• --- alıntı ---
  ''bakın ben siyasete girdim, çıktım. beni iyi dinleyin, bugün galatasaray’a karşı yürütülen operasyon çok ince çalışılmış, çok planlı bir harekettir. büyük bir algı operasyonu çalışmasıdır.biz türk ordusunun yarısı içeri atılırken, 3 temmuz’a kadar o işi yapanlarla halı saha maçı yapıp tavla oynayan, 3 temmuz’dan sonra atatürk’ü hatırlayan bir camia değiliz. biz dün de bugün de atatürkçüyüz.bakın açıkca söylüyorum başımıza sarılmaya çalışılan şey galatasaray’ın biat etmemesiyle ilgilidir. taa bu işler stadyumun açılışından geliyor. galatasaray’a asla boyun eğdiremediler. asla da eğdiremeyecekler.öyle bir durumdayız ki... liseli, liseli olmayan... hep birlikte olmalıyız. birlikte karşı çıkmalıyız. susarak olmaz. şu anda bu oyuna bir tek galatasaray karşı çıkabilir. bu ahlaksız oyunu hep beraber bozalım.''

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/...791555448979457?s=20

  fikri hür vicdanı hür atatürkçü galatasaraylıların söylemek istediklerini çok güzel özetlemiştir. söylediklerinin hepsine yüzde yüz katılıyor ve destekliyorum.kendisini tebrik ediyorum böylesine değerli bir insanın, değerli bir hukukçunun galatasaraylı olmasından da ayrıca mutluyum.
 • 11 eylül 2019 galatasaray divan kurulu toplantısı‘nda atatürkçü düşünce derneği‘nden nasıl istifa etmek zorunda kaldığını konuşma arasında anlatan galatasaray divan kurulu üyesi.

  burası bence çok önemli. reklam gelirleri gelmiyor diye, paranın bir düşünceden nasıl önemli olduğunu ‘atatürkçü sandığım dostlar tarafından’ baskıya uğradığını ve istifa etmek zorunda kaldığını anlattı.

  çok kötü maalesef.

  sayın batum zamanında attığı twitleri, galatasaray’ın hakkını nasıl koruduğunu, bunları zamanında ali koç‘unda söylediğini ama kendisi söylediğinde zorlarına gittiğini öyle güzel anlattı ki.

  bu arada gerçekten de mensubu olduğu parti döneminde benim de bildiğim kadarı ile herhangi bir camii yıkılmamıştır :)
 • 11 eylül 2019 galatasaray divan kurulu toplantısında lafı eveleyip gevelemeden, yaşadığımız sürecin sorumlularının kim olduğunu söylemiş galatasaraylı hukukçu.

  medyanın dizaynı, tff'nin atamayla görev yapması, fenerbahçe'nin kıvırdığı her yolu özet halinde çatır çatır söylemiştir. kesinlikle bu yaşadığımız süreç fenerbahçe'nin, beşiktaş'ın bize karşı gelmesi ya da rekabetin kızışması falan değildir. bu süreç baştan aşağıya kokuşmuş ve kasten oluşturulmuş kirli düzen sayesinde bu noktaya gelmiştir. siyasi konjonktürün futbol dahil her yerde görmek istediği kurumsal kıvam budur.

  bu yüzden ne nihat'a takılmak lazım, ne yıldırım'a, ne ali'ye, ne fikret'e.
 • böyle konuşun ışte ya. nasil ki siyasi partilerin trolleri varsa ali kocun trollerinden de bahsedin böyle. medyada yapilan algidan bahsedin. galatasarayi kimler nasil yalnizliga itti bunlardan bahsedin. yönetimin iletişim sorunlarindan bahsedin. müthiş konuştu müthiş cok begendim ben acikcasi kendi konusmasini.
 • https://twitter.com/...404145590743040?s=19

  zirve twiti budur. fenerbahçe'nin fethullahçılar ile öyle futbolcu falan değil direk yönetim düzeyinde defalarca gerçekleşmiş ve sürekli hale gelmiş ilişkilerini birilerinin dile getirmesi gerekiyordu artık.

  ayrıca kendisi söz konusu twitte saksıya fesleğen gibi oturturum demek istediği gibi, işbu twitten ben adama bilezik gibi geçiririm dediği anlamını da çıkarabiliriz.

  atatürkçü düşünce derneği başkanı, galatasaraylı hukukçu kişi.
 • divanda yaptığı konuşmayla taşı gediğine oturtmuş add eski başkanı. maalesef kendisi ve bir kaç cılız ses haricinde sorunu dibine inerek konuşan kimse de yoktur.

