür etmiş diye adama demediğiniz kalmayacak neredeyse, peki taraftarı olduğunuz takımın -beşiktaş- iki kaptanı sahada küfürleşip soyunma odasında kavga ettiği zaman neden programda enine boyuna tartışmadınız. haddini aşan o çocuk değildir siz ve yanınıza topladığını bir kısım insanlardır."

  cevap vermezse adam değildir!

  edit: ali çınar imiş adı.
 • 25
  bazı şizofrenlerin yönettiği kanal... şöyle ki:

  1-arda'nın forma yorumlarıyla ilgili videonun reklamını günlerce yaptılar. ''yer yerinden oynayacak''' dediler. ''gözlerinize inanamayacaksınız'' dediler.
  2-videoyu yayınladılar. programdaki herkes böyle bir ''ayyhh, çok fena oldum, yığılacam şuraya...'' moduna girdi...
  3-bülent tulun, futbolcuların aralarında her zaman böyle konuştuklarını, esas kötü olanın bir takımın özelinin ifşa edilmesi olduğunu söyledi.
  4-cüneyt tanman bağlanıp, ''bırakın arda'nın peşini, saha içiyle ilgilenin.'' dedi...
  5-arda bağlanıp gereken ayarları en güzel şekilde verdi.
  6-(işte bundan sonra yaşananlar çok enteresan) programın sunucusu, ''bu görüntülerin şu anda sızdırılmasındaki amaç nedir?'' temasını işlemeye başladı.
  7-sunucu, videoyu ''sızdıranların'', ''sizi tercih ettik çünkü, objektif yayın yapacağınızdan ve bel altı vurmayacağınızdan emindik'' dediklerini iddia etti.

  sevgili kafası güzel abiler, ne yeyip ne içiyorsunuz? neyle besleniyorsunuz? yahu, bu görüntüleri siz yayınladınız siz! yayınınızı hackleyip zorla göstermediler. ya da görüntüler internette yayınlandı da siz bunun üzerine yorum yapmıyorsunuz! görüntüleri ilk olarak siz yayınlıyorsunuz! üstelik öyle metinler yazmışsınız ki videoya, arda'nın mutasyona uğradığını söylüyorsunuz, galatasaray'daki çöküşün nedenlerini arda'nın pembe forma hakkında yaptığı yoruma bağlıyorsunuz.

  görüntüleri parayla satın almışsınız. telegol'ün bile tenezzül etmediği şerefsizliği siz yapıyorsunuz. üstelik para karşılığı bu görüntüleri pazarlayan şahıs veya şahısların sizi seçme nedenlerinin, objektif olmanız ve bel altı vurmamaya yönelik prensipleriniz olduğuna inanmamızı bekliyorsunuz. sanki görüntülerin satılma ve yayınlanma amacı bel altı vurmak değilmiş gibi...

  görüntüleri satın alıyorsunuz, on günbeklettiğinizi ve şimdi yayınladığınızı söylüyorsunuz. gayet sıradan şeyleri sanki dünya'nın en mühim skandalıymış gibi paketleyip sunuyorsunuz. ve tüm bunların üzerine, zamanlamayı manidar buluyorsunuz.

  ne denir ki lan size şimdi? sübhanallah kardeş ibterlik bir paylaşım...