• 3
  hiç öyle olduğuna inanmadığım taraftardır. büyük yıldız sözlerinden sonra niasse güray haberleri finansal fair play yüzünden dikkatli harcama yapıyoruz derken fazla olan zamlar yüzünden haklı olarak sinirlenen ülkenin en dik sadık taraftarlarıdır. adamlar para yok ceza alıcaz o yüzden yıldız bir isim alamayız deseler kim ağzını açıcak niasse değil sinan gümüş çıkar oynar kaybedersek öyle kaybederiz en azından bir çaba proje olduğunu görürüz bizde öyle bir şey yok ki bu taraftar nasıl sinirlenmesin
 • 5
  taraftara edilmiş bir başka hakaret daha. taraftar yaftalayan taraftar modeli var elimizde ondan verelim isterseniz? geçin arkadaşım bu işleri. herkes galatasaraylı burada. transfer dönemi tabii ki gündem transfer olacak. höaa transfere endeksli taraftarlar nerdeee!11!!!b i r!! kafası nedir allahaşkınıza ya. yapmayın şöyle şöyler çok rica ediyorum.
 • 7
  transfer yapmayı beceremeyen yönetici ve teknik heyet savunucusu taraftar söylemi. sanki transfer isteyen kendi zevkinden istiyor. ben arada uçuk istekler olsa da bu takımın menfaatleri dışında bir transfer isteyen görmedim sözlükte. elbet çürük yumurtalar olur. kaç ay bir tarafımızı yırttık takımda nereler eksik nolur alınsın bilmemne diye. fakat yöneticilerimiz görmedi/göremedi/görmek istemedi ve sonuç olarak buraya geldik. futboldan hiç anlamayan bir insana futbol takımındaki isimlerin kaleci/defans/orta saha/forvet şeklindeki listesini versek o bile "forvet sütununda niye bu kadar az adam var?" diyecekken ben hala transfer mi yazayım yoksa 2-3 aydır yazdıklarımı mı açıklayayım? başlık sayısından anlaşılıyormuş. ne yapalım maxi pereira'yı porto'dan alın mı yazalım maç falan futbol açısından hiçbir şey olmayan bu günlerde? bi bitmediniz.
 • 8
  drogba, sneijder geldiğinde şampiyon olmuş kadar seviniyorsan, kusura bakma sen transfere endeksli taraftarsın.

  transferi beğenmeyebilirsin ama buna tepkin öfke kusmaksa sen galatasaray'ı, bonservisi elinde yabancı futbolcu kadar sevememişsin.

  ayrıca yönetimi beğenmiyorsun, istifa et! yazmadığın yer kalmıyor. ben merak ediyorum taraftarı, galatasarayı yiyip bitiren ultraslan metalitesini çok mu beğeniyorsun. galatasaraylılık ilkesi arkasında duranların menfaat peşinde olması, tribüne 5 yıldır tek yeni beste girmemiş olması seni transfer kadar düşündürmüyor mu?

  taraftar tribünü düzeltmeye enerji harcamalıdır. ancak tribün tribüne benzediği zaman sıra transfere gelir.
 • 9
  taraftar fazladan transfer istemiyor ki. eksik bölgelere transfer istiyor. çok maliyetli olmasına da gerek yok. carole gibi az maliyetli geleceği parlak oyunculara sesini çıkarmaz asla. ama sen içimizden hallederiz deyip transfer yapmazsan olmaz kardeşim. içimizden halletseydik şimdiye kadar zaten hallederdik. halledemediğimiz için transfer istiyoruz. transfer olmayınca takımını bırakıyorsa ya da soğuyorsa o taraftar değildir zaten başka birşeydir.
 • 11
  son 10 senede galatasaray taraftarının "endeksi olan" transfer görümündeki 2 futbolcusu wesley sneijder ve fernando muslera olduğu için bizim için geçerli olmayan önerme...

  kalan tüm transferler ya görev adamı ya da aşırı derecede popüler olma durumuyla camiaya dahil oldular.
  ha bunlar bizi mutlu etti mi, etti...

  ancak "endeks" yaratabilecek tarzdaki transfer sneijder olur, muslera olur...
  bir de kendi kendine endeksleme yapan abdul kader keita dillendirilebilir.

  bunun dışında drogba, kewell, elano, elmander, lincoln tarzı isimler "popülerite" ya da "alınabilite" transferleridir.
 • 13
  sahada galatasaray formasi sortu arması çıkıp kendi kendine oynamıyor afedersiniz. ben o firmanın içine yakışmayan futbolculari ve kağnı gibi yetenekten yoksun futbollarini izlemek istemiyorum. tabiki transfer isteyeceğim. umutun sabrinin yerine bizi kanser edeceğine futbolunun inceliğiyle rakibi kanser edecek futbolcular transfer edilmesini istemek taraftarın en doğal hakkı. futbol sadece kazanmak veya kaybetmemek adına oynanan bir oyun değil. oynanan şey futboldan başka herşeye benziyorsa bu dünyada futbolcu yok gibi transfer yapılmayıp ısrarla oynatılan yetenek yoksunu top tepiciler ve vizyonsuz yöneticilerin suçudur.
 • 14
  ben de çok hoşlanmıyorum da, kulüpler taraftarlarından;

