• 113
  tek amacı yaşamak olan kanal. her hangi bir karları yok. kanal sadece altına girdiği işleri başarmak ve çalışanlarının maaşlarını ödemek gibi gayesi var. bunun yanında olabildiğince spor yayını yapmaya çalışıyorlar. bu yüzden diomand league atletizm müsabakalarını izleyebiliyorsunuz, kimsenin yayınlanmadığı tenis maçlarını görebiliyorsunuz ve hiç bir yerde olmadığı kadar voleybol içeriği bulabiliyorsunuz. bir nevi küçük eurosport. yani uluslar arası olmayanı ve para kazandırmayanı.
 • 118
  kadınlar basketbol süper ligi'nin yayın haklarını almasıyla sevindiren, yayın çözünürlüğü hiçbir televizyona tam oturmayan gurme basketbolsever kanalı. youtube'dan yarım yamalak tek kamera verilen maçları bile yayınlayacak olmaları bir kenara, yayın akışını doldurmak için gece gündüz maçları döndürecek olmaları fikri bile ligin müptelası bünyeleri çılgın attırmıştır.
 • 109
  spor kanalı gibi spor kanalıdır. ben çok severim ama daha önemlisi çok derin bir saygım vardır.

  bundan bir iki sene önce bayan voleybol takımımız olimpiyatlara katıldı bildiğiniz gibi. belki de olimpiyattan bile daha zor bir turnuva vardır. avrupa olimpiyat elemesi. o elemede harikalar yaratmıştık. çok iyidik. ben de kendilerine zamanın da bir mail atmıştım. okuduğum lise için bir video hazırlamak istediğimi bu yüzden yüksek çözünürlüklü maçların kaydı gerektiğini söylemiştim. ve yardım istedim. sağ olsunlar bana maçların tamamını attılar. ve bu o kadar hoşlarına gitti ki voleybol ile ilgili programlarının çalışmalarının takip edildiğini görmekten çok gururlandılar. bunu da benimle paylaştılar. küçük güzel bir jest olsun diye de bana küçük bir voleybol topu üzerinde milli takımımızın oyuncularının imzalarını gönderdiler.

  evet caf caflı stüdyoları yok. internet yayını çok kötü. yorumcularını seversiniz, sevmezsiniz belki çok yanlış yorumlar yaptıklarını düşünüyorsunuz. ama bu adamların kafasında spor var. spor yayınlamak var. tenis var, basketbol var, futbol var, voleybol var... var oğlu var.

  hemen aklıma gelen yayınladıkları bir iki ligi ve turnuvayı yazayım.

  toprak kort sezonunda 2 turnuva yayınladılar (önemli turnuvalar).
  italya ve polonya voleybol ligleri.
  ispanya, italya basketbol ligleri ve nba.

  ve nice diğer sporlar...
 • 75
  2010 yazında kurulan kanal. adı gibi "spor" kanalı ve daha fazla takdiri hak etmekte.

  ispanya basketbol ligi ve kupasını veriyorlar. avrupa'nın en iyi ligi daha ne olsun. eski popülerliği olmasa da italya basketbol ligi ve kupasını veriyorlar. banvit'in eurocup maçlarını yayınlıyorlar. her gün nba maçlarının değerlendirildiği son periyot isimli programları var.

  hentbol avrupa şampiyonlar ligini veriyorlar. ben seyretmiyorum ama sonuçta şampiyonlar ligi, prestijli bir turnuva. hentbol magazin isimli bir programları var.

  wta-atp bir çok tenis turnuvasını canlı yayınlıyorlar. wta turnuvalarının yayın hakları 2016 ya kadar onlarda. ayrıca center court diye sadece tenisin konuşulduğu bir program var ki türkiye'de sadece tenisin konuşulduğu bir başka program yok bildiğim kadarıyla.

  italya voleybol ligini veriyorlar. 2 sene evvel türkiye ligini veriyorlardı ama dsmart o işe el atınca ihaleye paraları yetmedi ve yerini italya'yla doldurmaya çalıştılar. 5.set isimli bir voleybol programları var.

  futbolla ilgili avrupa ligleri özetleri ve futbol konuşulan muhtelif programları zaten var.

  zamanında buz hokeyi şampiyonası, yüzme şampiyonası, badminton şampiyonası, erkekler cimnastik şampiyonası yayınlamışlığı da vardır. hatta geçtiğimiz aylarda satranç şampiyonasını da yayınladılar galiba. zap yaparken denk gelmiştim, ilgilenmediğim için geçmiştim.

  uzun lafın kısası ntvspor'da bazı kuklaları! veya rodeo yarışlarını izlemekten bıktıysanız sports tv'ye geçin.
 • 94
  bütçeleri bir ntv spor, bir trt spor falan değildir. dolayısıyla yaptıkları işi bu açıdan değerlendirmek gerekir. ntv spor dediğiniz televizyon haftada bir euroleague, bir tane de kıytırık la liga maçı yayınlarken bu arkadaşlar bir günde acb'den tutun lega basket'e almanya basketbol ligi'ne kadar tüm maçları yayınlayıp üzerine sutopu hentbol yayınları falan yapıyorlar. ntv spor'da 4 sene öncesinin super classico'sunun 259. tekrarını izleyene kadar sports tv'ye açarsanız muhakkak ilgi duyduğunuz spordan bir maç bulabilirsiniz.

