• 3
  6'ncı nesil yazar.

  sözlük yazarlarının rumuzlarının manalarıyla -ya da olası manalarıyla- ilgili çıkarımlar türetmek gibi bir hobim var. kendisinin rumuzunu görünce, başlıktaki 2'nci giriyi de okuyunca merak ettim, araştırdım.

  ted bundy kim miymiş?

  1974'ten itibaren 2 yıl içinde 20'den fazla kadına tecavüz edip öldüren*, amerika'da en çok tanınan, adına filmler (copycat ve the stranger beside me) yapılıp kitaplar yazılan seri katil ve tecavüzcü. liseyi dereceyle bitiren eğitimli bir avukat. hapisteyken yüzlerce mektup ve evlilik teklifi almış olan bir insanlık ziyanı. kendisine idamından önce yöneltilen, "36 kurbanın olduğu doğru mu" sorusuna "bir basamak daha ekleyin" diyebilecek kadar hasta bir döl...

  bu kadar otobiyografik bilgi kafi herhalde.
 • 5
  sanırım bunun muadili youtube'da adolf hitler ismiyle dolaşan manyaklar olmalı. insanın kötüye, kötülüğe belki hayranlığı olabilir ama bunu vurgulaması, bunu göstermesi garip işte. bunu bu yazarımız açısından değil genel olarak söylüyorum. tecavüzcü, katil, ruh hastası bi adamın ismi bile zikredilmemeli aslında. ama insanlar nick olarak bile seçiyor.
 • 6
  nickine kesinlikle aşina olduğum bir yazardı ama anlamını da, ilgili şahsı da bilmiyordum. bu iğrenç herifin varlığını ve yaptıklarını tüm detaylarına kadar öğrenmemi sağlayarak akşamımın içine edilmiştir. böylece zihnim biraz daha kirlenmiş oldu, teşekkürler.

  şu hayatta en tiksindiğim şey insanlığa karşı işlenen suçlar fakat kadına ve çocuğa şiddet beni ayrıca derinden etkiliyor. şimdi herife neler neler diyesim geliyor ama yazarımıza gitmiş gibi olacak laflar.

  sahi ne gereği vardı?
 • 9
  6. nesil
  bende sık sık nickini görüp gülerdim çünkü bilen bilir married with children diye bir amerikan dizisi vardı. o dizideki ailenin babasının ismiydi ted bundy ve inanılmaz komik bir karakterdi.

  hatta o rolün bir benzerini de amerikan dad dizisinde yine aynı aktör oynamıştı.

  bence nickin alıntı yaptığı ted bundy de budur.

  edit : alido1905 uyardı dizideki karakter al bundy imiş. dizi eski olunca karıştırmışım. ama keşke benim dediğim gibi olsaydı niye katil ki ya ? :(

  edit 2 : hktwoo, dave ve ttttttttttttttttt ye de teşekkürler
 • 14
  çok önyargılı bir millet olduğumuzu bir kez daha ortaya koymuş yazar arkadaş. neden böyle söylüyorum? önce adam bir açıklasın bu nicki neden seçmiş? belki hiçbirimizin bilmediği başka bir anlamı var. dünyada sadece 1 tane mi ted bundy var? belki başka birisi, belki bu adam için çok değerli başka bir insan olamaz mi?
  belki ben çok safim bilmiyorum. ama önce bir adam açıklasın sonra elestiririz.
 • 15
  (bkz: ünal aysal/@ted bundy)

  ünal aysal'ın takımı batırdığını iddia edip (328 milyon dolar borç-alacak farkıyla gelip 358 milyon dolarla bırakmış ve kendisinin zamanında alınan futbolcuların satışıyla dursun özbek döneminde 40 milyon euro kasaya girerken 3 senede 2 şampiyonluk, şampiyonlar liginde bir çeyrek final bir de son 32 görmüştür.*) aynı zamanda genel kurulda beyaz oy kullanacağını söyleyen yazar. nereden bakarsanız bakın tutarsızlık. bir de kendince ünal aysal'ı savunanları aşağılamış. ünal aysal'a böyle hınçla saldırırken 3.5 sene daha dursun özbek'in başkanlığında bir beis görmeyen -ne yazık ki- genel kurul üyesi.