  - maça gelmelerini,

  - gelemiyorlarsa gidip decoder almalarını,

  - her sezon başı forma almalarını,

  - kulüp lisanslı ürünlerden kullanmalarını,

  - sosyal medyada resmi hesapları takip etmelerini,

  - iyi ve kötü günde kulübün arkasında olmalarını

  - vs. vs...

  beklemiyor mu?

  kusura bakma gardaş, o zaman sen de bu seyirciye transfer yapacaksın.

  neymar, suarez, messi, iniesta... diye giden kadroya sahip takım gidip 41 milyon euro'ya neden topçu alıyor? ihtiyaçtan mı?

  dünyanın en iyi kadrosunu da kursan taraftar yeni heyecan bekler aga.

  bunu da genelde hücum oyuncuları sağlar. hani bizim bu sezon almadıklarımızdan.

  evet podolski'yi aldık ama nefsini körletmedi işte taraftarın.

  elbet kulübün anasını da bellememek lazım ama taraftara da forvet diye umut bulut'u sunmak da yanlış.

  her neyse siz ne dediğimi anlamışsınızdır.

  o yüzden suç bu taraftar modelinde değil, günümüz futbol piyasası modelindedir.

  ne ka' ekmek, o ka' köfte...
 • 16
  skora endeksli taraftar modelinden bin kat daha üstün bir modeldir.

  kimse hamza'yı, yönetimi işler kötü gidince eleştirmeye başladılar demesin. yazdan beri bağırıyoruz burada 3 kupaya aldanmayın diye. 2 kupayı aldık, hemen arkasından hamza bu takım şampiyonlar ligi için yeterli dedikten sonra başladı taraftar isyana. transfer dedik-revizyon dedik, skor taraftarına ve hamza'ya dinletemedik.
 • 20
  şöyle bir yazılanları okuyorum, takip ediyorum ve her yeni gün birçoğumuzun bu modele uyduğuna inanıyorum.

  dur hele, hemen ofsayt butonuna basıp gitme, otur ve dinle.

  yönetimimiz aciz, kabul ediyorum. en ciddi rakibin* kamp dönemine 2 transfer yetiştirmiş, sen hala futbolcu arayışı içindesin. geçtiğimiz yaz transfer döneminde en azından bir isim üzerine yoğunlaşmıştık*, şimdi yoğunlaştığımız bir tane isim bile yok. takımda, cv'sinde forvet yazan bir topçumuz yok ve kampı yarılamış durumdayız. bunların hepsini kabul ediyorum, öpüp başıma koyuyorum.

  gelelim eleştirdiğim tarafa. bir isim atılıyor ortaya, kimin olduğunun en ufak önemi yok. hemen entryler giriliyor, hemen araştırmalar yapılıyor, youtube kaçan goller derken oturduğunuz yerden ''bu adam burada iş yapmaz'' yaftasını vuruyorsunuz. yahu kardeşim, sakin ol önce bi. iyisiyle kötüsüyle şu takıma forvet diyebileceğimiz herhangi biri katılsın önce. maçlarına çıksın, performansını görelim önce.

  tamamen aklıma gelen bir örnek olduğu için konusunu açacağım, demba ba. demba ba'nın karaktersel problemini yazanı anlarım ama bu adam yaşlandı oynayamaz diyenlere aklım ermiyor. çok geçmedi üzerinden, gelirken ''yılın bidonu'' ünvanı ile gelen melo'nun, ligimizde neler yaptığını hepimiz çok iyi biliyoruz, değil mi? demba ba'da bu ligin ikinci yarısında sansasyonel bir etki yapabilir, neden olmasın?

  michy batshuayi ismi geçiyor, 15 maçta 1 gol atmış. hiçte atamayabilir kardeşim? adamın geleceğini izlemeden, geleceği hakkında neden yorum yaparsınız?

  ayrıca liglerin devre arasında, 15 maçta 25 gol atan birisini mevcut finansal koşullar içerisinde nasıl alabilirz ki?

  hem kendinizi, hem diğer taraftarları yoruyor, üzüyorsunuz. az sakin olun, yönetimin bizleri şaşırtmasını bekleyin.

  ayrıca siz değil misiniz, fatih terim'in aldığı her kararın arkasındayız diye? 15 maçta hiç gol atmamış birisini de getirebilir hoca, o zaman arkasında duracak mısınız yine?

  transfere bağlı taraftar modeli olmayalım, bu takım bu sene alınan ya da alınmayan transferlerle yine şampiyon olacak ve sokaklarda yine omuz omuza olan bizler olacağız. transferler gelir ya da gelmez, oyuncular gider ya da gitmez... gitmeyecek tek kişi var, o da sensin, benim, biziz!