  genelde divanlar ve hatta genel kurullar üyelerin akşam televizyona çıkıyorum pr’ından öteye geçemediği için, kendisinin yaptığı bu konuşma çok değerlidir. keşke yönetim samimi bir şekilde gitse bunun üzerine ama nerde?..

  umarım bu konuşma uyku halindeki çoğunluğu biraz harekete geçirir ve kulübün dinamikleri çalışmaya başlar. nitekim bu pasif duruşumuz “düşmanları” daha da cesaretlendiriyor, gözümüzün içine baka baka, alay edercesine istedikleri her türlü zorbalığı yapmaya cüret edebiliyorlar.
 • tff'nin tavrı ve fatih terim'e verilen ceza sonrası twitter'dan çatır çatır doğruları dile getirmekte.

  şuan kuş beyinli fb'li taraftarların safsataları ve saçmalıklarına maruz kalıyor.
  lan bunlar ciddi ciddi kendilerinin ülkeyi kurtardıklarını falan sanıyor...

  zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışan "başbakandan yeniden yargılama sözü aldık" diyerek "ak'lanan" şikecileri ciddiye almamasını tavsiye ediyorum.
 • https://twitter.com/...404145590743040?s=19

  fetöcü savcılarla halı saha maçı yapanların, yönetim kuruluna bizzat aziz yıldırım ricası (veya emri) ile alınanların, şikeden dolayı içeri alınan başkanın 'ben fethullah gülen' in böyle bir şey yapacağını sanmıyorum' diyip, sonra dönemin siyasi konjonktürü ile ters düşmesi sonucu bütün ihaleyi ona yıkanların takımı da anlayamaz bunları.

  mesele sporcu olmakla eş tutuluyorsa, geçtiğimiz günlerde fetöden ifadeye çağrılıp itirafçı konumunda olmaları da var. bir kulüpte uefa kupası kazanmamaları onların da kendi camialarında bal gibi de böyle olduklarını değiştirmiyor.

  hakan şükür galatasaray'da oynadıysa bekir irtegün, tuncay şanlı, emre belözoğlu, bilmem kim fetöspor'da mı oynuyordu?

  yoksa atatürk'e suikastten idam yiyen doktor nazımlar, hatta stadına ismini verdikleri şükrü saraçoğlular falan da mı mektebi sultani mezunuydular?
 • ''banu avar'' kaynak gösterilerek üzerinden gazına gelmeyin uyarısı yapılan değerli galatasaraylı hukukçu. kimsenin kimseyi gaza getirmesi gibi söz konusu olmadığı gibi birileri banu avar'ın saçma sapan komplo teorilerini okuyup gaza geliyor galiba. vicdanı hür irfanı hür atatürkçü insanları kimse kimsenin gazına getiremez. mesele bugünkü divan kurulunda yapılan konuşmadır ve süheyl batum'un söyledikleridir. insanların saçma sapan komplo teorilerini kendine saklaması gerekmektedir.

  edit:zaten o toplantıya katıldığını çok önceden biliyordum bu olay gizli saklı bir şey değildi ki banu avar'dan önce dile getirenler de oldu ne amaçla kullandıklarını da biliyorum. dikkat edilirse katılmamıştır gibi bir şey geçmiyor yazımda söylediklerimin iyi anlaşılması ve okunması lazım birazcık düşünme kabiliyeti olan insan şurada neyi kastettiğimi iyice anlar. mesele burada sadece banu avar kaynak gösterilerek yapılmak istenen algıdır. zaten haberin kaynağı banu avar da değildir google'da aratarak herkesin rahatça bulabileceği bir şeydir . banu avar sadece yazılan bir yazı üzerinden istediği yere eğip bükerek algı yapmaya çalışmış. eğer ortada kaynak gösterilmek isteniyorsa bunun tarafsız bir şekilde google search'ten ss alınarak rahatlıkla yapılabilir. burada asıl amaç toplantıya katıldı bilgisi kullanılarak eğip büküp kendi saçma sapan yok amerikancı yok şucu bucu teori ve algılarına alet etmek istenmektedir. zaten banu avar'ın kaynak aldığı o yazıyı yazan sitenin amacı da şu verdiğim ss'te gayet açıktır.