  kendisini savunurken bile ağzından hakaret eksik olmayan, ünal aysal'a saldırırken dursun özbek hakkında tek söz edemeyen mayıstaki genel seçime karşın 3.5 sene daha dursun özbek'i destekleyen yazar. boş oy atmak çok matah bir kararmış gibi bunu savunan ve "kendi özgür kararıyla" galatasaray'ı uçuruma sürükleyen genel kurul üyelerinden biri.

  işin üzücü yanı galatasaray'ın geleceğine bizler değil, oy kullanma hakkı olup da boş oy atacaklar karar verecek.

  (bkz: mustafa cengiz/@ted bundy)

  edit: (bkz: #2328873)
 • 17
  "(mustafa cengiz'in) seçilmesi çok zor değil, imkansızdır." (bkz: #2327877)
  "sırf dursun kaybetsin diye mustafa cengiz gibi bir vasıfsıza oy verecek de değilim" (bkz: #2327877)
  "mustafa cengiz hasbelkader kazandığı başkanlığı döneminde bile hiçbir iş yapamadı adam akıllı (her ilin, her ilçesinin belediye başkanı ve valisini ziyaret etmesini saymazsak)" (bkz: #2408047)

  valla kimsin necisin bilmiyorum ama kaç zamandır olduğum şu sözlükte negatif hisler beslediğin tek insan sensin arkadaşım. ilk defa da birinin nickaltına böyle bir entry yazıyorum. sana iki çift lafım var iyi dinle:

  allah galatasaray'ı senden ve senin gibilerden muhafaza etsin. çok daha ağırını da konuşurum ama şimdi zamanı değil.
 • 18
  bombos yazar.

  bir tek secim onceleri gelip yaziyor sanirim. inanilmaz ozguveninin altini sundugu bos argumanlarla dolduramiyor. sonunda da rezil oluyor. en son mustafa cengiz kendisini rezil etmisti secimi kazanarak o zamandan beri gormuyordum hic sozlukte.

  beyefendi yazmis ki mustafa cengiz geldiginden beri hicbir sey yapmadi, geldiginden beri dedigi de 4 ay ha yanlis olmasin. ayni eleman 3 yil boyunca kulubun anasini belleyen dursun ozbek'e karsi beyaz oy atmis. neyse uzatmaya gerek yok. kendisi icin farkli seyler yazsak bunu hakaret sayar ama tecavuzcu bir serefsizin adini nick olarak bellemekte de beis gormez. boyle bir yazar iste ozet olarak.
 • 19
  lisede eğitimsel açıdan iyi bir eğitim veriyorlor da keşke biraz da başka yönlerden eğitim verseler. mustafa cengiz vasıfsızına oy vereceğine git de dursun'a ver sen oyunu. yarın bir gün illa ki kulüple lisenin bağı kopacak, o zaman görürüsüz vasıflısını, vasıfsızını.

  kaçtır nickaltına yazmayayım diyorum da artık yazma yazma nereye kadar. sizin gibi üyeler yüzünden kulüp bu halde. bir çekin elinizi de iki yakamız bir araya gelsin artık.
 • 21
  gsl'de cemaatçilerin olduğunu iddaa eden bir yazara karşı bu adamı dolaylı olarak savunmuştum ( ikisinin sözlükteki açık tartışmasına rastlamıştım) ama aslında ikisi de aynı tip adammış.
  birisi liseci birisi de lise düşmanıymış. rumuzundaki katili falan bilmem ama kendisini türkiye'de yaşayıp belçika'da yaşarmış gibi "yetmez ama evet!" diyen liberallere benzetiyorum. arkadaşlarım arasındaki gsl'liler ve profesyonel sporculara bakıyorum hepsi mustafa cengiz'i destekliyor. ted bundy büyük ihtimalle türkiye'de ve türkiye'deki kurumlarda demokrasinin suistimale ne kadar açık olduğunun farkında değildir.

  edit: noktalama ve imlâ
 • 22
  yine zirvalamistir.
  (bkz: #2408047)

  kendisinin nick altina entry girmeye bayiliyorum cunku bu arkadas her seferinde haksiz olmasina karsin komik bir ego'su var.