  nba'in yayın haklarını almalarına da sevindim. bu tür adımlar güzel. tabii ki gönül çok daha iyi yayınlar görmek istiyor ama bu televizyonun izleyici kitlesi belli olduğu için bu konuda biraz daha bekleyeceğiz gibi. ben yine de kendi adıma burdan kendilerine teşekkür ediyorum.
 • 107
  (bkz: sports tv/#1700050)

  burada daha önce maçı anlatan arkadaşlarla ilgili eleştiri yapmıştım. özür diliyorum herkesten çünkü az bile söylemişim. az önce sona eren 10/5/15 bulls - cavs maçında çileden çıkaran iki adet arkadaşı koymuşlar maçı anlatıp yorumlasın diye. anlatan arkadaş maçın yarısında asıl anlatması gereken şey neyse farklı konudan bahsederken, yorumlayan arkadaş hayatında hiç nba maçı izlememiş gibi davranıyor. götümüzden sallıyor gibi olmasın diye 2-3 örnek verelim;

  - love ve irving sakat olduğu için cavsin iki numaralı skor opsiyonu olan jr smith takımı adına en skorer üçüncü oyuncu iken şaşırmalar, bullsun en kötü hücumcusu noah'ı üçüncü skorer gördün takımda şaşırdın hadi, jr'ın nesine şaşırdın arkadaşım

  -bu bir hata değil teknik olarak ama sayı olunca atıyorum jimmy butler sayıyı buluyor demiyor da anlatan arkadaş jimmy butler atışını kaçırmadı diyor. beer pong mu oynuyoruz , atışını kaçırmadı nedir? yine aynı şekilde farkı indirdi değil de, farkı 3 e çekti 5 e çekti. 5 sayı gerideyken ikilik bulursan farkı 3 e indirirsin, 3 e çekmezsin

  -hakemler saniyeyi kontrol etmek için teknik mola alıyor, arkadaşlar top kimden çıktı diye teknik mola alındı sanıyor

  -hakemler hücum faul + savunma alehine teknik faul çalıyor, bunu biz ingilizce konuşmaları duymadan bile ekrandan anlarken arkadaşlar anca hücuma başlanırken uyanıyor olaya.

  -son periyoda girmişiz maçta 9 dakika kalmış, x çok dikkat etmeli 3 faulu var diyor adam. arkadaş euro basketball'da bile son periyoda 3 faulle giren adam görece güvendedir.

  -bir de son hücumda artık sesi kapatıp izlememe neden olan olay var, o yüzden buzzer beater sonrası nasıl saçmaladılar bilmiyorum. saat düzeltilmeden önce 0,8 saniye vardı. yorumcu yandan şey diyor "0,8 saniye şut çekmek için yeterli bir süre" şut çekmek nedir arkadaşım? mahallede top oynayan çocukları gören yumurta topuk ayakkabı giyen mahalle abisi mi girecek sahaya?

  daha elli tane yazarım. derdim kimseyi kötülemek değil, arkadaşları da tanımam etmem ama koskoca memlekette nba playofflarını yorumlayabilecek bir tane adam kalmamış demek ki. basketboldan anlayan bir allahın kulu yok ki piyasada bu arkadaşlar ekmek yiyor bu sektörden. bu kadar ciddiyetsizlik olmaz, izleyicilere saygısızlıktır bunun adı.

  sonuç olarak nba playofflarını almışlar güzel iş yapmışlar. ama kaan kural'ın yorumcu olarak yer almadığı hiç bir maçı izlemem daha sports tvde. kaan kural'a da allah sabır versin o arkadaşlarla. tenisten falan pek anlamam ama diğer sporlarda da durumları böyleyse, vay o sporu sevenlerin haline.
 • 114
  amatör branşların cirit attığı kanal. buz hokeyi, hentbol ve voleybol yayınlarıyla favorilerim arasına girdi.

  "beş yılın skoru: sportstv, türkiye'de spor yayıncılığı" isimli bir de kitap yayınladılar. kanalın misyonu - vizyonu, 5 yıllık süreçte vuku bulan spor olayları ve gelecek için odaklandıkları projeler kitabın içeriğini oluşturan temel hususlar. ayrıntılı bilgi almak isteyenler için kitabın pandora linkini şuraya iliştiriyorum: http://gss.gs/TuO

  günler sonra gelen edit: imla
 • 98
  bu sabaha karşı 2 tane maç var ve ikisinin de efsane olacağı kesin. bu arkadaşlar birini bile verse yeter ancak yayın akışlarında maçlar görünmüyor. peri masalı kısa mı sürdü ne oldu?

  mevzubahis maçlar sas-lac / rockets-mavs

  edit: evet millet havadislerle geldim. alarmlarımızı 05.30'a kurup sas-lac maçına hazırlık yapıyoruz çünkü o maçı veriyormuş. en güzel saatte maç. ortalama bir uykup çekip maçtan hemen sonra evden işe veya derse geçmek için çok uygun. ezandan sonra yoklama alacağım. ona göre.
App Store'dan indirin Google Play'den alın