  https://i.ibb.co/z70XcD6/erer.png

  ayrıca merak konusudur ki 2004'te sadece konuşmacı olarak katıldığı bir toplantı ne amaçsa bugün divan kurulundan yaptığı toplantıdan fenerbahçelilerin yaptığı algıyla paralel bir şekilde bugünkü güzel konuşmalarından sonra dile getirilmektedir. mesele divan kurulunda yaptığı konuşmadır boş boş siyasi algılarınızı başka yere saklamanız lazım. mesela 2004'te konuşmacı olarak katıldığı toplantı üzerinden eleştirenler ki (bu konuşmada süheyl batum'un ne söylediği de geçmiyor yani ne söylendiği de belli değil) mesela geçmişte tbmm'de fetö hakkında övücü sözler söyleyenler hakkında ne düşünmektedir merak ediyorum. kaldı ki süheyl batum fetöyle en güçlü olduğu dönemlerde de mücadele etmiş hatta fetö tarafından dava açılmış bir isimdir. yapılan algıların ne niyetle yapıldığını herkes biliyor merak etmeyin. alın size kaynak !

  https://www.cnnturk.com/.../638905.0/index.html

  son olarak boş boş siyasi algılarınız umrumda değil ve ben birileri gibi biatçı tarikatçı kültürden değil atatürkçü olarak daima atatürk ilke ve inkilaplarını savunacağım.
 • neyci, kimci oldugu umrumda olmayip ta$ak agirligi nerden baksan torbasi ile birlikte rahat bir 300 okka çeken galatasarayli $ahsiyet. valla helal olsun, alnindan öpmek lazim böyle degerli insanlari! adam çikarip masaya birakmi$, ilk olarak da ali koç denilen mini me aziz yildirim eline almi$. ne demi$, çok konu$an, çok hata yapar. alicigim, biz genelde mayis aylarinda konu$uruz, çok iyi bilirsin. baban aziz ba$kanligi döneminde buna defalarca $ahit oldu. bu sadece mayisin fragmani idi. bu arada duyamiyorum seni, sesin çok uzaklardan geliyor, yaninda rize'mi var senin?
 • chp'li fenerbahçelilerin ve beşiktaşlıların saldırısına uğrayan kişi. olayın özü şu. siyasi yapılanmada neredeyse her parti ya fenerbahçelinin ya da beşiktaşlının elinde kaldı, medya da aynı durumda. hal böyle olunca hem yıldırım demirören hemde ali koç bu gücü galatasaray düşmanlığına çevirdi. siyasi partilerdeki ve derneklerdeki adamlarını da katarak inanılmaz bir algı oyunu oynamaya başladılar. özellikle fatih terim üzerinde. fatih terim'i ve galatasaray'ı türk futbolundan silmek istiyorlar. komik gibi geliyor ama amaçları bu. recep tayyip erdoğan'ın da fenerbahçeli olması onlar için çok önemli ve değerli bir durum. bu sayede iktidarın gazabından kaçmaya çalışan galatasaray muhalefetten de destek bulamıyor hiçbir alanda. o yüzden şenol güneş küfür ederken ceza almazken, fatih terim bir şey yapmadığı halde 10 maç ceza alabiliyor. beşiktaş veya fenerbahçye veremedikleri her cezayı galatasaray'a verebiliyorlar çünkü galatasaray'ın şikayet edebileceği bir platform yok. işte sühely batum bunu kırdı. kırdığı gibi de bu yapılanma kendini bir anda gösterdi. ister medyada, ister siyasi partide ister herhangi bir kuruluşta olsun galatasaraylı üst düzey yöneticiler aforoz ediliyor bu şike çetesi tarafından.
 • tatar ramazan edasıyla tabağı masaya vurup "ben bu oyunu bozarım" demiştir. o kadar yerinde o kadar sağlam sözler söylemiştir ki cevabını veremezsin.

  adamdır;

  1- çobansız köyde itlik taslayanları kovalamıştır.
  2- galatasarayın sahadaki mücadelesi dışında, dışarıdan mücadeleye başlamıştır.
  3- artık galatasaraya karşı yapılacak her harekete bir karşılık geleceğini herkese kabullendirmiştir.

  kendisine somut desteğimizi göstermeli ve arkasında durmalıyız.

  not: batum gürcistana bağlıdır ama hopaya komşudur. hakimiyet daima lazlardadır.

  yürüyedur hocam.
 • neden galatasaraylısın sorusunun yanıtını resmi genel kurulumuzda kayıtlar altına alınacak şekilde yapmıştır. fikri hür vicdanı hür kurulumuz "aman tadımız kaçmasın" sessizliğinde değil korkusuzca herşey çok güzel olacak havasında geçer. ayrıca her genel kurulda başkan sonuna kadar eleştirilir ve başkan da söz alarak her eleştirinin cevabını verir yeri gelir geçmiş yönetimden hesabını sorar. zira süheyl batum'un da bahsettiği atatürkçü yapı bunu gerektirir.