  "mustafa cengiz secim sozu verdi diye her cikan adayi ciceklerle karsilamayacagiz tabii ki. ocakta neredeydiniz diye sormak en dogal hakkimiz.

  ben kazanmayacagimi dusundugum secime girmem dedi ozan bey. ocakta kaybetmekten mi korkuyormus? o senin beyaz oy verdigin secim var ya hani? o secimde dursun ozbek baskan olsaydi bu secimde kimi destekleyecektin? birini destekleyecegin bir secim bile yapilacak miydi? hani demokrasiden falan bahsetmeye calisiyorsun ya sen, demokrasinin yaninda olan adam baskin secime karsi bir tepki gosterir. o adayi odullendirircesine 1 oyun bile onemli oldugu secimde bos oy atmaz.

  baskanlik mustafa cengiz'e anasinin ak sutu gibi helaldir. ayni arkadaslari ocakta da pistlerde gorseydik keske. tepki oylarini aldi diye kucumseyen adnan ozturk'u mesela.

  yonetim kadrosu guven veriyormus. her secimden kacan kolpa adnan mi veriyor? hani su avrupa cezasi almama ihtimalimiz cok dusuk diyen adnan ozturk dimi? beni cas'a goturmediler diye daha 2. gun yonetime kusup laf cakmaya baslayan sonra da mustafa cengiz'i satan burak elmas mi veriyor? kim veriyor?

  geldiginden beri hicbir sey yapmamis mustafa cengiz. iftira atma bari iftira. 7 aylik borcu kim odedi? her seyi gectim en son galatasarayin ne zaman kar ettigini hatirliyorsun? yellowfriday'e taraftar hareketi diyeceksin. bu taraftar hareketidir evet, bu hareketin sebebi de mustafa cengiz yonetiminin baskanliga gelmesidir.

  yalan sende, hakaret sende. bu kadar itici olmayi nasil basarabiliyorsun?
 • 23
  neden sıradan çinko karbon taraftarların arasında takılıyor bilmiyorum. halbuki kendisi elit mi elit, vizyonlu mu vizyonlu bir galatasaray liseli. biz bilmeyiz mesela genel kurul dinamiğini, nereden bilelim sıradanız biz.

  ocak seçiminde benim kendime uygun aday yok diye boş oy atmış mesela. 4 ay sonra seçim yapılacak hazırlanır girersiniz diyen birisine atmamış, kulübün içini boşaltıp 2 sene sonra bankaların eline düşürecek adayın hayrına iş yapmış. tabi biz anlayamayız bunu; çünkü biz, önüne yemek konulup oyu alınan üyelerin olduğu, dursun özbek'i seçebilecek kadar komik derecede elit yapının dinamiğini asla bilemeyiz.
  eğer ocak seçiminden dursun galip ayrılsaydı mesela; tıpkı önceden defalarca kez ispatladığı gibi; genel kuruldaki oylamalarda salladığı yalanlar ve devamında aldığı onaydan sonra yaptıklarını görünce, satacak mal kalmayıp kulüp iflas ettiğinde gelip ne derdi burada, bir kandırıldık çıkar mıydı içinden bilemeyiz; sıradanız biz.

  ted bundy hazretleri ise küçükken galatasaray adasında yüzme şerefine ulaşmış, sınavda okul tercih ettiği için elit olan bir another prick in the wall.
 • 24
  (bkz: #2408047)

  --- alıntı ---
  not: elbette bu girdi direkt olarak haftanın ofsaytlarına gidecek, ama tabii galatasaray genel kurulu'nun yıllardır içinde olan ben değil siz olduğunuz için ofsaytlayın yani, sıkıntı değil.
  --- alıntı ---

  liseli midir bilmiyorum ama liseci olduğunu düşünüyorum. ayrıca insanlara "ben gk üyesiyim benim dediğim olur siz anca bunu ofsaytlayın" dediği entariyi ofsaytladığım için bana boş beleş demiş.

  madem ben genel kurul üyesiyim ben bilirim ben oy veririm sen kimsin boş beleş laga laga yapacaksın o zaman git onu pilav gününüzde yap.