• 68
  yine yenilince hortlayan bir başka mevzu. bakın okan hocanın en çok eleştirildiği dönemde ne yazmışım: #3479666

  işin komik tarafı o günden beri işler çok iyi gidiyor, yine en ufak bir sıkıntı da bu mevzu hortluyor. arkadaşlar, bu takım 2 senedir bu şekilde bu kadar başarılı. bu şekilde rekorlar kırıyor. içerde dışarda fenerbahçe'ye 3 attı bu şekilde. 17 maç sonra yenildik diye istiyorsanız lisenin önünde idam sehpası da kuralım? bir sakin olun ya. fm mi oynuyorsunuz? maç sonrası okan hoca şişeyi fırlatıp ''izinler iptal, yarın hepinizi antrenmanda görmek istiyorum.'' da desin mi? ortada bir sinir var, bunu bir yere boşaltmam lazım kafasından çıkın lütfen.

  işin diğer komik tarafı da bu izinlerin böyle maçtan sonra falan açıklandığının zannedilmesi. ciddi bir kesim böyle zannediyor. yani kaybediyoruz, okan buruk soyunma odasına gelip ''beyler yarın izinlisiniz, 2 gün izinlisiniz.'' diyor zanneden var. ulan bunlar muhtemelen aylar, haftalar öncesinden belli olan şeyler. hangi maçtan sonra izin olacak, hangi maçtan sonra yenilenme antrenmanı olacak, hangi gün çift antrenman olacak vs. siz bu kadar büyük organizasyonların böyle günlük yaşadığını mı zannediyorsunuz?

  zaten bugün antrenman olsaydı da as takımdan kimse olmayacaktı antrenmanda. oynamayan oyuncular yer alacaktı. bunu öğrenmek için antrenman fotoğraflarına bakmak yeterli yani. çok zor şeyler değil.

  hayır aynı adam aynı yöntemle kazanınca ''yıldızları, egoları çok iyi yönetiyor.'' deniyor. kaybedince bu iş dalga konusu oluyor veya mağlubiyetin sebebi oluyor. her şeyin bu kadar sonuç odaklı yaşanması çok yormaya başladı gerçekten.
 • 69
  yenildikten sonra yine yeni yeniden dile getirilen mesele. geçen sezon da alanya-kayseri maçlarından sonra bol bol dile getirilip hoca eleştirilirdi. hatta üstüne vazife olmamasına rağmen ergin hoca bile okan hocayı bu konuda üzerinden eleştirdi, ne alakaysa.
  bir önceki sezon 13. olan takımı alıp 88 puanla şampiyon yapan, bu sezon 19/19 yapıp rekor üstüne rekor kıran hocadan daha iyi bilmiyorsunuz hiçbir şeyi, bilmiyoruz. taraftar olarak konsantrasyon edebiyatınızı yapın ve geçin. naçizane.
 • 71
  izin verilmesine karşı değilim, her hocanın kendine has bazı tutumları oluyor bu konuda lakin kazanınca ya da berabere kalınca şampiyon olacağınız maça hem de bir fenerbahçe derbisine çarşamba günü akşam antrenmanıyla hazırlanmaya başlamanın mantıklı olmadığı aşikar.

  uefa kupasını kazandığımız maçın sabahı fatih terim futbolcularımızı sahaya çıkarıp birebir anlatıyor ne yapmalarını gerektiğini mesela. o sırada okan buruk'a sıra gelince kim çıkıyor karşına? petit, sabaha kadar kovalayacaksın diyor. uzun atarsa taffarel, normal atarsa sen diyor.

  okan hocamın hedef maçlarda 17 mayıs 2000 günü sabahını unutmaması gerekir. fatih hoca sabah hepsini dizip anlatsa da önceden de defalarca anlatmıştır. ama sabah üstelik maç sabahı birebir anlatması işin ciddiyetini kavranması açısından önemli.

  çarşamba akşam antrenmana başlamışsın, cuma günü okan buruk, erden timur ve dursun özbek 17 mayıs yıldönümünde tebrikleri kabul ediyordu şampiyonlukla alakalı. normal şartlarda 10 kişi bir takımı taktik olmadan da yener bizim takım. ama işte camiaya hasıl olan o rehavet işin son maça kalmasına neden oldu.
 • 72
  pazar günün oynanmış bir maçtan sonra çarşamba günü maça hazırlanmaya başlayıp pazar günü maç yapmak doğaldır. 10 aydır aralıksız maça çıkan futbolcular 1 gün eksik antrenman yaptı diye kötü oynamadı, fatih terim dönemi de benzer yangınlar koparılıyordu. ayak tenisi, çalışılmıyor vb. hepsi tatava, futbolcu 1 gün eksik antrenman yapınca eksilmiyor, biz taktik-teknik olarak ezildik 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçında sahada. pazartesi antrenmana başlasak ne değişecekti ki daha iyi mi oynayacaktık?

  iyi giderken okan hoca iyi yönetiyor bak oyuncular dinleniyor, kaybedince de çok ara verdik. 6 ay antrenman yapmayan sakat adam 1 antrenman ile sahaya çıkıyor yeri geliyor, o adamın 6 ay boyunca yattığını mı düşünüyorsunuz, ya da galatasaray günü idman yapmadan geçirince takımın yattığını mı düşünüyorsunuz? profesyonel futbolculuk bu kadar basit mi sanıyorsunuz?
App Store'dan indirin Google Play'den alın